Moldova Kargo Hizmeti | Moldova’ya Kargo Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmetleri

Moldova kargo

Moldova Kargo Gönderimi

Moldova kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şey sizin için hazırladığımız rehberimizde. Ama gelin 2019 şubatından bu yana pasaportsuz seyahat edebildiğimiz Moldova hakkında neler biliyoruz bir bakalım.

Bunları biliyor musunuz?

Moldova sınırları içinde yer alan Transdinyester Cumhuriyeti, SSCB’nin yıkılmasından sonra tek taraflı bağımsızlığını ilan etmiştir. Hiçbir ülke tarafından tanınmayan bir cumhuriyet olarak hala varlığını sürdürmektedir.

MOLDOVA VE TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

DEİK’e göre 2016 yılında Moldova ile olan toplam dış ticaret hacmimiz 410 milyon ABD doları olarak ölçüldü. Toplam ithalatımız 148 milyon ABD doları iken toplam 262 milyon ABD doları oldu.

Aynı yıl yürürlüğe giren Çifte Vergileri Önlemeye İlişkin Anlaşma ile girişimcilerin önünün açılması hedeflendi.

MOLDOVA TÜRKİYE ARASI İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat kalemlerimiz:

 • Tekstil
 • İlaç
 • Hazır eşya
 • Dokumalık ip
 • Turunçgiller

Başlıca ithalat kalemlerimiz:

 • Yağlı tohumlar
 • Sebze
 • Tekstil
 • Cam ürünleri

MOLDOVA ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Kişinev Havaalanı

MOLDOVA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Moldova kargo gönderme işlemi için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Daha hızlı bir teslimat için yurt içindeki firmaları, örneğin KargomKolay’ı tercih edebilirsiniz.

Moldova kargo şirketleri farklı bir ulaşım yolu kullanır bu nedenle gönderinizin alıcısına ulaşması ortalama 4 iş günü sürer. KargomKolay paketinizi ortalama 2 iş gününde alıcısına teslim eder.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla gönderiniz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yerde olacak.

MOLDOVA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Moldova’ya kargo göndermek artık hiç de zor değil. KargomKolay’ın anasayfasına girerek Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın. Çıkan ekrandaki ülke listesinden Moldova’yı bulun ve işaretleyin. Fiyat hesaplaması yapabilmek için kargonuzun ağırlığını da bilmemiz gerekli. Bu adımları tamamladığınızda Moldova yurt dışı kargo fiyatı ekranınızda olacak.

İletişim bilgilerinizi paylaştığınızda işinde uzman müşteri temsilcilerimiz sizi en kısa sürede arayacak ve işleminizin her aşamasında yardımcı olacaktır.

Yurt dışı kargo için gerekli evraklar listesi için KargomKolay’ın anasayfasında en altta yer alan Destek bölümüne bakabilirsiniz.

İşlem fiyatınızı öğrenmek için paketinizin ağırlığını ölçmeniz gerekiyor.

MOLDOVA KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Moldova’ya ulaşmasını istediğiniz koli ya da evrağınızın ağırlığını hesaplamalısınız. Geçerli olan hesaplama kilogram ya da hacim (desi) hesaplaması üzerinden yapılır. Paket ağırlığını öğrendikten sonra işlem tutarınızı saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Gönderinizin kilosunu hesapladıktan sonra KargomKolay’ın anasayfasına girin. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın. Kargonuzun gideceği ülke listesine gelerek Moldova’yı seçin ve paketinizin kilogram bilgisini bizimle paylaşın. Artık paketinizin şubemizden çıkıp istediğiniz adresine ulaşmasının ne kadar tutacağını öğrenebilirsiniz.

MOLDOVA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Moldova’ya kargo göndermek isteyen biri için var olan en hızlı seçenek express kargo. Express kargo ile KargomKolay’la çalışarak göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde Moldova’da olur.

TÜRKİYE MOLDOVA KARGO ÜCRETİ

Türkiye Moldova kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 27,50
 • 1 kg: 44
 • 10 kg: 177,10
 • 20 kg: 259,60

MOLDOVA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Moldova Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 57,20
 • 1 kg: 59,40
 • 10 kg: 314,60
 • 20 kg: 503,80

PTT KARGO MOLDOVA FİYATLARI

Moldova’ya göndereceğiniz paketler için dilerseniz PTT kargo seçeneğini de kullanabilirsiniz. PTT kargo fiyat hesaplama adımlarını sizin için bulduk.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’e tıklamanız gerekiyor. Kargonuzun gideceği ülke olarak Moldova’yı seçtiğinizde yurt dışına kargo göndermek için gerekli ücretleri görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 0,5 kg: 274 TL
 • 1 kg: 274 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL

MOLDOVA KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNDE SON ADIM

 1. Moldova’ya taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

MOLDOVA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzun her an nerede olduğunu öğrenmek için Moldova yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde müşteri temsilcimizden bir barkod alacaksınız.

Bu barkod numarasını kullanarak kargonuzu şubemizden alıcı adresine kadar her durakta takip edebilirsiniz.

MOLDOVA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu internet sitemizdeki Moldova PTT yurt dışı kargo takip seçeneğinden sorgulatabilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak kargonuzu takip edin.

KARGOMKOLAY İLE MOLDOVA’YA EXPRESS TESLİMAT

Moldova ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp