Skip links

Irak Kargo Hizmetleri | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

Irak Kargo

Irak Kargo

Türkiye’nin en eski komşularından Irak’a kargo göndermek isteyenlerin aklına takılan soruları bu yazımızda cevaplandırıyoruz.

 • Irak’a kargo en kolay nasıl gönderilir?
 • Irak kargo adresine varışı kaç gündür?
 • Irak’a kargo fiyatlarının seyri nasıldır?
 • Irak’a gönderilen bir uluslararası kargonun fiyatı en kolay nasıl hesaplanır?
 • Irak kargo takip nasıl yapılır?

Savaş, terör olayları gibi sebeplerle ticaret sekteye uğrasa da Türkiye ile Irak arasında yüzyıllara dayanan bir ilişki var. Türkiye ile siyasi ilişkisi 1500’lü yıllara kadar dayanan, Bağdat, Basra, Musul gibi önemli kentleri Osmanlı vilayeti olan Irak‘a kargo gönderme işlemlerini etkileyen faktörlere kısaca göz atmakta fayda var. Kargo seyrini etkileyen en önemli faktör iki ülke arasındaki dış ticaret ilişkileri olduğu için önce Türkiye’nin Irak’a gerçekleştirdiği ihracat ve Irak’tan yaptığı ithalat rakamlarını inceleyelim.

Irak’a İhracatta Dalgalı Seyir

Irak Türkiye’nin ihracat yaptığı ülkeler sıralamasında 4. sırada yer alıyor. Türkiye İhracatçılar Meclis verilerine göre 2017’de 9.1 milyar dolarlık ihracatın yapıldığı Irak’ta 2018’de ciddi bir düşüş yaşandı ve yüzde 7.7 ‘lik bir düşüş ile dış satış rakamı 8.4 milyar dolara geriledi. Irak bu ihracat rakamı ile 2018’de ihracat sıralamasında ilk 5’inde yer aldığı halde düşüşün yaşandığı ikinci ülke oldu.

Ticaret Bakanlığı verilerine göre Irak 2011 yılında Almanya’nın ardından en çok ihracat yapılan ikinci ülke konumundaydı ve bu konumunun 2011- 2014 yılları arasında korumuştu. Irak’a en yüksek seviyede ihracatın gerçekleştiği yıl ise 2013 yılıydı. O yıl Türkiye’den Irak’a yaklaşık 12 milyar dolarlık ihracat yapılmıştı. 2014 sonrasında Irak’taki savaş ve iç karışıklılar Türkiye ile olan dış ticareti de önemli oranda sekteye uğrattı.

TİM’in Irak ülke bilgileri ve ticaret verileri için aşağıdaki linke tıklayınız.

Irak Ülke Bilgi Notu

Irak kargo

İhracatçı Da İthalatçı Da Potansiyel Hava Kargo Müşterisi

Türkiye 2017 yılında Irak’a başta mücevherat, altın, buğday unu, tavuk eti, yumurta, bisküvi, mobilya, ayçiçeği yağı, hijyenik havlu ve bebek bezleri, demir-çelik boru ve profil, demir-çelik çubuklar, izole kablo ve teller, demir-çelikten inşaat ve aksamı, hazır giyim ürünleri, margarin, dokunmuş halı, turunçgiller, salça, çikolatalı mamuller, plastik ambalaj malzemeleri, hazır giyim, plastik boru, kuru baklagiller, deterjan, kağıt ambalaj malzemeleri ihracatı gerçekleştirdi.

Irak’a 2018 yılında 11 bin 825 firma ihracat yaparken, 2019 yılının ilk 5 ayında yapılan ihracat bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8,4 arttı.

Bu rakamlara karşın Türkiye de Irak’ın en çok ihracat yaptığı ülkeler sıralamasında 9. sırada yer alıyor. Türkiye Irak’tan ağırlıklı olarak taşkömürü katranı ve ham petrolden ürünler ile işlenmemiş altın alımı yapıyor. Irak’tan ithalat da 2019 yılının ilk 5 ayında yüzde 29,6 arttı.

İki ülke arasında 20 milyar dolarlık dış ticaret hacmi hedefi dile getirilirken Türkiye’den Irak’a ihracat yapan iş insanları da, Irak’tan Türkiye’ye ithalat yapan girişimciler de hava kargonun hızına ihtiyaç duyan potansiyel müşteriler olarak karşımıza çıkıyor.

Irak’tan Türkiye’ye Turist Akını

Ticari ilişkileri bu kadar canlı olan Türkiye ile Irak arasında turist gidiş gelişi de oldukça yoğun. Öyle ki Irak’tan Türkiye’ye gelen turist sayısı, terör saldırıları ya da savaş olmadığı dönemlerde istikrarlı bir şekilde artış gösteriyor.

Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre 2014 yılında Türkiye’ye 857 bini aşkın turist gelirken, bu rakam 2015’te 1 milyon 100 bin sınırına dayanmıştı. 2016’da sert bir düşü yaşanış ve turist Iraklı turist sayısı 420 bine kadar gerilemişti. Türkiye 2017’de yaklaşık 897 bin Iraklı turisti ağırlarken 2018’de Irak’tan gelen misafir sayısı 1 milyon 172 bin 896 kişiye ulaştı.

Güvenlik İçin Hava Kargo

Irak’a ihracat yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisi güvenlik. Ülkenin ulaştırma alt yapısı yaşanan savaş sonrasında onarılıp genişletilmeye çalışıldığı için karayoluyla sevkiyatlarda sıkıntılar yaşanabiliyor. Karayolu taşımacılığında nakliye ücretleri de güvenlik sıkıntıları nedeniyle hayli yüksek seyrediyor.

Ulaştırma altyapısı onarılmakta ve genişletilmekte olan Irak’ta, zorunlu durumlarda, ucuz ve güvenli olması nedeniyle genelde Erbil Havaalanı kullanılmaktadır. Bu nedenle Türkiye’den Irak’a, Irak’tan Türkiye’ye hava kargo kullanımında Erbil Havalimanı’nın kullanımı girişimciler için daha güvenli olmaktadır.

Öte yandan hava kargoda uçak filolarının sürekli genişlemesi ve uluslararası kargo trafiğinin artışı Türkiye’den Irak’a, Irak’tan Türkiye’ye hava yoluyla gönderilen kargo sayısını da artıracaktır.

Irak’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Irak'a en kolaykargo

Irak’a kargo göndermek için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurabileceğiniz gibi, yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

Irak Kargo Gönderme Adımları

Irak’a kargo göndermek için KargomKolay’a girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Irak’ı işaretleyip, kargo paketinin kilogram bilgisini de, gönderinizin kargonuzun uluslararası yolculuğunun başlamaması için hiçbir neden kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor

Kargo Hesaplama

Irak Uluslararası kargo

Irak kargo hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Irak’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor. Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor. Eğer koli gereğinden büyük seçildiyse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret demek zorunda kalacak. Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecekseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam edeceği için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

Irak Kargo Fiyatları Hesaplama

Irak kargo fiyatları

Irak kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Irak’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Bağdat’a gönderilen kargo için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

Irak’a Kargo Gönderiminde Son Adım

Irak’a kargo gönderme işlemi fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapıp, kargoyu teslim edince tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

Irak Kargo Fiyatları

Irak kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir;

 • 5 kg: 102.30 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro,
 • 20 kg: 259.60 Euro

Türkiye’den Irak’ın Her Yerine Kargo

Türkiye’nin en çok ihracat yapan kenti İstanbul’dan ya da Aydın’dan ve ya Trabzon’dan, Rize ya da İzmir’den Irak’ın her kentine gönderilecek yurtdışı uçak kargo için çalmanız gereken kapı KargomKolay.

KargomKolay, Türkiye’nin her yerinden Irak’ta Bağdat, Musul,  Basra, Erbil ya da Süleymaniye’ye kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, en hızlı ve güvenli şekilde gönderir.

Irak Kargonun Varış Süresi

Irak'a kargo gönderim süresi

Türkiye’den Irak’a gönderilecek bir yurtdışı kargo, express kargo hizmeti ile ortalama 3 iş günü içinde alıcısının eline ulaşabiliyor. Türkiye’ye bu kadar yakın bir ülkeye 3 güne varan teslim süreleri tamamen Irak’ın kendi iç karışıklıkları ile ilgili bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Ptt Kargo Irak Fiyatları

Irak’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargo. Bu nedenle PTT kargo Irak fiyatlarını da bilmeli, Türkiye’den Irak’a, Irak’tan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Irak’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Irak fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Irak servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın

sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 5 kg: 610 TL
 • 10 kg: 1045 TL
 • 20 kg:1915 TL

Irak Kargo Takip

yurtdışı kargo takip

Irak kargo takip ile kargonuzu adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile Irak’a  giden koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip/ barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Irak kargo, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin yolunda devam etmesini sağlayacaktır.

Irak kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi bir gecikmeye de zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Gümrük işlemleri sırasında yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi, gümrükteki sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi de firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

Irak’tan Türkiye’ye Kargo

Irak’tan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor bir işlem değil. Bunun için Türkiye’den Irak’a kargo gönderilirken yapılan işlemlerin yapılması yeterli.

Bağdat’tan İstanbul’a, Basra’dan Ankara’ya ya da Konya’ya, Erbil’den Bursa’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

Irak Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

Irak’a kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Irak’a kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Mevzuata Tam Uyum Şart

Irak’a kargo gönderimi yaparken mutlaka uyulması gereken kurallara ve mevzuat hükümlerine dikkat etmek gerekiyor.

Türkiye’deki bir noktadan Irak’taki herhangi bir adrese, ya da Irak’tan Türkiye’deki bir noktaya kargo gönderimi için söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyulması gerekiyor.

Bu noktada ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük işlemleri doğrultusunda işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

Irak kargo

Irak’a Kargo Gönderirken Dikkat Edilecek Kurallar

Irak kargo gönderimleri ile ilgili bu teknik bilgilerin yanı sıra ülkenin kendine özgü ortamı nedeniyle dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da var.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı  Irak’a ihracat yapmak isteyen girişimcilerin hayatını kolaylaştıracak çok önemli ipuçlarına yer veriyor. Hayata geçirildiği takdirde hayat kurtaracak kadar önemli olan bu kurallar atlandığı takdirde çok büyük sorunlara da yol açabiliyor. Bu kurallar aynı zamanda Irak’a kargo gönderirken dikkat edilecek kurallar olarak da kabul edilebilir.

 • Çıkarılabilir etiketlerden uzak durun! Irak’a gönderilen kutuların ve sandıkların üzerindeki işaretleme, çıkarılabilir etiketler şeklinde değil, mürekkep ya da boya ile yapılmalıdır
 • Son kullanma tarihine dikkat! İhraç edilen konserve ürünlerin üretim ve son kullanma tarihleri ambalaj üzerinde kabartmalı ya da yazılı şekilde belirtilmelidir.
 • Raf ömrü uzun gıda maddeleri gönderin. Gıda kargo, gümrük kapısından geri dönmemesi veya alıcısı tarafından ihracatçıya iade edilmemesi için ürünün gümrük kapısına geldiğinde raf ömrünün en az %70 oranında devam etmesi gerekiyor.
 • İhracat yükü ilaç ise ilaçların içeriği mutlaka açıkça belirtilmelidir.
 • Doğru dil kullanımına dikkat! Ürünlerin zararlı ya da yan etkilerini belirten ilgili etiketleri Arapça düzenleyin.
 • Ürün etiket veya ambalajları üzerinde mutlaka İngilizce ve/veya Arapça ifadelerin bulunmasını sağlayın.
 • Domuz eti uyarısı; belirli gıda ürünlerin ambalajları üzerinde “domuz eti” veya “domuz yağı” kullanılmadığını mutlaka belirtin.
 • Hafta sonu tatilinin cuma- cumartesi günleri olduğunu unutmayın.
 • Zaman kullanımına dikkat! Irak’ta zaman kavramı ve zamanın kullanımı, olması gereken anlamdan hayli uzaktır. Bu durum, mesai kavramından, iş planlamasına kadar her alanda kendisi gösterdiğinden Irak’ta iş yapmak isteyen herkes tarafından göz önüne alınmalıdır. Randevu zamanları, çalışma saatleri, gecikmeler, iş akışındaki yavaşlık vb. hususlar dikkate alınarak iş planlaması yapılmalı ve her zaman ihtiyatlı davranılmalıdır.
 • Irak’ta kararların çok yavaş alındığını aklınızın bir köşesine yazın ve iş görüşmelerinde Iraklı muhatabı zorlayıcı satış taktikleri kullanmamaya özen gösterin.

Bu kuralları göz önüne alarak yapılan ticaret hem siz hem de Türkiye ekonomisi kazanacaktır.

Irak’a Kargo Göndermenin En Hızlı Yolu

Irak’a ürün gönderme noktasında söz konusu riskler göz önüne alındığında en güvenli yolunun hava kargo olduğu ortaya çıkıyor. Türkiye’ye coğrafi olarak da yakın olan ve bu avantaj sayesinde kargoların havayoluyla daha kolay gidebileceği Irak’a kargo göndermenin en güvenli yolu ise KargomKolay.

Uzakları Sizin İçin Yakın Ediyoruz

Kargomkolay Anlatım

Bugün Irak dahil 219 ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırmayı taahhüt eden KargomKolay Irak’a gönderilecek bir kargoyu da Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkarıp sahibine teslim edebilmektedir.

Siz kargonuzu bize teslim edin ve gerisini biz hallederiz.

Irak Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Irak’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Irak’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Irak seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Irak için 0,5kg taşıma rakamları 30,63 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Irak’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Irak kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Irak için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Irak için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Irak kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Irak’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Irak’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Irak’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Irak’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Irak için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Irak’a en hızlı kargo hangisi?

Irak’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Irak’a ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Irak’a kargo nasıl gönderilir?

Irak’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Irak için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Irak’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Irak’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Irak’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Irak’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.