Skip links

Fransa’ya Kargo Hizmetleri

Fransaya kargo

Türkiye ile diplomatik, ekonomik ve sosyal ilişkileri 1500’lerden bu yana devam eden Fransa’ya kargo göndermenin en hızlı ve en ekonomik yolu kargomkolay’dan geçiyor. Kargomkolay Fransa’ya kargo ile göndermek istediğiniz yasalara uygun ne olursa olsun havayolunun hız avantajını kullanarak 1ila 3 iş günü içinde sahibine ulaştırır.

Uçak Kargo Hizmeti; 220+ Ülkeye

Dünya haritasını gözünüzün önüne getirin ve parmağınızı herhangi bir noktaya koyun. Elinizin altına denk gelen hangi ülke olursa olsun kargomkolay o ülkeye hava kargonuzu zamanında, bozulmadan, kırılmadan göndermeyi başardı ve başarmaya da devam edecek.

Fransa da kargomkolay’ın kapsama alanında yer alıyor. Fransa’ya kargo göndermek isteyenlerin tercihi de, diğer taşıma modlarına oranla daha hızlı olan yurtdışı hava kargo oluyor. Fransa Türkiye’nin gerek ihracatında gerekse de ithalatında üst sıralarda olması nedeniyle de Türkiye’den yurtdışı kargo faaliyetinin yoğun olduğu ülkelerin başında geliyor. İki ülke arasındaki yurtdışı kargo faaliyetinin yoğun olmasında asırlardır devam eden ekonomik ve ticari ilişkilerin payı da hayli yüksek.

Fransaya kargo

Ticari İlişkilerin Başlangı Tarihi

Fransa Türkiye’nin ilişkileri hiç öyle küçümsenecek seviyede değil. Dile kolay iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin yanı sıra sosyal ve ekonomik ilişkiler de tam 5 asırdır devam ediyor.

İlişkilerin başlangıcı tarih severlerin yakından bildiği bir hikayeye dayanıyor. Almanlara esir düşen Fransa Kralı 1. François’in Kanuni Sultan Süleyman’dan yardım isteyişi ve bu isteğin gerçekleşmesine dayanan dostluk 500 seneden fazla bir zamandır sürüyor. Bu dostluğun başlangıcı ile birlikte 1535 yılında kapitülasyonların verilmesiyle Fransa Osmanlı nezdinde en ayrıcalıklı ülke konumuna da geldi.

Türkiye –Fransa dış ticaret rakamları

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesindeki bilgilere göre Fransa ile Türkiye arasında 2016 yılı verilerine göre Türkiye Fransa’nın Avrupa Birliği ülkeleri dışında yer alan ülkeler içinde 3. büyük ticaret ortağı konumunda. Fransa ikili ticaret hacmi büyüklüğü açısından Türkiye nezdinde 7. sırada yer alıyor. İki ülke arasındaki ticaret hacmi 2016 yılında 13 milyar doların üzerinde gerçekleşirken, bu rakamın 6 milyar doları Türkiye’den Fransa’ya ihracat, 7 milyar doları da Fransa’dan Türkiye’ye ithalat olarak gerçekleşti. 2017’de ise Türkiye’nin dış satım rakamı 6.6 milyar dolar, dışalım rakamı 8.1 milyar dolara ulaştı.

2002-2016 döneminde Fransa’nın Türkiye’deki doğrudan yatırımları 6 milyar 850 milyon dolar, Türkiye’den Fransa’ya yapılan doğrudan yatırım ise 187 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Fransa’ya ihracat yapan Türk firma sayısı 2017’de 7 bin 195’e ulaşmış durumda.

Fransaya kargo

Türkiye’nin Fransa’ya dış satımı

Türkiye’nin Fransa’ya ihracatının ilk üç kalemi karayolu taşıtları, giyim eşyalar ve aksesuarları, elektrikli ev aletleri olurken, Fransa’dan dış alımımızın ilk üç sırasında uçaklar ve hava araçları, demir çelik ürünleri, otomobil aksam ve yedek parçaları yer alıyor.

Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği’nin 2013 yılı verilerine dayandırdığı bilgilere göre ise Gümrük Birliği’nden bu yana, iki ülke arasındaki ikili ekonomik ticaret 4 misli artarken, Fransa Türkiye’deki 6. yabancı yatırımcı durumunda. 1985 yılında Türkiye’de yalnızca 15 Fransız şirketi mevcutken, bugün bu sayı 300’den fazla. Fransız şirketlerinde, toplamda 100 bin civarında Türk vatandaşı istihdam ediliyor.

Fransa’ya kargonun potansiyel müşterileri

Fransa ayrıca Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya’dan sonra Türk öğrencilere ev sahipliği yapan 3. ülke olmakla birlikte Türkiye yabancı ülkelere seyahat eden Fransızlar tarafından en çok ziyaret edilen ülkelerden biri… Yaşanan siyasi gelişmelere göre rakamlar azalıp çoğalsa da Fransız turistlerin yolu her zaman Türkiye’den geçiyor.

2009 yılında 935 bin Fransız turist Türkiye’ye seyahat ederken, 2016 yılında bu rakam 555 binin üzerindeydi.

Buna karşılık her yıl Fransa’ya seyahat eden Türklerin sayısı ise yaklaşık 200 binler civarında. Ayrıca Türkiye’de geçici görevle bulunan Fransız çalışanlarının sayısı da son yıllarda hızlı bir artış gösteriyor.

Öte yandan Fransa’da bugün yaklaşık 700 bin Türk yaşıyor.

Tüm bu saydığımız gruplar Fransa kargo hizmetini kullanacak kişiler olarak önümüze çıkıyor.

Uçak kargonun hızına ihtiyaç duyanlar

Öğrenciler, ülkelerinden uzak Fransa’da yaşayan Türkler, Türkiye’de yaşayan Fransızlar, ya da tatil için Türkiye veya Fransa’ya gidenler… Zamanı rantbl kullanmak adına da en doğru seçeneğin hava kargo olduğunun bilincindeki kişiler Fransa kargo hizmetini kullanıyor.

Türkiye ihracatının en önemli firmalarından

Oyak Renault Türkiye ile Fransa’nın Türkiye’deki iş birliğinin en iyi örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Firma otomotiv sektöründe Türkiye’nin üretim ve ihracatını sırtlayan firmaların da başında geliyor.

Türkiye’deki en büyük Fransız yatırımı Oyak Renault hem Türkiye’nin hem de Bursa’nın ekonomisine önemli katkılar sağlıyor. Renault’un internet sitesindeki bilgilere göre 1969 yılında Bursa’da kurulan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, yıllık 360 bin otomobil ve 750 bin motor üretim kapasitesi ile Renault’nun Batı Avrupa dışında en yüksek kapasiteye sahip üretim tesislerinden biridir. Bugün faaliyetini Oyak’ın %49 ve Renault Grubu’nun %51 payı ile sürdüren Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, yıllık 360 bin otomobil ve 750 bin motor üretim kapasitesi ile Renault’nun Batı Avrupa dışında en yüksek kapasiteye sahip üretim tesislerinden de biri.

Bursa’dan 70 ülkeye satış

Oyak Renault’un ürettiği otomobil ve mekanik aksamlar Renault-Nissan Grubu’nun faaliyet gösterdiği 70’e yakın ülkeye ihraç edilirken firma Türk otomotiv sanayisinde üretimde ve ihracatta 19 yıldır liderliğini sürdürüyor.

Hava kargo ihtiyacı duyacak diğer Fransız firmaları

Türkiye’de faaliyet gösterirken, Türk ihracatını sırtlayarak öne çıkan Fransız firmaları Fransa kargo hizmetine en çok ihtiyaç duyacak kurumların da başına geliyor. 15 yıldır Türkiye’de Lüleburgaz fabrikasında üretim yapan, 500’ü aşkın çalışana sahip Danone de, 1992’den bu yana İzmir Menemen’de yağ fabrikası faaliyette olan Total de Fransa kargo hizmetini tercih edecek potansiyel müşteriler arasında yer alıyor.

Herkes için hava kargo, herkes için hızlı çözümler 

Fransa’da yaşayan bir yakınından orijinal Paris Saint Germain forması isteyen bir futbolsever ile Fransa’daki bir firmaya iş başvurusu yapıp evraklarını Paris’e kendisinden önce, en hızlı şekilde göndermek isteyen  kişinin ortak noktaları ne diye sorarsanız cevabımız Fransa’dan Türkiye’ye, Türkiye’den Fransaya hava kargo olur. Hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlı  hava kargonun yolu ise kargomkolay.com’dan geçiyor.

Yurtdışı hava kargo hizmeti alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bu noktada hava kargo hizmetini alırken dikkat edilmesi gereken noktalar ve cevaplanması zorunlu çok sayıda soru var.

Fransa’da olan birine ya da bir kuruma kargo göndermenin en kısa yolu nedir?

Fransa’ya kargo göndermenin en hızlı yolu nedir?

Fransa kargosu en fazla kaç kilo olabilir?

Fransa’ya gönderilecek kıymetli eşyalar için nasıl bir yol izlenmesi gerekir?

Fransa hava kargo için ne kadar ücret ödenecek?

Kargomuz ne kadar sürede Fransa’da sahibinin eline ulaşır?

Fransa’ya hava kargonun takibi nasıl yapılır?

Kargomuzun sahibine ulaştığını nasıl öğreneceğiz?

Kargomuz en ucuza nasıl sahibine ulaşacak?

Fransa’ya gönderilemeyecek ürün/ürünler var mı?

Fransa’ya hava kargoda gerçek zamanlı hizmet nasıl alınır? 

Kargomuz gümrüğe tabi olursa ne yapmak gerekir?

Fransız gümrük yasaları müşterilere sıkıntı yaratıyor mu?

Verdiği hizmetin kalitesi ile rakiplerinden bir adım önde olan ve minimum 1, maksimum 3 iş gününde gönderinizi adresine güvenli ve sağlam bir şekilde ulaştıran, başarısını bugüne kadar yaptığı  teslimatlarla da ispatlamış olan kargomkolay.com bu soruların hepsini sizin için cevaplıyor ve sizin için bu hizmeti en kusursuz şekilde veriyor.

Fransaya kargo

Uzakları sizin için yakın ediyoruz

Sepete ürün eklendiğinde anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden koruyan kargomkolay.com bugün dünya üzerindeki Fransa da dahil 220 ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırmayı size taahhüt ediyor.

Fransa’ya hava kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkabilmektedir. İstanbul’dan Paris’e, Paris’ten Adana’ya ya da Türkiye’nin doğu ucu Kars’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin eline ulaşır.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç üç iş günü içinde Nice’de bir evde ya da ofiste sahibinin elinde olabilir. Siz kargonuzu kargomkolay.com’a teslim edin ve gerisini biz hallederiz.

Fransa Kargo’da Mevzuata dikkat

Fransa’ya kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri var.

Türkiye’deki bir noktadan Fransa’daki herhangi bir noktaya, ya da Fransa’daki bir noktadan Türkiye’deki bir noktaya en hızlı şekilde kargo teslimatı yapabilmesine imkan tanıyan kargo taşımacılığı şekli olan hava yolu kargo taşımacılığını kullanırken Fransa’nın gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine harfiyen uyulması gerekiyor.

Fransa’ya kargo en ağır 70 kilo olabilir

Örneğin Fransa’ya kargo gönderileri için ürün ve mal değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderimde, mutlak suretle önem ve titizlik gösterilerek, bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de akıldan çıkarılmamalıdır.

Fransa kargo

Hava kargo ile gönderilemeyecekler listesi

Fransa’ya kargo hizmetinde çok farklı ürün grupları bulunmaktadır, ama unutulmaması gereken nokta Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiç bir ürün veya malın taşınmasının yapılamayacağı noktasıdır. Kargomkolay bu sorumluluğu kabul etmediği gibi yanıcı ve yakıcı ürün ihtiva eden kargolar da firmamız tarafından işleme alınmaz. Fransa’dan Türkiye’ye ya da Türkiye’den Fransa’ya gönderim yapılan kargolar, kuryemiz aracılığıyla adresinize teslim edilebileceği gibi kargo şubemizden kargonuzu kendiniz de teslim alabilirsiniz.

Yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anlık olarak kesintisiz kargo takibi yapabilirsiniz.

Güvenilir çözüm ortakları

Kargomkolay.com yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır.

Yurtdışı kargoda müşteri beklentileri

Fransa ‘ya hava kargo hizmetimizde kapıdan kapıya gönderilen kargolarda tamamen müşterilerimizin istekleri doğrultusunda gerçekleşmektedir. Kargomkolay tüm kargo gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları +kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Fransaya kargo

Gerçek zamanlı hava kargo hizmeti

Dünya haritası üzerinde yer alan bütün ülkeler kargomkolay.com’un kapsama alanı içindedir. Aklınıza neresi geliyorsa, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız  gerçek zamanlı çözümleriniz kargomkolay.com’da…Siz isteyin  uzaklar yakın olsun…

Size Özel Fransa Kargo Fiyatları için Hemen Teklif Alın