Skip links

İspanya Kargo Hizmeti | İspanya’ya Kargo Fiyatları

İspanya Kargo

İspanya Kargo

İspanya kargo işlemleri yazımızda aşağıdaki tüm soruları sizin için cevapladık;

 • İspanya’ya kargo göndermenin en kolay yolu hangisidir?
 • İspanya kargo ücretleri hangi seviyelerde seyretmektedir?
 • İspanya kargo fiyatları nasıl hesaplanır?
 • İspanya’ya kargo kaç günde ulaşır?
 • Yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?
 • İspanya’ya PTT kargo ile gönderim yapılır mı?
 • İspanya PTT kargo fiyatları avantajlı mıdır?

Boğa güreşleri, flemenko dansı ve milyon Euroların döndüğü futbol endüstrisi ile dünyanın en ücra köşesinde bile tanınan İspanya’ya kargo göndermek, ihracat yükü yollamak artık çok kolay. İspanya kargo hizmetlerinin kolay ve pratik yolu havadan  geçiyor ve bir gün içinde  paketiniz İspanya’ya alıcısının eline ulaşıyor.

İspanya’ya ihracat yapma arzusundaki bir KOBİ’yseniz öncelikle çalışmak istediğiniz ülkenin özelliklerini öğrenmelisiniz. Bu yazımızda siesta gelenekleri nedeniyle Avrupa’nın ‘tembeli’ olarak kabul edilen İspanya ile Türkiye’nin öncelikle ticari ilişkilerine odaklanacağız. Zira bu ilişkiler İspanya kargo gönderimlerin ipuçlarını da içinde barındırıyor.

İspanya Kargo

İspanya’ya Kargo İhtiyacı Artıyor

İspanya’ya kargı ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Bu artış Türkiye ile İspanya arasındaki ticaretin arması ile bağlantılı olarak gerçekleşiyor.

Yüzölçümü itibariyle Avrupa Birliği ülkelerinin 2. büyük ülkesi konumundaki İspanya, 2014 yılında dünyanın en çok ziyaret edilen 3. ülkesi olarak da öne çıkıyor.

İspanya’nın Türkiye açısından önemi ise iki ülke arasındaki ticaret trafiğinin artıyor oluşundan kaynaklanıyor. Dışişleri Bakanlığı  Türkiye, İspanya’nın tekstil ve konfeksiyon ithalatında Çin’in ardından ikinci sırada gelirken, Türkiye, İspanya’nın ABD ve Fas’tan sonra AB ülkeleri dışındaki en büyük 3. ihracat pazarı. Bu açıdan baktığımızda hava kargo trafiğinin önümüzdeki süreçte daha da artacağı ülkelerin başında İspanya gelmektedir.

İki ülke arasındaki artan ticaret hacmi, İspanya’da yaşayan Türk, Türkiye’de yaşayan İspanyol nüfusu ve iki ülke arasında artan turistik faaliyetler nedeniyle kargo trafiğinin yüksek olduğu ülkelerden biri olan İspanya’ya kargo göndermek artık çok kolay ve hızlı.

İspanya ile Türkiye’nin Ticari İlişkileri

Zengin, yüzyıllara dayanan tarihi, benzer kültürleri ve geleneksel lezzetleri ile öne çıkan İspanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geçmişi 1857 yılına kadar gidiyor. İki ülke arasında gelişen ticari, sosyal ve ekonomik ilişkiler yurtdışı kargo trafiğini de olumlu anlamda etkilemektedir.

Türkiye İhracatında 8’incilik İspanya’nın

Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre Türkiye- İspanya arasındaki ikili ticaret hacmi 2016 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 3,3 artarak 10 milyar 670 milyon dolar olmuştur. Bu dönemde ithalat da yüzde 1,6 oranında artarken, İspanya’ya yapılan ihracat da yüzde 5,3 oranında artmıştır. Bu dönemde İspanya Türkiye’nin 8. ticaret ortağı olmuştur. İspanya ülke ithalatında 10., ihracatında da 8. sırada yer almaktadır.

İspanya’ya ihracatta otomobil, vagonlar, yarış arabaları, petrol yağları ve  hazır giyim ürünleri öne çıkarken, otomobil, vagonlar, yarış arabaları, arıtılmış bakır, işlenmemiş bakır alaşımları, kara taşıtları için aksam parçaları da ithal edilen ürünler olmuştur.

İspanya Kargo

Türkiye’deki İspanyollar Da Kargo Gönderiyor, İspanya’daki Türkler De

Türkiye’de hali hazırda 651 İspanyol firması faaliyet göstermektedir. 2002-2016 döneminde İspanya’dan Türkiye’ye gelen toplam yatırım miktarı 7 milyar 636 milyon dolar olurken, Türkiye, İspanya’nın en fazla yatırım yaptığı 10’uncu ülkedir.

İspanya’da ise yaklaşık 75 Türk firması faaliyet gösterirken, 2002-2016 döneminde Türkiye’den İspanya’ya yapılan doğrudan yatırım tutarı 150 milyon dolardır.

Ticaret Bakanlığı’nın internet sitesinde verdiği bilgiye göre İspanya’daki Türk yatırımları ağırlıklı olarak ticaret ofisleri olarak hizmet verirken, üretime yönelik en önemli yatırım Borusan Mannesman tarafından açılan spiral boru fabrikası yatırımıdır. İspanya’da yerleşik Türk firmaları Borusan, Nuh Çimento, Sabancı Holding, Arçelik, Vestel, Sarar, Hidromek, Poseidon, Atateks ve Entes’tir.

İspanya Kargo

Türkiye’de 597 İspanyol Sermayeli Firma Faaliyette

Diğer taraftan Türkiye, İspanya Hükümeti tarafından ticaret ve yatırımda öncelikli ülkeler arasına seçilmiştir. 2007 Ocak – 2015 Ağustos dönemi verilerine göre: Türkiye’nin İspanya’daki doğrudan yatırımlarının tutarı toplam 139 milyon dolar; İspanya’nın Türkiye’deki yatırımları toplamı 6.875 milyon dolardır. 2015 yılı itibariyle Türkiye’deki İspanyol sermayeli şirketlerin toplam sayısı 597’ye ulaştı.

Türkiye’de yatırım yapan İspanyol firmaları arasında hemen herkesin bildiği markalar var. Mango ve Zara gibi tekstil devlerinin yanı sıra otomotiv sektöründen SEAT da Türkiye’ye yatırım yapan İspanyol firmalarındandır.

İspanya’da yaklaşık 4 bin Türk vatandaşı yaparken, iki ülke arasındaki turizm potansiyeli de artmaktadır. 2016 yılında 106 bin 582 İspanyol turist Türkiye’yi ziyaret etmiştir.

İspanya Kargo

İspanya Hava Kargo Hizmeti Alacaklar Listesi Uzun

İspanya’da yaşayan Türkler, Türkiye’de yaşayan İspanyol vatandaşları, iki ülkede faaliyette olan iş insanları, tatil için iki ülkeden birine gidenlerin ihtiyaç duyacakları hızlı kargo ihtiyacı işte tam da bu noktada ortaya çıkıyor.

Söz konusu kişi ya da kurumlar İspanya’ya kargo ihtiyaçları için de, İspanya’dan kargo almak için de ihtiyaç duyacakları hız, güvenlik ve ekonomik fiyatları yurtdışı uçak kargoda buluyor.

İspanya Kargo

İspanya Kargo İşlemleri

Kargo göndermek için ister yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına başvurun, isterseniz de yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay’ın kapısını çalın ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ya da akıllı telefon.

İspanya’ya kargo gönderimi yapmak için anasayfaya girdiğinizde karşınıza çıkan fiyat hesaplama alanından kargonuzun gideceği ülke olarak İspanya’yı  seçip, kilogram bilgisini de verirseniz İspanya kargonuzun yolculuğu hemen başlayabilir.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

Kargo Hesaplama Yöntemi

Yurtdışı kargo fiyatlarının hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı kapıya teslim edileceği belirlenmiş olur.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor. Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor. Eğer koli gereğinden büyük seçildiyse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret demek zorunda kalacak. Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecekseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam edeceği için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

İspanya Kargo Fiyatları Hesaplama

İspanya kargo fiyat hesaplama

İspanya kargo fiyatlarının hesaplanmasını yine sitemiz üzerinden yapacağız.

Anasayfasaya girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak İspanya’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece İspanya kargonun başkent Madrid’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenebilirsiniz.

Kargo Gönderiminde Son Adım

ispanya kargo gönderimi

Kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Kargonuzu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve gönderinizin alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

İspanya Kargo Fiyatları 

İspanya kargo fiyatları

İspanya kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 76.23 Euro10 kg: 122.76 Euro20 kg: 194.4 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

Türkiye’den İspanya’ya Kargo Kaç Günde Ulaşır?

İspanya'ya kargo kaç günde ulaşır

Türkiye’den İspanya’ya kargo ortalama 1 iş gününde ulaşıyor. Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir kargo en geç 24 saat içinde Valencia’da alıcısının elinde olabiliyor.

İspanya’ya gönderilen bir paketin bu kadar hızlı teslim edilmesinde hem Türkiye ile coğrafi yakınlık hem de bu ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da etkili oluyor.

Türkiye’nin Her Noktasından İspanya’nın Her Kentine Kargo

Türkiye’den ister en çok ihracat yapılan İstanbul’dan, ya da Antalya’dan  ve ya Denizli’den, Barcelona, Sevilla  ya da Malaga’ya gönderilecek bir yurtdışı kargonuz varsa gelmeniz gereken adres kargomkolay.com…

Kargomkolay Türkiye’nin her yerinden İspanya’nın her şehrine kapıdan kapıya teslimat yaparken, kargonuzu hızlı güvenli ve daha ekonomik fiyatlarla yerine ulaştırır.

Ptt Kargo İspanya Fiyatları

İspanya’ya kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

İspanya’ya 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun fiyatını birlikte hesaplayalım.

TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 0.5 kg: 362 TL
 • 10 kg: 657.50 TL
 • 20 kg: 1247.50 TL

İspanya Kargo Takip

Kargo Takip Nasıl Yapılır

İspanya kargo takip yaparak gönderinizi adım adım takip edip, alıcısına ulaştığı anı hemen öğrenebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de görmüş olursunuz.

İspanya kargoyu, gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod/kargo takip numarası ile İspanya’ya doğru yola çıkan koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod/kargo takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İster gece ister gündüz takibini yaptığınız İspanya kargonuz, zamanında yerine ulaştığında işleriniz kesintiye uğramaz ve iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısındaki prestijiniz de artar.

İspanya kargo takip yaparak ayrıca gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi bir gecikmeye de zamanında müdahale edebilirsiniz. Gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi, gümrükteki sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi de firmaya ulaşarak engelleyebilir ve  paketinizin zamanında telim edilmesini sağlayabilirsiniz.

İspanya’dan Türkiye’ye Kargo

İspanya’dan Türkiye’ye ihracat yapan bir firmaysanız Türkiye’ye kargo göndermek için Türkiye’den İspanya’ya kargo gönderilirken yapılan işlemlerin aynısını yapmanız yeterli.

Madrid’ten İstanbul’a, Barcelona’dan İzmir’e, Sevilla’dan Antalya’ya ya da  Denizli’ye aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

İspanya’ya Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

İspanya’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu İspanya’ya kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

Yasaklı ürünler listesi için buraya tıklayınız.

İspanya’ya Kargo Gönderirken Dikkat Edilecek Detaylar

İspanya’ya kargo gönderimi yaparken mutlaka uyulması gereken kurallara ve mevzuat hükümlerine dikkat etmek gerekiyor.

Türkiye’deki bir noktadan İspanya’daki herhangi bir adrese, ya da İspanya’daki bir noktadan Türkiye’deki bir noktaya kargo gönderirken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyulması gerekiyor. Örneğin ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

KargomKolay ile İspanya Kargo

kargomkolay nasıl kullanılır

KargomKolay İspanya hızlı kargo ihtiyacı olan tüm kesimlerin başvuracağı ilk adres.

Başarısını bugüne kadar gerçekleştirdiği yurtdışı kargo operasyonları ile kanıtlayan KargomKolay bundan sonra da uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

Güvenilir Çözüm Ortakları

Yurtdışı kargolarınızı DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıyarak tam zamanında sahibinin elinde olmasını garanti eden KargomKolay İspanya’ya da uçak kargo ile gönderilecek bir gönderiyi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkarıp sahibine teslim edebilmektedir. İstanbul’dan Barcelona’ya İzmir’den Valencia’ya, Adana’dan Madrid’e, Aydın’dan Granada’ya kargo göndermek isterseniz adresiniz belli: KargomKolay…

Siz kargonuzu kargomkolay.com’a teslim edin ve gerisini biz hallederiz.

İspanya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız Kargomkolay güvencesinde…

İspanya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den İspanya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den İspanya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak İspanya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. İspanya için 0,5kg taşıma rakamları 20,28 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den İspanya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm İspanya kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

İspanya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. İspanya için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

İspanya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

İspanya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den İspanya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin İspanya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den İspanya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya İspanya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

İspanya’ya en hızlı kargo hangisi?

İspanya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den İspanya’ya ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

İspanya’ya kargo nasıl gönderilir?

İspanya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

İspanya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

İspanya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: İspanya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

İspanya’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, İspanya’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.