Yurtdışı Gönderi Hesaplama | DHL, UPS, FEDEX, TNT ve PTT

Lojistik Akademi
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (10 oy kullanıldı, 5 üzerinde ortalama 4,80 puan aldı.)

yurtdışı kargo hesaplama

YURTDIŞI GÖNDERİ HESAPLAMA

Dünyanın herhangi bir ülkesine ihracat malı, numune ya da evrak göndermek istiyorsanız sizin için en önemli konu yurtdışı gönderi hesaplama olacaktır.

HOLLANDA’YA YURTDIŞI GÖNDERİ

Hollanda kargo

Kargonuzun örneğin Hollanda’ya ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini baştan bilmek sizi kötü sürprizlerden koruyarak,  işleri daha kolay hale getirecektir. Bunun için de yurt dışı gönderi hesaplama yolları konusunda az da olsa bilgi sahibi olmalısınız.

YURTDIŞI GÖNDERİ

Yurt Dışı Kargo Hesaplama

Her ne sebeple olursa olsun yurtdışına gönderim yapacaksanız bu hizmeti veren firmalara başvurmanız gerekecek. Yurtdışı gönderiyi zamanında ve sağlam bir şekilde yeni adresine gönderene global kargo firmaları, DHL, TNT, UPS ve FEDEX’in yanı sıra Türkiye’de PTT ile de yurtdışı kargo gönderimi yapabilirsiniz.

İsterseniz 500 gramlık bir evrak, isterseniz 5 kilogramlık bir ihracat numunesi, isterseniz de 30 kilogramlık bir ihracat malı gönderecek olun yurtdışı gönderi hesaplama yöntemlerini kullanarak DHL, TNT, UPS, FEDEX veya PTT Kargo ile gönderim yapacağınızda cebinizden çıkacak kargo ücretini öğrenebilirisiniz.

YURTDIŞI GÖNDERİ HESAPLAMADA GÖZ

ÖNÜNE ALINANLAR

Hangi firma olursa olsun yurtdışı gönderi hesaplama noktasında,   kargo paketinin kilosu ve gönderinin hacmi göz önüne alınıyor. Bu yazımızda tüm firmaların kargo hesaplamasında gönderinin kilogramında hareket edeceğiz.

PTT YURTDIŞI GÖNDERİ HESAPLAMA

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz gerekiyor.

Yazıya başlarken verdiğimiz Hollanda örneğinden devam ederek PTT yurtdışı gönderi hesaplamasını yapalım. Hollanda’ya 3 iş günü teslimat süresi veren PTT kargoda,

 • 0.5 kg: 111.50 TL
 • 10 kg: 441.50 TL
 • 20 kg: 851.50 TL

FEDEX YURTDIŞI GÖNDERİ HESAPLAMA

Fedex Kargo

FEDEX dünyanın herhangi bir ülkesine yurtdışı gönderi yollamak istediğiniz de başvurabileceğiniz kargo şirketlerinin başında geliyor. FEDEX yurtdışı gönderi hesaplamayı ise şirketin internet sitesindeki hesaplama araçlarını kullanarak yapabilirsiniz.

Ya da FEDEX’in Türkiye’deki çözüm ortaklarından olan kargomkolay’dan yurtdışı gönderi servisi alabilirsiniz. Bu servisi aldığınızda kargomkolay’ın hesaplama aracını kullanarak yurtdışı gönderi hesaplama işlemini yapabilirsiniz.

FEDEX yurtdışı gönderi hesaplama sonuçları Hollanda özeline şöyle:

 • 0.5 kg:22 Euro
 • 10 kg: 122.10 Euro
 • 20 kg:  178.20 Euro

TNT YURTDIŞI GÖNDERİ HESAPLAMA

tnt kargo

Global kargo firmalarından TNT ile yurtdışı gönderi yollayacaksanız TNT yurtdışı gönderi hesaplama yapma sizi kötü sürprizlerden koruyacaktır. Gönderiniz için ne kadar ücret ödeyeceğinizi önceden bilmenizi sağlayacak olan TNT gönderi hesaplamayı firmanın internet sayfasından, hesaplama araçlarını kullanarak kolayca yapabilirsiniz.

Ya da TNT’in Türkiye’deki çözüm ortaklarından olan kargomkolay’dan yurtdışı gönderi servisi alabilirsiniz. Bu servisi aldığınızda kargomkolay’ın hesaplama aracını kullanarak yurtdışı gönderi hesaplama işlemini yapabilirsiniz. TNT yurtdışı gönderi hesaplamayı Türkiye’nin en önemli ihracat partneri Almanya üzerinden yapalım.

TNT yurtdışı gönderi hesaplama sonuçları Almanya özeline şöyle:

 • 0.5 kg:22 Euro
 • 10 kg: 122.10 Euro
 • 20 kg:  178.20 Euro

UPS YURTDIŞI GÖNDERİ HESAPLAMA

Ups Kargo

Türkiye’de de hizmet veren global kargo şirketi UPS ile yollamak istediğiniz yurtdışı gönderi için ne kadar kargo ücreti ödemeniz gerekir? sorusunun cevabını baştan öğrenmek için UPS’in internet sayfasındaki hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz.

Yurtdışı gönderinin gideceği ülke ve kargonun ağırlığı ile ilgili bilgileri verdiğinizde UPS  yurtdışı gönderi hesaplamanızın sonucunun saniyeler içinde alabilirsiniz.

Türkiye’den dünyanın herhangi bir noktasına gönderilecek kargonuz için UPS kargo servisini kargomkolay’dan alırsanız UPS yurtdışı kargo hesaplamayı da kargomkolay sayfasından yapabilirsiniz. UPS gönderi hesaplamayı da Rusya örneği üzerinden yapalım.

UPS yurtdışı gönderi hesaplama sonuçları Rusya özeline şöyle:

 • 0.5 kg: 27.50 Euro
 • 10 kg: 183.70 Euro
 • 20 kg: 267.30 Euro

DHL YURTDIŞI GÖNDERİ HESAPLAMA

DHL Kargo

Kargomkolay’ın servisini verdiği bir diğer uluslararası kargo firması olan DHL ile yurtdışı gönderi yapmak istemeniz durumunda DHL yurtdışı gönderi hesaplama yönetimi bilmeniz gerekecektir. Böylece örneğin 10 kilogramlık bir yurtdışı gönderinin Fransa’ya ne kadarlık bir ücret karşılığı gönderilebileceğini baştan öğrenebilirsiniz.

DHL Yurtdışı gönderi hesaplama yapmak için firmanın internet sayfasına girerek “Teklif al” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Burada istenene gönderinin gideceği ülke ve kilogram bilgini verdiğinizde DHL yurtdışı gönderi hesaplamanın sonucuna anında ulaşabilirsiniz.

DHL yurtdışı gönderi hizmetini DHL’in çözüm ortaklarından kargomkolay’dan aldığınızda da yurtdışı gönderi hesaplamayı kolayca yapabilirsiniz.

DHL gönderi hesaplamayı dünyanın ekonomik anlamda yükselen yıldızı Çin üzerinden yaparsak ulaşacağımız yurtdışı gönderi sonuçları şöyle:

 • 0.5 kg: 27.50 Euro
 • 10 kg: 183.70 Euro
 • 20 kg: 267.30 Euro

YURTDIŞI GÖNDERİMLERDEDE EKONOMİK FİYATLAR

kargomkolay nasıl kullanılır

Yurtdışı gönderinizi hangi firma ile gönderecekseniz gönderin sizin asıl dikkat etmeniz gereken nokta her zaman güvenli ve daha ekonomik fiyatlarla yurtdışı gönderi yapmak olacaktır.

Özellikle yurtdışı gönderim maliyetlerini azaltmak isteyenler doğru paketleme, doğru ağırlık tartımı ya da doğru desi hesaplama yapmalılar ki yurtdışı gönderi hesaplama sonuçları doğru olsun. Eğer bu verilerden biri bile yanlış verilirse yurtdışına kargo gönderen kişi ya da kurumun kasasından daha yüksek kargo gönderi ücreti çıkacaktır.

Yurtdışına ister evrak gönderin, ister koli, en hesaplı yurtdışı kargo fiyatlarının adresi Kargomkolay. UPS, FEDEX, DHL, TNT gibi global yurtdışı kargo firmalarının güvenilir çözüm ortağı olan Kargomkolay, uluslararası partnerleri ile yurtdışı kargolarını daima en uygun yurt dışı ücretleri ile yerine ulaştırmayı taahhüt ediyor. Tüm bu söz konusu servislerin hepsinin hizmetinden kargomkolay’ın uygun yurt dışı kargo ücretleri ile yararlanabilirsiniz.

Ödüller
En iyi Kurumsal Şirket Ödülü
Ulus. Tic. Loj. Topluluğu Ödülü
Food City Logistics Ödülü

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp