Irak Kargo Hizmetleri | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

Yurt Dışı Kargo Hizmetleri
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy kullanıldı, 5 üzerinde ortalama 5,00 puan aldı.)

 

Irak Kargo

IRAK KARGO

Irak kargo işlemleriniz için tüm sorularınızı yanıtladık;

 • Irak’a kargo en kolay nasıl gönderilir?
 • Irak kargonun adresine varışı kaç gündür?
 • Irak’a kargo fiyatlarının seyri nasıldır?
 • Irak’a gönderilen bir uluslararası kargonun fiyatı en kolay nasıl hesaplanır?
 • Irak kargonun takibi nasıl yapılır?

İçindekilere tıklayarak konu ile ilgili olan bölümlere ulaşabilirsiniz.

IRAK – TÜRKİYE DIŞ TİCARET VERİLERİ

Türkiye’nin ihracat yaptığı ülkeler arasında 2018 yılında dördüncü sırada yer alan Irak ile Türkiye arasında her şeye rağmen yüzyıllara dayanan bir ilişki var. Türkiye ile siyasi ilişkisi 1500’lü yıllara kadar dayanan Bağdat, Basra, Musul gibi önemli kentleri Osmanlı vilayeti olan Irak‘a 2017’de 9.1 milyar dolarlık ihracat yapılırken 2018’de ciddi bir düşüş yaşandı. Yüzde 7.7 ‘lik düşüş ile dış satış rakamı 8.4 milyar dolara gerilerken Irak bu ihracat rakamı ile 2018 ihracat sıralamasında ilk 5’inde yer aldığı halde düşüşün yaşandığı ikinci ülke oldu.

IRAK YURTDIŞI KARGO

Irak Uluslararası kargo

Irak Türkiye’nin dış satımındaki bu rolü nedeniyle ülkemiz için he ekonomik anlamdan hem de siyasi anlamda her zaman önemli ülkelerden biri konumunda.

Ülkenin ulaştırma alt yapısı yaşanan savaş sonrasında onarılıp genişletilmeye çalışıldığı için karayoluyla sevkiyatlarda ciddi sıkıntılar yaşanması, karayolu taşımacılığında nakliye ücretlerini yükseltmiş durumda. Irak bu nedenle hava kargo potansiyelinin hızla artacağı ülkelerden biri olma yolunda hızla ilerliyor.

Öte yandan hava kargoda uçak filolarının sürekli genişlemesi ve uluslararası kargo trafiğinin artışı Türkiye’den Irak’a, ırak’tan Türkiye’ye hava yoluyla gönderilen kargo sayısını da artıracaktır.

Artık Irak’a hava kargo yolu ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapmanız mümkün.

IRAK’A KARGO NASIL GÖNDERİLİR?

Irak'a en kolaykargo

Irak’a kargo göndermek için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurabileceğiniz gibi, yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’a da başvurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

IRAK KARGO GÖNDERME ADIMLARI

Irak’a kargo göndermek için www.kargomkolay.com adresine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Irak’ı işaretleyip, kargo paketinin kilogram bilgisini de, gönderinizin kargonuzun uluslararası yolculuğunun başlamaması için hiçbir neden kalmaz.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor

KARGO HESAPLAMA

Irak’a gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı Irak’a  ulaşacağı ortaya çıkar.

IRAK KARGO FİYATLARI HESAPLAMA

Irak kargo fiyatları

Irak kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

Kargomkolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Irak’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Bağdat’a gönderilen kargo için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

IRAK’A KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

Irak’a kargo gönderme işlemi fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapıp, kargoyu teslim edince tamamlanmış olacak. Kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

IRAK KARGO FİYATLARI 

Irak’a kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir;

 • 5 kg: 102.30 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro,
 • 20 kg: 259.60 Euro.

TÜRKİYE’DEN IRAK’IN HER YERİNE KARGO

Türkiye’nin en çok ihracat yapan kenti İstanbul’dan ya da Aydın’dan ve ya Trabzon’dan, Rize ya da İzmir’den Irak’ın her kentine gönderilecek yurtdışı uçak kargonuz varsa çalmanız gereken kapı kargomkolay.com…

Kargomkolay, Türkiye’nin her yerinden Irak’ta Bağdat, Musul,  Basra, Erbil ya da Süleymaniye’ye kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, en hızlı ve güvenli şekilde gönderir.

IRAK KARGONUN VARIŞ SÜRESİ

Irak'a kargo gönderim süresi

Türkiye’den Irak’a gönderilecek bir yurtdışı kargo, express kargo hizmeti ile ortalama 3 iş günü içinde alıcısının eline ulaşabiliyor.

PTT KARGO IRAK FİYATLARI

Irak’a kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargo. Bu nedenle PTT kargo Irak fiyatlarını da bilmeli, Türkiye’den Irak’a, Irak’tan Türkiye’ye kargo gönderirken PTT kargo fiyatını hesaplamalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Irak’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Irak fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo Irak servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın

sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 5 kg: 610 TL
 • 10 kg: 1045 TL
 • 20 kg:1915 TL

IRAK KARGO TAKİBİ

yurtdışı kargo takip

Irak kargo takibi ile kargonuzu adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile Irak’a  giden koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız Irak kargo, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin yolunda devam etmesini sağlayacaktır.

IRAK’TAN TÜRKİYE’YE KARGO

Irak’tan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor bir işlem değil. Bunun için Türkiye’den Irak’a kargo gönderilirken yapılan işlemlerin yapılması yeterli.

Bağdat’tan İstanbul’a, Basra’dan Ankara’ya ya da Konya’ya, Erbil’den Bursa’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

IRAK KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER

Irak’a kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Irak’a kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

IRAK EXPRESS KARGO

Kargomkolay Anlatım

Irak’a express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk adres KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurtdışı kargo operasyonu gerçekleştiren  KargomKolay, bundan sonra da uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Irak ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp