Skip links

DHL Hava Kargo Servisi | DHL Express Hizmetleri

dhl hava kargo

DHL HAVA KARGO

DHL hava kargo ile dünyanın 220 ülkesi birbirine bağlanıyor. Eşya/ürünlerin hava yolu ile bir yerden bir yere en hızlı ve güvenli şekilde taşındığı sistem olan hava kargo taşımacılığının lider isimlerinden olan DHL hava kargo taşımacılığı alternatifleri sunmaktadır.

Hava kargo servisleri; kapıdan kapıya, havaalanından havaalanına, kapıdan havaalanına veya havaalanından kapıya teslimatlar gerçekleştirerek müşterilerinin iş akışlarını kolaylaştırmaktadır.

DHL EXPRESS KARGO

DHL kargo

DHL Express kargo, yurtdışına gönderilmek istenen kargonun en hızlı gitme yollarından biridir. DHL Express kargo hizmeti ile 1-3 iş günü içinde dünyanın hemen her noktasına gönderim yapılabilir. Hava kargo gönderimlerinde de express kargo hızına ulaşılabilir.

DHL Express kargo ile ilgili bilgi için tıklayınız.

BOZULABİLİR ÜRÜNLERİN TAŞINMASINDA DHL HAVA KARGO

DHL hava kargo özellikle uzun mesafeler için, değerli ve bozulabilir ürünlerin taşınmasında tercih edilen bir yoldur.

Karayolunda hem uluslararası mevzuatların zorlaşması, hem taşıma süresinin bir hayli uzaması, hem de deniz yolunun yetersiz kalması gibi nedenlerle tercih edilirliği günden güne artan DHL hava kargo, uçak filosunun genişlemesi ve iniş yapılacak havalimanı sayısının artması ile günümüzün en popüler kargo taşımacılığı yollarından biri haline geldi.

DHL PAKETLEME

DHL Paketleme

Kargo gönderimlerinde gerek bozulabilir ürünlerin gerekse de diğer ürünlerin taşınmasında paketleme çok önemli bir konudur. Kargonun doğru paketlenmesi hem maliyetlerinizi aşağıya indirir hem de güvenli bir şekilde yerine ulaşmasını sağlar.

DHL paketleme bilgileri için tıklayınız.

DHL YAKIT VE EK ÜCRETLER

Uçak kargo gönderimlerinde gönderenin karşısına yakıt ek ücreti çıkabildiği gibi gönderinin niteliği ya da gideceği yere göre de ek ücretler söz konusu olabilir.

DHL yakıt ve ek ücretler konusunda bilgi almak için tıklayınız.

DHL KONŞİMENTO DOLDURMA

dhl konşimento

DHL hava kargo gönderileri için mutlaka konşimento doldurulmalıdır. DHL konşimento DHL’e gönderinizin nereye gittiği, hangi hizmeti talep ettiğiniz ve ödeme tercihiniz konularında bilgi verir ve gönderilerin zamanında, doğru ve güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlar.

DHL konşimento ile ilgili bilgiler için tıklayınız.

DHL FİYAT HESAPLAMA

DHL kargo fiyat hesaplama, kargonun gideceği ülke ve paketin ağırlığı ya da hacmi belirlendikten sonra yapılan önemli bir işlemdir. DHL fiyat hesaplama ile ilgili soruların yanıtlarını internet sitesindeki fiyat hesaplama araçları ile veriyor.

DHL fiyat hesaplama ile ilgili bilgiler için tıklayınız.

DHL HACİMSEL AĞIRLIK HESAPLAMA

DHL hacimsel ağırlık hesaplama

DHL fiyat hesaplamanın en önemli ayaklarından biri hacimsel ağırlık hesaplamadır. Kargo paketinin kapladığı alan ne kadar büyük ise fiyatı o kadar fazla olacaktır.

DHL hacimsel hesaplama bilgileri için tıklayınız.

DHL MİKRO İHRACAT

dhl mikro ihracat ve etgb

DHL mikro ihracat gönderimleri de havayoluyla yapılabilir. Mikro ihracat gönderileri 300 kilograma ve 15 bin Euro değerine kadar olan gönderilerdir.

DHL mikro ihracat ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

KARGO TAKİP

Kargo takip, gönderinin yola çıkış anından alıcısına ulaşana kadar geçen sürede, gönderinin konum güncellemeleri konusunda bilgi sahibi olunmasını sağlar. Kargo takibi yapabilmek için gerekli olan tek bilgi kargo teslim edilirken size verilen gönderi takip numarasıdır.

DHL takip işlemleri için tıklayınız.

DHL GÜMRÜKLEME

dhl gümrük

DHL kargolarının gümrüklenmesi aşamasında da müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler üretiyor ve müşterileri adına gelen ithalat gönderilerini gümrük muayenesine sunuyor.

DHL gümrükleme ile ilgili bilgiler için tıklayınız.

DHL HAVA KARGO ALTERNATİFLERİ

DHL hava kargo hizmetini de kendi içinde farklı kategorilerde sunuyor.

Bu hizmetlerin bir versiyonu olan “Acil Havayolu Taşımacılığı”nda teslimat süresi ortalama 1-2 gün olarak belirlenirken, kargo ilk müsait ya da bağlantılı uçuşa veriliyor. Kargo için öncelikli elleçleme yapılırken, diğer seçeneklerle birlikte teslimat kapıdan kapıya şeklinde gerçekleşiyor.

DHL HIZLI & UYGUN HAVA KARGO

DHL hızlı&uygun havayolu taşımacılığında teslimat süresi 3-5 gün arasında seyrediyor. 17 binden fazla tarifeli kalkış noktasında yapılabilen bu taşımada da diğer seçeneklerle birlikte kapıdan kapıya teslimat gerçekleştiriliyor.

DHL EKONOMİK KARGO

DHL ekonomik hava kargonun uygun fiyatlı bu şeklinde teslimat süresi ortalama 5-7 gün olarak belirlenmiş, teslimat da yine kapıdan kapıya şeklinde.

DİĞER SEÇENEKLER

dhl fiyat hesaplama

DHL hava hizmetinde sunduğu farklı seçeneklere “Kargo Uçak Kiralama”yı da ekledi. Bu hizmette esnek kapasite ve gönderim seçenekleri ile özel yük kaldırma ekipmanları ile büyük ölçekli ve ağır malların yüklenmesi de gerçekleştiriliyor. Bu hizmette de kapıdan kapıya teslimat yapılıyor.

Ayrıca Uluslararası Isı Derecesi Kontrollü Hava Navlunu, Uluslararası Isı Derecesi Kontrollü Hava Kargo ve Multi Modal Nakliye Çözümleri ile müşterilerinin her türlü ihtiyacını karşılıyor.