Skip links

Amerika’ya Kargo Göndermenin En Hızlı Yolu | Uçak Kargo

Amerika Kargo - SF

Amerika Kargo Hizmetleri

www.kargomkolay.com yurtdışı kargolarınızı güvenilir sağlam ve hızlı bir şekilde dünya üzerinde istediğiniz her noktaya ulaştırma taahhüdü ile yola çıkan ve bu taahhüdünü her şartta yerine getiren bir portal olarak öne çıkıyor. Bugüne kadar aklınıza gelebilecek, yasalar çerçevesindeki pek çok ürünü 1-3 gün içinde yine aklınıza gelebilecek her ülkeye ulaştıran kargomkolay.com,  200 yıla yaklaşan ticari ve sosyal ilişkileri bir dargın bir barışık devam eden, dünyanın en büyük ekonomisi Amerika’ya kargo gönderimlerinde de her zaman en önemli partneriniz olacak ve kargolarınızı tam zamanında sağlam ve güvenli şekilde teslim edecektir.

Hava kargo keşfedilmeden çok önce kurulan ilişkiler

Hollywood film endüstrisinin dünyanın geri kalanına filmleri ile yakınen tanıttığı Amerika bugün en büyük göçmen ülkesi olarak adlandırılıyor.

 1. Dünya Savaşı’ndan sonra yükselen yıldızı ile ekonomisi büyüyen ve bir bakıma dünyanın ‘patronu’ olan Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye’nin ilişkiler Osmanlı İmparatorluğu ile olan ilişkiler de düşünülürse 200 yıla yaklaşıyor. İki ülke arasındaki ilk etkileşim 1831’de diplomatik ilişkilerin kurulmasıyla başladı. O günden bugüne de gerek ihracat, gerekse de ithalat yoluyla ekonomik ve siyasi ilişkiler devam ediyor.

Amerika bugün çok sayıda Türk’ün yaşadığı, iş ilişkisinin olduğu, e- ticaret siteleri sayesinde uluslararası alışverişin de ilk adresi olan, bu nedenle de Amerika’dan kargo potansiyelinin, özellikle hava kargonun her geçen gün arttığı bir ülke olarak karşımıza çıkıyor

Amerikaya kargo

Ticari ilişkiler askıya alınıyordu!

2016 yılında Donald Trump’ın Amerikan Başkanı olması ile ilişkilerde yeni bir döneme girildi. Bırakın Amerika’ya kargo göndermeyi Amerika’nın Türkiye’den vize hizmetlerini askıya alması sonucu iş insanları bile ‘Yeni Dünya’ya’ bir süreliğine gidemediler.

Başkan Trump’ın attığı ve Türk ekonomisini yakından ilgilendiren vergi tweetleri sonucunda Türkiye’den gelen çelik ve alüminyum ile ilgili gümrük vergilerini iki kat arttırılması, bunun karşılığı olarak Türkiye’nin ABD menşeili 22 ürüne uygulanan vergiyi iki kat artırması, rahip Brunson krizi derken iş Amerikan mallarını boykota, doların beklenmedik yükselişine kadar vardı.

Oysa Amerika Türkiye ilişkileri öyle azımsanacak ya da bir günde koparılacak kadar yeni ilişkiler değil. Dedik ya 200 yıla yaklaşan siyasi ve ekonomik ilişkiler o kadar girift hale geldi ki çöz çözebilirsen!

Türkiye’den Amerika’ya ihracat

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) rakamlarına göre Öncelikle Amerika Birleşik Devletleri 2018’de Almanya, İngiltere, İtalya ve Irak’ın ardından Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı 5. ülke konumunda. 2017 yılında 8.7 milyar dolar olan dış satım 2018 yüzde 3.9’luk düşüşle 8.3 milyar dolar olarak gerçekleşti. Türkiye’nin Amerika’ya ihracatında İstanbul 188 milyon dolar ile birinci sırada, ikinci sırada 57 milyon dolar ile Gaziantep yer alıyor. Bir önceki yıla göre yüzde 37’lik düşüşe rağmen 3. sırada İzmir yer alıyor. İzmir’i sırasıyla Kocaeli, Ankara, Bursa, Eskişehir, Sakarya ve Denizli takip ediyor. Amerika’ya en çok demir çelik makine taşıt satışı gerçekleştiriyoruz.

Amerika’dan Türkiye’ye ithalat

2017 yılında Amerika’dan 12 milyar dolarlık ithalat yapan Türkiye 2018’in ilk altı ayında ise Amerika’dan 6.2 milyar dolarlık alım gerçekleştirdi. Türkiye’nin Amerika’dan dış alımında en çok paya sahip ürünler ise elektronik cihazlar, pamuk, altın ve hava araçları olarak öne çıkıyor.

Amerika kargo infograph

Potansiyel uçak kargo müşterileri

Diğer taraftan gözden kaçırılmaması gereken en önemli noktalardan biri ise Türkiye’de 500’ün üzerinde Amerikan menşeli firmanın Türkiye’de faaliyet göstermesidir. Bu firmalar aynı zamanda Türk ihracatının önemli miktarını gerçekleştiren firmalar olarak da öne çıkıyor.

Hemen herkesin bir çırpıda aklına gelebilecek Türkiye’de üretim yapan Amerikan menşeli markalara örnek olarak Ford Otosan, Coca Cola, British American Tobacco ilk sırada yer alan markalar.

1959 yılında Otosan- Ford ortaklığıyla kurulan ilk montaj fabrikası açılırken, 1960 yılında İstanbul fabrikasında Ford Consul otomobil ve Ford Thames kamyon üretimine başlandı. Bugün Ford  Otosan Kocaeli’deki Gölcük ve Yeniköy Fabrikaları, Eskişehir’deki İnönü Fabrikası, İstanbul’daki Sancaktepe Ar-Ge Merkezi ve Yedek Parça Deposu ile 3 ana merkezde faaliyet gösteriyor ve 11 bini aşkın kişiye istihdam sağlıyor.

Gerek Ford Otosan, gerek Coca Cola, gerekse de British Amerikan Tobacco iş yaşamının gerektirdiği hız nedeniyle ülkelerarası gönderilerinin zamanında yerine ulaşması için hava kargonun potansiyel müşterileri listesinde ilk sıralarda yer almaktadırlar.

Amerika kargo

Coca Cola Türkiye’den ilk ihracat 1967’de yapıldı

Coca Cola 55 yıldır Türkiye’de 12 fabrikada faaliyet gösteriyor ve yaklaşık 3 bin çalışana sahip…

Türkiye’deki ilk fabrikasını 1964’de kuran Coca Cola, 1967’de İsveç’e Coca Cola özütü ihrcatı gerçekleştirerek Türkiye’ye döviz getirdi.

BAT’dan 22 ülkeye ihracat

British American Tobacco (BAT) ise 2002 yılında İzmir Tire’de başlayan üretim faaliyetine bugün Samsun fabrikası ile devam ediyor. 2008 yılında Cumhuriyet tarihinin en büyük özelleştirmelerinden biri olan Tekel özelleştirme ihalesini de alan BAT’ın Türkiye’deki toplam yatırımı 2 milyar dolara ulaşmış durumda.

BAT Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü Gökhan Bilgiç BAT Türkiye olarak 22 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini CNN Türk’e verdiği bir röportajda açıklarken Samsun Fabrikası’nın ihracat üssü olarak konumlandırıldığını da ifade ediyor.

Ayrıca hepimizin hayatında önemli yer edinen Google, Microsoft, Intel, IBM gibi ABD menşeli önemli teknoloji firmaları uzun zamandır Türkiye’de faaliyette.

Bu firmalar faaliyetleri sırasında Amerika’dan Türkiye’ye kargo ya da Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderirken, zamanın ve rakiplerinin gerisinde kalmamak için hava kargonun hızına ve güvenilirliğine ihtiyaç duyacak kesimlerin en başında gelmektedirler.

Amerikaya ihracat

Amerika’ya Kargo’nun Birincil Müşterileri

Amerika Türkiye üzerinde bu kadar etkiliyken ‘göçmenler ülkesinde’ yaşayan Türk nüfusu da her geçen gün artıyor.  Amerika’da 136 bin ile 182 bin arasında değişen sayıda Türk nüfus yaşıyor. Son araştırmaya göre Amerika’da Türklerin en fazla New York’ta yaşadığı ortaya çıktı. Amerika’daki Türkler New York’tan sonra en çok New Jersey, California, Florida, Texas, Massachusetts, Pennsylvania, Ohio, Virginia ve Maryland’da yaşıyor. İstanbul’dan Amerika’da yaşayan bir akrabasına ya da sevgilisine kargo ile hediye göndermek isteyen herhangi biri de doğal olarak hava kargoyu seçecektir. Bu hediyeyi sahibine Amerika’ya hava kargo taşıması yapan şirketler ulaştıracaktır.

Bu bilgiler Amerika’nın yurtdışı kargo faaliyetlerinde ne kadar büyük potansiyel taşıdığını da ortaya koyuyor.  Zira Ohio’da yaşayan bir Türk’e Mersin’den gönderilecek bir kargonun en hızlı ve sağlam gitmesinin yolu uluslararası kargodan geçiyor.

Hem Amerika’da yaşayan Türkler, hem de Türkiye’de konuşlanan 500’ün üzerindeki Amerikan menşeli firmaların gönderimleri için ihtiyaç duydukları hızı hava kargo hizmeti sağlıyor.

 • Amerika’ya sıradan bir gönderi ya da ihraç malı göndermek istersek izleyeceğimiz rota nasıl olmalı?
 • Amerika’ya kargo göndermenin en kolay yolu nedir?
 • Amerika’ya nasıl kargo göndereceğiz?
 • Hava kargo için ne kadar ücret ödenecek?
 • Gönderimiz Amerika’ya kaç gün içinde ulaşır?
 • Kargomuzun takibini nasıl yapacağız?
 • Kargomuzun sahibine ulaştığını nasıl öğreneceğiz?
 • Kargolarımız en ucuza nasıl sahibine gidecek?
 • Amerika’ya uçak kargo ile bozulmayacak yiyecekleri gönderebilme imkanı var mı?
 • Hava kargoda gerçek zamanlı hizmet nasıl alınır?

Verdiği yurtdışı kargo hizmetinin kalitesi ile rakiplerinden bir adım önde olan ve maksimum 3 günde kargonuzu hava kargo yoluyla adresine güvenli ve sağlam bir şekilde ulaştıran, başarısını bugüne kadar yaptığı teslimatlarla da ispatlamış olan kargomkolay.com bu soruların hepsinin sizin için cevaplıyor ve sizin için bu hizmeti en kusursuz şekilde veriyor.

Uzmanlığı sadece yurtdışına kargo hizmeti olan kargomkolay.com’a bugün vereceğiniz bir kargo en geç 3 iş-günü içinde sahibine ulaşıyor. Bu açıdan işimiz aslında sizin için uzakları yakın etmek.

Türkiyeden Amerikaya kargo

Dünyanın her yerine kargo gönderilebilir

Sepete ürün eklendiğinde anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden koruyan kargomkolay.com bugün dünya üzerindeki 220 ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırmayı size taahhüt ediyor ve bu taahhüdünü de hava kargonun yüksek hızını kullanarak başarıyla yerine getiriyor.

Amerika’ya uçak kargo ile gönderilecek bir kargo Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkabilmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa verdiğiniz kargonuz en geç üç iş-günü içinde New York’ta bir evde ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu kargomkolay.com’a teslim edin ve gerisini düşünmeyin.

Mevzuat hükümlerine uygunluk 

Hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri var.

Türkiye’deki bir noktadan Amerika’daki herhangi bir noktaya, ya da Amerika’daki bir noktadan Türkiye’deki bir noktaya kargo teslimatı yapabilmesine imkan tanıyan kargo taşımacılığı şekli olan hava yolu kargo taşımacılığını yaparken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyulması gerekiyor.  Bu arada Amerikan kargo mevzuatları belli noktalarda Avrupa ülkelerine göre farklılıklar gösteriyor ki bu hassasiyet de 11 Eylül saldırılarından sonra oluştu.

Örneğin Amerika’ya yurtdışı kargo gönderileri için ürün ve mal değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderimde, mutlak suretle önem ve titizlik gösterilerek, bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargoların, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

Amerika kargo NY

Kargo ile gönderilemeyecek ürünler

Amerika’ya kargo hizmetinde çok farklı ürün grupları bulunmaktadır,  ama unutulmaması gereken nokta Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiç bir ürün veya malın taşınması yapılmaz, sorumluluğu kabul edilmez. Yanıcı ve yakıcı gönderiler firmamız tarafından işleme alınmaz. Amerika’dan Türkiye’ye ya da Türkiye’den Amerika’ya gönderim yapılan kargolar, dilerseniz kuryemiz aracılığıyla adresinize teslim edilir, ya da kargo şubemizden gönderiyi siz de teslim alabilirsiniz.

Yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anlık olarak kesintisiz kargo takibi edebilirsiniz.

Kargomkolay.com yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır.

Hava kargo göndermek profesyonellik ister 

Amerika hava kargo hizmetinde hava limanından hava limanına yapılan gönderi, hava limanından adrese yapılan gönderi, adresten hava limanına yapılan gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. kargomkolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları +kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Amerikadan Türkiyeye kargo

Yurtdışı hava/uçak kargo fiyatına gelirsek

Muadillerine göre pahalı kabul edilen ama zamanı doğru değerlendirmek adına tercih edilirliği her geçen gün artan hava uçak kargo fiyatları sanılanın aksine hiç de öyle yüksek rakamlara ulaşmıyor.  Ülkeden Örneğin Türkiye’den Amerika’ya yani dünyanın öteki ucuna gönderilecek hayati bir evrakın zamanında yerine ulaştırılmasının değeri ne ile ölçülebilir ki?

Türkiye’den Amerika’ya hava kargo ile evrak ve koli göndermek kargomkolay’da 20.29 Euro’dan başlayan fiyatlarla hizmetinizde.

Dünya haritası üzerinde yer alan bütün ülkeler kargomkolay.com’un kapsama alanı içindedir. Aklınıza neresi geliyorsa, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız  gerçek zamanlı çözümleriniz kargomkolay.com’da…Siz isteyin  uzaklar yakın olsun…

Size Özel Amerika Kargo Fiyatları için Hemen Teklif Alın