Skip links

Yurtdışına Kargo Gönderirken Dikkat Edilecek 9 Kural

Yurtdışı Kargo

Kargomkolay ailesi olarak yurtdışına kargo gönderirken karşınıza çıkacak soru ve sorunların cevaplarını bu yazımızda sizin için derledik.

Bu makalemizde;

  • Yurtdışı kargo göndermek isterken nelere dikkat edilmeli?
  • Uçak kargoda ürününüz hasar görür mü?
  • Ürününüzün hasar görmemesi için nasıl paketleme yapılmalı?
  • Kargo ağırlık hesaplama nasıl yapılır?
  • Uluslararası kargo hizmetini en kusursuz şekilde nasıl alırsınız? sorularının yanı sıra karşınıza çıkabilecek farklı konular ile ilgili önerilerimiz de olacak.

Yurtdışı Kargo

YURTDIŞI KARGO İHTİYACININ ORTAYA

ÇIKMASI

Varsayalım ki Malatya’da altın rengi kayısıların yetiştiği bahçeleriniz var.

Adı kayısı ile özdeşleşen Malatya’dan dünyanın her noktasına giden kayısılar arasında neden sizin bahçenizin ürünleri de yok?

Ürün kaliteniz rakiplerinizle aynı hatta daha iyi, kayısınız güneşin rengini taşıyor ve ağız sulandıracak kadar lezzetli ama siz sadece iç piyasaya satış yapıyorsunuz.

Dönem globalleşme ve dünyaya entegre olma zamanı. Neden Malatya’daki bahçenizden çıkan kayısı Amerika’daki herhangi bir evin yemek masasında yer almasın ki?

YURTDIŞI KARGO GÖNDERİMİNİN PÜF NOKTALARI 

Bunun için yapmanız gereken tek şey ihracatçı olmaya karar vermek.

2017 yılında Malatya’dan dünyanın 114 ülkesine ihracat yapan diğer üreticilerin yanında yer almaya karar verdiniz ve ilk potansiyel müşterinizi de buldunuz. Ve bu aşamada ömrünüzde ilk defa yurtdışına kargo göndermek mecburiyeti ortaya çıktı. Kaçarı yok yurtdışı kargo hizmeti alacaksınız.

kargo ücret hesaplama

NUMUNULERİN UÇAK KARGO İLE

GÖNDERİLMESİ

Fransa’daki potansiyel müşteriniz numune ürün istedi. Numune ürünlerin hemen elinde olması konusunda da isteği olan müşterinize gidecek kayısıları uçak kargo yolu ile göndermeye karar verdiniz.

Ama nasıl?

Bazen yurt içi gönderilerde bile sıkıntıların yaşandığı kargo gönderiminde uluslararası kargo hizmetini kaliteli bir şekilde almanın yolu nedir?

YURTDIŞINA KARGO GÖNDERMEK NE

KADAR ZOR?

İlk defa yurt dışı kargo gönderimi yaparken ürünlerinizi kime teslim ederseniz zamanında ve sağlam bir şekilde Fransa’daki potansiyel müşterinizin önünde olur?

Bu yazımızda yurt dışına kargo göndermek isterken karşınıza çıkacak olası soruları ve cevaplarını bulacaksınız. Uluslararası kargo gönderimlerinde zorluk yaşamamanız için bazı önerilerimiz olacak.

Yurtdışı Kargo

YURTDIŞI KARGO HİZMETİ ALIRKEN DİKKAT

EDİLECEK NOKTALAR

1 – Yurtdışı kargo gönderiminde hedefinizi tam ve net bir şekilde belirleyin. “Kargom 2 gün içinde Fransa’da olsun” diyerek net bir şekilde talebiniz dile getirin. Böylece en hızlı şekilde hizmet almanız için uçak kargo alternatifi devreye girsin…

2 – Yurtdışın kargo göndermek istediğinizde kargonuzu doğru paketleyin. Uçak kargo ile alıcısına göndereceğiniz yurtdışı kargo paketiniz kurallara uygun ve ürünün başına yolda bir zarar gelmeyecek şekilde olmalıdır. Bunun için gerekirse işin uzmanlarından destek alın.

– Uluslararası kargonun minimum ağırlığa ve hacme sahip olmasını sağlayın. Ki böylece daha az ücret ödeyin. Bu noktada kargo ağırlık hesaplama yöntemini anlatmamız gerekiyor. Kayısıların içinde olduğu koliyi tartıya koyup tartın. Sonuç 6 kilo çıktı.

Ama ödeyeceğiniz kargo ücretinin oraya çıkması için bir de kargo desi hesaplama formülüne ihtiyacınız olacak. Onu da en basit şekliyle şöyle anlatabiliriz:

yurtdışı Kargo gönderimi

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)

Koliniz 80x50x50 ebadında. Bu koli için hesap formülü 40x30x30/5000.

Kargo desi hesaplama işleminizin sonucu 7,2 çıkacak. Daha yüksek olan rakam söz konusu olacağı için 7,2 desiden ücret hesaplaması yapılacak.

Burada ödeyeceğiniz ücretin düşmesi için küçültme yoluna gidebilirsiniz.

YURTDIŞINA KARGO GÖNDERİMİNDE ÜCRET

KALİTE SARMALI

4 – Alıcınızın telefon numarasını mutlaka yazın. Böylece alıcınıza, kargo ona ulaştığında verilen adreste değilse bile ulaşılır.

5 – Yurtdışına kargo gönderirken hangi firmayı kullanacağınıza titizlikle karar verin.

6 – Yurtdışı kargo gönderimi yaparken işinin uzmanı, referansları güçlü bir firmayı tercih edin

– Uluslararası kargo konusunda önceliğiniz fiyat değil, doğru hizmete doğru ücret ilkesi olsun. Daha az ücret ödeyeceğim derken kalitesiz hizmet almaya razı olmayın.

8 – Kesintisiz gönderi takibinizi gerçekleştirin.

9 – Yurtdışı kargo gönderiminde ürününüz adresine vardığında bundan hemen haberdar olun.

yurtdışı kargo fiyat hesaplama

KARGOMKOLAY YANINIZDA

Bu noktada işlem hacmi her geçen gün artan kargomkolay.com her zaman yanınızda.

Uzmanlığı sadece ve sadece yurtdışı kargo olan KargomKolay dünyanın en uzak noktasına kadar her ülkeye kargo göndermenin güvenilir, hızlı ve ekonomik yolu…

Kargo hizmetinizi bizden alın gerisini düşünmeyin.

KargomKolay yurtdışına hızlı, güvenilir ve daha ekonomik kargo hizmeti verirken, gönderim sırasında her türlü bilgiyi sitesi üzerinden kullanıcılarına sunuyor.

Kargonuzun nerede olduğunu anlık olarak sorgulayabilirsiniz. Kargonun içinde olduğu aracın en son nerede olduğuna kadar birçok bilgi kullanıcının sisteminde gözükmektedir. Bu sayede siz kötü sürprizlerle karşılaşmayacağınızı ve ürününüzün tam zamanında olması gereken yerde olacağını bilirsiniz.

www.kargomkolay.com adresine girerek birçok ülke ve ülkelere ait fiyat listesine ulaşabilirsiniz. Ya da müşteri temsilcilerimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

İşimiz sizin için uzakları yakın etmek…

kargo fiyatı hesaplama