Skip links

İran Kargo | İran’a Kargo Fiyatları

iran yurtdışı kargo ücretlernini hesaplama

İRAN KARGO İŞLEMLERİ VE KARGO ÜCRETLERİ

İran kargo fiyatlarının seviyesi nasıldır? İran’a kargo göndermek isteyen bir kişi ya da kurum ne kadar ücret öder?

İran’a nasıl kargo gönderilir?

İran’a yurtdışı kargo ücretlerini hesaplamanın kolay bir yolu var mı ?

Türkiye’den İran’a yollanan bir gönderi kaç günde alıcısının elinde olur?

İran kargonun takibi nasıl yapılır?

Yaklaşık 400 yıldır değişmeyen bir kara sınırını paylaştığımız İran, Türkiye açısından hayli önemli bir komşudur. Türkiye İran’da Tarhan Büyükelçiliği’nin yanı sıra Tebriz, Urumiye ve Meşhed Başkonsoloslukları ile İran ise Türkiye’de Ankara Büyükelçiliği’nin yanı sıra İstanbul, Erzurum ve Trabzon Başkonsoloslukları ile temsil edilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Tahran Büyükelçiliği verilerine göre İran ülkemizin en büyük on dış ticaret ortağı arasında yer alırken, Türkiye de İran’ın en büyük beş dış ticaret ortağından biri konumundadır.

Türkiye’nin İran’a ihraç ettiği başlıca ürünleri; değerli taşlar ve mücevher, makineler, örme giyim eşyası ve aksesuarlar, plastikler, ahşap eşyalar, motorlu kara taşıtları, tütün ürünleri oluştururken

Türkiye İran’dan ağırlıklı olarak ham petrol ve doğalgaz, ayrıca plastik mamüller, bakır, çinko, demir-çelik, alüminyum ithal etmektedir.

Türk verilerine göre Türkiye 2018 yılında İran’a 2.40 milyar dolarlık dış satım gerçekleştirirken, İran’dan 7.50 milyar dolarlık dış alım yaptı.

İRAN’A KARGO TALEBİ

Her ne kadar İran yönetiminin etnik nüfus sayımı yapmamasından dolayı net rakamlar ortada olmasa da, İran’daki Türk nüfusunun 20 milyon ile 35 milyon arasında değiştiği söylenmektedir. Bu nüfus ve iki ülke arasındaki dış ticaret rakamlarının sürekli artış göstermesi nedeniyle İran’a kargo gönderme ihtiyacı da her geçen gün artıyor.

Diğer taraftan İran’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı da İran kargo rakamlarını etkileyen bir etken olarak karşımıza çıkıyor. 2016 yılında 1.6 milyon İranlı Türkiye’ye turistik amaçlı seyahat ederken, bu rakam 2017’de 2.5 milyona yükseldi 2018’de ise 2 milyona geriledi.

Öte yandan hava kargoda uçak filolarının sürekli genişlemesi ve uluslararası kargo trafiğinin artışı ile birlikte Türkiye’den İran’a, İran’dan Türkiye’ye gönderilen kargo sayısı da yükseliş trendine girdi.

Artık İran’a uluslararası kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapmak mümkün.

irana nasıl kargo gönderilir

İRAN’A NASIL KARGO GÖNDERİLİR?

İran’a kargo göndermek için ister uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin KargomKolay’a başvurun ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

İRAN’A KARGO GÖNDERME ADIMLARI  

İran kargosu göndermek için www.KargomKolay.com adresine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak için sadece 60 saniyenizi ayırmanız yetip artacaktır.

Kargonuzun gideceği ülke olarak İran’ı seçip, kargonun kilogram bilgisini de verirseniz  kargonuzun yurtdışı yolculuğu başlamış olur.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

KARGO HESAPLAMA

İran’a gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı İran’a  ulaşacağı belli olur.

iran kargo fiyatları hesaplama

İRAN KARGO FİYATLARI HESAPLAMA

İran kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak İran’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Tahran’a gidecek olan kargo için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

İRAN’A KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

İran’a kargo gönderim işlemi fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapıp, kargoyu teslim edince tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve İran kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

İRAN KARGO FİYATLARI 

İran’a kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

  • 0.5 kg: 111.76 Euro10 kg: 184.36 Euro20 kg: 258.5 Euro

    *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

    Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN İRAN’IN HER ŞEHRİNE KARGO

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan, ya da Bursa’dan veya Kocaeli’nden, İzmir ya da Van’dan İran’ın başkenti Tahran’a, Tebriz, İsfahan, Horasan ya da Kum’a gönderilecek bir  yurtdışı uçak kargonuz varsa gelmeniz gereken adres KargomKolay.com…

KargomKolay Türkiye’nin her yerinden İran’ın  her şehrine kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, en hızlı ve güvenli şekilde gönderir.

İstanbul yurtdışı kargo işlemlerinin detaylarına ulaşmak için tıklayınız.

PTT KARGO İRAN FİYATLARI

İran’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargo. Bu nedenle PTT kargo İran fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalı ve Türkiye’den İran’a, İran’dan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

İran’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo İran fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo İran servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın

sonuçları aşağıdaki gibidir;

  • 5 kg: 443 TL
  • 10 kg: 733 TL
  • 20 kg: 1313 TL

irana yollanan gönderi kaç günde alıcısının elinde olur

İRAN KARGO TAKİBİ

İran kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı tam zamanlı öğrenebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de kendiniz test edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile İran yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız İran kargonuz, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin kesintiye riski ortadan kalkarken, iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kurumlar karşısındaki saygınlığınız da artacaktır.

İRAN’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

İran’dan da Türkiye’ye kargo göndermek sanıldığı gibi zor işlem değil. İran’dan Türkiye’ye gönderi yapmak için Türkiye’den İran’a kargo gönderilirken yapılan işlemlerin yapılması yeterli.

Horasan’dan İstanbul’a, Tebriz’den Manisa’ya ya da Trabzon’a, İsfahan’dan  Kayseri’ye aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

İRAN’A KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER 

İran’a kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu İran’a kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünlerin listesi için buraya tıklayınız.

İRAN’A EXPRESS KARGO

İran’a express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres www.KargomKolay.com.

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan KargomKolay bundan sonra da uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

İran ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

İran Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den İran’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den İran’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak İran seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. İran için 0,5kg taşıma rakamları 30,63 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den İran’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm İran kargoları ortalama 4 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

İran için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. İran için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

İran kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

İran’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den İran’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin İran’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den İran’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya İran için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

İran’a en hızlı kargo hangisi?

İran’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den İran’a ortalama kargo süresi 4 iş günüdür.

İran’a kargo nasıl gönderilir?

İran’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

İran için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

İran’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: İran’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

İran’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, İran’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.