Romanya Kargo Hizmeti | Romanya’ya Kargo Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmeti

Romanya Kargo

ROMANYA KARGO İŞLEMLERİNDE UÇAK HIZI

Romanya kargo işlemlerine ihtiyaç duyacak ister kişi, isterse de şirket olsun hemen herkesin cevaplarını aradığı soruların yanıtlarını bu yazımızda sizler için bir araya getirdik.

 • Romanya’ya kargo rakamlarını etkileyen unsurlar nelerdir?
 • Romanya kargo göndermenin en kolay yolu hangisidir?
 • Romanya’ya kargo ücretleri hangi seviyede seyretmektedir?
 • Romanya kargo fiyatlarını hesaplamanın en kolay yolu hangisidir?
 • Romanya kargo kaç günde teslim edilir, takibi nasıl yapılır?
 • Romanya PTT kargo için ne kadar ücret ödenir?

Romanya kargo ile ilgili daha birçok sorunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Ancak öncelikle Türkiye-Romanya ekonomik ilişkilerine kısaca göz atmakta fayda var.

ROMANYA–TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ

Romanya kargo rakamları doğal olarak iki ülke arasındaki ticari ilişkiler paralelinde yürümektedir.

Avrupa’nın en geniş yüz ölçümüne sahip, AB’nin 9’uncu büyük ülkesi olan Romanya ile Türkiye’nin gerek ekonomik gerekse de siyasi ilişkileri her dönem olumlu seyir izledi.

Türk iş adamlarının önemli yatırımlara imza attığı Romanya ile dış ticaret hacmi 2018 yılında 6.3 milyar dolar seviyelerindeydi. Bu rakamın 10 milyar dolar seviyelerine çıkarılması hedefi için çalışmalar devam ettiriliyor.

Ticaret Bakanlığı verilerine göre Romanya Türkiye arasındaki ticaret ilişkiler son yıllarda düzenli bir şekilde artış gösteriyor. 2016 yılında 2 milyar 671 milyon dolar olan Türkiye’nin Romanya’ya ihracatı 2017’de 3 milyar 139 milyon dolar, 2018 yılında da 3 milyar 877 milyon dolara ulaştı.

Diğer taraftan 2016’da bu ülkeden 2 milyar 196 milyon dolarlık ithalat yapılırken, 2017’de bu rakam 2 milyar 480 milyon dolara çıktı. 2018’de ise ufak bir düşüş yaşandı ve Romanya’dan 2 milyar 445 milyon dolarlık dış alım yapıldı.

Türkiye Romanya’ya tekstil, demir-çelik, kara taşıtları, enerji üreten makine ve cihazlar ithal ederken, Romanya’dan da metal cevherleri, demir-çelik, ham petrol ürünleri, kara taşıtları alımı yapıyor.

Bu rakamlarla Türkiye ve Romanya Balkanlar’da birbirlerinin en büyük ticaret ortakları konumuna geldi.

ROMANYA’YA KARGO İHTİYACINI TÜRK YATIRIMCILAR ARTIRIYOR

Romanya yönlü kargo ihtiyacını arttıran bir diğer kesim ise bu ülkede faaliyet gösteren Türk girişimci ve yatırımcılar. Romanya’daki Türk yatırımları, üçüncü ülkeler üzerinden gelenlerle beraber toplam 7.5 milyar dolar seviyesinde. Ülkede 7 bin civarında Türk firması aktif olarak faaliyetine devam ediyor. Öte yandan Türk firmaları Romanya’da bugüne kadar yaklaşık 4.1 milyar dolar tutarında 172 adet proje üstlenerek iki ülke arasındaki ticari ilişkileri canlı tutmuşlardır.

TURİZMİN ROMANYA KARGOYA ETKİSİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre Romanya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı da her geçen yıl katlanıyor. 2017 yılında Türkiye’yi 423 bin Rumen vatandaşı ziyaret ederken bu rakam 2018 yılında yüzde 50 oranında artarak 641 bin seviyesine ulaşmıştır.

ROMANYA’DA YAŞAYAN TÜRKLER

Dışişleri Bakanlığı Romanya’da yaşayan yaklaşık 70 bin Türk soydaşının yaşadığı bilgisini veriyor. Türk nüfusu özellikle Köstence’de yaşıyor. Köstence’deki en büyük azınlık 40 bin 734 kişi ile Türk ve Tatar Türkleridir.

ROMANYA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Ticaret Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre 2018’de ekonomisi yüzde 4.1 büyüyen ve Türk yatırımcısının gözde ülkelerinden biri olan Romanya’ya kargo göndermek günümüz şartlarında oldukça kolay bir işlem haline geldi.

Romanya uçak kargo ile bu ülkeye hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

İster yurt dışı hava kargo hizmeti veren global firmalardan hizmet alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile Romanya’ya gönderim yapabilmeniz için bir bilgisayar ya da akıllı bir telefonunuz olması yeterli.

ADIM ADIM ROMANYA’YA KARGO

KargomKolay anasayfasında karşınıza çıkan hesaplama aracını kullanarak (‘Fiyat Al‘ butonundan) Romanya kargo işlemlerini yapmak sadece 1 dakikalık bir işlem.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Romanya’yı seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde paketinizin yolculuğu fiilen başlamış olur.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

ROMANYA KARGO FİYAT HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Romanya kargo hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda gönderinizin ne kadar bir ücret karşılığında Bükreş’e ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

ROMANYA KARGO FİYAT HESAPLAMA

Romanya kargo hesaplama için, KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren fiyat hesaplama bölümüne gönderinizin gideceği ülke olarak Romanya’yı işaretledikten sonra, paketinizin kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece paketinizin örneğin Köstence’ye ne kadar ücret ödenerek gönderileceğini öğrenebilirsiniz.

Romanya’ya gönderim işleminin son adımı ise fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve paketin alınmasını istediğiniz tarihi girmeniz yeterli.

ROMANYA TÜRKİYE ARASI KARGO FİYATLARI

Romanya gönderi fiyatları şöyle;

 • 5 kg: 94,60 Euro
 • 10 kg: 161.70 Euro
 • 20 kg: 234.30 Euro

ROMANYA TÜRKİYE KARGO SÜRESİ

Romanya Türkiye kargo süresi ülkenin Türkiye’ye yakın ve uçak seferlerinin sık olması sayesinde ortalama 1 gün olarak verilmektedir.

Romanya’ya Türkiye’nin neresinden olursa olsun gönderilmesi gereken bir paketiniz varsa çalmanız gereken kapı KargomKolay.com…

PTT KARGO ROMANYA FİYATLARI

Romanya’ya global kargo firmaları dışında ayrıca PTT kargo yolu ile de gönderim yapabilirsiniz. Bu nedenle PTT kargo fiyatları için de bilgiye ihtiyacınız olacak.

PTT yurt dışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Romanya’ya 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo hizmetini kullanacağınızı varsayalım ve bu kargonun fiyatını hesaplayalım:

 • 0.5 kg: 316.50 TL
 • 10 kg: 606.50 TL
 • 20 kg: 1186.50TL

Romanya PTT kargonun ulaşma süresi ise 7-10 gün arasında değişmektedir. Bu sürede kargonuzun takibini de Romanya PTT kargo takip ile yapabilirsiniz.

ROMANYA KARGO TAKİP

Romanya gönderi takip ile gönderinizi adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile Romanya’ya doğru yola çıkan koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterli.

ROMANYA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Romanya’dan Türkiye’ye kargo göndermek de aslında kolay bir işlem. Bu ülkeden ithalat yapmak isteyen bir iş insanı, ya da orada eğitime yatırım yapan bir Türk girişimci Romanya Polonya kargo şirketleri aracılığı ile Türkiye’ye kolayca gönderim yapabilir.

ROMANYA’YA KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER

Romanya’ya kargo ile ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında unutulmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Romanya’ya gönderilemez. Ayrıca yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

ROMANYA’YA EN UCUZ KARGO İÇİN KARGOMKOLAY

Romanya’ya en ucuz kargo için başvurmanız gereken adres ise KargomKolay. Dünya üzerinde Romanya dahil 219 + ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an en ucuz kargo ücreti ile ulaştırmayı size taahhüt eden KargomKolay ile Romanya’ya uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkıyor ve gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde oluyor.

İstanbul’dan Romanya’ya kargo gönderimi için, İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç 1 gün içinde başkent Bükreş’te alıcısının elinde olabiliyor.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI

Yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtan KargomKolay, Romanya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız için bir “tık” uzağınızda.

Aklınıza neresi geliyorsa, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız gerçek zamanlı çözümleriniz KargomKolay’da…

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp