Express Kargo | Express Gönderim | Kapıdan Kapıya Teslimat

Express Kargo

EXPRESS KARGO

Express kargo ile ilgili olan yazımızda aşağıdaki sorulara tıklayarak detayları inceleyebilirsiniz;

Bu yazımızda yurtdışına kargo göndermek isteyenlerin aynı zamanda hız istemeleri durumunda alternatifleri olacak express kargo hakkında merak edilen yukarıdaki soruların cevaplarını bulmaya çalışacağız.

Öncelikle cevaplanması gereken soru; “Express kargo nedir?”

EXPRESS KARGO NEDİR?

Express Kargo Nedir

Yurtdışına kargo göndermek isteyen kişi ya da kurumun gönderisini en hızlı yurtdışı kargo hizmeti ile yerine ulaştıran taşıma şekline genel olarak express kargo adı veriliyor. Aslında en hızlı yurtdışı kargo dersek de yanlış yapmış olmayız.

Artık neredeyse aynı gün teslimat hızına ulaşan express kargoda, kargonun gönderileceği ülke önem arz etse de ortalama olarak 1-3 iş günü içinde dünyanın hemen her noktasına gönderim yapılabiliyor.  Express kargo ile yurtdışı kargo paketi alıcısına sağlam ve zamanında ulaşıyor.

EXPRESS KARGODA KİLOGRAM VE BOYUTA DİKKAT

Express kargo gönderecek bir kişi ya da kurumun bu hizmette kilogram ve boyut sınırlamaları olduğunu aklında tutması gerekiyor. 0.5 kilogram ile 30 kilogram arasındaki kargolar ile operatörün çalıştırdığı uçağın ebatlarına göre 180 cm, 240 cm ve 270 cm’den büyük olmayan gönderiler express servis ile taşınabiliyor.

HAVA KARGO İLE ARASINDAKİ FARKLAR

Hava Kargo ile Express aynı servis midir

Express deyince akıllara hemen hava kargo geliyor ki bu aslında havayolundan daha hızlı bir ulaşım modu olmadığı için son derece doğal. Hava kargonun ne odluğunu anlatacak en net tanım; “Yurtdışına gönderilmek istenen ürün ya da malların uçaklar tarafından taşınması”dır.

Hava kargo ile express gönderinin arasındaki en önemli ve tek fark da aslında express kargonun daha hızlı olması ve gönderene önemli derecede zaman kazandırmasıdır. Bunun haricinde bir fark, avantaj veya dezavantaj da yoktur.

EXPRESS KARGO İLE 1 GÜNDE TESLİMAT

Buraya kadar anlattığımız express servis ile Almanya, Amerika, Çin ve Avustralya’ya kaç günde teslimat yapılabiliyor gelin ona da göz atalım.

Almanya: Ortalama 1 iş günü

Amerika: Ortalama 2 iş günü

Çin: Ortalama 2 iş günü

Avustralya: Ortalama 3 iş günü.

Bu noktada  teslimat süresini yurtdışı kargonun gönderileceği ülkenin uzaklığı ve uçuş sıklığının etkilediğini de belirtelim.

EXPRESS GÖNDERİM FİYATLARI

Express Kargo fiyatlar nasıl belirleniyor

Express serviste, gönderim ücretleri doğal olarak diğer yurtdışı kargo gönderim şekillerine göre biraz daha fazla.

Express gönderilerde temelde 30 kilo altı ve 30 kilo üstü olarak değerlendirme yapılıyor ve fiyat ona göre belirleniyor. Tek konşimento düzenlenerek yapılacak çıkışlarda kilo sınırlaması ise 300 kg’dır.

GLOBAL KARGO FİRMALARI

Express Firmalar

Express kargo hizmetini dünya genelinde veren önemli kargo şirketleri var. Kendi uçak filoları bulunan bu firmalar;

  • DHL
  • UPS
  • TNT
  • FEDEX olarak sıralanabilir.

Türkiye’de ise PTT’nin TURPEX hizmeti express gönderilerde müşterilerini bekliyor.

TNT EXPRESS

Hollanda merkezli bir şirket olan TNT 200’ü aşkın ülkeye kapıdan kapıya uluslararası teslimat sözü veriyor. Bu sözü verirken de en hızlı olma, isteğe bağlı olarak aynı gün içinde teslim etme iddiasını ortaya koyuyor.

FEDEX’in 2015 yılında TNT Express’i satın almasıyla birlikte doğan büyük güç Avrupa’dan Ortadoğu’ya, Asya Pasifik ülkeleri, Çin ve Güney Amerika’yı da kapsama alanına almıştır. TNT’nin sağladığı hizmetinde isteğe bağlı garantili sabah teslimatı, kapıdan kapıya hizmet, çevrimiçi kargo takibini yanı sıra ilave hizmetler de vermektedir

FEDEX EXPRESS

1971 yılında Federal Express adı ile kurulan FEDEX aynı zamanda dünyaya express kargo teslimatını tanıtan ve hali hazırda dünyanın en büyük hızlı kargo şirketlerinden biridir. 2015 yılında TNT’yi de bünyesine katmasıyla birlikte en büyüklerden biri olmuş ve Amerika’nın 25 kentine kargo taşımacılığı yaparak başladığı kargo hizmetini tüm dünyayı kapsar hale getirmiştir.

Şirket bugün 669 uçak ile dünya üzerinde 220 ülke ve bölgede müşterilere express kargo hizmeti veriyor.

DHL EXPRESS

1969 yılında kurulan DHL, Amerikan merkezli Alman lojistik şirketi. Yılda 1.5 milyon parsel teslimatı yapan DHL express kargo gönderimlerinde de oldukça iddialı. DHL, özellikle hava kargoda dünyanın en büyük lojistik şirketi olarak karşımıza çıkarken, Şirket yılda 1,3 milyar parsel teslim ediyor.

Şirket dünya çapında 220’den fazla ülke ve bölgede 380 bin çalışan ile DHL express gönderimlerinin tam zamanında yerinde olmasını sağlıyor.

UPS EXPRESS

UPS Express rakipleri arasında en eski tarihe sahip kargo/kurye şirketi. 1907 yılında Amerika’da kurulan şirket bugün günlük 2,8 milyon paket ve belge teslimatı gerçekleştiriyor. Günlük uluslararası 1090 uçuş gerçekleştiren UPS express dünyanın 220 ülkesine en hızlı şekilde göndermeyi taahhüt ediyor.

UPS express 220’den fazla ülke ve bölgede Kuzey Amerika ve Avrupa’daki her adrese uluslararası kargoların express hızıyla ulaşmasını sağlıyor.

PTT EXPRESS (TURPEX)

Son olarak PTT Express başlığı altında PTT’nin 2013 yılından bu yana verdiği TURPEX hizmetinden de söz edelim. PTT, “TURPEX”  hizmetinde teslim süre taahhüdü veriyor. Ve bu süre içinde yurtdışı kargonun teslimatını gerçekleştiriyor.

GLOBAL KARGO FİRMALARININ ÇÖZÜM ORTAĞI

kargomkolay nasıl kullanılır

Söz ettiğimiz, dünya çağında örgütlenmesi olan kargo şirketlerinin Türkiye operasyonları da var. Ancak Türkiye’den herhangi bir ülkeye ya da herhangi bir ülkeden Türkiye’ye express gönderimleri istiyorsanız sizin gelmeniz gereken yer Kargomkolay.

Kargomkolay, DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile gerçekleştirdiği çözüm ortaklığı ile yurtdışı gönderilerinizi söz konusu şirketlerin servisini kullanarak daha ekonomik fiyatlarla yerine ulaştırıyor. Kişiye özel hizmet de cabası.

 

KARGOMKOLAY FİYATLARI

Kargomkolay Anlatım

Kargomkolay ile 219+ ülkeye express gönderilerin yurtdışı kargo fiyat listesine gelirsek.

Anasayfamıza girdikten sonra kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı örneğin Almanya’ya gönderileceğini öğrenebilirsiniz.

Ana sayfadaki “fiyat hesapla“ butonuna tıklayınca öncelikle karşınıza gelen sayfada sizden istenen varış ülkesi ve kargonun ağırlığı bilgisini vermelisiniz.

Almanya’ya 10 kilogramlık bir kargo göndereceğiniz bilgini verdikten sonra  adınız soyadınız ve size ulaşılacak telefon numarasını verdiğiniz takdirde gönderim ücreti karşınıza gelecektir.

Tüm bilgileri doğru bir biçimde girip “fiyatları göster” butonuna bastığınızda söz konusu 10 kilogramlık Almanya’ya olan çıkışın 122. 10 Euro’ya gönderilebileceğini öğrenmiş olacaksınız.

Tüm bu bilgiler ışığında artık yapmanız gereken tek şey kargonuzu teslim etmek üzere kurye çağırmak, sonrasını düşünmek de bizim işimiz…

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Henüz bu sayfamız puan verilmedi.)
Ödüller
En iyi Kurumsal Şirket Ödülü
Ulus. Tic. Loj. Topluluğu Ödülü
Food City Logistics Ödülü

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp