PTT Yurtdışı Kargo Fiyat Hesaplama | PTT Kargo Yurtdışı

Lojistik Akademi

Yurt Dışı Kargo Hesaplama

PTT YURT DIŞI KARGO FİYATI HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

PTT yurtdışı kargo hizmetini kullanarak dünyanın herhangi bir noktasına kargo göndermek isteyen bir kişi ya da kurum yurt dışı kargo ücretlerini nasıl hesaplamalıdır?

Yurt dışı kargo gönderiminde farklı ağırlıklara sahip gönderiler için PTT yurt dışı gönderi hesaplama konusunda nasıl bir yol izlenirse işler daha kolay yürür ve kargo en kolay şekilde yola çıkar?

En ucuz yurtdışı kargo fiyatlarına ulaşmak için neler yapılması gerekir?

PTT YURT DIŞI KARGO HİZMETİ İLE 220 ÜLKEYE KARGO

yurtdışı kargo hesaplama

Bu yazımızda ihracatçıların en çok merak ettiği konuların başında gelen PTT yurt dışı kargo fiyatları konusunda detayları enine boyuna irdeleyeceğiz…

Haydi gelin 220 dünya ülkesinden herhangi birine PTT yurt dışı kargo hizmeti alarak kargo gönderme yolları ve PTT yurtdışı kargo hesaplama konusu ile ilgili merak edilenleri birlikte cevaplandıralım.

YURT DIŞI KARGO GÖNDERİMİNE İHTİYAÇ DUYULURSA

Yurt içi pazardaki ağır rekabet nedeniyle yurt dışına açılıp ihracat yapmaya karar veren bir girişimci olarak yurtdışı kargo gönderme ihtiyacınız doğdu, ancak siz yurtdışı kargo ücretleri ne kadardır, bu ücretler nasıl hesaplanır gibi konuları bilmiyorsunuz. Yurt dışı kargo ister 0.5 kg, isterse de 20 kilogram olsun, PTT yurt dışı kargo ile istediğiniz ülkeye gönderilebiliyor.

YURT DIŞI KARGO FİYATI HESAPLARKEN

Yurtdışı gönderi hesaplama

Bu aşamada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var. İhracat yapmak isteyen bir kişi ya da kurumun yurtdışı kargo fiyat hesaplama işlemini yaparken, kilo ve gönderinin hacmi dikkate alınıyor. Bu yazıda, örnek PTT yurtdışı gönderi hesaplamalarda gönderinin kilogramını göz önüne alacağız.

PTT KARGO YURTDIŞI HESAPLAMA

PTT Yurt Dışı Hesaplama

 PTT yurt dışı hizmeti alacaksanız, PTT yurtdışı gönderi hesaplama konusunda az da olsa bilginiz olması gerekecek. Bu sayede cebinizden ne kadar bir yurt dışı kargo ücreti çıkacağını yaklaşık rakamlarla olsa bile öğrenebilirsiniz.

PTT KARGO ALMANYA FİYATLARI

Örneğin Almanya’ya PTT yurt dışı hizmeti alarak 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir kargo göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT yurtdışı kargo ücretini hesaplayalım.

PTT’nin istediği verileri girdiğimizde;

 • 0.5 kg: 91.50 TL
 • 10kg: 333 TL
 • 20kg: 643 TL’lik yurt dışı gönderi ücretleri ortaya çıkıyor.

PTT KARGO RUSYA FİYATLARI

Türkiye ile yoğun bir şekilde ihracat ve ithalat ilişkisi olan Rusya’ya gönderilecek bir yurt dışı kargo için PTT yurt dışı kargo hesaplama yaptığımızda karşımıza çıkan rakamlar şu şekilde:

 • 0.5 kg için:  274 TL
 • 10 kg için: 733 TL
 • 20 kg için de 1313 TL

PTT KARGO AMERİKA FİYATLARI

Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı 5. ülke konumundaki Amerika’ya gönderilecek kargo için PTT kargo yurt dışı hesaplama yöntemini kullanarak kargo ücretlerine ulaşabiliriz.

PTT yurt dışı kargo ücreti Amerika söz konusu ise şöyle:

 • 0.5 kg: 142 TL
 • 10 kg: 609.5 TL
 • 20 kg: 1209 TL

İTALYA İÇİN PTT YURT DIŞI KARGO

ÜCRETLERİ

PTT yurt dışı gönderi hesaplamayı İtalya için yaptığımızda;

 • 0.5 kg: 157.5 TL
 • 10 kg: 543.5 TL
 • 20 kg: 1033.5 TL

PTT KARGO AZERBAYCAN FİYATLARI

Azerbaycan’a gönderilecek bir yurt dışı kargoda PTT yurt dışı kargo fiyatları hesaplamasında ortaya çıkan sonuçlar ise şöyle:

 • 0.5 kg: 162.50 TL
 • 10 kg: 561 TL
 • 20 kg: 1051 TL

PTT KARGO FRANSA FİYATLARI

Türkiye’nin önemli ticari partnerlerinden biri olan Fransa’ya gönderilecek yurtdışı kargo için PTT yurtdışından hizmet alacaksanız, kargo ücretleri şöyle oluşuyor:

 • 0.5 kg için: 122 TL
 • 10 kg için: 361.5 TL
 • 20 kg için: 671.5 TL

PTT KARGO İNGİLTERE FİYATLARI

PTT yurtdışı gönderi hesaplaması yapacağımız ülkelerden biri de İngiltere. İngiltere’ye;

 • 0.5 kg: 217 TL
 • 10 kg: 490.5 TL
 • 20 kg: 960.5 TL PTT yurtdışı kargo ücreti ödenir.

DOĞRU AĞIRLIK ÖLÇÜMÜ DOĞRU PTT KARGO YURTDIŞI HESAPLAMA

PTT Yurt Dışı Kargo Fiyat Hesabı

Ülkeler bazında yaptığımız PTT kargo hesaplaması ağırlığın doğru ölçülmesinin ne kadar önemli olduğunu, PTT yurtdışı özelinde de ortaya koyuyor. Zira en küçük bir değişiklik bile kişilerin cebinden, firmaların kasasından çıkacak yurt dışı kargo ücretlerini ciddi oranlarda değiştirebiliyor.

EN HIZLI YURTDIŞI KARGO FİYATLARI İÇİN KARGOMKOLAY

kargomkolay nasıl kullanılır

Yurtdışına ister evrak göndermek isteyin, ister koli en ucuz yurtdışı kargo fiyatlarının adresi Kargomkolay. UPS, FEDEX, DHL, TNT gibi global yurtdışı kargo firmalarının güvenilir çözüm ortağı olarak sektörde kendine haklı bir yer edinen Kargomkolay, uluslararası partnerleri ile yurtdışı kargolarını daima en uygun yurtdışı kargo ücretleri ile yerine ulaştırmayı taahhüt ediyor. Tüm bu söz konusu servislerin hepsinin hizmetinden kargomkolay’ın uygun yurt dışı kargo ücretleri ile yararlanabilirsiniz.

Sizin yapmanız gereken tek şey www.kargomkolay.com adresine gelerek yurtdışına göndereceğiniz bir kargonuz olduğunu bize bildirmeniz.  Sonrası bizim işimiz, bizim uzmanlığımız…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp