Skip links

Sizde KargomKolay hizmetlerinden şimdi faydalanın!

UPS Kargo Takip

Ups kargo takip

UPS KARGO TAKİP İŞLEMLERİ

UPS kargo takip ile yurtdışında en yakın ya da en uzak noktaya, dünyanın herhangi bir noktasına gönderdiğiniz kargonun ne zaman, nerede olduğu, ne zaman alıcısına ulaşacağını anında ve kolayca ulaşmak mümkün. İster bir paket bekleyin, isterseniz de dünyanın değişik noktalarına yüzlerce gönderi yapıyor olun, UPS Takip tüm yolculuğu boyunca gönderinizin durumu hakkında size bilgi sunuyor. UPS’in geliştirdiği takip seçeneklerini kullanarak en güncel bilgilerle kargonuzun yolculuğunu takip etmek mümkündür. Gönderi takibi için çeşitli yöntemler sunan UPS Takip, gönderinizin mevcut durumu, beklenmedik gecikmeler ve sonunda da teslimatı ile ilgili bilgi almanız için kolay yollar sağlıyor. Kargoyu takip etmek için bazı olmazsa olmaz bilgilere ihtiyaç vardır.

UPS KARGOM NEREDE?

Ups kargom nerede sorusu gerek yurtiçi gerekse de yurtdışına evrak ya da koli gönderen herkesin cevabını merak ettiği bir sorudur. Bu nedenle UPS kargo müşterisiyseniz bu sorunun cevabını öğrenmek için UPS sorgulama yapmak gerekir. Böylece UPS kargo gönderi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

UPS KARGO TAKİP İÇİN TAKİP NUMARASI YETERLİ

Aslında UPS sorgulama takip yapmanız için gerekenler gayet basittir. UPS kargo takip için, yurtdışı gönderiyi sizden teslim almaya gelen UPS ekiplerine teslim ettiğinizde size verilen ve paket üzerine yapıştırdığı takip barkod numarasına ihtiyaç vardır. Barkod numarasının diğer ve en çok bilinen adı ise takip numarasıdır. Bu takip numarası ile gönderinin yeri ile ilgili bilgi online olarak öğrenmek ve verimli bir kargo takibi yerinizden bile kalkmadan yapmak mümkündür. Tabi bunun için kargo takip numarasını mutlak surette almanız ve kaybetmemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde gönderi takibi yapabilmeniz hayli zor olacaktır. Peki nasıl? Bu takip numarası UPS’in internet sitesinde yer alan kargo takip sayfasındaki ekrana yazıldığında kargonun o an için nerede olduğu bilgisi tam zamanlı olarak verilecektir. Bu işlemde her satırda bir tane olacak şekilde en fazla 25 takip numarası girilebiliyor.

ups kargo takip

UPS GÖNDERİ TAKİP YOLLARI

UPS gönderi takibinin internet dışında da yolları var. İnternetinizin olmadığı bir anda yurtdışına gönderdiğiniz kargo paketinin nerede olduğunu ve varış adresine ne zaman ulaşacağını öğrenmek istersek şirketin çağrı merkezi kanalıyla, kargo müşteri hizmetleri görevlilerinden konu ile ilgili yardım almak mümkündür. Müşteri hizmetlerine kargo takip numarası vererek kargonuzun o an için nerede olduğunu ve alıcısına tahmini teslim süresini iletmek mümkün. Bu şekilde gönderinizin güncel durumunu öğrenip alıcısına bu bilgiyi iletmek mümkündür. Ancak bu noktada aklınızda bulunması gereken bir husus da var. UPS müşteri hizmetleri ekibi sadece Pazartesi- Cuma günleri 09.00-20.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Siz de UPS kargo iletişim için bu süre zarfında işlem yapmalısınız. Diğer günler ve saatlerde yapacağınız gönderi sorgulama işlemleri için online yöntemleri kullanmanız gerekecektir.

Gönderi Takibi İletişim

Gönderi takibi için 0850 255 00 66 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden alan kodu çevirmeden UPS’e ulaşmak mümkün. Bu telefon numarası sorularınıza en detaylı cevapları almanızı da sağlar. Ancak burada da gönderi sorgulama için takip no bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Bu bilgiyi verdiğinizde sorularınız daha kolay ve hızlı cevap bulacaktır. Ayrıca akıllı cep telefonunuza indireceğiniz UPS Mobile uygulaması ile de takip yapabilirsiniz. Bunun için aplikasyonu telefonunuza indirmeniz ve “takip et seçeneği”ne gelmeniz gerekiyor. Burada da takip numarasını yazdığınıza istediğiniz bilgilere saniyeler içinde ulaşırsınız. Bu arada, Alıcı olmanız durumunda da gönderi sorgulama yapar ve beklediğiniz kargonun size ulaşma zamanını tahmin edersiniz. Bunun için ihtiyacınız olan bilgi yine takip numarası. Bu bilgiyi kargoyu size gönderenden almanız gerekmektedir. Kargo takip numarasını istediğiniz takip platformunda kullanarak, beklediğiniz paketin nerede olduğunu anında öğrenebilirsiniz. KARGO ŞUBELERİNDEN UPS GÖNDERİ TAKİP NASIL YAPILIR? UPS gönderi takibini kargo şubelerinden de yapabilirsiniz. Örneğin yurtdışına kargo gönderi işlemini İstanbul’dan yapacaksınız 8 tanesi Anadolu Yakası’nda, 17’si Avrupa yakasında toplam 25 UPS şubesi vardır. Bu şubelerin herhangi birine gidip, gönderici bilgilerinizi gişede bulunan görevliye söylemeniz yeterli olacaktır. Böylece UPS gönderi takip işleminizi yüz yüze de yapabilirsiniz. Bu yönetimin size faydası aklınıza takılan tüm sorulara anında cevap bulmanız olacaktır.

UPS DETAYLI SORGU

UPS hem gönderenin hem de kargoyu alacak olan kişinin kargoyu takip etmesine olanak sağlıyor. Kurumun kargo takibi yapabilmesi için “Detaylı sorgu” sayfası da yer alıyor. Buna göre, Kargoyu gönderenseniz UPS Paket Servis’inin size vermiş olduğu Müşteri Kodu ile beraber sizin vermiş olduğunuz Referans ya da Fatura/İrsaliye numaranızı; Alıcı iseniz, gönderiyi yapanın Müşteri Kodu ile Referans ya da Fatura/İrsaliye numarasını yazarak paketlerinizi takip edebilirsiniz.

TAKİP NUMARASI YOKSA NE OLACAK?

UPS kargo takip numarası olmadan da belirli durumlarda kargo takibi yapılabilir. Bir gönderi oluştururken, gönderileri takip numarası girmeden izlemenize yardımcı olacak bir kod atamak mümkün. Maksimum 35 karakter içeren bir müşteri numarası gibi bir referans atayabilirsiniz. Öte yandan takip ettiğiniz son 75 gönderiyi görmek için ups.com adresinde oturum açmanız yetiyor. Takip geçmişi tablonuzda da 50’ye kadar takip numarası saklayabilirsiniz.

DİĞER UPS GÖNDERİ TAKİP HİZMETLERİ

UPS kargo takibinde farklı hizmetler de veriyor. Bu hizmetler; UPS My Choice ile ev teslimatlarının takibi yapılabiliyor.   Quantum View ile özelleşen görünümler, bildirimler ve raporlama özelliklerine sahip. Aynı zamanda tedarik zincirindeki gönderi etkinlikleri için ayrıntılı bilgi vermekte. Flex Global View ile de birden fazla taşımacılık modunda kurumsal çapta takip yapmak mümkün.