Skip links

İngiltere Kargo Hizmetinin En Güvenilir Yolu Hangisi?


İngiltere kargo
Kargomkolay ile bir zamanlar dünyanın neredeyse dörtte birini kendi yönetimi altında toplayarak ‘Üzerinde Güneş Batmayan İmparatorluk’ adını alan Birleşik Krallık yani İngiltere’ye de kargonuzu kolayca gönderebilirsiniz. Kargomkolay her şart ve şekilde hava kargolarınızı güvenilir, sağlam ve hızlı bir şekilde dünya üzerinde istediğiniz her noktaya ulaştırır. Bugüne kadar pek çok ürünü 1-3 iş günü içinde aklınıza gelebilecek her ülkeye ulaştıran kargomkolay Türkiye ile ilişkileri 16. yüzyıl sonlarından bugüne kadar devam eden İngiltere’ye kargo göndermenin de ilk adresi…

İngiltere’ye En Uygun Fiyatlarla Kargo

Yurtdışı kargo hizmetinin güvenilir adresi Kargomkolay İngiltere kargo gönderiminde de yanınızda… Kargomkolay İngiltere’ye kargo gönderimlerinde de her zaman en önemli partneriniz olarak kargolarınızı tam zamanında, sağlam, güvenli ve en uygun maliyetlerle adresine ulaştırmaya devam edecek.

Hala devam eden görkemli kraliyet yaşamı ile milyonlarca kişinin merakla takip ettiği İngiltere, dünyanın en köklü ülkelerinden aynı zamanda. Kendine özgü yaşam alışkanlıkları ve kuralları olan, 5 çayı geleneğini dünyaya armağan eden, Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen Euro kullanımına geçmeyerek Pound (£) kullanmaya devam eden, AB’nin vize rejimini de kabul etmeyen, hatta son virajda Avrupa Birliği’nden çıkma kararı alan (BREXIT), bu kararı 2019 yılı sonuna kadar uygulamaya alacak olan İngiltere bugün yaklaşık 500 bin civarında Türk’ün yaşadığı ve Türkiye’nin ilişkilerinin hemen olumlu ya da olumsuz hiç kesilmediği ülkelerden.

İngiltere kargo hizmeti

İngiltere – Türkiye dış ticaret verileri

Birleşik Krallık Almanya’dan sonra Türkiye’nin en yüksek oranda ihracat yaptığı ülkedir. Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre Türkiye 2018 yılında Birleşik Krallık’a11.1 Milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Bu rakam bir önceki yıl 9.6 milyar dolardı. Yani 2018’de Türkiye’nin İngiltere’ye dış satımı yüzde 15.8 oranında artış gösterdi. Dışişleri Bakanlığı‘nın internet sitesindeki verilere göre İngiltere’ye gerçekleşen ihracatımız son 10 yılda %78,8 artmıştır.

İstanbul’dan ihracat

İngiltere’ye yapılan ihracatta başı İstanbul çekiyor. 2017’de İstanbul’dan İngiltere’ye 350 milyon dolarlık dış satım gerçekleştirilmişti. 2018 yılında bu rakam yüzde 33.03 artış ile 466 milyon doları geçti. İstanbul’u sırasıyla Kocaeli, Manisa, Sakarya, İzmir, Bursa, Gaziantep, Denizli ve Ankara takip etmektedir.

Dışsatım ürünleri çeşitleri

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) verilerine göre İngiltere’ye ihracatımızda motorlu kara taşıtları ön plana çıkarken, temelde tekstil ve makine sektörleri en çok ihracat yapan sektörler olarak görülmektedir. Bunların yanında kıymetli taşlar sektörü de en çok ihracat yaptığımız fasıllar arasında kendine yer bulabilmiştir.

İngiltere Türkiye ihracat

İthalatın yıldızı mekanik cihazlar

Türkiye’nin dış alımında da önemli bir paya sahip olan İngiltere’den yaptığı ithalat 2017 yılı sonunda 6.5 milyar dolar seviyelerindeydi.  Bu ülkeden ithalatta mekanik cihazlar birinci sırayı alırken demir çelik ve motorlu kara taşıtları ile eczacılık ürünleri listede yer alan diğer fasılları olarak öne çıkıyor. İngiltere’den ithalatımızın yüksek teknolojili ürünlerden oluştuğu söylenebilir.

2018 yılında Türkiye’ye gelen turist sayısı 43 milyon kişiye ulaştı. Yaklaşık 3 milyon İngiliz Turist tatil tercihinin Türkiye’den yana kullanıyor. İngiltere’den Türkiye’ye tatile gelenlerin sayısı 2018’de bir önceki yıla oranla yüzde 36. 45 oranında arttı.

Türkiye’deki İngiliz yatırımları

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Birleşik Krallık, Türkiye’de en fazla yabancı yatırımı bulunan ülkelerden biri olup, bu çerçevede Türkiye’de 2 bin 900’den fazla İngiliz sermayeli şirket faaliyet göstermektedir. Ülkemizdeki İngiliz yatırımlarının toplamı 9 milyar 538 milyon Dolar civarındadır.

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası Üst Yöneticisi Emrah Öz ise zaman zaman yaptığı açıklamalarla iki ülkenin ekonomik ilişkilerinin çerçevesini çiziyor. Öz, 2017’de, “İngiltere’den Türkiye’ye direkt yatırım yapmış olan firmalar ya da İngiliz sermayeli 3 bin kayıtlı İngiliz firması var” açıklaması yapmıştı.

Öz, Birleşik Krallık’ta farklı sektörlerden 200’ün üzerinde Türk firması olduğu bilgisini de verirken bu şirketlerin toplam yatırımının 10 milyar Pound’un üzerinde olduğunu vurgulamıştı.

İngiltere kargo

Unilever’den Türk ekonomisine katkı

İngiltere’nin Türkiye’deki en büyük yatırımı Unilever tarafından yapıldı. Hollandalı margarin şirketi Margarine Unie ile İngiliz sabun şirketi Lever Brothers’ın 1930 yılında birleşmesi ile faaliyet geçen Unilever son olarak Konya’da ikinci yatırımı olan “Ev ve Kişisel Bakım Ürünleri” fabrikasının açılışını gerçekleştirdi. Bu fabrika Unilever’in Türkiye’ye son 10 yılın en büyük yatırımı olma özelliği taşıyor. Konya’daki ilk fabrika 2013 yılında 95 milyon Euro yatırımla açılan Algida dondurma fabrikasıydı.

Unilever Türkiye’de sekiz fabrikası ve beş bini aşkın çalışanıyla 100 yılı aşkın süredir faaliyet göstermeye devam ediyor.  Diğer taraftan bu fabrikalardan 34 ülkeye de ihracat yapılıyor.

İngiltere’ye kolay kargo

Türkiye’de yaşayan İngilizler, İngiltere’de yaşayan Türklerin, Türkiye’deki İngiliz firmaları ya da İngiltere’deki Türk firmalarının ihtiyaç duyacakları kargo işlemlerinin nasıl olabileceği konusu işte tam da burada ortaya çıkıyor.

İngiltere’de yaşayan yaklaşık 500 bin Türk vatandaşı, Türkiye’deki 3 bine yakın İngiliz sermayeli şirketin ya da İngiltere’deki 200’ün üzerindeki Türk firmasının ihtiyaç duyacağı kargo gönderim hizmetinin en hızlısı tabi ki hava kargo olarak karşımıza çıkıyor.

Potansiyel müşterilerimizin herhangi birinin karşı tarafa göndereceği kargonun en kolay, hızlı ve güvenli şekilde gönderilmesinin garantisi ise biziz yani ‘kargomkolay.com’

İngiltere kolay kargo

 • İngiltere’de yaşayan bir akrabanıza ya da iş ortağınıza sıradan bir gönderi ya da ihraç malı göndermek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz?
 • İngiltere’ye kargo göndermenin en hızlı yolu nedir?
 • İngiltere’ye nasıl kargo göndereceğiz?
 • Hava kargo için ne kadar ücret ödenecek?
 • Kargomuz ne kadar sürede İngiltere’de olur?
 • İngiltere’ye hava kargo gönderisinin takibini nasıl yapacağız?
 • Kargomuzun sahibine ulaştığını nasıl öğreneceğiz?
 • Kargomuz en ucuza nasıl sahibine ulaşacak?
 • İngiltere’ye gönderilebilecek veya gönderilmeyecek ürünler nelerdir?
 • Hava kargoda gerçek zamanlı hizmet nasıl alınır? 
 • Kargom gümrüğe tabi olursa ne yapmam gerekir?
 • İngiltere gümrüğünde ne gibi sıkıntılar yaşarım?

Verdiği hizmetin kalitesi ile rakiplerinden bir adım önde olan ve minimum 1, maksimum 3 iş gününde gönderinizi adresine güvenli ve sağlam bir şekilde ulaştıran, başarısını bugüne kadar yaptığı teslimatlarla da ispatlamış olan kargomkolay.com bu soruların hepsinin sizin için cevaplıyor ve sizin için bu hizmeti en kusursuz şekilde veriyor.

Uzakları sizin için yakın ediyoruz

Sepete ürün eklendiğinde anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden koruyan kargomkolay.com bugün dünya üzerindeki İngiltere dahil 220 ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırmayı size taahhüt ediyor ve bu taahhüdünü de başarıyla yerine getiriyor.

İngiltere’ye uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkabilmektedir.  İstanbul’dan Londra’ya, Londra’dan İstanbul’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç üç gün içinde Londra’da bir evde ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu kargomkolay.com’a teslim edin ve gerisini biz hallederiz.

Mevzuat hükümlerine uygunluk   

İngiltere’ye hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri var.

Türkiye’deki bir noktadan İngiltere’deki herhangi bir noktaya, ya da İngiltere’deki bir noktadan Türkiye’deki bir noktaya kargo teslimatı yapabilmesine imkan tanıyan kargo taşımacılığı şekli olan hava yolu kargo taşımacılığını yaparken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyulması gerekiyor.

İngiltereye kargo

Kargo gönderirken dikkat edilecek hususlar 

Örneğin İngiltere’ye yurtdışı kargo gönderileri için ürün ve mal değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderimde, mutlak suretle önem ve titizlik gösterilerek, bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

Kargo ile gönderilemeyecek ürünler

İngiltere’ye kargo hizmetinde çok farklı ürün grupları bulunmaktadır, ama unutulmaması gereken nokta Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiç bir ürün veya malın taşınması yapılmaz, sorumluluğu kabul edilmez. Yanıcı ve yakıcı gönderiler firmamız tarafından işleme alınmaz. İngiltere’den Türkiye’ye ya da Türkiye’den İngiltere’ye gönderim yapılan kargolar, dilerseniz kuryemiz aracılığıyla adresinize teslim edilir, ya da kargo şubemizden kargonuzu siz de teslim alabilirsiniz.

Yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anlık olarak kesintisiz kargo takibi yapabilirsiniz.

Güvenilir çözüm ortakları

Kargomkolay.com yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır.

Hava kargoda müşteri beklentileri

İngiltere kargo hizmetinde hava limanından hava limanına yapılan gönderi, hava limanından adrese yapılan gönderi, adresten hava limanına yapılan gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. kargomkolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

İngiltereye kargo

Dünya haritası üzerinde yer alan bütün ülkeler Kargomkolay’ın kapsama alanı içindedir. Aklınıza neresi geliyorsa, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız  gerçek zamanlı çözümleriniz kargomkolay.com’da…Siz isteyin  uzaklar yakın olsun…

Size Özel İngiltere Kargo Fiyatları için Hemen Teklif Alın