🔎 UPS Kargo Takip | UPS Sorgulama

UPS Kargo

UPS KARGO TAKİPUPS kargo takip işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Ups kargo takip

UPS KARGO TAKİP İŞLEMLERİ

UPS kargo takip ile yurtdışında en yakın ya da en uzak noktaya, dünyanın herhangi bir noktasına gönderilen kargonun ne zaman, nerede olduğu, ne zaman alıcısına ulaşacağı anında ve kolayca öğrenilebilir.

İster bir paket bekleyin, isterseniz de dünyanın değişik noktalarına yüzlerce gönderi yapıyor olun, UPS Takip tüm yolculuğu boyunca gönderinizin durumu hakkında size bilgi sunuyor. UPS’in geliştirilmiş takip seçeneklerini kullanarak en güncel bilgilerle kargonuzun yolculuğunu adım adım takip edebiliyorsunuz.

Gönderi takibi için çeşitli yöntemler sunan UPS Takip, gönderinizin mevcut durumu, beklenmedik gecikmeler ve sonunda da teslimatı ile ilgili bilgi almanız için kolay yollar sunuyor.

Kargonun takip edilebilmesi için bazı olmazsa olmaz bilgilere ihtiyaç vardır.

UPS KARGOM NEREDE?

Ups kargom nerede sorusu gerek yurtiçi gerekse de yurtdışına evrak ya da koli gönderen herkesin cevabını merak ettiği bir sorudur. Eğer 100 yıldan fazla bir süredir hizmet veren ve dünyanın en önemli kargo şirketi sıralamasında üst sıralarda yer alan UPS kargo müşterisi iseniz bu sorunun cevabını öğrenmek UPS sorgulama yapılır. Böylece UPS kargo gönderi hakkında detaylı bilgi alınabilir.

Gönderi takibi için çeşitli yöntemler sunan UPS Takip, gönderinizin mevcut durumu, beklenmedik gecikmeler, gümrükte takılıp kalmadığı ve sonunda da teslimatı ile ilgili bilgi almanız için kolay yollar sunuyor.

Kargonun takip edilebilmesi için bazı olmazsa olmaz bilgilere ihtiyaç vardır.

UPS KARGO TAKİP İÇİN TAKİP NUMARASI YETERLİ

Aslında UPS sorgulama takip için yapmanız gerekenler gayet basit işlemler söz konusu.

UPS kargo takip için, yurtdışı gönderiyi sizden teslim almaya gelen UPS ekiplerine teslim ettiğinizde size verilen ve paket üzerine yapıştırılan takip barkod numarasına ihtiyaç vardır.Barkod numarasının diğer ve en çok bilinen adı ise takip numarasıdır.

Bu takip numarası ile gönderinin yeri ile ilgili bilgi online olarak öğrenilebilir ve verimli bir kargo takibi yerinizden bile kalkmadan gerçekleştirilebilir. Tabi bunun için kargo takip numarasını mutlak surette almanız ve kaybetmemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde gönderi takibi yapabilmeniz hayli zor olacaktır.

Peki nasıl?

Bu takip numarası UPS’in internet sitesinde yer alan kargo takip sayfasındaki ekrana yazıldığında kargonun o an için nerede olduğu bilgisi tam zamanlı olarak verilecektir.

Bu işlemde her satırda bir tane olacak şekilde en fazla 25 takip numarası girilebiliyor.

ups kargo takip

UPS GÖNDERİ TAKİP YOLLARI

UPS gönderi takibinin internet dışında da yolları var. İnternetinizin olmadığı bir anda yurtdışına gönderdiğiniz kargo paketinin nerede olduğunu ve varış adresine ne zaman ulaşacağını öğrenmek istediğinizde şirketin çağrı merkezi kanalıyla, kargo müşteri hizmetleri görevlilerinden konu ile ilgili yardım alabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerine kargo takip numarası vererek kargonuzun o an için nerede olduğunu ve alıcısına tahmini teslim süresini öğrenebilir, gönderinizin güncel durumunu öğrenip alıcısına bu bilgiyi iletebilirsiniz.

Ancak bu noktada aklınızda bulunması gereken bir husus da var. UPS müşteri hizmetleri ekibi sadece haftanın 5 günü Pazartesi- Cuma günleri 09.00-20.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Siz de UPS kargo iletişim için bu süre zarfında işlem yapmalısınız. Diğer günler ve saatlerde yapacağınız gönderi sorgulama işlemleri için online yöntemleri kullanmanız gerekecektir.

Gönderi takibi için 0850 255 00 66 numaralı telefondan, Türkiye’nin her yerinden alan kodu çevirmeden UPS’e ulaşabilirsiniz. Bu telefon numarası sorularınıza en detaylı cevapları almanızı da sağlayabilir. Ancak burada da gönderi sorgulama için takip no bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Bu bilgiyi verdiğinizde sorularınız daha kolay ve hızlı cevap bulacaktır.

Ayrıca akıllı cep telefonunuza indireceğiniz UPS Mobile uygulaması ile de takip yapabilirsiniz. Bunun için aplikasyonu telefonunuza indirmeniz ve “takip et seçeneği”ne gelmeniz gerekiyor. Burada da takip numarasını yazdığınıza istediğiniz bilgilere saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.

Bu arada, Alıcı olmanız durumunda da gönderi sorgulama yapabilir ve beklediğiniz kargonun size ulaşma zamanını tahmin edebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan bilgi yine takip numarası. Bu bilgiyi kargoyu size gönderenden almanız gerekmektedir. Kargo takip numarasını istediğiniz takip platformunda kullanarak, beklediğiniz evrak ya da kolinin nerede olduğunu anında öğrenebilirsiniz.

KARGO ŞUBELERİNDEN UPS GÖNDERİ TAKİP NASIL YAPILIR?

UPS gönderi takibini kargo şubelerinden de yapabilirsiniz. Örneğin yurtdışına kargo gönderi işlemini İstanbul’dan yapacaksınız 8 tanesi Anadolu Yakası’nda, 17’si Avrupa yakasında toplam 25 UPS şubesi bulunmaktadır. Bu şubelerin herhangi birine gidip, gönderici bilgilerinizi gişede bulunan görevliye söylemeniz yeterli olacaktır böylece UPS gönderi takip işleminizi yüz yüze de yapabilirsiniz. Bu yönetimin size faydası aklınıza takılan tüm sorulara anında cevap bulmanız olacaktır.

UPS DETAYLI SORGU

UPS’in internet sayfasında hem gönderenin hem de kargoyu alacak olan kişi ya da kurumun kargo takibi yapabilmesi için “Detaylı sorgu” sayfası da yer alıyor. Buna göre,

Kargoyu gönderenseniz UPS Paket Servis’inin size vermiş olduğu Müşteri Kodu ile beraber sizin vermiş olduğunuz Referans ya da Fatura/İrsaliye numaranızı;

Alıcı iseniz, gönderiyi yapanın Müşteri Kodu ile Referans ya da Fatura/İrsaliye numarasını yazarak paketlerinizi takip edebilirsiniz.

TAKİP NUMARASI YOKSA NE OLACAK?

UPS kargo takip numarası olmadan da belirli durumlarda kargo takibi yapılabilir. Bir gönderi oluştururken, gönderileri takip numarası girmeden izlemenize yardımcı olması için, maksimum 35 karakterlik bir satın alma emri numarası veya müşteri numarası gibi bir referans atayabilirsiniz.

Öte yandan takip ettiğiniz son 75 gönderiyi görmek için ups.com adresinde oturum açmanız yetiyor. Takip geçmişi tablonuzda da 50’ye kadar takip numarası saklayabilirsiniz.

DİĞER UPS GÖNDERİ TAKİP HİZMETLERİ

UPS kargo takibinde farklı hizmetler de veriyor. Bu hizmetler;

UPS My Choice ile ev teslimatlarının takibi yapılabiliyor.  

Quantum View ile özelleştirilebilir görünümler, bildirimler ve raporlama özellikleri ile tedarik zincirindeki gönderi etkinlikleri için ayrıntılı bilgi veriliyor.

Flex Global View ile de birden fazla taşımacılık modunda kurumsal çapta takip yapılabiliyor.

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2017/03/service_cell_inner_01.jpg

E-Ticaret Sitesi Entegrasyonu

Sağladığımız teknik altyapı ile sepete ürün eklendiğinde anlık olarak adrese teslim kargo fiyatı hesaplanabiliyor.
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2017/03/service_cell_inner_06.jpg

Yurtdışına numune / paket gönderimi

Göndereceğiniz numune veya paketin en güvenli şekilde yerine ulaşması için ihtiyacınız olan tüm paketleme bilgilerinde size destek oluyoruz.
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2017/03/service_cell_inner_07.jpg

Mikro / Kolay İhracat

Sunduğumuz üstün pazaryeri çözümleri ile mikro ihracat artık daha kolay!
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2017/03/service_cell_inner_08.jpg

Yurtdışına evrak gönderimi

Tek adımda hesaplanan en ekonomik fiyat ile 220 ülkeye evrak gönderebilirsiniz
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp