🔎 DHL Takip | DHL Kargo Takip İşlemleri

Yurt Dışı Kargo Hizmetleri

DHL TAKİP

dhl takip

DHL SORGULAMA İLE KARGONUZUN NEREDE OLDUĞUNU ÖĞRENİN

DHL sorgulama, dünyanın herhangi bir yerine en hızlı şekilde göndermek istediğinizi bir paketin takip  kargonuzun ne zaman nerede olduğunu, varış adresine ne zaman ulaşacağını, gecikmesi varsa bu gecikmeyi size gösteren işlemdir.

İster kargoyu gönderen olun isterseniz de kargonun gönderildiği kişi olun kargonun ne zaman teslim edileceğini bilmek istersiniz. Bu aşamada kargo takip yaparsınız. Böylece eğer herhangi bir e- ticaret sitesinden alışveriş yaptıysanız ürün tedarik aşamasında mı,  yola çıktı mı, kargo şubesine ulaştı mı, dağıtıma çıktı mı? gibi soruların cevaplarına kolayca ulaşırsınız.

Eğer gönderiyi DHL ile yola çıkardıysanız tüm bu soruların yanıtlarına DHL sorgulama yaparak ulaşabiliirsiniz.

Ancak DHL kargo takip yapabilmeniz ve alıcısına ulaştığı anı öğrenilebilmeniz için bazı olmazsa olmaz bilgilere ihtiyaç var.

DHL KARGO TAKİP NASIL YAPILIR?

dhl takip

Müşteri hizmetlerini aramadan DHL kargo takip için, öncelikle yurtdışı gönderi DHL ekiplerine teslim edildiğinde paket üzerine yapıştırılan takip numarasına ihtiyaç vardır. Bu barkod ile gönderinin yeri ile ilgili bilgi online olarak öğrenilebilir.

Bu barkod numarası DHL’in sayfasındaki ekrana yazıldığında kargonun o an için nerede olduğu bilgisi tam zamanlı olarak verilecektir.   

Bu nedenle DHL kargo takip numarasının mutlaka alınması gereklidir. Bu gerekliliğe rağmen takip numarası alınmadıysa DHL takip no sorgulama yaparak ihtiyacınız olan bilgiye ulaşabilirsiniz. Bunun için firmaya direkt ulaşabileceğiniz gibi, müşteri hizmetlerinden de destek alabilirsiniz. Öğrendiğiniz takip numarası ile DHL kargo sorgulama kolayca yapılabilir ve böylece gönderiniz hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Öte yandan DHL konşimento sorgulama ile takip işleminizi daha kolay hale getirmeniz mümkün. DHL’e gönderinizin nereye gittiği, hangi hizmeti talep ettiğiniz ve ödeme tercihiniz konularında bilgi veren konşimento  size web üzerinden gönderinizi takip etmek için kullanacağınız özel bir konşimento numarası sağlar.

DHL gönderi sorgulama işlemi şirkette hesap sahibi müşteri için biraz daha komplike olabiliyor. DHL’de hesap sahibi bir müşteri hesabındaki bütün gönderileri DHL ProView ile takip edebiliyor. İnternet tabanlı gönderi durum görüntüleme özelliğine sahip olan bu yöntemle takip yapmak için ProView hizmetinin takibin yapıldığı ülkede olması gerekmektedir.

TAKİP NUMARASI YOKSA DHL KARGO TAKİBİ YAPILAMAZ MI?

DHL takip numarası olmadan da belirli durumlarda kargo takibi yapılabilir. Bunun için de gönderenin referans numarasına ihtiyaç var.

Bu numara ile DHL’in “Göndericinin Referans Numarası ile Takip Etme” özelliği kullanılabilir.

KARGO TAKİP ARAÇLARI

DHL’in express takip araçları son gönderi bilgilerini, gerçek zamanlı olarak doğrudan gönderenin bilgisayarına, cep telefonuna veya tabletine gönderme hizmetini sunuyor. Bu hizmetlerden tüm DHL kargo müşterileri yararlanabiliyor.

DHL E-TRACK

dhl takip

DHL e-Track için öncelikle etkin durumda bir e-posta adresine ihtiyaç var. Sistem herhangi bir zamanda yapılan 50 adet express gönderiye kadar kargo takip yapabilir ve e-postası etkin durumdaki bir bilgisayar, cep telefonu veya portatif cihaz üzerinde çalışır.

DHL eTrack nasıl kullanılır?

  • Bir e-postaya bir seferde 50 adede kadar konşimento numarası yazılır.
  • E-mail’in adres bölümüne track@dhl.com yazılır.
  • Mesaj gönderilir ve sonuçlar saniyeler içinde geri dönen e-posta ile alınır.

DHL ExpresSMS

DHL Express SMS, tek bir gönderinin dağıtım sürecini takip imkanı verir.  Kargonun barkod numarası kısa mesajla DHL’e gönderilir ve gönderinin durumu hakkında geri bildirim yapılır.

DHL ExpressWAP

DHL ExpressWAP, WAP hizmeti etkin bir cihaz ile nerede olunursa olunsun, herhangi bir zamanda dünyanın her yerinde DHL’nin hizmet bilgilerine erişme veya gönderi takip etme olanağı verir.

Bu hizmet için Wap telefonunun tarayıcısına www.dhl.com adresi girildikten sonra, ”İzleme/Takip” seçeneğini seçilip, takip edilmek istenen kargonun barkod numarasını girilir. 21 dilde hizmet veren DHL ExpressWAP’tan sonuçları almak için dil seçeneği kullanılmalıdır.

DHL Express iPhone, iPad ve iPod Touch Mobil

Takip işlemi için ayrıca iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcılarına özel olarak oluşturulan takip uygulaması “M-takip” de kullanılabilir.

 

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2017/03/service_cell_inner_01.jpg

E-Ticaret Sitesi Entegrasyonu

Sağladığımız teknik altyapı ile sepete ürün eklendiğinde anlık olarak adrese teslim kargo fiyatı hesaplanabiliyor.
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2017/03/service_cell_inner_06.jpg

Yurtdışına numune / paket gönderimi

Göndereceğiniz numune veya paketin en güvenli şekilde yerine ulaşması için ihtiyacınız olan tüm paketleme bilgilerinde size destek oluyoruz.
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2017/03/service_cell_inner_07.jpg

Mikro / Kolay İhracat

Sunduğumuz üstün pazaryeri çözümleri ile mikro ihracat artık daha kolay!
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2017/03/service_cell_inner_08.jpg

Yurtdışına evrak gönderimi

Tek adımda hesaplanan en ekonomik fiyat ile 220 ülkeye evrak gönderebilirsiniz
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp