Skip links

Moldova Kargo Hizmeti | Moldova’ya Kargo Fiyatları

Moldova kargo

Moldova Kargo Gönderimi

Moldova kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şey sizin için hazırladığımız rehberimizde. Ama gelin 2019 şubatından bu yana pasaportsuz seyahat edebildiğimiz Moldova hakkında neler biliyoruz bir bakalım.

Bunları biliyor musunuz?

Moldova sınırları içinde yer alan Transdinyester Cumhuriyeti, SSCB’nin yıkılmasından sonra tek taraflı bağımsızlığını ilan etmiştir. Hiçbir ülke tarafından tanınmayan bir cumhuriyet olarak hala varlığını sürdürmektedir.

MOLDOVA VE TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

DEİK’e göre 2016 yılında Moldova ile olan toplam dış ticaret hacmimiz 410 milyon ABD doları olarak ölçüldü. Toplam ithalatımız 148 milyon ABD doları iken toplam 262 milyon ABD doları oldu.

Aynı yıl yürürlüğe giren Çifte Vergileri Önlemeye İlişkin Anlaşma ile girişimcilerin önünün açılması hedeflendi.

MOLDOVA TÜRKİYE ARASI İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat kalemlerimiz:

 • Tekstil
 • İlaç
 • Hazır eşya
 • Dokumalık ip
 • Turunçgiller

Başlıca ithalat kalemlerimiz:

 • Yağlı tohumlar
 • Sebze
 • Tekstil
 • Cam ürünleri

MOLDOVA ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Kişinev Havaalanı

MOLDOVA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Moldova kargo gönderme işlemi için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Daha hızlı bir teslimat için yurt içindeki firmaları, örneğin KargomKolay’ı tercih edebilirsiniz.

Moldova kargo şirketleri farklı bir ulaşım yolu kullanır bu nedenle gönderinizin alıcısına ulaşması ortalama 4 iş günü sürer. KargomKolay paketinizi ortalama 2 iş gününde alıcısına teslim eder.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla gönderiniz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yerde olacak.

MOLDOVA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Moldova’ya kargo göndermek artık hiç de zor değil. KargomKolay’ın anasayfasına girerek Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın. Çıkan ekrandaki ülke listesinden Moldova’yı bulun ve işaretleyin. Fiyat hesaplaması yapabilmek için kargonuzun ağırlığını da bilmemiz gerekli. Bu adımları tamamladığınızda Moldova yurt dışı kargo fiyatı ekranınızda olacak.

İletişim bilgilerinizi paylaştığınızda işinde uzman müşteri temsilcilerimiz sizi en kısa sürede arayacak ve işleminizin her aşamasında yardımcı olacaktır.

Yurt dışı kargo için gerekli evraklar listesi için KargomKolay’ın anasayfasında en altta yer alan Destek bölümüne bakabilirsiniz.

İşlem fiyatınızı öğrenmek için paketinizin ağırlığını ölçmeniz gerekiyor.

MOLDOVA KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Moldova’ya ulaşmasını istediğiniz koli ya da evrağınızın ağırlığını hesaplamalısınız. Geçerli olan hesaplama kilogram ya da hacim (desi) hesaplaması üzerinden yapılır. Paket ağırlığını öğrendikten sonra işlem tutarınızı saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Gönderinizin kilosunu hesapladıktan sonra KargomKolay’ın anasayfasına girin. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın. Kargonuzun gideceği ülke listesine gelerek Moldova’yı seçin ve paketinizin kilogram bilgisini bizimle paylaşın. Artık paketinizin şubemizden çıkıp istediğiniz adresine ulaşmasının ne kadar tutacağını öğrenebilirsiniz.

MOLDOVA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Moldova’ya kargo göndermek isteyen biri için var olan en hızlı seçenek express kargo. Express kargo ile KargomKolay’la çalışarak göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde Moldova’da olur.

TÜRKİYE MOLDOVA KARGO ÜCRETİ

Türkiye Moldova kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 104.28 Euro
 • 10 kg: 172.04 Euro
 • 20 kg: 190.3 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

MOLDOVA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Moldova Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 57,20
 • 1 kg: 59,40
 • 10 kg: 314,60
 • 20 kg: 503,80

PTT KARGO MOLDOVA FİYATLARI

Moldova’ya göndereceğiniz paketler için dilerseniz PTT kargo seçeneğini de kullanabilirsiniz. PTT kargo fiyat hesaplama adımlarını sizin için bulduk.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’e tıklamanız gerekiyor. Kargonuzun gideceği ülke olarak Moldova’yı seçtiğinizde yurt dışına kargo göndermek için gerekli ücretleri görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 0.5 kg: 541.50 TL
 • 10 kg: 896.50 TL
 • 20 kg: 1606.50 TL

MOLDOVA KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNDE SON ADIM

 1. Moldova’ya taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

MOLDOVA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzun her an nerede olduğunu öğrenmek için Moldova yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde müşteri temsilcimizden bir barkod alacaksınız.

Bu barkod numarasını kullanarak kargonuzu şubemizden alıcı adresine kadar her durakta takip edebilirsiniz.

MOLDOVA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu internet sitemizdeki Moldova PTT yurt dışı kargo takip seçeneğinden sorgulatabilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak kargonuzu takip edin.

KARGOMKOLAY İLE MOLDOVA’YA EXPRESS TESLİMAT

Moldova ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Moldova Cumhuriyetş Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Moldova Cumhuriyeti’ne Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Moldova Cumhuriyeti’ne kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Moldova Cumhuriyetş seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Moldova Cumhuriyetş için 0,5kg taşıma rakamları 30,18 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Moldova Cumhuriyeti’ne Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Moldova Cumhuriyeti kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Moldova Cumhuriyetş için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Moldova Cumhuriyetş için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Moldova Cumhuriyetş kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Moldova Cumhuriyeti’ne kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Moldova Cumhuriyeti’ne en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Moldova Cumhuriyeti’ne en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Moldova Cumhuriyeti’ne online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Moldova Cumhuriyetş için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Moldova Cumhuriyeti’ne en hızlı kargo hangisi?

Moldova Cumhuriyeti’ne acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Moldova Cumhuriyeti’ne ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Moldova Cumhuriyeti’ne kargo nasıl gönderilir?

Moldova Cumhuriyeti’ne kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Moldava Cumhuriyeti için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Moldova Cumhuriyeti’ne göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Moldova Cumhuriyeti’ne 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Moldova Cumhuriyeti’ne E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Moldova Cumhuriyeti’ne olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.