Yurtdışına Kargo Gönderirken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Henüz bu sayfamız puan verilmedi.)

Yurtdışına göndereceğiniz kargoları hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Bu hususları KargomKolay.com adresinden rahatça öğrenebileceğiniz gibi bu makalemizden de öğrenebilirsiniz. Öncelikle kargonuzu hazırlarken uymanız gereken kural ve uyarıları farklı bir makalemizde sizlere sunmuştuk. Bu makalemizde kargonuzu bize teslim ederken vermeniz gereken evrakları ve kargonuzu teslim ederken dikkat etmeniz gereken hususları açıklayacağız.

Ülkemizden yurtdışına kargo gönderilerinde, normal kargo gönderimlerinizden farklı olarak gönderilecek paketler gümrükten geçecek ve bir takım işlemlere de maruz kalacaktır. Gümrüğe takılan ve işlem görmesi gereken paketlerin kaç gün gümrükte kalacağı hakkında bir bilgimiz olmayacağı için; gümrük kurallarını gerek bizden gerekse internetten araştırarak bulmalı ve paketinizi gümrük kurallarına göre de ayarlamalısınız. Ayrıca şahıs olmanız veya şirket olmanız da gümrük kurallarında ve gümrük hassasiyetlerinde farklılık gösterecektir.

Dosya veya doküman gönderimlerinizin haricinde olan yurt dışı gönderilerinizde hedef ülkenin gümrüğü için bir proforma fatura hazırlamanız gerekmektedir. Ayrıca uçuş ve teslimat bilgilerinin yer aldığı konşimentoyu da sizin hazırlamanız gerekmektedir. KargomKolay.com üzerinden sipariş verirken konşimento otomatik olarak hazırlanmaktadır. Bu duruma ek olarak proforma bilgilerinizi de sipariş sırasında girmeniz mümkün olmaktadır.

Ayrıca proforma veya konşimento hakkında bilginiz yoksa ve örnek bulmakta zorlanıyorsanız; KargomKolay ile iletişim kurarak bir örnek rica edebilir ve yetkili müşteri servislerimiz tarafından da mülkünüze bu örnek belgelerin gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Gönderim gerek kuryeler ile gerekse de kargo teslim anında alınabilmektedir. Tercihi bize mailde ya da telefon adreslerinde belirtebilirsiniz. Böylece hızlı ve güvenilir bir gönderimi de sağlamış olursunuz. Kargonuz asgari 2 azami 7 gün içerisinde alıcısına ulaşmak için yola çıkacaktır. Bu sürenin artması gümrük işlemlerine bağlı olabilir, bu durumda kargo firmamızın net bir cevap vermesi mümkün olmayabilir.

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp