🔎 PTT Yurtdışı Kargo Takip | PTT Kargo İşlemleri

UPS, TNT, FedEx, DHL ile 219+ Ülkeye Kargo

PTT YURTDIŞI KARGO TAKİP

PTT YURTDIŞI KARGO TAKİP

PTT yurtdışı kargo takip ile dünyanın herhangi bir köşesine gönderdiğiniz kargonuzun takibini adım adım yapabilirsiniz.

PTT ile örneğin Hollanda’ya kargo gönderdiniz ya da Çin’den sipariş ettiğiniz ürünler PTT kargo ile gönderildi. Siz de hem adınıza gönderilen kargonun hem de kendi gönderdiğiniz kargonun nerede olduğunu, ne zaman teslim edileceğiniz öğrenmek en doğal hakkınız.  Bu noktada PTT yurtdışı kargo takip yapmanız gereken işlem ise son derece basit.

PTT YURTDIŞI KARGO TAKİP İÇİN GEREKLİ ADRES

PTT yurtdışı kargo takip için PTT’nin internet sitesi ya da turkiye.gov.tr adresine girmeniz yeterli.

Önceliği ptt.gov.tr adresine verelim. PTT kargonun resmi sitesi olan  ptt.gov.tr’ye girdikten sonra gönderi takip bölümünü bulmalısınız.

Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan online işlemler bölümüne tıkladığınızda, yapabileceğiniz işlemler arasında gönderi takibi de var. Bu sekmeye tıklayıp PTT yurtdışı kargo takip sayfasını açmalısınız.

Gönderi takip sayfasını açtıktan sonra,  PTT yurtdışı takip için son bir adımınız kalacak. O da açılan sayfadaki bilgileri doğru olarak sisteme girmek.

PTT YURTDIŞI KARGO TAKİP İÇİN GEREKEN BİLGİLER

PTT yurtdışı kargo takip için gerekene ilk ve en önemli bilgi, kargo takip numarası ya da barkod numarası. Bu numaranın kargonuzu teslim etme aşamasında size verilmesi gerekiyor. Eğer herhangi bir durumda bu numara verilmezse PTT yurtdışı takip yapmanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle barkod numaranızı kargonuzu teslim almaya gelen kurye ya da kargonuzu teslim etmek için gittiğiniz PTT şubesindeki görevlilerden mutlaka istemelisiniz.

Bu aşamada yapmanız gereken tek şey elinizdeki kargo takip/barkod numarasını PTT yurtdışı kargo takip sayfasındaki bölüme girmek. Barkod numarasını girdikten sonra verilen güvenlik kodunu da doğru bir şekilde girip “Sorgula” butonuna basmanız işleminiz sonuç vermesi için yetecektir.

Eğer PTT yurtdışı takip sayfasından istediğiniz sonucu alamadıysanız başvurabileceğiniz bir yol daha var.

O da turkiye.gov.tr sayfasından sorgulama yapmak. Bu yol PTT’nin veri tabanı ile bağlantı kurarak yurtdışı kargonuzun nerede olduğunu öğrenebileceğiniz bir devlet sorgulama sistemidir. Burada PTT takip işlemi yapmanız için e-devlet şifrenizi bilmeniz de gerekmiyor. Sadece kargonuzun “takip numarası” ve güvenlik kodunu yazmanız yeterli olacaktır.

KARGOM NEREDE?

PTT yurtdışı takip işleminiz ister PTT’nin resmi internet sitesinden isterseniz de turkiye.gov.tr üzerinden yapın gerekli bilgileri girdikten sonra kargonuzun yola çıkıp çıkmadığını, yola çıktıysa nerede olduğunu, dağıtıma çıkıp çıkmadığını ya da varış adresine teslim edilip edilmediği gibi bilgileri anında öğrenebilirsiniz.

PTT KARGO TAKİP TELEFON

PTT kargo takip telefon ile de yapılabilen bir işlem. 444 1 788 numarasından ulaşacağınız çağrı merkezinde ulaşacağınız müşteri temsilcisine vereceğiniz PTT kargo takip numarası, telefon ile takip yapabilmenizi sağlayacaktır.  PTT müşteri hizmetleri temsilcileri kargonuzun yolculuğu ile ilgili detayları bu hattı aramanız halinde sizinle paylaşacaktır. PTT kargo takip telefon yapmak üzere aradığınız bu hat için ek bir ücret alınmaması da telefon ile kargo takibi yapmayı daha cazip hale getirmektedir.

PTT kargo takip numarası o an elinizde değilse ve bu numaraya ulaşma imkanınız da yoksa yapacağınız tek bir şey o da PTT kargo takip isimle sorgulama yapmak.

Bunun için size en yakın PTT şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Şubedeki görevliye isminizi vererek PTT kargo takip isimle sorgulama yapabilirsiniz. Ancak bu seçenek size zaman kaybettirecek bir seçenek olabilir.

Bir bilgisayar ya da tablet ile sadece saniyeler alabilecek bir işlem için şubeye giderek zaman kaybedersiniz, hem de her daim yoğun bir işlem trafiğine sahip olan PTT şubesinde sıra bekleyerek çok kıymetli olan vaktinizi boşa harcamış olursunuz. Bu alternatifi sadece online işlem yapamadığınız durumlarda ya da şube zaten yolunuzun üzerindeyse kullanmak en mantıklı yol olabilir.

Öte yandan PTT kargo takibini telefondan yapma imkanı da var. PTT çağrı merkezi biriminin 444 1 788 numaralı telefondan arayıp kargo takibinizi buradan da yapabilirsiniz. Burada da ihtiyacınız olan tek bilgi kargo takip numaranız olacaktır.

Ayrıca cep telefonlarına yüklenecek aplikasyon ile cep telefonu üzerinden de PTT kargo takibi yapmak mümkün. bunun için aplikasyonu cep telefonunuza indirmeniz yeterli.

HEM ALICI HEM GÖNDERİCİ

PTT yurtdışı takip işlemini sadece kargoyu gönderen yapmaz. Kargoyu gönderen kişi ya da kurumun gerekli bilgileri alıcıya vermesi durumunda kargoyu alacak kişi de gönderi takip işlemi yaparak beklediği kargonun kendisine ne zaman ulaşacağını öğrenebilir. Kargoyu teslim alacak kişi de gönderen kişinin yaptığı işlemleri aynı şekilde yaparak PTT yurtdışı kargo takibi gerçekleştirebilir.

Böylece kargo kendisine teslim edileceği zaman yerinde adresinde olabilir ve kargonun alıcı yerinde olmadığı için teslim edilememesi riski ortadan kalkar.

Ancak burada PTT gönderi takip sayfasında verilen takip rotasının sadece bilgi amaçlı olduğu, yüzde 100 kesinliğinin olmadığı konusunda bir uyarıda bulunmak gerekebilir.

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2017/03/service_cell_inner_01.jpg

E-Ticaret Sitesi Entegrasyonu

Sağladığımız teknik altyapı ile sepete ürün eklendiğinde anlık olarak adrese teslim kargo fiyatı hesaplanabiliyor.
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2017/03/service_cell_inner_06.jpg

Yurtdışına numune / paket gönderimi

Göndereceğiniz numune veya paketin en güvenli şekilde yerine ulaşması için ihtiyacınız olan tüm paketleme bilgilerinde size destek oluyoruz.
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2017/03/service_cell_inner_07.jpg

Mikro / Kolay İhracat

Sunduğumuz üstün pazaryeri çözümleri ile mikro ihracat artık daha kolay!
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2017/03/service_cell_inner_08.jpg

Yurtdışına evrak gönderimi

Tek adımda hesaplanan en ekonomik fiyat ile 220 ülkeye evrak gönderebilirsiniz
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp