Yunanistan Kargo Gönderimi | Yunanistan’dan Kargo Getirtme

Yurt Dışı Kargo Hizmetleri
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy kullanıldı, 5 üzerinde ortalama 5,00 puan aldı.)

Türkiye'den Yunanistan'a kargo

YUNANİSTAN KARGO POTANSİYELİ

Türkiye‘nin “düşman kardeşi” Yunanistan kargo gönderimi nasıl yapılır? Yurtdışı kargo gönderisi kaç günde Yunanistan’a ulaşır? Yunanistan uçak kargo ücretlerinin seyri nasıldır?

Ülkesindeki sınırlı üretim nedeniyle ithalata bağımlı bir ülke olan Yunanistan ile yapılacak ticarette hava kargo kullanımı mı daha rantble olur, yoksa deniz yolunu kullanmak mı daha uygundur?

SİYASİ İLİŞKİLER BİR KENARA

Bu yazıda Yunanistan yurtdışı kargo potansiyelini ele alacağımız için Osmanlı İmparatorluğu’nun dağılma sürecinde bağımsızlığını ilan eden ilk devlet olan Yunanistan’ın bu sürecini ve Kurtuluş Savaşı’ndaki payını göz önüne almayacağız. Sadece ekonomik ilişkiler penceresinden Yunanistan hava kargo konusuna eğileceğiz.

Türkiye'den Yunanistan'a kargo

EKONOMİK VERİLER IŞIĞINDA YUNANİSTAN KARGONUN GELECEĞİ

Yunanistan‘a yurtdışı kargo trafiğini etkilemesi muhtemel başlıca faktörlere birlikte göz atalım ve yakın gelecekte Türkiye’den Yunanistan’a, Yunanistan’dan Türkiye’ye kargo ihtiyacının hangi seviyelere ulaşabileceğini bu veriler ışığında öngörelim.

Yaklaşık 400 yıl boyunca Osmanlı idaresinde kalan Yunanistan ile Türkiye ilişkileri Lozan Anlaşmasından sonra farklı bir boyuta taşındı. Özellikle 1999 Büyük Marmara Depremi’nde yardıma ilk koşan ülkenin Yunanistan olmasının da etkisiyle iki ülke arasında işbirliği ve diyaloğa dayalı yeni bir döneme girildi.

Dışişleri Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre Türkiye’nin Yunanistan’la ilişkilerinde yaşana bu bahar havasının en somut yansımaları ticaret, ekonomi, ulaştırma ve turizm alanlarında gözlendi.

3.5 MİLYAR DOLARLIK TİCARET HACMİ

2014 yılında Yunanistan ile 5,6 milyar dolar seviyesinde olan ticaret hacmi 2010 yılı ticaret rakamlarının yaklaşık iki katı kadardır.  2015 ve 2016 yıllarında, ikili ticaret hacminde bir düşüş meydana gelirken 2017 yılında ticaret hacmi tekrar yükselişe geçerek 3,5 milyar dolar seviyesine yükselmiştir.

TİCARET HACMİNİN İKİ KATINA ÇIKMASI YUNANİSTAN KARGOYU ETKİLER Mİ?

2019 yılının başında iki ülke arasındaki ticaret hacminin yaklaşık iki katına çıkarılması ve 8 milyar dolara ulaşması hedefi konuldu.

Burada Yunanistan’daki sınırlı üretim nedeniyle, ülkenin ithalata bağımlı bir ülke olması çok önemli. Bu sayede Yunanistan, Türkiye için yakın coğrafyadaki en önemli pazarlardan biri olabilecek konumda.

Fiyat ve kalite gibi faktörler dikkate alınarak uygulanacak rekabetçi politikalar ile Türk ihracatçıları bu pazarda her sektöre hitap edebilecek kapasiteye sahiptir.

Yunanistan’da başta otomotiv ve yan sanayi olmak üzere, beyaz eşya, televizyon, sağlık ekipmanları, yenilenebilir enerji, tekstil ve konfeksiyon, deri, mobilya, otel ekipmanları, seramik ihracat potansiyeli olan başlıca sektörlerdir.

Bu sektörlerde artacak ihracat oranı Türkiye’den Yunanistan’a yurtdışı kargo rakamlarını da elbette etkileyecektir.

Türkiye-Yunanistan

TÜRKİYE’DEKİ YUNANİSTAN YATIRIMLARI

Yunanistan’ın Türkiye’deki doğrudan yatırımlarının toplamı 6,8 milyar dolar civarındayken Türkiye tarafından Yunanistan’a yapılan doğrudan yabancı yatırım girişi 2017 yılında 19 milyon dolar değerdir.

Türk işadamları son dönemde yat limanı ve liman işletmesi gibi alanlar başta olmak üzere, Yunanistan’da açılan ihaleler ve özelleştirme programları ile Yunan şirketlerle ortaklık kurma yolunu tercih etmeye başladı.

KARŞILIKLI TURİST SAYISI DA ARTIYOR

Yunanistan ile Türkiye arasında turizm sektöründe de göreceli bir hareketlilik yaşanıyor. Malum son yıllarda Türkiye’de “Yunan adaları” modası yaşanıyor.  Öte yandan Selanik’te yer alan Atatürk Evi de Türkiye’den binlerce kişiyi ağırlıyor. 2017 yılında 123 bin 439 kişinin ziyaret ettiği Atatürk Evi’ne 2018’de giden kişi sayısı 459 bine ulaştı.

Gerek Yunan Adaları çılgınlığı gerekse de Atatürk Evi’ni ziyaret edenler sonunda 2017’de Türkiye’den yaklaşık 920 bin işi Yunanistan’a turist olarak gitti. Aynı dönemde Türkiye’ye gelen Yunan turist sayısı ise 624 bin kişiye ulaştı.

Yunanistan kargo

SURVİVOR VE TÜRK DİZİLERİ

Türkiye ve Yunanistan arasındaki ilişkileri sadece ekonomik alanla sınırlamayıp Türk dizileri ve Survivor gerçeğine de ucundan kıyısından dokunarak Yunanistan kargo potansiyelini artıracak etkenleri bitireceğiz.

Dünyaya açılan Türk dizi sektörünün etkili olduğu ülkelerin başında Yunanistan geliyor. Birçok Türk dizisi Yunan televizyonlarında yayınlanıyor ve ciddi reyting rakamlarına ulaşıyor. Ama Yunanistan’da son dönemde en yüksek reyting alan tv programı Survivor Türkiye – Yunanistan oldu. Programın gösterildiği günlerde ülkede hayatın durduğu yönünde bilgilere basında sıkça yazılıp çizilmeye başlandı.

En geniş kitlelere ulaşma aracı olan tv’nin Türkiye açısından etkisi Türkiye’nin Yunanistan kamuoyu nezdindeki algısının değişmesi ve normalleşmesidir. Bu algı değişikliği sayesinde Türkiye’nin düşman olarak görülmesinin önüne geçilip ticari ilişkilerin potansiyelinde artış yaşanabilir.

Yunanistan kargo

TÜRKİYE’DEN YUNANİSTAN’A 2 İŞ GÜNÜNDE KARGO GÖNDERİMİ

Türkiye’den Yunanistan’a gönderilecek bir hava kargonun bu ülkeye varışı ortalama 2 iş günü. İstanbul’dan yola çıkan bir kargo 2 iş günü içinde Selanik’te alıcısının elinde olabiliyor.

YUNANİSTAN KARGO ÜCRETLERİ

Yunanistan yurtdışı kargo fiyatları ise şöyle:

1 kilogram Yunanistan yurtdışı kargo 34.10 Euro,

10 kilogram Yunanistan kargo gönderisi 122.10 Euro

20 kilogram Yunanistan uçak kargo ise 178.20 Euro.

Yunanistan'a kargo

YUNANİSTAN KARGO SORU VE CEVAPLAR

Yunanistan kargo gönderimi yaparken en önemli iş partneriniz olan kargomkolay, kıymetli kargolarınızı gönderme  aşamasında aklınıza takılan ya da işinizi zorlaştıran soruların cevaplarını da sizler için veriyor.

Yunanistan’a nasıl kargo göndereceğiz? “Gönderiniz eğer bir kolide ise, proforma fatura ve bir konşimento ile gönderim yapabilirsiniz.”

Yunanistan’a  evrak göndermek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? Evrak gönderiminde sadece konşimento doldurmanız yeterlidir. Konşimento doldurma konusunda destek almak isterseniz kargomkolay müşteri temsilcilerimiz size destek olacaklardır.  

Yunanistan hava kargo ile ihraç malı göndermenin en kolay yolu hangisi? “Numune şeklinde gönderecekseniz proforma fatura ve konşimento yeterli. Eğer mikro ihracat yapmak isterseniz resmi faturanızı da almanız gerekli.”

Yunanistan’a kargo göndermenin en hızlı yolu nedir? “Global bir kurye şirketinin teslim süresi bölgelere göre değişiklik gösterir. En doğru seçim için kargomkolay’dan ücretsiz destek alabilirsiniz.”

Yunanistan hava kargo gönderisinin takibini nasıl yapacağız?

Yunanistan’a  ozulabilir gıda ürünleri gönderebilir miyiz?

Yunanistan kargonun sahibine ulaştığını nasıl öğreneceğiz?

Yunanistan kargo en ucuza nasıl sahibine ulaşır?

Yunanistan’a  hava kargo ile gönderilemeyecek olan ürünler var mı?

Yunanistan gümrüğünde ortaya çıkabilecek olası sorunlar nelerdir?Bu sorunlar nasıl aşılır?

Bu soruların ve daha fazlasının cevabı kargomkolay.com’da sizi bekliyor.

İSTANBUL’DAN ATİNA’YA, GAZİANTEP’TEN SELANİK’E YURTDIŞI KARGO

13 bölgede 51 kenti olan Yunanistan’a Türkiye’nin 81 ilinden aynı hız ve güven ile hava kargo gönderilebilir.

Gaziantep’ten herhangi bir baklava üreticisi hala hangi ülkeye ait olduğu tartışılan baklavadan tadımlık numuneyi Selanik’e hava kargo yolu ile gönderebilir. Ya da Atina’dan bir ithalatçının istediği ürünler İstanbul’dan uçak kargo ile yerine ulaştırabilir.

Yunanistan kargo

YUNANİSTAN KARGODA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Yunanistan’a ihracat yaparken de kargo gönderirken de uyulması gereken mevzuat hükümlerinin olduğu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Türkiye’deki bir noktadan Yunanistan’daki herhangi bir adrese, ya da Yunanistan’dan Türkiye’deki bir noktaya kargo göndermek isteyenlerin söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyması mutlaka uyması gerekiyor.

Yunanistan kargoda, Yunanistan Avrupa Birliği üyesi olduğu için AB’ye geçerli olan tüm mevzuat hükümleri burada da geçerlidir.

TÜRK TİCARET KANUNU’NA AYKIRI ÜRÜN GÖNDERİLEMEZ

Yunanistan’a  kargoda değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıktığını unutmamak gerekir. Ayrıca ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderilerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutulduğu da göz önünde bulundurmalıdır.

Ayrıca Türk Ticaret Kanunu’nun yasakladığı hiçbir ürün kargo ile gönderilemez, yanıcı ve yakıcı gönderiler de kati surette işleme alınmaz.

Yurtdışı kargo takip

YUNANİSTAN UÇAK KARGODA KESİNTİSİZ KARGO TAKİBİ

Yunanistan yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anlık olarak takip edebilir, kesintisiz kargo takibi yapabilirsiniz.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI

kargomkolay nasıl kullanılır

Kargomkolay.com yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır.

YUNANİSTAN’A MÜŞTERİ TERCİHLERİNE GÖRE TAŞIMA

Yunanistan kargo hizmetinde hava limanından havalimanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir.

KargomKolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üreten firmamız, uçak kargo gönderilerini de sonuç odaklı bir şekilde tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda ve ekonomik fiyatlarla yapmaktadır.

Size Özel Yunanistan Kargo Fiyatları için Hemen Teklif Alın

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp