Yurtdışı Gönderi Sorgulama Nasıl Yapılır

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Henüz bu sayfamız puan verilmedi.)

Yurtdışına gönderdiğiniz kargoların takibini ve sorgulamasını KargomKolay.com adresinde bulunan panelden kontrol edebilir, size verilen numarayı mail adreslerimizden bizlere ileterek öğrenmek isteyebilir veya telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak detayları personelimiz tarafından öğrenebilirsiniz.

Ayrıca kendiniz kargo firması sistemlerinden bakabilmek için elinizde takip numaralarınızın olması gerekmektedir. Böylece sizlerde istediğiniz zaman kargo sitesine girildiği zaman bilgileri ve detayları öğrenebilirsiniz.

Farklı bir makalemizde sizlere belirttiğimiz gibi bazı sistemlerde Barkod numarası, takip numarası başlığı altında numaralar istenebilmektedir. Bu numaralar tamamen sizlere özel firma tarafından üretilen ve paketinize özel olan kargolardır ve bu numaralar sizden başka kimseye söylenmemektedir. Bu nedenle bilgilerinizi siz ve kargo danışmanlarınızdan başka kimse görmeyecek ve müdahale edemeyecektir. Aşağıdaki gibi terimleri farklı makalemizde yayınlamıştık. Sizlerden istenilmekte olan bu numaraların açıklamalarını bu makalemize de ekleme gereği duyduk ve ekledik. Bu terimleri öğrenerek sorgulama ile ilgili bilgilere çok hızlı bir şekilde ulaşabilir ve çalışmalarınızı devam ettirebilirsiniz.

Barkod Numarası: Öncelikle kargo kutunuzun üzerine yapıştırılmakta olan bu numara el terminalleri ile gitmiş olduğu adreslerde okutulacak ve bilgiler sisteme bu sayede düşecektir. Bu barkod sayesinde sizlerde ürününüz hakkında bilgi sahibi olacak ve kargonuzun takibini yapabileceksiniz. Bu numara kutu üzerine yapıştırıldığı gibi sizlere de verilecektir. Verilmemesi veya unutulması halinde uzman personellerden rica etmeniz gerekmektedir.

Güvenlik Kodu: Bu kod ise site üzerinde botları engellemek ve doğru kullanıcıyı bulabilmek ve bilgi güvenliğini sağlamak amacıyla üretilmiş bir güvenlik sistemidir. Sitenin ilgili alanında görünmekte olan bu kodu Güvenlik Kodu isimli bölgeye girdiğiniz zaman sorunsuz bir şekilde bilgilerinizi görebileceksiniz.

Güvenlik kodu firma tarafından size verilmeyen ve sorgulama yaptığınız site üzerinden otomatik olarak her sayfa yenilenmesinde üretilmekte olan bir numaradır. Bu numara size özel olan bir diğer numaradır. Bu güvenlik numarasının girişini yapmadığınız takdirde herhangi bir bilgi sorgulaması veya kargo detaylarını görme gibi işlemlerin yapılması uygun olamamaktadır.

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp