Kargomu Gümrüğe Takılmadan Gönderebilir Miyim

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu sayfa için 1 oy kullanıldı, 5 üzerinden ortalama 5,00 puan aldı. )
Loading...

Yurtdışına kargo göndermek için bu işi yıllardır yapan ve kullanıcılarına kargo hizmetinin yanı sıra danışmanlık hizmeti de veren firmaları tercih edebilirsiniz. Öncelikle göndermek istediğiniz ürün, gümrükten geçip geçmeme adına oldukça önemlidir. Eğer alkol, sigara, cep telefonu gibi ürünleri göndermeye çalışırsanız mutlaka ve mutlaka gümrükte kalacak ve takılacaktır. Bu tür ürünlerin listesi her ülkenin gümrük kurallarında yazmakta ve bulunmaktadır. Hangi ülkeye ürün göndereceğinizi kararlaştırdıktan sonra bunu belirleyebilirsiniz, ayrıca bu tür ürünlerinde ülkeden çıkması gibi bir durum da söz konusu değildir.

Ürünleriniz ticari olarak oldukça fazla sayıda ürün içeriyorsa ve sanayi ürünlerini kapsıyor ise gümrükten geçmesi sıkıntı olabilmektedir. Bu nedenle ürünlerinizi kargoya vermeden önce gümrük tarafından istenilmekte olan belgelerin hazırlanması ve gümrük için hazırlatılması gerekmektedir. Ürüne ait fatura ve diğer belgelerin yanı sıra proforma faturanın da hazırlanması gerekmektedir. Bu fatura kargonun gideceği ülkedeki gümrükteki memurlara bilgi verecek ve bu fatura olmadan da hedef ülke tarafından dikkate alınmayacaktır. Belge kargoyu gönderen kişiden istenecek ve söylenecektir.

Kargonuzu gümrüğe takılmadan gönderebilmek için her türlü kurallara ve kanunlara uymak zorundasınız. En ufak uyarı ve isteklere de uymalı ve özen göstermeniz gerekmektedir. Eğer bilgi ve detaylar ile uğraşmak istemiyorsanız KargomKolay.com ile iletişim kurarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Danışmanlık içerisinde kargonuzun hazırlanmasından gümrük kurallarına kadar birçok bilgiyi sizlere sunduğumuz için sizlerde işinize yoğunlaşabilecek ve kargo ile pek fazla uğraşmayacaksınız. Ayrıca kuryelerimiz tarafından da örnek belge isteme işlemleriniz gerçekleştirebilmektesiniz. Hazırlamanız gereken belgelerin hepsi, kuryelerimiz tarafından sizlere gönderilecek ve talimatlar gösterilecektir.

KargomKolay.com

Hemen Maliyetini Hesapla, Anında %15 Hoş Geldin İndirimi Kazan!

Ödüller
En iyi Kurumsal Şirket Ödülü
Ulus. Tic. Loj. Topluluğu Ödülü
Food City Logistics Ödülü

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp