İrlanda Kargo Hizmeti | İrlanda’ya Kargo Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmeti

İrlanda kargo

İRLANDA KARGO GÖNDERİMİ

İrlanda kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şey sizin için hazırladığımız kargo rehberimizde. Ama ÖNCE Vikinglilerin memleketi İrlanda’yla olan ilişkilerimize bir göz atalım.

Bunları biliyor musunuz?

İrlanda’nın resmi dilinde ‘Evet’ ve ‘Hayır’ diyemezsiniz çünkü bu kelimelerin karşılığı yok. Onun yerine ‘yapıyorum’ ya da ‘yapmıyorum’ gibi fiil çekimleri kullanmanız gerekir.

İRLANDA VE TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

2017’de başkent Dublin’de birçok Türk ve İrlandalı yatırımcının katılımıyla “Türkiye Günü” etkinliği gerçekleştirildi. Her iki ülkenin ticaret bakanının da katıldığı etkinlikte dostluğu ve ticari bağları daha da güçlendirme temennileri yer aldı.

Türkiye ve İrlanda aynı dönemde ulusal bağımsızlık mücadelesi vermiş ve her iki taraf diğer ülkenin bu dönemde kurduğu meclisi Kurucu Meclis olarak tanıyan ilk ülkelerden olmuştur.

AB üyeliğimizi destekleyen İrlanda’nın geçirdiği Büyük Kıtlık yıllarında Sultan Abdülmecit, İrlanda halkına gıda ve tahıl yüklü beş gemi ile yardım göndermiştir. Gemilerin Dublin limanına girmesine izin verilmemesi üzerine limana yaklaşarak gizlice yüklerini şehre taşımışlardır.

İRLANDA İLE TİCARİ İLİŞKİLERİMİZ

Dış İşleri Bakanlığı verilerine göre 2002-2018 yıllarında İrlanda’dan ülkemize yapılan doğrudan yatırımların toplamı 578 milyon dolardır.. Aynı dönemde İrlanda’ya ülkemizden toplamda 742 milyon dolarlık doğrudan yatırım yapılmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verilerine göre ise 2018 yılı sonu itibariyle ülkemizde İrlanda sermayesine sahip 418 şirket faaliyet göstermektedir.

İrlandalılar, Ege Bölgemizde gayrimenkul satılan alan yabancılar arasında, yaklaşık 7.000 emlakla İngilizlerden sonra 2. Sırada geliyor.

2018 yılında ülkemizi ziyaret eden İrlandalı turist sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre %42,15 oranında artmıştır.

İRLANDA TÜRKİYE ARASI İTHALAT VE İHRACAT

Başlıca ihraç ettiğimiz ürünler:

 • Otomobil ve yarış arabaları
 • Motorlu taşıt
 • Fiber optik kablolar
 • Plastik levha, plaka ve şerit

Başlıca ithal ettiğimiz ürünler:

 • İlaç
 • İnsan kanı, hayvan kanı, serum, aşı ve toksin vb. ürünler
 • Sanayide ve içecek imalinde hammadde veya koku verici maddeler
 • Manyetik veya optik okuyucular

 

İRLANDA ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Dublin Havalimanı
 • Shannon Havalimanı
 • Kerry Havalimanı
 • Cork Havalimanı
 • Knock Havalimanı
 • Donegai Havalimanı

 

İRLANDA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

İrlanda kargo gönderimi yapmak istiyorsanız uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmalarla, örneğin Kargomkolay’ı çalışmayı tercih edebilirsiniz.

İrlanda kargo şirketleri farklı bir ulaşım yolu tercih eder. Bu nedenle paketiniz alıcısına 1 ila 2 hafta içinde ulaşır. Kargomkolay ile paketiniz ortalama 1 iş gününde alıcı adresinde olur.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla gönderiniz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yerde olacak.

 

İRLANDA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

İrlanda’ya kargo göndermek artık son derece kolay. Daha pratik bir hizmet vermek adına sizin için adımları sıraladık.

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girerek Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 2. Gönderinizin gideceği yer olarak İrlanda’yı işaretleyin.
 3. Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.

İletişim bilgilerinizi girerseniz işinde uzman müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayacaktır.

Yurt dışı kargo için gerekli evraklar listesine buradan ulaşabilirsiniz. Ya da KargomKolay’ın anasayfasında en altta yer alan Destek bölümünden öğrenebilirsiniz.

Şimdi de gelelim kargonuzu nasıl hesaplayacağınıza…

İRLANDA KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

İrlanda’ya göndermek istediğiniz paketinizi kilogram ya da hacim (desi) türünden hesaplamanız gerekiyor. Hesaplamanızı yaptıktan sonra gönderinizi ne kadara gönderebileceğinizi saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Tekrar fiyat hesaplamaya dönebiliriz.

Gönderinizin kilosunu hesapladıysanız Kargomkolay’ın anasayfasına girin. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın. Kargonuzun gideceği ülke olarak İrlanda’yı seçin ve paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin. Son olarak tek yapmanız gereken Fiyatları Hesapla butonuna tıklamak.

 

İRLANDA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den İrlanda’ya kargo göndermek için mevcut en hızlı yol express kargo seçeneğidir. Express kargo ile Kargomkolay aracılığıyla göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 1 iş günü içinde İrlanda’daki adresine teslim edilir.

 

TÜRKİYE İRLANDA KARGO ÜCRETİ

Türkiye İrlanda kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 5 kg: 27,72 €
 • 1 kg: 40,39 €
 • 10 kg: 161,54 €
 • 20 kg: 242,61 €

İRLANDA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

İrlanda Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 5 kg: 44,00 €
 • 1 kg: 49,50 €
 • 10 kg: 161,54 €
 • 20 kg: 242,61 €

 

PTT KARGO İRLANDA FİYATLARI

İrlanda kargo gönderimi için PTT kargo seçeneğini de mevcut. PTT kargo İrlanda fiyat hesaplamasının nasıl yapılacağını aşağıda bulabilirsiniz.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’e tıklayın. Kargonuzun gideceği ülke olarak İrlanda’yı seçtiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 5 kg: 203 TL
 • 1 kg: 203 TL
 • 10 kg: 734,50 TL
 • 20 kg: 1414,50 TL

 

İRLANDA KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNDE SON ADIM

 1. İrlanda’ya taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilmiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

İRLANDA KARGO YURT DIŞI TAKİP

İrlanda yurt dışı kargo takip hizmetimiz sayesinde gönderinizi şubemizden çıktığı andan alıcısına ulaşana kadar adım adım takip edebilirsiniz.

Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde müşteri temsilcimiz size bir barkod verecek. Takip işlemi için barkod numarasını Kargomkolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne girmeniz yeterli.

 

İRLANDA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu internet sitemizdeki İrlanda PTT yurt dışı kargo takip seçeneğinden takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıkladığınızda kargo takip işlemine başlayabilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE İRLANDA’YA EXPRESS TESLİMAT

İrlanda ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

 

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp