Skip links

İngiltere Kargo Hizmeti | İngiltere’ye Kargo Fiyatları

İçindekiler

İngiltere Kargo, Hızlı ve Ekonomik

İngiltere kargo gönderimi ile ilgili yazımızda yurtdışı gönderim yapacak kişi ve kurumlar için cevapları bir hayli önemli olan soruları cevaplandırdık.

  • İngiltere’ye en kolay şekilde nasıl kargo gönderilir?
  • İngiltere’ye kargo göndermek isteyen bir kişi ya da kurum ne kadar ücret öder?
  • İngiltere kargo fiyatı nasıl hesaplanır?
  • Kargo kaç günde adresine ulaşır?
  • İngiltere kargonun takibini nasıl yapılır?

İngiltere Kargo’nun İpuçları

Hala devam eden görkemli kraliyet yaşamı ile milyonlarca kişinin merakla takip ettiği İngiltere, dünyanın en köklü ülkelerinden. Aynı zamanda. kendine özgü yaşam alışkanlıkları ve kuralları olan, 5 çayı geleneğini dünyaya armağan eden, Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen Euro kullanımına geçmeyerek Pound (£) kullanmaya devam eden, AB’nin vize rejimini de kabul etmeyen, hatta son virajda Avrupa Birliği’nden çıkma kararı alan (BREXIT), bu kararı 2019 yılı sonuna kadar uygulamaya alacak olan İngiltere bugün yaklaşık 500 bin civarında Türk’ün yaşadığı ve Türkiye’nin ilişkilerinin olumlu ya da olumsuz sürekli devam ettiği ülkelerden.

Tüm bu özellikleri ile İngiltere kargo, ivmesini hiç kaybetmedi. Tam tersine son yıllarda Türkiye ile ticaret hacminin artması neticesinde bu ülkeye olan kargo trafiği daha da hareketlendi.

Yazımızda öncelikle İngiltere kargo rakamlarını yükselten unsurları kısaca irdeleyeceğiz. Bu unsurlar aynı zamanda İngiltere’ye kargonun ipuçlarını da barındırıyor. İrdeleyeceğimiz ilk veriler Türkiye ile İngiltere arasındaki ticari ilişkiler.

İngiltere kargo hizmeti

İngiltere – Türkiye Dış Ticaret Verileri

Birleşik Krallık Almanya’dan sonra Türkiye’nin en yüksek oranda ihracat yaptığı ikinci ülke olma özelliği taşıyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre Türkiye 2018 yılında Birleşik Krallık’a 11.1 Milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Bu rakam bir önceki yıl 9.6 milyar dolardı. Yani 2018’de Türkiye’nin İngiltere’ye dış satımı yüzde 15.8 oranında artış gösterdi. Dışişleri Bakanlığı‘nın internet sitesindeki verilere göre İngiltere’ye gerçekleşen ihracat son 10 yılda yüzde 78,8 oranında artış göstermiş.

İngiltere’nin genel ülke biilgileri, ticaret verileri, İngiltere-Türkiye ticaret ürünleri için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

İngiltere Ülke Bilgi Notu

İstanbul’dan İhracat

İngiltere’ye yapılan ihracatta başı İstanbul çekiyor. 2017’de İstanbul’dan İngiltere’ye 350 milyon dolarlık dış satım gerçekleştirilmişti. Yanlız 2018 yılında bu rakam yüzde 33.03 artış ile 466 milyon doları geçti. İstanbul’u sırasıyla Kocaeli, Manisa, Sakarya, İzmir, Bursa, Gaziantep, Denizli ve Ankara yurtdışı kargo takip ediyor.

Dışsatım Ürünleri Çeşitleri

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) verilerine göre İngiltere’ye ihracatta motorlu kara taşıtları ön plana çıkarken, temelde tekstil ve makine sektörleri en çok ihracat yapan sektörler olarak öne çıkıyor. Bunların yanında kıymetli taşlar sektörü de en çok ihracatı yapılan fasıllar arasında yer alıyor.

İngiltere Türkiye ihracat

İthalatın Yıldızı Mekanik Cihazlar

İngiltere kargo trafiğini olumlu etkileyen bir diğer unsur ise bu ülkeden yapılan ithalat. Türkiye’nin dış alımında da önemli bir paya sahip olan İngiltere’den yaptığı dış alım 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 3.3 oranında artarak 7 milyar 446 milyon 106 bin 517 dolara yükselmiş. İngiltere bu rakamla Türkiye’nin en çok ithalat yaptığı ülkeler arasında 8. sırada yer alırken, mekanik cihazlar dış alımda ilk sırada. Demir çelik ve motorlu kara taşıtları ile eczacılık ürünleri listede yer alan diğer ürünler olarak öne çıkıyor.

Öte yandan 2018 yılında yaklaşık 3 milyon İngiliz turist tatil tercihini Türkiye’den yana kullanmış. Rakamlara göre İngiltere’den Türkiye’ye tatile gelenlerin sayısı 2018’de bir önceki yıla oranla yüzde 36. 45 oranında artmış durumda. Bu veri de İngiltere kargo rakamlarının yukarıya doğru seyrinde önemli bir paya sahiptir.

Türkiye’deki İngiliz Yatırımları

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Birleşik Krallık, Türkiye’de en fazla yabancı yatırımı bulunan ülkelerden biri. Bu çerçevede Türkiye’de 2 bin 900’den fazla İngiliz sermayeli şirket faaliyet gösteriyor. Ülkemizdeki İngiliz yatırımlarının toplamı 9 milyar 538 milyon Dolar civarında seyrediyor.

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası Üst Yöneticisi Emrah Öz ise zaman zaman yaptığı açıklamalarla iki ülkenin ekonomik ilişkilerinin çerçevesini çiziyor. Öz, 2017’de, “İngiltere’den Türkiye’ye direkt yatırım yapmış olan firmalar ya da İngiliz sermayeli 3 bin kayıtlı İngiliz firması var” açıklaması yapmıştı.

Öz, Birleşik Krallık’ta farklı sektörlerden 200’ün üzerinde Türk firması olduğu bilgisini de verirken bu şirketlerin toplam yatırımının 10 milyar Pound’un üzerinde olduğunu vurgulamıştı.

İngiltere kargo

Unilever’den Türk Ekonomisine Katkı

İngiltere’nin Türkiye’deki en büyük yatırımı Unilever tarafından yapıldı. Hollandalı margarin şirketi Margarine Unie ile İngiliz sabun şirketi Lever Brothers’ın 1930 yılında birleşmesi ile faaliyet geçen Unilever son olarak Konya’da ikinci yatırımı olan “Ev ve Kişisel Bakım Ürünleri” fabrikasının açılışını gerçekleştirdi. Bu fabrika Unilever’in Türkiye’ye son 10 yılın en büyük yatırımı olma özelliği taşıyor. Konya’daki ilk fabrika 2013 yılında 95 milyon Euro yatırımla açılan Algida dondurma fabrikasıydı.

Unilever Türkiye’de sekiz fabrikası ve beş bini aşkın çalışanıyla 100 yılı aşkın süredir faaliyet göstermeye devam ediyor.  Diğer taraftan bu fabrikalardan 34 ülkeye de ihracat yapılıyor.

İngiltere kolay kargo

İngiltere’ye Kolay Kargo

İhracatçılar, ithalatçılar, Türkiye’de yaşayan İngilizler, İngiltere’de yaşayan Türklerin, Türkiye’deki İngiliz firmaları ya da İngiltere’deki Türk firmalarının ihtiyaç duyacakları kargo işlemlerinin nasıl olabileceği konusu işte tam da burada ortaya çıkıyor.

İngiltere’de yaşayan yaklaşık 500 bin Türk vatandaşı, Türkiye’deki 3 bine yakın İngiliz sermayeli şirketin ya da İngiltere’deki 200’ün üzerindeki Türk firmasının ihtiyaç duyacağı kargo gönderim hizmetinin en hızlısı hava kargo olarak karşımıza çıkıyor.

İngiltere Kargo Göndermek İsteyenler

İngiltere kargo ile Türkiye’nin önemli ticari partnerlerinden biri olan İngiltere’ye nam-i diğer Birleşik Krallık’a hava kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

İngiltere’ye Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

İngiltere’ye kargo gönderimi yapmak günümüz şartlarında çok kolay. İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile İngiltere’ye kargo gönderiminiz için  ihtiyacınız olan, bir bilgisayar ya da akıllı bir telefon.

ingiltere'ye kargo gönderimi

Adım Adım İngiltere Kargo Gönderimi

Anasayfamızda karşınıza çıkan hesaplama aracını kullanarak (‘Fiyat Al‘ butonundan) İngiltere kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeterde artar bile.

Kargonuzun gideceği ülke olarak İngiltere’yi seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde İngiltere kargonuzun yolculuğu başlamış olacak.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

Yurtdışı kargo hesap

Yurtdışı kargo hesap

İngiltere Kargo Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

İnglitere’ye kargo hesaplaması yapmak da kolay bir işlem.

İngiltere kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı İngiltere’ye ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması ;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor. Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor. Eğer koli gereğinden büyük seçildiyse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret demek zorunda kalacak. Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecekseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam eder. Bu sebeple için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

yurtdışı Kargo gönderimi

İngiltere Kargo Fiyatları Hesaplama

İngiltere Fiyat Hesaplama

 İngiltere kargo fiyatlarının hesaplanmasını KargomKolay üzerinden anlatacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak İngiltere’yi işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece İngiltere kargonun örneğin Londra’ya ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

İngiltere’ye Kargo Gönderimi

İngiltere’ye kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve İngiltere kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

İngiltere Kargo Fiyatları 

İngiltere Kargo Fiyatları

İngiltere kargo fiyatları genel olarak makul fiyatlar olarak karşımıza çıkıyor.

İngiltere’ye kargonuz;

  • 0.5 kg: 76.23 Euro10 kg: 122.76 Euro20 kg: 194.4 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

Türkiye’den İngiltere’ye Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. İngiltere’ye ortalama 2 iş gününde teslimat yapıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir İngiltere kargo 24 saat içinde alıcısının adresinde olabiliyor. Birleşik Krallık’a  gönderilen kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde hem Türkiye ile coğrafi yakınlık hem de bu ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı etkili oluyor.

Türkiye’nin Her Yerinden İngiltere’nin Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan ya da İngiltere’ye en çok ihracat yapılan iller sıralamasında ikinci sırada yer alan Kocaeli yurtdışı kargo veya 3. sıradaki Manisa’dan yurtdışı kargo ile Manchester, Liverpol ya da Oxford’a gönderiminiz varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

PTT Kargo İngiltere Fiyatları

İngiltere’ye kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. BU nedenle PTT kargo İngiltere fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den İngiltere’ye, ya da İngiltere’den Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX kısmına tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

İngiltere’ye 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo hizmetini alarak kargo göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo İngiltere fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo İngiltere servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın

sonuçları aşağıdaki gibidir;

  • 0,5 kg: 311 TL
  • 10 kg: 596 TL
  • 20 kg: 1166 TL

İngiltere Kargo Takibi

Yurtdışı kargo takip

İngiltere kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile İngiltere yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterli.

İstediğiniz an takibini yaptığınız İngiltere kargonuz, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin kesintiye uğraması riskini azaltır. Bu şekilde iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısında prestijiniz de artacaktır.

Öteyandan kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi gecikmeye zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi önlemek mümkün. Bu şekilde gümrükteki sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

İngiltere’den Türkiye’ye Kargo

İngiltere’den Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. İngiltere’de yatırım yapan bir Türk girişimci ya da orada eğitimine devam eden bir Türk öğrenci Türkiye’ye kargo göndermek istediğinde aynı kolay yolları takip ederse kolayca gönderim yapabilir.

Londra’dan İstanbul’a, Manchester’den Bursa’ya ya da Oxford’dan Manisa’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak göndermek mümkün.

İngiltereye kargo

İngiltere’ye Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

İngiltere’ye kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu İngiltere’ye kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünler listesini görüntülemek için buraya tıklayınız.

Mevzuat Hükümlerine Uygunluk   

İngiltere’ye hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri var.

Türkiye ve İngiltere arasında havayolu kargo taşımacılığını yaparken ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına dikkat etmeli. Bu yüzden gümrük tarifelerine de mutlak surette uyulması gerekiyor. Aksi bir durumda gönderiniz ülkeye kabul edilmez.

Uzakları Sizin İçin Yakın Ediyoruz

KargomKolay sepete ürün eklendiğinde anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden korur. Üstelik firmamız bugün dünya üzerindeki İngiltere dahil 219 + ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırıyoruz. Ve bu taahhüdü de başarıyla yerine getiriyoruz.

İngiltere’ye uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkabilmektedir.  İstanbul’dan Londra’ya, Londra’dan İstanbul’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç üç gün içinde Londra’da bir evde ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu kargomkolay.com’a teslim edin ve gerisini biz hallederiz.

Güvenilir Çözüm Ortakları

Kargomkolay.com yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır.

Hava Kargoda Müşteri Beklentileri

İngiltere kargo hizmetinde hava limanından hava limanına yapılan gönderi, hava limanından adrese yapılan gönderi, adresten hava limanına yapılan gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. KargomKolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Özellikle Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için firmamız sürekli çalışıyor. Bu nedenle uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamalarını, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

İngiltereye kargo

İngiltere ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Aklınıza neresi geliyorsa, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız  gerçek zamanlı çözümleriniz KargomKolay’da…

Siz isteyin uzaklar yakın olsun…

İngiltere Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den İngiltere’ye Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den İngiltere’ye kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak İngiltere seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. İngiltere için 0,5kg taşıma rakamları 20,28 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıs olarak da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Türkiye’den İngiltere’ye Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm İngiltere kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

İngiltere için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Amerika için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde bir numara var. Barkodun altında bulunan bu konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

İngiltere kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

İngiltere’ye kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerden hangisi büyükse ondan fatura çıkar.

Türkiye’den İngiltere’ye en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global ekspress kargo taşıyıcılarıyla kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. İngiltere’ye en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak info@kargomkolay.com adresine email atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den İngiltere’ye online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda gönderme ekranıyla karşılaşacaksınız. Burada kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya İngiltere için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız düşer ve kargo etiketiniz hazır olur. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

İngiltere’ye en hızlı kargo hangisi?

İngiltere’ye acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den İngiltere’ye ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

İngiltere’ye kargo nasıl gönderilir?

İngiltere’ye kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenirsiniz. Üstelik o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yapmak mümkün.

İngiltere için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

İngiltere’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram veya hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanmak gerekir. Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: İngiltere’ye 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

İngiltere’ye E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurmak mümkün. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır. Üstelik Amerika’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür. Ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunar. Tüm dillerde desteği mevcuttur.