Skip links

Yurtdışına Kargo Göndermenin En Kolay Yolu Nedir

yurtdışına kargo nasıl gönderilir

YURTDIŞINA KARGO NASIL GÖNDERİLİR?

Türkiye’den yurtdışına kargo göndermeniz gerekirken hangi işlemleri yapmanız gerekir?

  • Ya da yurtdışından Türkiye’ye gönderilecek kargoda muhatabınız hangi adımları takip etmeli?
  • Yurtdışı hızlı kargo hizmeti almak için çalmanız gereken kapı ya da kapılar hangileridir?
  • Yurtdışı kargo gönderimi yaparken neler dikkat edilmelidir?

Bu yazımızda yurtdışı kargo firmalarından hizmet alarak dünyanın herhangi bir noktasına yurtdışı karo göndermenin nasıl olacağını enine boyuna irdeleyeceğiz…

YURTDIŞINA KARGO GÖNDERMEK İSTERKEN İZLENECEK YOL

Yurtdışı kargo gönderimlerinde yapılması gereken bir dizi işlem vardır. Türkiye’den yurtdışına kargo gönderimi sırasında bu işlemler sırası ile yapılmalı ve kargo taşımayı yapacak kişi/kurye ya da kargo şirketine teslim edilmelidir. Böylece bir an önce yerine ulaşması gereken yurtdışı kargonuz hemen yola çıkabilir. Tabii aynı şey yurtdışından Türkiye’ye kargo gönderiminde de geçerli…

yurtdışına kargo nasıl yollanır

YURTDIŞI HIZLI KARGODA İLK ADIM

Yurtdışı kargo gönderme işleminin ilk adımı kargon gönderileceği paket hazırlamak olacaktır.

Uçak kargo ile gönderilecek kargo eğer bir evraksa bunu zarfa koymak yeterli olacaktır.

Eğer Türkiye’den yurtdışına kargo ile ihracat numunesi göndereceksiniz bunu standartlarına uygun şekilde paketlemelisiniz. Yapacağınız paketleme yurtdışı uçak kargonun ücretini de belirleyecektir.

YURTDIŞI HIZLI KARGO FİYATI

Bu aşamada Türkiye’den yurtdışına kargo gönderilirken fiyat hesaplama konusunda da bilgi vermemiz gerekiyor.

Yurt dışı uçak kargo göndermek isteyen bir kişi ya da kurumun kargo fiyatı hesaplanırken kilo ve gönderinin hacmi dikkate alınıyor. Yapılan işlem sonucunda hangi değer daha büyük çıkarsa o veri işleme alınıyor. Eğer kilo haricinde ekstra bir kargo fiyatı söz konusu olduysa bu durum hacimsel ağırlık söz konusu olduğu içindir.

YURTDIŞI HAVA KARGO PAKETİNİN HAZIRLANMASI

Yurtdışı kargo gönderimi yaparken kargo paketini doğru hazırlamak en önemli konu…

Göndermek istediğiniz ürünün paketlenmesi ve darbelere karşı dayanıklı olmasını sağlamak için yapılması gereken ilk iş; ürüne göre bir kutu bulmaktır.  Bu noktada yurtdışı hızlı kargo hizmeti kapsamında uçak ile gönderilecek ürünün hasar almasını engellemek gerekiyor. Bunun için ürünü plastik bir malzemeye sardıktan sonra; koli içeriğini köpük ya da yumuşak malzemeler ile doldurmalısınız ki darbeleri engelleyebilesiniz.

Daha sonra kolinin açık olan kısımları da bantlanmalı ve kargo firmasının size göndereceği poşet veya kolinin içerisine koymalısınız.

uluslararası kargo

YURTDIŞI KARGO GÖNDERME BELGELERİ

  • Proforma Fatura
  • Konşimento
  • Gıda ise Gıda Sertifikası
  • Kimyasal veya Tehlikeli maddeler için MSDS Belgesi
  • Detayları buradan okuyabilirsiniz.

DHL YURTDIŞI KARGO

Yurtdışı kargo gönderimi yaparken DHL, UPS, TNT, FEDEX gibi global kargo markalarından hizmet almak isteyebilirsiniz.

İşinizin daha da kolay hale gelmesi için yapmanız gereken tek şey ise DHL yurtdışı kargo için kargomkolay’a ulaşmak. Kargomkolay DHL yurtdışı kargonuzu sizin için DHL yurtdışı kargo hizmeti ile dünyanın 219 ülkesine hızlı ve sorunsuz bir şekilde gönderebilir.

UPS YURT DIŞI KARGO

Yurtdışı uçak kargo ile dünyanın herhangi bir noktasına yapacağınız yurtdışı kargo gönderiminde UPS’i seçmeniz durumunda da daha hızlı ve ucuz hava kargo için çalmanız gereken kapı kargomkolay.

Kargomkolay, UPS yurtdışı kargolarınızı sizin için Türkiye’den Almanya’ya da ya da dünyanın uzak ucu Avustralya’ya en hızlı şekilde ulaştırır. Ulaşılabilir, ucuz ve güvenli UPS Yurtdışı kargo  için www.kargokolay.com’dan fiyat alabilirsiniz.

FEDEX YURTDIŞI KARGO

Uçak kargo ile yurtdışından Türkiye’ye göndermek istediğiniz kargo için FEDEX yurtdışı kargoyu kullanma kararı verdiğinizi düşünelim. Bu aşamada Türkiye’nin güvenilir online yurtdışı kargo hizmeti sağlayıcısı kargomkoay’a ulaşanız yeterli olacaktır.

Kargomkolay FEDEX yurtdışı kargonuzu en hızlı şekilde istediğiniz adrese gönderecektir. Kargomkolay FEDEX yurtdışı kargo hizmetini en makul fiyatlarla alacağınız adres olacaktır.

TNT YURTDIŞI KARGO

Yurtdışı kargo gönderme hizmetini TNT yurtdışı kargo yolu göndermek isteseniz çalacağınız kapı yine kargomkolay olsun.

Kargomkolay, TNT yurtdışı kargonuzu size kötü rüyalar gördürmeden zamanında sahibine ulaştırır.

HAVA KARGO GÖNDERİRKEN SON ADIM

kargomkolay nasıl kullanılır

Yurtdışı uçak kargo göndermek için artık son bir adım kaldı; o da kargoyu teslim etmek için kurye çağırmak.

Kargo paketlerinizin hazır olduğunu kargomkolay ekiplerine bildirdiğinizde kuryelerimiz size ulaşacak ve  kargonuzu teslim alarak yolculuğu başlatacaklardır.

Kuryelerimiz kargonuzu teslim alırken size bazı belgeler de verecek. Bu belge sayesinde ürün üzerinde hak talep edebileceğiniz gibi kargonuzun takibini de kesintisiz yapabileceksiniz.

Kargonuzun teslim alıktan sona artık sıra kargonun uluslararası yolculuğunun başlamasına geldi. Kargomkolay bu noktada kargonuzu sizin için belirttiğiniz adrese en kısa sürede gönderecektir.