Mikro İhracat Ne Demektir, Nasıl Yapılır

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Henüz bu sayfamız puan verilmedi.)

Kargo hizmetleri ve kargo sektöründe binlerce terim ve sözcük bulunmaktadır. Bu sözcüklerden bazıları günlük hayatta sıkça konuştuğumuz ve rast geldiğimiz terimler olsa da bazı terimler ile pek karşılaşmayız. Pek karşılaşmadığımız ve isminden bir şeylerin çağrıştırmış olduğu terimler arasında bulunan Mikro İhracat terimi birçok kişinin kafasını kurcalamış ve anlamaya çalıştığı bir terim olmuştur.

Açıklamaya bir ön bilgi ile başlayacak olduğumuzda; mikro ihracatın 300 kilogram veya 15000 Euro değerini geçmeyen satış amacıyla yapılmakta olan, farklı bir işlem veya rejim gerektirmeyen ihracat işlemlerine denmekte olan bir terimdir. Ayrıca mikro ihracat yapılabilmesi için bir takım evrak ve belgelerinizin olması da gerekmektedir. Bu belgeler arasında;

  1. Dolaylı Temsil Yetki Belgesi,
  2. İş Emri bir diğer ismi ile Mikro İhracat Gönderi Bilgi Formu,
  3. Maliye tarafından onaylanmış faturanın aslı,
  4. Yurtdışı için Türkçe fatura ile birlikte tutarlı İngilizce Fatura

Tüm bu belgelerin kişide olması ile birlikte hiçbir sorun olmadan bu ve türevi işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca belirttiğimiz limitlerin aşılması durumunda ihracat olarak, Gümrük Müşavirliği firması aracılığı ile detaylı beyan ile işlem görmesi gerekmektedir.

Ayrıca birçok Kobi’nin de bu ihracat şekline ilgisi oldukça yüksek durumda. Kolay ihracat olarak da bulabileceğiniz bu terim; 2013 senesinden itibaren tutulan istatistiklere bakıldığında günümüze kadar büyük bir gelişme gösteren sektör; günümüzden itibaren daha da hızlı artacağına birçok sektör uzmanı tarafından inanç gösterilmektedir. Kavramın henüz yeni bir kavram olması ve kanunlara tam oturtulamaması açısından ufak sorunları olsa da devlet ve bakanların yapmış olduğu çalışmalar ile bu sorun da çok kısa bir şekilde çözülecektir. Bu sorunların başında ise KDV sorunu gelmektedir. KDV sorunu giderildiğinde daha da fazla işlem hacmi olacağı inanılan sektör yeni girişimci ve destekçilerini de aramaktadır.

Ödüller
En iyi Kurumsal Şirket Ödülü
Ulus. Tic. Loj. Topluluğu Ödülü
Food City Logistics Ödülü

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp