Skip links

DHL Kargo | Express Servis | Uçak Kargo | Hızlı Teslimat

DHL kargo

DHL KARGO HİZMETİ

1969 yılında kurulan DHL kargo entegre yurtdışı kargo ile hizmeti müşterilerinin iş hayatını kolaylaştırıyor. Yılda 1.5 milyon parsel teslimatı yapan DHL express, kargo gönderimlerinde de oldukça iddialı.

DHL Express, özellikle hava kargoda dünyanın en iddialı lojistik şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Şirket yurtdışı gönderimlerinde, fiyat hesaplamadan kargo takibine, hacimsel hesaplamadan, mikro ihracata, özet beyana, paketlemeye, gümrük işlemlerine kadar pek çok alanda hizmet veriyor.

DHL EXPRESS KARGO

DHL express kargo

DHL Express kargo, yurtdışına gönderilmek istenen kargonun en hızlı gitme yollarından biridir. DHL Express kargo hizmeti ile 1-3 iş günü içinde dünyanın hemen her noktasına gönderim yapılabilir.

EXPRESS KARGONUN SINIRLARI

DHL Express Kargo

DHL Express kargo gönderiminde ağırlık ve boyut sınırlamaları vardır. 0.5 kilogram ile 30 kilogram arasındaki kargolar ile operatörün çalıştırdığı uçağın ebatlarına göre 180 cm, 240 cm ve 270 cm’den büyük olmayan gönderiler express servis ile taşınabiliyor.

DHL Express kargo ücretleri diğer yurtdışı kargo gönderim şekillerine göre biraz daha fazla. Hafif gönderiler için yani 30 kg’ye kadar olan kargo paketlerinde her yarım kiloda fiyatlar değişkenlik gösterir, ancak 30 kilodan fazla bir kargo paketi söz konusuysa fiyatlar sabit hale gelir. DHL Express servis ile dünyanın 220 ülkesine gönderim yapılıyor. Türkiye’den özellikle Almanya, Fransa gibi yakın Avrupa ülkelerine ortalama 1 günde teslimat yapılabiliyor.

DHL Express için tıklayınız.

DHL PAKETLEME

DHL Paketleme

DHL yurtdışı paketleme, yurtdışına gönderilen kargonun adresine hasar almadan gitmesini sağlar. DHL ile binlerce kilometrelik bir yolculuk yapacak olan gönderinin uygun malzemelerle ve doğru şekilde paketlenmesi, gönderilerin zamanında ve güvenli şekilde teslim edilmesi yolunda ilk adımdır. DHL paketleme, kargo ile gönderilecek eşyanın niteliğine, ağırlığına, boyutuna ve uluslararası kurallara göre şekillenir. Bu noktada gönderinin boyutlarına ve ağırlığına göre koli/kutu seçilmelidir.

DHL paketleme yurtdışı kargonun fiyatını direkt etkileyen bir faktördür. Paket büyük olursa kargonun ücreti artar, ne kadar küçük bir paket söz konusuysa ücret o denli düşer. Paket büyüklüğü hacimsel hesaplamada önemi olan bir etkendir.

DHL paketleme yapılırken öncelikle yurtdışına hangi ürünün, ne kadar gönderileceği ve hangi paketin içinde gönderileceği netleştirilmelidir. Gönderilecek eşya ne olursa olsun küçük hale getirilmelidir, bu haliyle paketlenmelidir. Kargo paketleme işleminde ürünün zarar görmemesi için kutu ya da kolinin içinde çeşitli ambalaj malzemeleri kullanılmalıdır. Paketleme yaparken, hava kabarcıklı ambalaj malzemesi, hava kanallı ambalaj malzemesi, hava yastıkları, mukavva kutu ve ambalaj dolgu gibi ihtiyaca göre çeşitlenen ambalaj malzemeleri kullanılmalıdır.

DHL paketleme için tıklayınız.

DHL HACİMSEL AĞIRLIK HESAPLAMA

DHL hacimsel ağırlık hesaplama

DHL fiyat hesaplamanın önemli unsurlarından biri gönderinin hacmidir. DHL hacimsel ağırlık hesaplama(Desi Hesaplama) ile kargonun alıcısına ne kadar ücret ödenerek ulaştırılacağı öğrenilebilir.

Hacimsel ağırlık kargonun kapladığı alandır. Bu alanın ne kadar olduğunu öğrenmek için yapılan işleme ise “hacimsel ağırlık hesaplama“ denir. Bu noktada paketin yoğunluğu dikkat alınır.

DHL hacimsel ağırlık hesaplama için tıklayınız.

DOĞRU ÜRÜN DOĞRU PAKET EŞLEŞMESİ

dhl paketleme kriterleri

Yurtdışı gönderi sırasında kargonun hacimsel ağırlığı ile gerçek ağırlığı karşılaştırılır ve hangisi rakam daha büyükse o rakam baz alınır. Bu nedenle hacimsel ağırlığın düşük çıkması için doğru ürün, doğru paket eşleşmesi yapılmalıdır.

Yurtdışı kargo gönderimi eğer DHL ile yapılacaksa, DHL hacimsel ağırlık hesaplama yöntemi bilinmelidir. DHL hacimsel hesaplama için tüm dünyada geçerli olan formül kullanılır. Bu formül; 

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)

40x60x40 ebatlarında bir koli ile gönderilecek yurtdışı kargonun ücreti DHL hacimsel ağırlık hesaplama işlemi sonunda 19.5 olarak bulunacaktır.

Eğer gönderi bu değerden daha düşük bir kilogramdaysa kargonun gönderim ücreti hacimsel ağırlık değerinin üzerinden hesaplanacaktır.

DHL FİYAT HESAPLAMA

dhl fiyat hesaplama

DHL fiyat hesaplama, kargonun gideceği ülke ve paketin ağırlığı ya da hacmi belirlendikten sonra yapılan bir işlemdir. DHL ile gönderim yapmak isteyenler DHL fiyat hesaplama konusunda bilgi sahibi olmalıdır.

DHL fiyat hesaplama ile ilgili soruların yanıtını internet sitesindeki fiyat hesaplama araçları ile veriyor.

DHL fiyat hesaplamayı etkileyen iki önemli unsur vardır. Bunlardan biri gönderinin ağırlığı diğeri de hacmi. DHL fiyat hesaplama yapılırken de bu iki etken göz önünde bulundurulur. Yurtdışı gönderinin çok ağır olması ya da hacminin çok yüksek olması durumunda ödenecek kargo ücreti de o oranda yüksek olacaktır.

Gönderinin fiyatını belirleyen diğer iki önemli etken ise kargonun gönderileceği ülkenin uzaklığı ve o ülkeye yapılan uçuş sayısı. Çok uzak ve az uçuş yapılan bir ülke söz konusuysa kargo fiyatı daha yüksek olacaktır.

DHL fiyat hesaplama için tıklayınız.

DHL YAKIT VE EK ÜCRETLER

dhl yakıt ve ek ücretler

DHL yakıt ve ek ücretler, kargo maliyetlerine etkisi olan önemli bir faktördür. Yakıt fiyatlarında yaşanan değişimler kendisini taşımacılık sektöründe de gösterir. DHL yakıt ve ek ücretler işte tam bu aşamada devreye giriyor.

DHL YAKIT EK ÜCRETİ NEYE GÖRE BELİRLENİR?

DHL yakıt ek ücreti ABD Enerji Bakanlığı tarafından raporlanan ABD Körfez Kıyısı jet yakıt spot fiyatların aylık ortalamasına göre belirlenmektedir. Temmuz 2019’da DHL ek yakıt ücreti oranı yüzde 18.50 oranında seyretmektedir.

DHL EK ÜCRETLER

DHL yurtdışı kargo taşımalarında sadece yakıt ek ücreti söz konusu değildir. DHL, “İstisnai durumlar için ek ücretler” başlığında hangi ürünlerin taşınması sırasında ne kadar ek ücret alınacağını açıklıyor.

DHL Express yurtdışı kargo hizmetinde ayrıca standart dışı gönderi boyutu için, istiflenemeyen palet için de ek ücret alınıyor.

Ayrıca adres düzeltme ücreti, alıcının ödememe riskine rağmen DHL’in ödediği gümrük ve diğer vergiler ile mevzuattan kaynaklanan ücretleri ödemesi karşılığı alınan ek ücretler de vardır.

DHL yakıt ve ek ücretler için tıklayınız.

DHL KONŞİMENTO

dhl konşimento

DHL konşimento gönderinin zamanında, doğru ve güvenli bir şekilde teslim edilmesinin ilk gerekliliklerinden biridir.

Konşimento, üzerinde yükleyici, alıcı, ihbar merciinden başlayarak her türlü bilginin yer aldığı kıymetli evraktır. Hava kargoda uçağa yüklenen bir malın teslim alındığını gösteren, gönderenin ve alıcının adlarının yazılı olduğu hukuki belgedir.

Konşimento üzerinde yer alması gereken bilgiler;

 • İhracatçı adı ve adresi,
 • İthalatçı adı ve adresi
 • Nakliye firması adı ve adresi,
 • Gönderilen malın ağırlığı, maddi değeri ve sayısı,
 • Yükleme ve varış yeri bilgisi,
 • Yükleme tarihi,
 • Ürün açıklaması ve paket sayısı,
 • Ödeme bilgisi,
 • İmza ve evrak düzenleme tarihi.

DHL konşimento doğru ve eksiksiz doldurulursa gönderinin zamanında ve güvenle alıcısına ulaşmasında yardımcı olur.

DHL konşimento için tıklayınız.

DHL KARGO TAKİP

dhl kargo takip

DHL kargo takip ile dünyanın herhangi bir noktasına gönderilen kargonun ne zaman, nerede olduğu anında ve kolayca öğrenilebilir. Kargonun adım adım takip edilebilmesi ve alıcısına ulaştığı anın öğrenilebilmesi için bazı olmazsa olmaz bilgilere ihtiyaç vardır.

Müşteri hizmetleri servisini aramadan DHL kargo takip için, öncelikle yurtdışı gönderi DHL ekiplerine teslim edildiğinde paket üzerine yapıştırılan barkod numarasına ihtiyaç vardır. Bu barkod ile gönderinin yeri ile ilgili bilgi online olarak öğrenilebilir.

Bu barkod numarası DHL’in, DHL kargo takip sayfasındaki ekrana yazıldığında kargonun o an için nerede olduğu bilgisi tam zamanlı olarak verilecektir. Bu nedenle DHL kargo takip numarasının mutlaka alınması gereklidir.

DHL kargo takip için tıklayınız.

DHL GÜMRÜK

dhl gümrük

DHL gümrük hizmetlerinde de geniş bir hizmet ağı sunuyor. Eşyaların en hızlı şekilde sahiplerine ulaştırılması için gümrükleme konusunda da hizmet veren DHL, gümrük ile ilgili önemli ipuçları da veriyor.

İlk soru gümrük nedir?

Gümrük kelimesi anlam itibariyle ticaret ve ticaretten alınan vergi olarak algılanmaktadır. Türkiye’ye ithalat yoluyla gelen veya giden yabancı mallardan alınan vergi anlamına gelmektedir.

İhracat yapılırken bir ülkeye giren tüm ürünler mutlaka gümrükten geçer ve gümrükten geçerken bir takım işlemler görür. Gümrükte kayıt altına alınan ürünün vergisi de alınır. Vergisi ödenen ürünler ülkeye sokulur. Böylece sorunsuz bir şekilde işlem sonuçlandırılır.

DHL gümrük için tıklayınız.

dhl gümrük

ÜRÜNÜNÜZ GÜMRÜĞE TABİ Mİ?

Gönderdiğiniz ürünün gümrüğe tabi olup olmadığını, gümrüğe tabi ise ne kadarlık bir gümrük vergisinin söz konusu olduğunu öğrenmek için GTİP olarak bilinen Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu kodunu öğrenmelisiniz. Daha sonra ürünün getirttiğiniz ülkenin GTİP numarasını öğrenip, internette yer alan gümrük vergisi hesaplama araçlarının yardımı ile ürününüzün gümrük vergisini öğrenebilirsiniz. Gümrük vergisi hesaplama araçlarından birine istenen bilgiler eksiksiz şekilde girildikten sonra “hesapla” butonuna basılması bu işlem için yeterli. Ancak net vergi rakamını öğrenmek için bir gümrük müşavirinden yardım almanız daha doğru olacaktır.

GÜMRÜKTE GEREKLİ BELGELER

Ürününü gönderilmesi aşamasında verilen gönderi belgeleri, tüm yolculuk süresince gümrükleme noktalarında kullanılacaktır. Bu belgelerde yer alan bilgilerin doğru olması gecikme ve cezalarla karşılaşmamak için çok önemlidir.

Tüm uluslararası gönderilerde öncellikle fatura, ürünün türüne ve varış ülkesine göre Menşe Şahadatnamesi, ATR ve EURO1 gibi ek belgeler gerekebilir. Ayrıca ithalat ve ihracat yönetmeliğine tabi kısıtlı ürünler için de bir lisansa ihtiyacınız olabilir.

DHL Express yetkisi dahilinde olan şu gümrük hizmetlerini vermektedir.

 • Gümrük belgelerinin hazırlanması
 • İthalat ve ihracat izni
 • Yüksek değer boşluğu
 • Gümrükleme yetkisi
 • Çok satırlı giriş izni
 • Gümrüklü Geçici Depolama
 • Gümrük Çekim İşlemi Sonrası Değişiklik
 • Terminal Hizmetleri bedeli
 • Gümrüklü aktarma
 • Gümrüklü Aktarım 

DHL MİKRO İHRACAT

dhl mikro ihracat

DHL mikro ihracat hizmeti ile küçük ve orta boy işletmecilerin (KOBİ) ihracatı yapmasına büyük destek veriyor.

Kolay ihracat olarak da adlandırılan DHL mikro ihracat 300 kilogram veya 15000 Euro değerini geçmeyen ve satış amacıyla yapılmakta olan, farklı bir işlem veya rejim gerektirmeyen ihracat işlemlerine verilen addır.

DHL mikro ihracat KOBİ’lerin, gümrük işlemlerinden doğan masraf ve prosedürlerden muaf tutulması, daha kolay ve masrafsız bir şekilde ihracat yapmasını sağlama amaçlı bir sistem olarak da tanımlanabilir.

MİKRO İHRACAT İÇİN GEREKLİ BELGELER

DHL mikro ihracat yapılabilmesi için bir takım evrak ve belgelerin eksiksiz olması da gerekmektedir. Bu belgeler arasında;

 • Dolaylı temsil yetki belgesi,
 • İş emri ya da mikro ihracat gönderi bilgi formu,
 • Maliye tarafından onaylanmış faturanın aslı,
 • Yurtdışı için Türkçe fatura ile birlikte tutarlı İngilizce fatura yer almaktadır.

ETGB

DHL mikro ihracatta elektronik ortamda düzenlenen bir beyan olan Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı(ETGB) sadece taşıma operatörleri tarafından düzenlenebilir. DHL, ETGB düzenleme yetkisine sahip bir taşıma operatörüdür.

Eksiksiz hazırlanan evrakların DHL’e ulaşması ve gönderinin teslim alınmasıyla birlikte DHL mikro ihracat yolculuğu kısmen başlamış olur.

DHL mikro ihracat için tıklayınız.

DHL ARDİYE HESAPLAMA

dhl ardiye hesaplama

Yurtdışı kargo gönderecek kişilerin karşılarına çıkacak sorulardan biri “Ardiye hesaplaması nasıl yapılır” olacaktır. DHL, bu sorunun yanıtını internet sayfasındaki “DHL ardiye hesaplama” bölümü ile veriyor. DHL ardiye hesaplama bölümüne girilecek doğru bilgiler ile 1 dakika içinde ödenecek ardiye ücreti ortaya çıkıyor.

ARDİYE ÜCRETİ NEDİR?

Ardiye; gümrüklü sahalara  gelen  konteyner  ve  diğer yüklerin  kapalı  ve açık sahalarda  saklanması,  depolanması,  etiketlenmesi,  paketlenmesi ve benzeri katma değerli hizmetleri ve bu hizmetler için ödenen ücretin ifade etmektedir.

Bu ücretin ne kadar olacağını kendiniz de hesaplayabilirsiniz. DHL ve diğer uluslararası kargo servisleri “Ardiye hesaplama” formülü ile yaklaşık sonuçları vererek sizi kötü sürprizlerden koruyor.

31 Temmuz 2014’de Resmi Gazete’de yayınlanan 5228 numaralı kanun değişikliği ile ardiye bedelleri KDV’den muaf tutulmuştur. Bu bilgiyi de DHL ardiye hesaplama yaparken göz önüne almak gerekir.

DHL ORDİNO ÜCRETİ

dhl ordino ücreti

Taşımasını DHL’in yaptığı eşya /mal için DHL ordino ücreti ödenmesi gerekmektedir.

Ordinonun en kısa tanımı “Yük teslim“ evrakıdır. Konşimentoya karşılık eşyanın gümrükten çekilebilmesi için talimattır. Bir başka adı da “evrak teslim ücreti”dir.

Ticarete konu eşyanın yüklenmesi veya boşaltılması öncesinde taşımacıya hitaben emir mektubu olarak verilen ordino ile mal sahibinin işlemleri tamamlanır ve ordino gümrük idaresine teslim edilir, taşınan eşya sahibi tarafından teslim alınır. Yani ithalatçı kişi ya da firma malını gümrükten çekebilmek için ordino ücreti ödenek mecburiyetindedir.

DHL ordino ücreti de, DHL’in taşımasını gerçekleştirdiği eşya için eşyayı taşıtan kişi ya firmaya teslim ettiğine dair verdiği evrak karşılığı aldığı ücrettir.

DHL Ardiye ve Ordino için tıklayınız.

DHL ÖZET BEYAN

dhl özet beyan

DHL özet beyan hizmeti ile taşımasını üstlendiği ürünlerin güvenliğini sağladığı gibi, müşterilerinin sorun yaşamasının da önüne geçer.

Özet beyan en kolay tanımı ile Türk gümrük bölgesine girecek eşyanın giriş gümrük idaresine varmadan önce veTürk gümrük bölgesinden çıkacak eşyanın çıkış gümrük idaresinden çıkmasından önce elektronik yolla verilen eşya beyanıdır. Özet beyanda taşıt aracı ile eşyaya ilişkin genel bilgiler yer alır. Özet beyan doldurulurken eşyanın tarife pozisyonunun ilk 6 hanesinin yazılması da zorunludur.Hava taşıtlarının Türkiye Gümrük Bölgesinde birden havalimanına uğraması durumu varsa özet beyan eşyanın boşaltılacağı hava limanındaki gümrük idaresine verilir.

ÖZET BEYANI KİM VERİR?

dhl özet beyan

Özet beyan eşyayı taşıyan tarafından verilir ancak eşyayı taşıma sorunluluğunu üstelenen dışında üçüncü kişilerce de verilebilir. Bu durumda, özet beyan taşıyıcı adına değil, onun yerine veriliyor demektir.

Bu aşamada DHL özet beyan hizmetini taşımasını üstlendiği eşya için vermektedir.

ÖZET BEYAN VERME SÜRESİ

Hava taşımacılığında 4 saatten kısa mesafeli uçuşlarda en geç uçağın havalandığı ana kadar, 4 saatten uzun mesafeli uçuşlarda ise Türk gümrük bölgesinde ilk havalimanına inilmesinden en az dört saat önce özet beyan verilmelidir.

Öte yandan özet beyan vermeye yetkili kişilerin talep etmesi halinde, özet beyanın verilmesinden sonra bir veya daha fazla bilginin değiştirilmesine gümrük idarelerince izin verilebilmektedir

DHL özet beyan verme işleminde bu hükümlere tam uyum sağlayarak müşterilerinin iş akışlarını kolaylaştırıyor.

DHL özet beyan için tıklayınız.

DHL HAVA KARGO

dhl hava kargo

DHL hava kargo ile dünyanın 220 ülkesini birbirine bağlanıyor. Eşya/ürünlerin hava yolu ile bir yerden bir yere en hızlı ve güvenli şekilde taşındığı sistem olan hava kargo taşımacılığının lider isimlerinden olan DHL hava kargo ile uluslararası taşımalarda ciddi alternatif sunmaktadır.

DHL hava kargo ile kapıda kapıya, havaalanından havaalanına, kapıdan havaalanına ve havaalanından kapıya teslimatlar gerçekleştirerek müşterilerinin iş akışlarını kolaylaştırıyor.

DHL hava kargo özellikle uzun mesafeler için, değerli ve bozulabilir ürünlerin taşınmasında tercih edilen bir yoldur.

Karayolunda hem uluslararası mevzuatların zorlaması, hem taşıma süresinin bir hayli uzaması, deniz yolunun yetersi kalması gibi nedenlerle tercih edilirliği günden güne artan DHL hava kargo uçak filosunun genişlemesi ve iniş yapılacak havalimanı sayısının artması ile günümüzün en popüler kargo taşımacılığı yollarından bir haline geldi.

dhl hava kargo

DHL HAVA KARGO ALTERNATİFLERİ

DHL hava kargo hizmetini de kendi içinde farklı kategorilerde sunuyor.

DHL hava kargo hizmetinin bir versiyonu olan “Acil Havayolu Taşımacılığı”nda teslimat süresi ortalama 1-2 gün olarak belirlenirken, kargo ilk müsait ya da bağlantılı uçuşa veriliyor. Kargo için öncelikli elleçleme yapılırken, diğer seçeneklerle birlikte teslimat kapıdan kapıya şeklinde gerçekleşiyor.

DHL HIZLI & UYGUN HAVA KARGO

DHL hızlı  & uygun havayolu taşımacılığında teslimat süresi 3-5 gün arasında seyrediyor. 17 binden fasla tarifeli kalkış noktasında yapılabilen bu taşımada da k diğer seçeneklerle birlikte kapıdan kapıya teslimat gerçekleştiriliyor.

DHL EKONOMİK HAVA KARGO

DHL hava kargonun uygun fiyatlı bu şeklinde teslimat süresi ortalama 5-7 gün olarak belirlenmiş, teslimat da yine kapıdan kapıya şeklinde.

DHL HAVA KARGODA DİĞER SEÇENEKLER

DHL hava hizmetinde sunduğu farklı seçeneklere “Kargo Uçak Kiralama”yı da ekledi. Bu hizmette esnek kapasite ve gönderim seçenekleri ile özel yük kaldırma ekipmanları ile büyük ölçekli ve ağır malların yüklenmesi de gerçekleştiriliyor. Bu hizmette de kapıdan kapıya teslimat yapılıyor.

DHL hava kargo, ayrıca Uluslararası Isı Derecesi Kontrollü Hava Navlunu, Uluslararası Isı Derecesi Kontrollü HavaKargo ve Multi Modal Nakliye Çözümleri ile müşterilerinin her türlü ihtiyacını karşılıyor.

DHL hava kargo için tıklayınız.

dhl şubeler

DHL ŞUBELER

DHL şubeleri aracılığı müşterilerinin tüm istek ve taleplerini karşılamaya çalışıyor. Türkiye geneline yayılmış DHL şubeleri yurtiçi, yurtdışı gönderilerin toplanması, kargo takibi gibi pek çok işlemin yapılabildiği birer “Hizmet noktası” olarak faaliyet gösteriyor.

DHL ŞUBE YAPILANMASI

DHL Türkiye genelinde hizmet veren şubelerini kargo talebine göre yapılandırıyor. Örneğin Türkiye’nin en çok ihracat yapılan ve nüfus olarak da en kalabalık kenti olan İstanbul’da hemen her ilçede bir DHL şubesi hizmet verirken bazı kentlerde ise sadece tek bir şube hizmet veriyor.

Diğer taraftan turizmin kalbi konumundaki Bodrum, Kuşadası, Kapadokya gibi gözde turizm noktalarında da DHL şubeleri yoğun olarak hizmet veriyor.

dhl şubeler

DHL ŞUBELERİNDE YAPILABİLECEK İŞLEMLER

DHL şubeleri kargo gönderme veya gelen kargoyu teslim alma, yurt içi, yurtdışı gönderi yapma, gönderi sigortası yapma, ithalat vergisi ödeme hizmetleri verilirken, konşimento basımının mevcut olduğu şubeler de bulunmaktadır.

DHL şubelerinin işlevlerini ve iletişim bilgilerini örnek Taksim şubesi ile örneklendireceğiz.

DHL TAKSİM ŞUBE

İstanbul’un merkezi kabul edilen Taksim’de bulunan DHL şubesi de diğer şubelerle aynı hizmetleri veriyor.

 • Gönderi bırakma & toplama
 • Yurt içi & Yurt dışı gönderi
 • Konşimento basımı mevcut
 • Paketleme servisi var
 • Gönderi Sigortası
 • İthalat vergisini öde
 • Alıcı ödemeli hizmetleri veren bu şubeye;

İnönü Cad. No: 49/A 34337 Beyoğlu/ İstanbul adresinden ulaşılabilir.

Hafta içi 09.30 -18.00 saatleri arasında açık olan DHL Taksim Şube Cumartesi günleri de 10.00- 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Pazar günleri kapalı olan şubeye 444 00 40 numaralı telefondan da ulaşılabilir.

Bu şubede parça tarafından 70x70x50 cm, 30 kg gönderi kabul edilirken, sevkıyat tarafından ise maksimum 5 parça ve 30 kg gönderi alınmaktadır.