Skip links

DHL Express Kargo | Yurt Dışı Kargo Hizmetleri

DHL express kargo

DHL EXPRESS KARGO

DHL Express kargo, yurtdışına gönderilmek istenen kargonun en hızlı gitme yollarından biridir. DHL Express kargo hizmeti ile 1-3 iş günü içinde dünyanın hemen her noktasına gönderim yapılabilir.

AĞIRLIK VE BOYUTA DİKKAT 

Uçak kargo gönderimlerinde ağırlık ve boyut sınırlamaları vardır. 0.5 kilogram ile 30 kilogram arasındaki kargolar ile operatörün çalıştırdığı uçağın ebatlarına göre 180 cm, 240 cm ve 270 cm’den büyük olmayan gönderiler express servis ile taşınabiliyor.

Bu ağırlık ve boyutları aşan kargoların gönderimi hava kargo ile sağlanmaktadır.

DHL hava kargo ile ilgili bilgi için tıklayınız.

DHL EXPRESS KARGO FİYATLARI

dhl express kargo fiyatları

DHL Express kargo ücretleri diğer yurtdışı kargo gönderim şekillerine göre biraz daha fazla. Hafif gönderiler için yani 30 kg’ye kadar olan kargo paketlerinde her yarım kiloda fiyatlar değişkenlik gösterir, ancak 30 kilodan fazla bir kargo paketi söz konusuysa fiyatlar sabit hale gelir.

Express gönderilerde temelde 30 kilo altı ve 30 kilo üstü olarak değerlendirme yapılıyor ve fiyat ona göre belirleniyor. Tek konşimento düzenlenerek yapılacak çıkışlarda kilo sınırlaması ise 300 kg’dır.

PAKETLEMEYE DİKKAT

Kargo fiyatını etkileyen faktörlerin başında paketleme gelmektedir. Kargonun doğru paketlenmesi hem güvenli bir şekilde yerine ulaşmasını sağlayacaktır, hem de kargo fiyatında yanlış paketlemelerden kaynaklı artışların önüne geçecektir.

DHL paketleme bilgileri için tıklayınız.

Kargo fiyatını etkileyen diğer unsurlar ise gönderinin ağırlığı ve hacmidir. Kargo ne kadar ağır olursa fiyatı o denli yüksek olur. Bu nedenle ağır gönderilerden olabildiğince kaçınmak gerekir.

Kargonun hacmi de onun fiyatını etkileyen bir özelliktir.

DHL kargo hacimsel ağırlık hesaplama ile yurtdışı kargonun fiyatını belirlemek mümkün. DHL hacimsel hesaplama için tüm dünyada geçerli olan formül kullanılır. Bu formül; 

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)  

Bu formül ile40x60x40 ebatlarında bir koli ile gönderilecek yurtdışı kargonun ücreti DHL hacimsel ağırlık hesaplama işlemi sonunda 19.5 olarak bulunacaktır.

Eğer bu rakam gönderinin ağırlığından fazlaysa, fiyat hesaplama bu değer üzerinden devam edecektir. Bu nedenle gönderinin hacmine dikkat etmek, paketlemeyi ona göre yapmak gereklidir.

DHL hacimsel hesaplama bilgileri için tıklayınız.

TESLİMAT SÜRESİ

DHL kargo Dünya’nın 219’dan fazla ülkesine gönderim yapabilmektedir. Türkiye’den özellikle Almanya, Fransa gibi yakın Avrupa ülkelerine ortalama 1 günde teslimat yapılıyor.

DHL KONŞİMENTO DOLDURMA

dhl konşimento

Kargonuzun gönderilmeden önce en önemli konu ise konşimento doldurulmasıdır. Bu konşimento DHL gönderinizin nereye gittiği, hangi hizmeti talep ettiğiniz ve ödeme tercihiniz konularında bilgi verirken gönderilerinizin zamanında, doğru ve güvenli bir şekilde teslim edilmesine yardımcı olur. Bu nedenle konşimentonun doğru ve eksiksiz doldurulması çok önemlidir.

DHL konşimento ile ilgili bilgiler için tıklayınız.

DHL EXPRESS KARGO TESLİMAT SÜRELERİ:

Almanya: Ortalama 1 iş günü

Amerika: Ortalama 2 iş günü

Çin: Ortalama 2 iş günü

Avustralya: Ortalama 3 iş günü

Teslimat süresini yurtdışı kargonun gönderileceği ülkenin uzaklığı ve uçuş sıklığı etkilemektedir.

DHL KARGO TAKİP

dhl kargo takip

Express kargonun takibi gönderi yerine ulaştığı anda bilgi sahibi olunmasını sağlar. Kargo takibi yapabilmek için gerekli olan tek bilgi barkod ya da diğer deyişle konşimento numarasıdır.

DHL kargo takip işlemi için tıklayınız.

DHL MİKRO İHRACAT

DHL Express kargo ile mikro ihracat gönderimleri yapmak da mümkün. Mikro ihracat gönderileri 300 kilograma ve 15 bin Euro değere kadar olan gönderilerdir.

DHL mikro ihracat ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

DHL YAKIT VE EK ÜCRETLER

dhl yakıt ve ek ücretler

DHL Express kargo gönderimlerinde gönderenin karşısına yakıt ek ücreti çıkabildiği gibi gönderinin niteliği ya da gideceği yere göre de ek ücretler söz konusu olabilir.

DHL yakıt ve ek ücretler ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.