Endonezya Kargo Gönderimi | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

Yurt Dışı Kargo Hizmetleri
Endonezya kargo

 

ENDONEZYA UÇAK KARGO İLE DAHA YAKIN

Endonezya kargo işlemleri Türkiye’den yaklaşık 16 bin kilometre uzakta olan ülke için daha da önemli işlemler olarak karşımıza çıkıyor. Arabayla yaklaşık 12 günde kat edilebilecek bu mesafe hava kargo ile daha kısa sürelerde aşılabildiği için dünyanın teki ucu olarak kabul edilebilecek Endonezya’ya kargo işlemleri bu nedenle büyük potansiyel barındırmaktadır. Bu yazımızda Endonezya yönlü kargo trafiği ile ilgili sorulara detaylı yanıtlar vermeye çalışacağız.

 • Endonezya’ya yurtdışı gönderim nasıl yapılır?
 • Endonezya’ya kargo göndermek isteyen bir kişi ya da kurum ne kadar ücret öder?
 • Endonezya Türkiye kargo ücreti hangi faktörlerden etkilenir?
 • Endonezya’ya en ucuz kargo nasıl gönderilir?
 • Türkiye’den Endonezya’ya kargo fiyatı nasıl hesaplanır?
 • Endonezya Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Endonezya gönderi takibi nasıl yapılır?

Yazımızda bu soruların detaylı cevaplarını bulabilirsiniz ama öncelikle Endonezya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilere göz atmakta fayda var. Zira bu ilişkiler Güneydoğu Asya’nın ekonomik açıdan en güçlü ülkesine  kargo gönderimi ile ilgili öngörülerin yapılabilmesini de sağlayacak verileri sağlayacaktır.

ENDONEZYA TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ VE KARGO İŞLEMLERİNİN GELECEĞİ

Endonezya’ya kargo işlemlerini birinci derecede etkileyen ilk etken iki ülke arasındaki ticari ilişkiler. Türkiye, Güneydoğu Asya’nın en büyük, dünyanın ise 16. büyük ekonomisi olan ve 2030 yılında dünyanın 20 büyük ekonomisi arasında olması beklenen Endonezya’dan ithalatçı pozisyonundadır.

2018 yılında Endonezya’ya yapılan ihracat bir önceki yıla göre yüzde 14 artarak 270 milyon dolar seviyesine çıkarken, ithalat yüzde 11 oranında azalmasına rağmen 1,33 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Türkiye’nin Endonezya’ya en çok ihraç ettiği ürünler inorganik kimyasallar, makineler  ve tütündür. En çok ithal edilen ürünler ise sentetik ve suni lifler, kauçuk ve sentetik filamentlerdir.

Türkiye dünyanın önde gelen palm yağı üreticisi olan Endonezya’dan en çok ithal ettiği ürün palm yağı iken, en büyük ihraç kalemini ayçiçeği oluşturmaktadır.

ENDONEZYA’DAKİ TÜRK YATIRIMLARI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)  ülke bültenine göre Endonezya’da faaliyet gösteren Türk yatırımcı sayısı 14, yapılan yatırımların toplam tutarı 70 milyon dolardır. Endonezya’daki Türk yatırımları tekstil ve madencilik alanlarında yoğunlaşırken, bu ülkedeki en büyük Türk yatırımcı 2006 yılında Indokordsa firmasının yüzde 60’ını satın alan Kordsa A.Ş’ dir. Ayrıca Çilek Mobilya’nın da ülkede 2 adet showroom mağazası bulunmaktadır. Bir diğer önemli yatırım alanı madenciliktir. Beş Türk firmasınca kömür çıkarılması konusunda yatırımları bulunmaktadır.

Öte yandan Endonezya’da yaklaşık 400 Türk vatandaşı, Türkiye’de isi ise 2 bin 400 civarında Endonezya vatandaşı yaşamaktadır.

2018’de Endonezya’dan gelen turist sayısı da 85 binden yaklaşık 120 bine çıkmıştır.

Tüm bu veriler Endonezya kargonun geleceği açısından umut verici rakamlardır.

ENDONEZYA KARGO NASIL GÖNDERİLİR?

Endonezya uçak kargo ile 700’den fazla adası bulunan bu ülkeye hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarından bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile Endonezya’ya kargo gönderiminiz için  ihtiyacınız olan, bir bilgisayar ya da akıllı bir telefon.

ENDONEZYA’YA KARGO GÖNDERMENİN ADIMLARI

KargomKolay ana sayfasında karşınıza çıkan hesaplama aracını kullanarak (‘Fiyat Al‘ butonundan) Endonezya işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikaya ihtiyacınız var.

Paketinizin gideceği ülke olarak Endonezya’ya  işaretleyip kilogram bilgisi de verdiğinizde paketinizin yaklaşık 16 bin kilometrelik uzun yolculuğu da başlamış olacak.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

ENDONEZYA KARGO FİYAT HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Endonezya kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçlarını kullanıldığında oldukça kolay bir işlem.

Endonezya’ya gönderdiğiniz kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır.

Kargo fiyatlarının hesaplanmasını da KargomKolay üzerinden anlatacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Endonezya’yı işaretledikten sonra, paketinizin kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece  kargonun örneğin Denpasar’a ne kadar Türkiye Endonezya kargo ücreti ödenerek gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

ENDONEZYA’YA KARGO GÖNDERİMİ

Endonezya’ya kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve paketin alınmasını istediğiniz tarihi de girmeniz yeterli.

ENDONEZYA TÜRKİYE ARASI KARGO FİYATLARI

Endonezya kargo fiyatları şöyle;

 • 5 kg:  105.60 Euro
 • 10 kg: 183.70 Euro
 • 20 kg: 267. 30 Euro.

Endonezya’dan Türkiye’ye kargo ücretleri ise aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg:201.30 Euro
 • 10 kg:354.20 Euro
 • 20 kg:572  Euro

ENDONEZYA TÜRKİYE KARGO SÜRESİ

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Türkiye’den Endonezya’ya ortalama 3 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Türkiye’nin her yerinden Endonezya’nın her noktasına yasalar çerçevesindeki her kargo gönderilebilir.

PTT KARGO ENDONEZYA FİYATLARI

Endonezya’ya kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Endonezya fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX bölümüne  tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Endonezya’ya 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Endonezya fiyatını hesaplayalım:

 • 0.5 kg:365 TL
 • 10 kg:1045 TL
 • 20 kg:1915 TL

Endonezya PTT kargonun ulaşma süresi ise 10-14 gün arasında değişmektedir. Bu sürede kargonuzun takibini de Endonezya PTT kargo

ENDONEZYA KARGO TAKİP

Endonezya gönderi takip ile paketinizi adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip numarası ile  gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterli.

ENDONEZYA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Endonezya’dan Türkiye’ye kargo göndermek de zor işlem değil. Kargo şirketleri aracılığı ile kolayca Endonezya’dan gönderim yapabilir.

ENDONEZYA’YA EN UCUZ KARGO İÇİN KARGOMKOLAY

KargomKolay dünya üzerinde Endonezya dahil 219 + ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an, en ucuz kargo ücreti ile ulaştırmayı size taahhüt ediyor ve bu taahhüdünü de başarıyla yerine getiriyor.

Endonezya’ya uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkıyor ve gönderileriniz tam zamanında varış adresinde elinde oluyor.

Endonezya’ya İstanbul yurtdışı kargo gönderimi için, İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç 3 iş günü içinde başkent Cakarta’da bir evde ya da ofiste alıcısının eline ulaşabiliyor.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI

Yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtan KargomKolay Endonezya kargo hizmetinde hava limanından hava limanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese gerçekleştirdiği operasyonları tamamen sizin müşterilerinin kişisel istekleri doğrultusunda yapmaktadır.

KargomKolay tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır. Bu aşamada DHL Endonezya kargo ücreti ve UPS Endonezya kargo ücretleri hesaplaması için de KargomKolay’a başvurabilirsiniz.

Endonezya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp