Skip links

Endonezya Kargo Gönderimi | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

Endonezya Kargo Gönderimi | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

ENDONEZYA UÇAK KARGO İLE DAHA YAKIN

endonezya-ucak-kargo-ile-daha-yakin-

Endonezya kargo işlemleri Türkiye’den yaklaşık 16 bin kilometre uzakta olan ülke için daha da önemli işlemler olarak karşımıza çıkıyor. Arabayla yaklaşık 12 günde kat edilebilecek bu mesafe hava kargo ile daha kısa sürelerde aşılabildiği için dünyanın teki ucu olarak kabul edilebilecek Endonezya’ya kargo işlemleri bu nedenle büyük potansiyel barındırmaktadır. Bu yazımızda Endonezya yönlü kargo trafiği ile ilgili sorulara detaylı yanıtlar vermeye çalışacağız.

 • Endonezya’ya yurtdışı gönderim nasıl yapılır?
 • Endonezya’ya kargo göndermek isteyen bir kişi ya da kurum ne kadar ücret öder?
 • Endonezya Türkiye kargo ücreti hangi faktörlerden etkilenir?
 • Endonezya’ya en ucuz kargo nasıl gönderilir?
 • Türkiye’den Endonezya’ya kargo fiyatı nasıl hesaplanır?
 • Endonezya Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Endonezya gönderi takibi nasıl yapılır?

Yazımızda bu soruların detaylı cevaplarını bulabilirsiniz ama öncelikle Endonezya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilere göz atmakta fayda var. Zira bu ilişkiler Güneydoğu Asya’nın ekonomik açıdan en güçlü ülkesine  kargo gönderimi ile ilgili öngörülerin yapılabilmesini de sağlayacak verileri sağlayacaktır.

ENDONEZYA TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ VE KARGO İŞLEMLERİNİN GELECEĞİ

endonezya-turkiye-ticari-iliskileri-ve-kargo-islemlerinin-gelecegi

Endonezya’ya kargo işlemlerini birinci derecede etkileyen ilk etken iki ülke arasındaki ticari ilişkiler. Türkiye, Güneydoğu Asya’nın en büyük, dünyanın ise 16. büyük ekonomisi olan ve 2030 yılında dünyanın 20 büyük ekonomisi arasında olması beklenen Endonezya’dan ithalatçı pozisyonundadır.

2018 yılında Endonezya’ya yapılan ihracat bir önceki yıla göre yüzde 14 artarak 270 milyon dolar seviyesine çıkarken, ithalat yüzde 11 oranında azalmasına rağmen 1,33 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Türkiye’nin Endonezya’ya en çok ihraç ettiği ürünler inorganik kimyasallar, makineler  ve tütündür. En çok ithal edilen ürünler ise sentetik ve suni lifler, kauçuk ve sentetik filamentlerdir.

Türkiye dünyanın önde gelen palm yağı üreticisi olan Endonezya’dan en çok ithal ettiği ürün palm yağı iken, en büyük ihraç kalemini ayçiçeği oluşturmaktadır.

ENDONEZYA’DAKİ TÜRK YATIRIMLARI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)  ülke bültenine göre Endonezya’da faaliyet gösteren Türk yatırımcı sayısı 14, yapılan yatırımların toplam tutarı 70 milyon dolardır. Endonezya’daki Türk yatırımları tekstil ve madencilik alanlarında yoğunlaşırken, bu ülkedeki en büyük Türk yatırımcı 2006 yılında Indokordsa firmasının yüzde 60’ını satın alan Kordsa A.Ş’ dir. Ayrıca Çilek Mobilya’nın da ülkede 2 adet showroom mağazası bulunmaktadır. Bir diğer önemli yatırım alanı madenciliktir. Beş Türk firmasınca kömür çıkarılması konusunda yatırımları bulunmaktadır.

Öte yandan Endonezya’da yaklaşık 400 Türk vatandaşı, Türkiye’de isi ise 2 bin 400 civarında Endonezya vatandaşı yaşamaktadır.

2018’de Endonezya’dan gelen turist sayısı da 85 binden yaklaşık 120 bine çıkmıştır.

Tüm bu veriler Endonezya kargonun geleceği açısından umut verici rakamlardır.

ENDONEZYA KARGO NASIL GÖNDERİLİR?

endonezya-kargo-nasil-gonderilir

Endonezya uçak kargo ile 700’den fazla adası bulunan bu ülkeye hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile Endonezya’ya kargo gönderiminiz için  ihtiyacınız olan, bir bilgisayar ya da akıllı bir telefon.

ENDONEZYA’YA KARGO GÖNDERMENİN ADIMLARI

endonezyaya-kargo-gondermenin-adimlari 

KargomKolay ana sayfasında karşınıza çıkan hesaplama aracını kullanarak (‘Fiyat Al‘ butonundan) Endonezya işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikaya ihtiyacınız var.

Paketinizin gideceği ülke olarak Endonezya’ya  işaretleyip kilogram bilgisi de verdiğinizde paketinizin yaklaşık 16 bin kilometrelik uzun yolculuğu da başlamış olacak.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

ENDONEZYA KARGO FİYAT HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

endonezya-kargo-fiyat-hesaplama-nasil-yapilir

Endonezya kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçlarını kullanıldığında oldukça kolay bir işlem.

Endonezya’ya gönderdiğiniz kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır.

Kargo fiyatlarının hesaplanmasını da KargomKolay üzerinden anlatacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Endonezya’yı işaretledikten sonra, paketinizin kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece  kargonun örneğin Denpasar’a ne kadar Türkiye Endonezya kargo ücreti ödenerek gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

ENDONEZYA’YA KARGO GÖNDERİMİ

Endonezya’ya kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve paketin alınmasını istediğiniz tarihi de girmeniz yeterli.

ENDONEZYA TÜRKİYE ARASI KARGO FİYATLARI

endonezya-turkiye-arasi-kargo-fiyatlari-

Endonezya kargo fiyatları şöyle;

 • 0.5 kg: 141.13 Euro10 kg: 217.14 Euro20 kg: 294.25 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

ENDONEZYA TÜRKİYE KARGO SÜRESİ

endonezya-turkiye-kargo-suresi

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Türkiye’den Endonezya’ya ortalama 3 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Türkiye’nin her yerinden Endonezya’nın her noktasına yasalar çerçevesindeki her kargo gönderilebilir.

PTT KARGO ENDONEZYA FİYATLARI

Endonezya’ya kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Endonezya fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX bölümüne  tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Endonezya’ya 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Endonezya fiyatını hesaplayalım:

 • 5 kg: 744.5 TL
 • 10 kg: 1274.5 TL
 • 20 kg: 2334.5 TL

Endonezya PTT kargonun ulaşma süresi ise 10-14 gün arasında değişmektedir. Bu sürede kargonuzun takibini de Endonezya PTT kargo

ENDONEZYA KARGO TAKİP

endonezya-kargo-takip

Endonezya gönderi takip ile paketinizi adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip numarası ile  gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterli.

ENDONEZYA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Endonezya’dan Türkiye’ye kargo göndermek de zor işlem değil. Kargo şirketleri aracılığı ile kolayca Endonezya’dan gönderim yapabilir.

ENDONEZYA’YA EN UCUZ KARGO İÇİN KARGOMKOLAY

KargomKolay dünya üzerinde Endonezya dahil 219 + ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an, en ucuz kargo ücreti ile ulaştırmayı size taahhüt ediyor ve bu taahhüdünü de başarıyla yerine getiriyor.

Endonezya’ya uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkıyor ve gönderileriniz tam zamanında varış adresinde elinde oluyor.

Endonezya’ya İstanbul yurtdışı kargo gönderimi için, İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç 3 iş günü içinde başkent Cakarta’da bir evde ya da ofiste alıcısının eline ulaşabiliyor.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI

Yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtan KargomKolay Endonezya kargo hizmetinde hava limanından hava limanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese gerçekleştirdiği operasyonları tamamen sizin müşterilerinin kişisel istekleri doğrultusunda yapmaktadır.

KargomKolay tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır. Bu aşamada DHL Endonezya kargo ücreti ve UPS Endonezya kargo ücretleri hesaplaması için de KargomKolay’a başvurabilirsiniz.

Endonezya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Endonezya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Endonezya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Endonezya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Endonezya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Endonezya için 0,5kg taşıma rakamları 30,65 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Endonezya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Endonezya kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Endonezya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Endonezya için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Endonezya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Endonezya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Endonezya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Endonezya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Endonezya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Endonezya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Endonezya’ya en hızlı kargo hangisi?

Endonezya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Endonezya’ya ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Endonezya’ya kargo nasıl gönderilir?

Endonezya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Endonezya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Endonezya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Endonezya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Endonezya’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Endonezya’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.