Yurtdışı Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır

Takip İşlemleri
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu sayfa için 2 oy kullanıldı, 5 üzerinden ortalama 4,50 puan aldı. )
Loading...

Kargo Takip Nasıl Yapılır

Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır

  1. DHL Takip
  2. Ups Kargo Takip
  3. TNT Takip
  4. Fedex Takip
  5. PTT Kargo Takip işlemlerini nasıl yapacağız ?

Yurtdışı kargo takibi yaparken hangi bilgilere ihtiyaç var, kargonun takibini yapmak zor mu? Adım adım takip ettiğiniz halde yurtdışı kargo alıcısına zamanında ulaşmadığında neler yapmak gerekir?

Yurtdışına acil olarak gitmesi gereken ihracat numunesini yurtdışı kargo hizmeti veren bir şirkete teslim ettiniz. Artık yapmanız gereken kargonun alıcısına ulaşmasını beklemek. Ama siz de bu arada kargo takibi yapmak istiyorsunuz, ki işiniz garanti olsun. Bu noktada yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır konusunu öğrenmeniz gerekiyor.

ADIM ADIM YURTDIŞI KARGO TAKİBİ

Global kargo devleri TNT, FEDEX, UPS ve DHL ile yaptığı çözüm ortaklığı sonucunda yurtdışı kargolarınızı bu servisler aracılığı ile dünyanın hemen her ülkesine gönderen kargomkolay’a teslim ettiğiniz bir kargonuz olduğunu varsayalım. Ve bu kargoyu yolculuğuna başladığı andan, alıcısına ulaştığı ana kadar takip edelim.

KARGO TAKİBİNDE İLK ADIM

Yurtdışı gönderinizi kargomkolay ekiplerine teslim ettiğinizde paketinizin üzerine bir barkod numarası yapıştırılacak. Bu barkod numarası aynı zamanda sizin kargo takip numaranız. Gittiği adreslerde okutulacak olan barkod numarası sonucunda bilgiler sisteme girilecek. Bu sayede sizler de kargonuz hakkında bilgi sahibi olacak ve kargonuzun takibini yapabileceksiniz.

KARGO TAKİP NUMARANIZI ALMAYI UNUTMAYIN

Bu nedenle barkod numarası mutlaka elinizde olmalı. Bu nedenle kargonuzun üzerine yapıştırılan bu numarayı almayı unutmayın. Verilmemesi veya unutulması halinde mutlaka rica edin.

Gelelim kargo takibini nasıl yapacağınıza…

www.kargomkolay.com adresine geldiniz. Ana sayfada bulunan “işlemler” butonundan kargo takibi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Burada kargomkolay’ın çözüm ortaklığı yaptığı UPS, FEDEX, TNT ve DHL için ayrı ayrı takip butonları bulunuyor.

Yurtdışı kargo takip

DHL Takip

DHL Takip işlemini ister DHL resmi websitesi üzerinden istersenizde KargomKolay.com üzerinden yaptığınız DHL kargo gönderilerinin takibi için girip “DHL kargo takipbutonuna basmanız yeterli. Siz bunu yapınca kargonuzun o an nerede olduğu bilgisi ekranınıza düşecektir.

DHL Takip

UPS Kargo Takip

UPS takip numaranızı girip “UPS kargo takip” butonuna bastığınızda kargonuzun alıcısına ne kadar yaklaştığını öğrenebilirsiniz. KargomKolay.com üzerinden yaptığınız UPS gönderisinin takibi için de aynı yolu kullanmanız yeterlidir.

UPS Kargo Takip

TNT Takip

TNT takip numaranızı girip “TNT kargo takip” butonuna bastığınızda kargonuzun o an nerede olduğu bilgisine ulaşabilirsiniz. KargomKolay.com üzerinden yaptığınız TNT yurtdışı kargo gönderilerinin takibi için de aynı yolun izlenmesi gerekiyor.

TNT Takip

Fedex Takip

Fedex Takip işlemlerini ister Fedex resmi sayfası üzerinden istersenizde, KargomKolay üzerinden FEDEX kargo takibi sayfasından yapabilirsiniz. FEDEX kargo takip numaranızı gerekli alana girip butona bastığınızda FEDEX yurtdışı kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Fedex Takip

PTT Kargo Takip

PTT kargo takip işlemi için de benzer bir yol izleniyor. PTT kargo takip sayfasına girdiğinizde karşınıza çıkan panele kargo takip numarasını girip güvenlik kodunu da yazdığınızda PTT yurt dışı kargonuzun nerede olduğu bilgisine ulaşabilirsiniz.

E-TİCARET SİTELERİNDE KARGO TAKİBİ

En çok kargo takibini kim yapıyor diye bir soru aklınıza geldiyse bunun cevabı “e-ticaret sitelerinden alışveriş yapanlar” olur. Alışveriş trafiği her geçen gün artan bu sitelerden alışveriş yapanlar, siparişleri en çabuk şekilde kendilerine ulaşsınlar istiyorlar ve kargo takibini alışveriş yaptıkları siteler üzerinden kendilerine verilen kargo takip numarası ile yapıyorlar. Ki bu siteler daha ürünün satın alınma aşamasında tahmini teslimat tarihine yer veriyorlar.

Örneğin Morhipo’dan alışveriş yapan bir kişi siparişinin kendisine ne zaman ulaşacağını şu şekilde sorgulayabiliyor:

Kişi internet sitesine giriş yaptıktan sonra siparişlerim bölümüne geliyor. Burada kargo takip numarası ile aldığı ürünün o an nerede olduğunu öğreniyor.

Aliexpress Kargo Takip

En ünlü yurtdışı e-ticaret sitesi Aliexpress’de de sistem farklı değil, Aliexpress Kargo Takip işlemi için PTT servisi ağırlıkla kullanılmaktadır. Burada da herhangi bir ürün satın alındıktan sonra, kargo takibi için “Siparişlerim” bölümüne geliniyor. Orada son sipariş görülüyor. Takip bölümünde bulunan “destinations post web- varış yeri”ne tıklandığında teslimatı yapacak kargo şirketi belli oluyor. Türkiye için bu şirket ağırlıklı olarak PTT. Bu nedenle Aliexpress’de aslında PTT kargo takibi yapılıyor. PTT’nin sayfası gelince kargo takip numarası yazarak k-argonun o an nerede olduğu bilgisine ulaşılıyor.

kargomkolay nasıl kullanılır

YURTDIŞI KARGO TAKİBİNDE YAŞANAN SORUNLAR

Tabi yurtdışı kargo takibinde de e-ticaret sitelerinden yapılan alışverişlerin kargo takibinde her şey güllük gülistanlık değil. İllaki sorun yaşanıyor, illaki o kargo geç ya da erken geliyor kapıya. Zaten şikayet siteleri, forum siteleri de kargo takibi konusundaki şikayetlerle dolup taşıyor…

Zira kargonun şubede işleme alınmasından, teslim edilmesine kadar olan süreçler teslimatı yapacak kargo firmasından firmaya göre değişiyor. Ve bazen yanıltıcı bilgiler de verilebiliyor.

Gönderi dağıtıma çıktı adımını görmeden kargocuyu kapınızda bulmanız veya kargom hala şubeye gelmedi mi diye merak ettiğinizde o kargonun çoktan işleme alındığını, hatta şube değiştirdiğini öğrenmeniz gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu satırların yazarı da cep telefonuna gelen “Kargonuz yola çıkmıştır” mesajından çok değil 10 dakika sonra kapıyı çalıp kargoyu teslim eden kargo görevlisi görmüştür!!

Ödüller
En iyi Kurumsal Şirket Ödülü
Ulus. Tic. Loj. Topluluğu Ödülü
Food City Logistics Ödülü

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp