Skip links

Sizde KargomKolay hizmetlerinden şimdi faydalanın!

DHL Kargo Takip

dhl takip

DHL SORGULAMA İLE KARGONUZUN NEREDE OLDUĞUNU ÖĞRENİN

DHL sorgulama, dünyanın herhangi bir yerine en hızlı şekilde göndermek istediğinizi bir paketin takip  kargonuzun ne zaman nerede olduğunu, varış adresine ne zaman ulaşacağını, gecikmesi varsa bu gecikmeyi size gösteren işlemdir. Gönderen veya alıcı olmanız farketmeksizin kargonun ne zaman teslim olacağını görmeniz gerekir. Bu aşamada kargo takip yaparsınız. Böylece eğer herhangi bir e- ticaret sitesinden alışveriş yaptıysanız ürün tedarik aşamasında mı,  yola çıktı mı, kargo şubesine ulaştı mı, dağıtıma çıktı mı? gibi soruların cevaplarına kolayca ulaşırsınız. Eğer gönderiyi DHL ile yola çıkardıysanız tüm bu soruların yanıtlarına DHL sorgulama yaparak ulaşabiliirsiniz. Ancak DHL kargo takip yapabilmeniz ve alıcısına ulaştığı anı öğrenilebilmeniz için bazı olmazsa olmaz bilgilere ihtiyaç var.

DHL KARGO TAKİP NASIL YAPILIR?

dhl takip Müşteri hizmetlerini aramadan DHL kargo takip için, öncelikle yurtdışı gönderi DHL ekiplerine teslim edildiğinde paket üzerine yapıştırılan takip numarasına ihtiyaç vardır. Bu barkod ile gönderinin yeri ile ilgili bilgi online olarak öğrenirsiniz. Bu barkod numarası DHL’in sayfasındaki ekrana yazıldığında kargonun o an için nerede olduğu bilgisi tam zamanlı olarak verilecektir.    Bu nedenle DHL kargo takip numarasının mutlaka alınması gereklidir. Bu gerekliliğe rağmen takip numarası alınmadıysa DHL takip no sorgulama yaparak ihtiyacınız olan bilgiye ulaşabilirsiniz. Bunun için firmaya direkt ulaşabileceğiniz gibi, müşteri hizmetlerinden de destek alabilirsiniz. Öğrendiğiniz takip numarası ile DHL kargo sorgulama sayesinde gönderiniz hakkında merak ettiklerinize ulaşmak mümkün. Öte yandan DHL konşimento sorgulama ile takip işleminizi daha kolay hale getirmeniz mümkün. DHL’e gönderinizin nereye gittiği, hangi hizmeti talep ettiğiniz ve ödeme tercihiniz konularında bilgi veren konşimento  size web üzerinden gönderinizi takip etmek için kullanacağınız özel bir konşimento numarası sağlar. DHL gönderi sorgulama işlemi şirkette hesap sahibi müşteri için biraz daha komplike olabiliyor. DHL’de hesap sahibi bir müşteri hesabındaki bütün gönderileri DHL ProView ile takip edebiliyor. İnternet tabanlı gönderi durum görüntüleme özelliğine sahip olan bu yöntemle takip yapmak için ProView hizmetinin takibin yapıldığı ülkede olması gerekmektedir. TAKİP NUMARASI YOKSA DHL KARGO TAKİBİ YAPILAMAZ MI? DHL takip numarası olmadan da belirli durumlarda kargo takibi yapmak mümün. Bunun için de gönderenin referans numarasına ihtiyaç var. Bu numara ile DHL’in “Göndericinin Referans Numarası ile Takip Etme” özelliği kullanmak mümkün.

KARGO TAKİP ARAÇLARI

DHL’in express takip araçları son gönderi bilgilerini, gerçek zamanlı olarak doğrudan gönderenin bilgisayarına, cep telefonuna veya tabletine gönderme hizmetini sunar. Bu hizmetleri tüm DHL kargo müşterileri kullanır.

DHL E-TRACK

dhl takip DHL e-Track için öncelikle etkin durumda bir e-posta adresine ihtiyaç var. Sistem herhangi bir zamanda yapılan 50 adet express gönderiye kadar kargo takip yapması mümkün. Ancak bu, e-postası etkin durumdaki bir bilgisayar, cep telefonu veya portatif cihaz üzerinde çalışır. DHL eTrack nasıl kullanılır?
  • Bir e-postaya bir seferde 50 adede kadar konşimento numarası yazmak mümkündür.
  • E-mail’in adres bölümüne track@dhl.com yazılır.
  • Mesaj gider ve sonuçlar saniyeler içinde geri dönen e-posta ile gelir.

DHL ExpresSMS

DHL Express SMS, tek bir gönderinin dağıtım sürecini takip imkanı verir.  Kargonun barkod numarasını kısa mesajla DHL’e gönderir ve gönderinin durumu hakkında geri bildirim yapar.

DHL ExpressWAP

DHL ExpressWAP, WAP hizmeti etkin bir cihazınız olması önemli. Bu sayede nerede olursa olsun, herzaman DHL’nin hizmet bilgilerine erişme veya  takip etme olanağı verir. Bu hizmet için Wap telefonunun tarayıcısına www.dhl.com adresini girdikten sonra, ”İzleme/Takip” seçeneğinini seçin. Sonrasında takip etmek istediğimiz kargonun barkod numarasını girin. 21 dilde hizmet veren DHL ExpressWAP’tan sonuçları almak için dil seçeneği kullanma seçeneğine sahipsiniz. DHL Express iPhone, iPad ve iPod Touch Mobil Takip işlemi için ayrıca iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcılarına özel olarak oluşturulan takip uygulaması “M-takip” de kullanmak mümkündür.