Skip links

Kargomu Gümrüğe Takılmadan Gönderebilir Miyim

Yurtdışına kargo göndermek için bu işi yıllardır yapan ve kullanıcılarına kargo hizmetinin yanı sıra danışmanlık hizmeti de veren firmaları tercih edebilirsiniz. Öncelikle göndermek istediğiniz ürün, gümrükten geçip geçmeme adına oldukça önemlidir. Eğer alkol, sigara, cep telefonu gibi ürünleri göndermeye çalışırsanız mutlaka ve mutlaka gümrükte kalacak ve takılacaktır. Bu tür ürünlerin listesi her ülkenin gümrük kurallarında yazmakta ve bulunmaktadır. Hangi ülkeye ürün göndereceğinizi kararlaştırdıktan sonra bunu belirleyebilirsiniz, ayrıca bu tür ürünlerinde ülkeden çıkması gibi bir durum da söz konusu değildir.

Ürünleriniz ticari olarak oldukça fazla sayıda ürün içeriyorsa ve sanayi ürünlerini kapsıyor ise gümrük problemleri oluşabilmektedir. Bu nedenle ürünlerinizi kargoya vermeden önce gümrük tarafından istenilmekte olan belgelerin hazırlanması ve gümrük için hazırlatılması gerekmektedir. Ürüne ait fatura ve diğer belgelerin yanı sıra proforma faturanın da hazırlanması gerekmektedir. Bu fatura kargonun gideceği ülkedeki gümrükteki memurlara bilgi verecek ve bu fatura olmadan da hedef ülke tarafından dikkate alınmayacaktır. Belge kargoyu gönderen kişiden istenecek ve söylenecektir.

Kargonuzu gümrüğe takılmadan gönderebilmek için her türlü kurallara ve kanunlara uymak zorundasınız. En ufak uyarı ve isteklere de uymalı ve özen göstermeniz gerekmektedir. Eğer bilgi ve detaylar ile uğraşmak istemiyorsanız KargomKolay.com ile iletişim kurarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Danışmanlık içerisinde kargonuzun hazırlanmasından gümrük kurallarına kadar birçok bilgiyi sizlere sunduğumuz için sizlerde işinize yoğunlaşabilecek ve kargo ile pek fazla uğraşmayacaksınız. Ayrıca kuryelerimiz tarafından da örnek belge isteme işlemleriniz gerçekleştirebilmektesiniz. Hazırlamanız gereken belgelerin hepsi, kuryelerimiz tarafından sizlere gönderilecek ve talimatlar gösterilecektir.