Skip links

İsrail Kargo Gönderinizde En Hızlı Seçenekler

İsrail Kargo

İsrail Kargo Gönderimde Hava Kargo Hizmetinden Faydalan

Türkiye’de herhangi birine “İsrail denince aklınıza ne geliyor” diye sorsak alacağımız cevaplar hemen hemen aynı olur. Amerikan müttefiki, Ortadoğu’da Filistin meselesinin iki aktöründen biri ya da belki Kudüs’teki Ağlama Duvarı en popüler cevaplar olur…

İsrail’e Kargo

Türkiye ile ilişkileri neredeyse kurulduğu 1948 yılından dalgalı, bir dargın bir barışık devam eden İsrail’e kargo göndermek isteyen bir girişimci hangi yolları izlemeli? Türkiye’den İsrail’e kargo, İsrail’den Türkiye’ye kargo göndermek isteyen bir ihracatçı neler yapmalı? Türkiye’den ihracat yükleri genellikle deniz yoluyla gönderilen İsrail’e en çok kargo gönderme ihtiyacı duyacak kesimler hangileridir?

Bu yazımızda dünyanın en tartışmalı ülkelerinden biri olan İsrail’e kargo gönderme konusunu enine boyuna işleyeceğiz. Ama önce İsrail ile ilgili kısa bilgiler paylaşalım…

3 dinin kutsal şehri Kudüs’ü barındıran İsrail, 100 yılı bile bulmayan tarihine karşın dünya siyasetinde etkisi o kadar büyük bir ülke…

İsrail İhracat ve Uluslararası İşbirliği Enstitüsü’nün İsrail’in kuruluşunun 65. yılında yaptığı açıklama bu tezimizin ne kadar doğru olduğunu da açıkça ortaya koyuyor. O açıklamada; İsrail’in kurulduğu 1948’den 65. yaşını kutladığı 2013 yılına kadar ihracat hacmini 15,000 (ON BEŞ BİN) kere büyüttüğü açıklanıyor. İhracat rakamı bu sürede 6 milyon dolardan 91 milyar dolara çıkmış. İsrail bu rakamlarla dünya çapında, ihracat hacmi ile 38. sırada yer alırken kişi başına düşen ihracat hacminde de 29. sırada. Ve sıkı durun bu rakamlarla İsrail ihracat hacmi ve kişi başına düşen ihracat geliri ile Fransa, İspanya, İtalya, Japonya ve Amerika’nın da önünde.

İsrail Kargo

TÜRKİYE İLE İSRAİL TİCARİ İLİŞKİLERİ VE KARGO POTANSİYELİ

İsrail Kargo

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2017 yılı verilerine göre Türkiye’nin İsrail’e ihracatı 3.4 milyar dolar, İsrail’den ithalatı ise 1.5 milyar dolar seviyelerinde. Yine TİM verilerine göre İsrail’e dış satış yapan Türk firma sayısı 7 bin 351… Özellikle İsrail’e satış yapan 7 binden fazla firma İsrail hava kargonun geleceğini baştan şekillendirecek kadar büyük önem taşıyor.

Türkiye İsrail’e motorlu kara taşıtları, traktörler, bisikletler ve bunların parça ve aksesuarları, demir-çelik, elektrikli makine ve cihazlar, plastikler ve mamulleri ihraç ederken, İsrail’den de mineral yakıtlar, mineral yağlar ve bunların damıtılmasından elde edilen ürünler; plastikler ve mamulleri; kazanlar, makineler, mekanik cihazlar ve bunların aksam-parça ve aksesuarları alıyor.

Aslında ihracat rakamları da ithalat rakamları da İsrail’den Türkiye’ye hava kargo, Türkiye’den İsrail’e hava kargo potansiyelinin yüksek olabileceğini, ama var olan siyasi sorunların gölgesinde bunun gerçekleşemediğini gösteriyor.

İsrail Kargo

TURİZMDE DE DALGALI SEYİR

İsrail’den Türkiye’ye gelen turist sayısı 2008 yılında yani henüz 2008-2009 Gazze savaşı yaşanmamışken, 560 bin kişiydi. Bu rakama aradan geçen 11 yıla rağmen bir daha ulaşılmadı. Türkiye’ye gelen İsrailli turist sayısı 2014 yılında 188 bin 608, 2015 yılında ise 224 bin olarak gerçekleşti. 2016’da bu rakam 300 bin kişi civarındaydı ve en yakın hedef 400 bin kişiye ulaşılması.

DÖNÜM NOKTASI TARİHLER: 2011- 2016

Türkiye ile İsrail arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkilerin dönüm noktası ise 31 Mayıs 2010 tarihinde Gazze’ye insanî yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine İsrail ordusunca yapılan saldırıda 10 kişinin öldürülmesi oldu. Türkiye’nin bu olay üzerine askıya aldığı diplomatik ilişkiler ancak 2016’da normale dönebildi.

İHRACATTA TİCARET BAKANLIĞI UYARILARINA DİKKAT

Ticaret Bakanlığı Türkiye ile İsrail arasında ticari ilişkilerde sık yaşanan sorunlara karşı Türk girişimcilere önemli uyarılarda bulunuyor.

Özelikle et ürünleri başta olmak üzere İsrail’e ihraç edilecek gıda ürünlerinde, Musevi dinine uygunluğu belgeleyen “Koşher Sertifikaları” aranmaktadır. Bu sertifikaların temininde karşılaşılan sorunlar İsrail’e yönelik ihracatı olumsuz yönde etkilemektedir.

Türk iş adamları İsrail’e gitmek için vize almak zorundalar. Vizenin alınmasına ilişkin prosedürün uzun olması ve bürokratik işlemler gerektirmesi ticareti caydırıcı bir rol oynamaktadır. Ayrıca Batı Şeria ve Gazze Şeridi’ne girişlerde durumun İsrail’e gitmeden önce İsrail güvenlik birimlerine bildirilmesi ve izin alınması gerekmektedir.

İsrail’in özellikle yaş ve kuru sebze-meyve ithalatı izinlerinde, üretim alanlarında zirai karantina denetimi yapılmasını şart koşması da ticarette önemli bir teknik engeldir.

İsrail İhracat

İSRAİL’E HAVA KARGO POTANSİYELİNİ DÜŞÜREN NEDENLER

İsrail’e yapılan ihracatın ağırlıklı olarak deniz yolu kullanılarak yapılması,  İsrail’e hava kargo potansiyelini olumsuz etkileyen en önemli etkendir. Türkiye’den İsrail’e gönderilen mallar önce kamyonlarla Mersin ve İzmir Limanları’na taşınmakta, oradan da Hayfa Limanı’na gönderilmek üzere gemilere yüklenmektedir.

İsrail’e yapılan ihracatta kara yolunun tercih edilmemesinin temel nedeni ise İsrailli alıcıların ithal ettikleri malın hiçbir Arap ülkesine uğramadığı yönünde garanti istemeleri ve ancak çok özel durumlarda malın Mısır ve Ürdün’e uğramasına izin vermeleridir.

İSRAİL UÇAK KARGO TRAFİĞİ ARTACAK

Tüm bu sorunlara karşın hâli hazırda Türkiye’de 190 adet İsrail firması faaliyet göstermesi iki ülke arasında hız gerektiren gönderilerde hava kargonun kullanılması zorunluluğunu ortaya çıkarıyor. Yakın bir gelecekte,  hem mikro ihracat kapsamında hem de İsrail’den Türkiye’ye uçak kargo, hem de Türkiye’den İsrail’e uçak kargo trafiğinin artacağı öngörülüyor.  Zira bu hizmete ihtiyaç duyan kesim her geçen gün genişliyor. Türkiye’de faaliyete bulunan İsrail firmaları da, Türkiye’de tatil yapan İsrail vatandaşları da ülkelerine kargo gönderirken öncelikleri hız ve güvenlik ise uluslararası hava kargoyu tercih edeceklerdir.  Çeşitli sektörlerden Türk işadamlarının İsrail pazarına gösterdiği ilgi, keza İsrailli iş adamlarının da Türkiye pazarına duydukları ilgi hava kargonun artacağı öngörüsünü  kuvvetlendirmektedir.

İsrail

İSRAİL’E GÜVENLİ HAVA KARGONUN ADRESİ KARGOMKOLAY

8.7 milyon nüfusu, 20 bin metrekareden biraz fazla yüz ölçümüne rağmen dünyanın en etkili ülkelerinden biri olan İsrail’e kargo göndermek isteyenler için en kısa ve güvenilir yol kargomkolay’dan geçiyor.

Yasalara ve uluslararası kurallara uygun, ayrıca hava kargo gönderilecek ülkelerin özel hükümlerini de ihlal etmeyen her ürünü Avrupa, Asya, Afrika, Uzakdoğu ülkelerindeki alıcılarına güvenli ve sağlam şekilde ulaştıran www.kargomkolay.com Türkiye’den İsrail’e kargo göndermenin en kısa yolu.

İSRAİL KARGODA ZAMANINDA TESLİMAT

Türkiye’ye uçak yolculuğu ile yaklaşık 3 saatlik uzaklıkta bulunan İsrail www.kargomkolay.com’un 1-3 iş günü içinde teslimat yapabildiği ülkeler arasında.

İsrail kargo hizmeti almak için yapmanız gereken tek şey bize ulaşmak…

İSRAİL KARGO GÖNDERİMİNDE SORULAR VE CEVAPLAR

İsrail kargolarını gönderirken çözüm ortağınız olmak için çalışan kargomkolay, kargolarınızı gönderme aşamasında aklınıza takılan, işiniz zorlaştıran soruların cevaplarını de sizler için veriyor.

İsrail’e nasıl kargo göndereceğiz? “Gönderiniz eğer bir kolide ise, proforma fatura ve bir konşimento ile gönderim yapabilirsiniz.”

İsrail’e evrak göndermek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? İsrail’e  evrak gönderiminde sadece konşimento doldurmanız yeterlidir. Konşimento doldurma konusunda destek almak isterseniz kargomkolay müşteri temsilcilerimiz size destek olacaklardır.  

İsrail’e hava kargo ile ihraç malı göndermenin en kolay yolu hangisi? “Numune şeklinde gönderecekseniz proforma fatura ve konşimento yeterli. Eğer mikro ihracat yapmak isterseniz resmi faturanızı da almanız gerekli” şeklinde olur.

İsrail’e kargo göndermenin en hızlı yolu nedir? “Global bir kurye şirketinin teslim süresi bölgelere göre değişiklik gösterir. En doğru seçim için kargomkolay’dan ücretsiz destek alabilirsiniz” olur.

İsrail kargo için ne kadar ücret öderiz? Hava kargo ücreti ölçü ve ağırlığa göre değişir. Eğer elinizde bu bilgiler varsa, kargomkolay müşteri temsilcileri size telefonda da ücret bilgisi verebilir.

Kargomuz ne kadar sürede İsrail’e ulaşır?

İsrail’den Türkiye’ye gelmesi gereken kargo ne kadar zamanda gelir?

İsrail hava kargo gönderisinin takibini nasıl yapacağız?

İsrail’e gıda maddesi gönderirken dikkat edeceğimiz hususlar var mı?

İsrail’e gönderdiğimiz kargomuzun sahibine ulaştığını nasıl öğreneceğiz?

İsrail kargomuz en ucuza nasıl sahibine ulaşacak?

İsrail’e gönderilmeyecek ürünler var mı?

İsrail gümrüğü hangi durumlarda zorluk çıkarır?

 Bu soruların ve daha fazlasının cevabı kargomkolay.com’da sizi  bekliyor.

İSTANBUL’DAN YAFA’YA KARGO İLE GİDECEK KARGONUN ROTASI

220 ülkeye istediğiniz ürünü hava kargo yoluyla gönderen kargomkolay.com İsrail’e uçak kargo ile gönderilecek bir gönderiyi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkarıp sahibine teslim edebilmektedir. İstanbul’dan Yafa’ya, Mersin’den Telaviv’e, Kayseri’den Hayfa’ya kargo göndermek isterseniz geleceğiniz adres Kargomkolay…

İsrail

İSRAİL’E KARGO GÖNDERİRKEN GELENEKLERE DE UYULMALI

İsrail’e kargo gönderirken de uyulması gereken yasal zorunlulukların yanı sıra İsrail’e özgü geleneklerin oldu da unutulmamalı. Yukarıda da söz ettiğimiz gibi et ürünleri başta olmak üzere İsrail’e ihraç edilecek gıda ürünlerinde, Musevi dinine uygunluğu belgeleyen “Koşer Sertifikaları” aranmaktadır. Bu sertifikalar olmadan İsrail’e kargo da gönderilmez ihracat da yapılamaz.

70 KİLO ÜZERİ KARGOLAR GÜMRÜK MEVZUATINA TABİ

İsrail’e  yurtdışı kargo gönderileri için ürün ve mal değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderimde, mutlak suretle önem ve titizlik gösterilerek, bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

SİZ İSTEYİN YETER

İsrail’e kargonuz varsa istekleriniz doğrultusunda gönderinizi sizden alıyoruz ve yine istekleriniz doğrultusunda alıcıya teslim ediyoruz. kargomkolay’dan alacağınız hizmetin niteliğini siz ve sizin istekleriniz belirliyor. 

KESİNTİSİZ KARGO TAKİBİ

Yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemlerini web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anlık olarak takip edebilirsiniz. Kesintisiz anlık kargo takibi ile  göndericinin tüm endişeleri de ortadan kalkmaktadır.

 GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI

Kargomkolay.com yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır.

Size Özel İsrail Kargo Fiyatları için Hemen Teklif Alın