Skip links

TNT Express Kargo | Yurt Dışı Kargo Hizmetleri | Uçak Kargo

tnt express

TNT EXPRESS KARGO HİZMETİ

TNT express kargo, yurtdışına gönderilmek istenen kargonun en hızlı gönderim yollarından biridir. TNT express kargo hizmeti ile bir sonraki iş günü teslimat yapılabildiği gibi, 1-3 iş günü içinde dünyanın hemen her noktasına gönderim yapılabilir.

MÜŞTERİYE EN UYGUN SAATTE TESLİMAT

TNT kargo teslimat süresinin son derece önemli olduğu belge koli veya paletli gönderilerde Express hizmet ile gönderinin mümkün olan bir sonraki iş gününde müşteriye en uygun saatte teslim edilmesini sağlıyor.

TNT Express hizmetinde 09.00-10.00-12.00 ve 18.00’den önce teslimat seçeneklerini sunarken sonraki gün teslim edilmesi gerekmeyen gönderiler için de Economy Express hizmeti veriyor.

TNT EXPRESS KARGODA AĞIRLIK VE BOYUT KRİTERLERİ

TNT express kargo gönderiminde ağırlık ve boyut sınırlamaları olduğunu unutmamak gerekiyor. 0.5 kilogram ile 30 kilogram arasındaki kargolar ile operatörün çalıştırdığı uçağın ebatlarına göre 180 cm, 240 cm ve 270 cm’den büyük olmayan gönderiler express servis ile taşınabiliyor.

Bu ağırlık ve boyutları aşan kargoların gönderimi hava kargo ile sağlanmaktadır.

TNT hava kargo ile ilgili bilgi için tıklayınız

tnt express kargo fiyatları

TNT EXPRESS KARGO FİYATLARI

TNT express kargo ücretleri hafif gönderiler için yani 30 kg’ye kadar olan kargo paketlerinde her yarım kiloda fiyatlar değişkenlik gösterir, ancak 30 kilodan fazla bir kargo paketi söz konusuysa irtibata geçmeniz dahilinde fiyat verilecektir.

Express gönderilerde, temelde 30 kilo altı ve 30 kilo üstü olarak değerlendirme yapılıyor ve fiyat ona göre belirleniyor. Tek konşimento düzenlenerek yapılacak çıkışlarda kilo sınırlaması ise 300 kg’dır.

TNT EXPRESS KARGO FİYATLARINI ETKİLEYEN UNSURLAR

TNT express kargo fiyatını etkileyen faktörlerin ilk sırasında paketleme gelmektedir. Kargonun doğru paketlenmesi hem güvenli bir şekilde yerine ulaşmasını sağlayacaktır, hem de kargo fiyatında yanlış paketlemelerden kaynaklı artışların önüne geçecektir.

Doğru kargo paketleme için tıklayınız

TNT express kargo fiyatını etkileyen diğer önemli etkenler ise kargonun ağırlığı ve hacmidir. Kargo ne kadar ağır olursa fiyatı o denli yüksek olur. Bu nedenle ağır gönderilerden olabildiğince kaçınmak gerekir.

Kargonun hacmi de kargo fiyatını etkileyen bir özelliktir.

TNT hacimsel ağırlık hesaplama ile yurtdışı kargonun fiyatını belirlemek mümkün. TNT hacimsel hesaplama için tüm dünyada geçerli olan formül kullanılır. Bu formül;

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)

Bu formül ile40x60x40 ebatlarında bir koli ile gönderilecek yurtdışı kargonun ücreti TNT hacimsel ağırlık hesaplama işlemi sonunda 19.5 olarak bulunacaktır.

Eğer bu rakam gönderinin ağırlığından fazlaysa, fiyat hesaplama bu değer üzerinden devam edecektir. Bu nedenle gönderinin hacmine dikkat etmek, paketlemeyi ona göre yapmak gereklidir.

TNT hacimsel hesaplama bilgileri için tıklayınız

TNT EXPRESS KARGO FİYATI HESAPLAMA

TNT fiyat hesaplama sonucu Almanya örneği için aşağıdaki gibidir.

  • 1 kg: 34.10 Euro
  • 10 kg:122.10 Euro
  • 20 kg:178.20 Euro

TNT kargo fiyat hesaplama ile ilgili bilgiler için tıklayınız.

TNT EXPRESS KARGO İLE 1 GÜNDE TESLİMAT

Express servis ile dünyanın 219’dan fazla ülkeye gönderim yapılıyor. Türkiye’den özellikle Almanya, Fransa gibi yakın Avrupa ülkelerine ortalama 1 günde teslimat yapılıyor.

tnt konşimento

KONŞİMENTO DOLDURMA

Kargo gönderimleri için mutlaka konşimento doldurulmalıdır. Bu konşimento TNT’ye gönderinizin nereye gittiği, hangi hizmeti talep ettiğiniz ve ödeme tercihiniz konularında bilgi verirken gönderilerinizin zamanında, doğru ve güvenli bir şekilde teslim edilmesine yardımcı olur.

TNT konşimento ile ilgili bilgiler için tıklayınız

TESLİMAT SÜRELERİ

Almanya: Ortalama 1 iş günü

Amerika: Ortalama 2 iş günü

Çin: Ortalama 2 iş günü

Avustralya: Ortalama 3 iş günü

Teslimat süresini yurtdışı kargonun gönderileceği ülkenin uzaklığı ve uçuş sıklığı etkilemektedir.

TNT TAKİP

Express kargonun takibi gönderi yerine ulaştığı anda bilgi sahibi olunmasını sağlar. Kargo takibi yapabilmek için gerekli olan tek bilgi barkod numarasıdır.

TNT takip işlemi için tıklayınız.

TNT İLE MİKRO İHRACAT

tnt mikro ihracat

TNT ile mikro ihracat gönderimleri yapmak da mümkün. Mikro ihracat gönderileri 300 kilograma ve 15 bin Euro değere kadar olan gönderilerdir.

Mikro ihracat ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

TNT YAKIT VE EK ÜCRETLER

tnt yakıt ve ek ücretler

TNT ile kargo gönderimlerinde gönderenin karşısına yakıt ve ek ücretler çıkabildiği gibi gönderinin niteliği ya da gideceği yere göre de ek ücretler söz konusu olabilir.

TNT yakıt ve ek ücretler ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız