Skip links

YURT DIŞI KARGO FİYAT HESAPLAMA ARACI

KargomKolay, Türkiye'nin TeknoLojistik Kargo Markası

Bize Güvenenler

Haydi Kargonuzu

Birlikte Hesaplayalım

KargomKolay panelimizden 7 gün 24 saat boyunca tüm dünyaya yurt dışı kargo fiyatlarını hesaplayabilirsiniz.

Entegrasyonlar :    ETSY        Amazon        Shopify        WordPress        Opencart

Sizde KargomKolay hizmetlerinden şimdi faydalanın!

Global Kargo Partnerlerimiz

YURTDIŞI KARGO FİYAT HESAPLAMA 

Yurtdışı kargo fiyat hesaplama yapmanın en kolay yolu KargomKolay hesaplama aracından geçiyor. Yurtdışına express kargo ile göndereceğiniz bir kargo için ne kadar ücret ödeyeceğinizi öğrenmek için fiyat hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.
İndirimli Fiyatlardan Faydalanmak için BURAYA TIKLAYIN!

DOĞRU BİLGİLER, DOĞRU SONUÇ

Yurtdışı kargo hesaplama yapıp, gönderiniz için ne kadar yurtdışına kargo ücreti ödeyeceğinizi öğrenmek için yapmanız gereken basit bir işlemler dizisi var. Bu işlemleri sırası ile doğru bilgilere vererek yaptığınızda kötü sürprizlerle karşılaşmadan gönderi yapabilirsiniz. Yurtdışı kargo gönderme seçeneğini tıklayıp, varış ülkesi ve kilo bilgisini de girdiğinizde yurtdışı kargo fiyat hesaplama sonucu görmeniz için son bir adımınız kalacak. Gönderen kısmında gönderenin şahıs ya da şirket olup olmadığı ile ilgili bilgiyi de verdikten sonra adınız – soyadınız ve telefon numaranızı da yazıp, “Taşıma kuralları ve sözleşmeyi kabul ediyorum” kutucuğunu işaretleyip “Fiyatları göster” butonuna basmalısınız. Ve işte yurtdışı kargo fiyat hesaplama sonucunuz karşınızda. Bu aşamada verdiğiniz bilgilerin doğru olması gerekiyor ki gönderi fiyat hesaplamanın sonuçları da doğru çıksın.

KOLİ GÖNDERİRKEN YURTDIŞI KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yukarıda evrak gönderirken yurtdışı kargo fiyat hesaplama adımlarını anlattık. Şimdi koli göndermek istediğinizde izlemeniz gereken yolu anlatıp bazı önemli bilgilere de yer vereceğiz. Yurtdışına kargo ile koli gönderecekseniz ilk yapmanız gereken iş kolinizin ölçülerini doğru belirlemek ve hesaplama aracına doğru girmek olacak. Çünkü kolinin boyutu, kargonuzun hacimsel ağırlığını belirleyecek ilk ve en önemli etkendir. Yurtdışı kargo ile göndereceğiniz ürününüzün içine konulacağı kolinin en-boy ve yükseklik bilgileri hacimsel hesaplama için gerekli olacak. Bu bilgileri kutucuklara doğru olarak girdikten sonra hacimsel hesaplama sonucunuz karşınıza çıkacak. Eğer birden fazla koliniz söz konusuysa kutucukların en sağındaki + ‘ya basmanız ve her kolinin hacimsel hesaplamasını ayrı ayrı yapıp, toplam hacimsel ağırlığı bulmanız gerekecek. Hacimsel hesaplamayı KargomKolay.com’un hesaplama aracı ile kolayca yapabilirsiniz ancak hacimsel ağırlık hesaplama formülünü kullanıp kendiniz de sonuca ulaşabilirsiniz. Hacimsel hesaplama için tüm dünyada geçerli olan formül kullanılır. Bu formül;
EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)’dir.
Hacimsel hesaplamanın önemli olmasının nedeni ise hesaplama sonucunda ortaya çıkan değer ile kargonun kütlesel ağırlığının karşılaştırılması ve büyük değerin yurtdışı kargo fiyat hesaplama yaparken kullanılmasında yatmaktadır. 40x60x40 ebatlarında bir koli ile gönderilecek yurtdışı kargonun hacimsel ağırlık hesaplama işleminin sonucu KargomKolay hesaplama aracında 20 olarak karşınıza çıkacaktır. Eğer gönderiniz 5 kilogram ise 20 değerindeki hacimsel ağırlık ile yurtdışı kargo hesaplama yapılacak demektir. Bu noktada kargonun içine konulacağı paket/kolinin büyüklüğünün yurtdışı kargo hesaplama işlemine olan etkisi de ortaya çıkmaktadır. Ne kadar büyük paket seçilirse o kadar fazla yurtdışına kargo ücreti ödeme riski ile karşı karşıya kalınır. Desi hesaplama işlemi de yapıldıktan sonra varış ülkesini seçip, ad-soyad ve telefon numarasını verdikten sonra, “fiyatları göster” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama sonucunu karşınıza gelecektir.
YURTDIŞI KARGO GETİRTİRKEN…
Buraya kadar anlattıklarımız Türkiye’den yurtdışına kargo gönderme aşamasındaki fiyat hesaplama adımlarıydı. Yurtdışı kargo hesaplama işlemini Türkiye’ye kargo getirtmek istediğinizde de yapabilirsiniz. Bu işlem için toplama yapılacak ülke ve toplam ağırlık bilgisini verip ad-soyad-telefon numarası bilgilerini verip, “Fiyatları göster” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Eğer koli getirtiyorsanız da kargo gönderirken uyguladığınız işlemleri aynı sırayla uygulamanız gerekecek.
30 KİLOGRAMA DA KADAR HESAPLAMA
Yurtdışı gönderi hesaplama aracında fiyat her yarım kilogramda bir farklılık gösterir. Hesaplama aracı ile 30 kilograma kadar olan gönderilerin fiyatları hesaplanabilirken 30 kilogram ve üzeri kargolarda fiyat sabit hale gelir. Bu gönderimleriniz için bizimle irtibata geçmeniz durumunda daha ekonomik fiyatlar söz konusu olabilir. Ayrıca uzun vadeli sözleşmeler yoluyla çalışılması da her zaman daha uygun yurtdışına kargo ücreti ödemenizin ve daha makul fiyatlarla kargo göndermenizin önünü açabilir.
YÜZDE 15 İNDİRİM FIRSATI
Yurtdışı gönderinizin fiyatını ilk kez KargomKolay’da yapıyorsanız kargonuzu indirimli fiyat üzerinden gönderme şansını da yakalayabilirsiniz. KargomKolay’da ilk defa fiyat hesaplaması yapacak kişiye yüzde 15 indirim fırsatı da sunuluyor.

Sizde KargomKolay hizmetlerinden şimdi faydalanın!