Skip links

FedEx Hava Kargo Hizmeti | Paketleme | Bozulabilir Ürünlerin Taşınması

fedex hava kargo hizmetleri

FEDEX HAVA KARGO HİZMETLERİ

1971 yılında Federal Express adı ile kurulan FEDEX aynı zamanda dünyaya hava kargo teslimatını tanıtan, dünyanın en büyük hızlı kargo şirketlerinden biridir. Şirket 2015 yılında TNT’yi de bünyesine katmasıyla birlikte en büyüklerden biri olmuş ve Amerika’nın 25 kentine kargo taşımacılığı yaparak başladığı kargo hizmetini tüm dünyayı kapsar hale getirmiştir.

Bugün 669 uçak ile dünya üzerinde 220 ülke ve bölgede müşterilere hava kargo hizmeti veren FedEx’in hava kargo hizmeti ile kapıdan kapıya, adresten havalimanına seçenekleri ile kargoları en hızlı şekilde alıcısına ulaştırıyor.

fedex hava kargo

BOZULABİLİR ÜRÜNLERİN TAŞINMASINDA FEDEX HAVA KARGO              

FedEx hava kargo özellikle uzun mesafeler için, değerli ve bozulabilir ürünlerin taşınmasında tercih edilen bir yoldur.

Karayolunda hem uluslararası mevzuatların zorlaması, hem taşıma süresinin bir hayli uzaması, deniz yolunun yetersiz kalması gibi nedenlerle tercih edilirliği günden güne artan FedeX hava kargo uçak filosunun genişlemesi ve iniş yapılacak havalimanı sayısının artması ile günümüzün en popüler kargo taşımacılığı yollarından bir haline geldi.

Sağladığı hava kargo hizmetinde, kapıdan kapıya hizmet, çevrimiçi kargo takibinin yanı sıra ilave hizmetler de veren FedEx kapıdan kapıya seçeneğinin yanısıra adresten havalimanına seçeneği ile de gönderenin her türlü isteğine uygun taşıma yapmaktadır.

FEDEX HAVA KARGO PAKETLEME

Fedex paketleme

FedEx hava kargo gönderimlerinde bozulabilir ürünlerin yanısıra diğer ürünlerin taşınmasında paketleme çok önemli bir konudur. Kargonun doğru paketlenmesi örneğin kırılacak bir ürününü güvenli bir şekilde yerine ulaşmasını sağlayacaktır.

Fedex paketleme bilgileri için tıklayınız.

FEDEX EXPRESS KARGO

FedEx Express kargo, yurtdışına gönderilmek istenen kargonun en hızlı gitme yollarından biridir. FedEx express kargo hizmeti ile bir sonraki iş günü teslimat yapılabilirken, Hava kargo gönderimlerinde de express kargo hızına ulaşılabilir.

Fedex express detayları için tıklayınız.

FEDEX YAKIT VE EK ÜCRETLER

FedEx kargo ile yapılan gönderimlerde gönderenin karşısına yakıt ek ücreti çıkabildiği gibi gönderinin niteliği ya da gideceği yere göre de ek ücretler söz konusu olabilir.

FEDEX yakıt ve ek ücretler konusunda bilgi almak için tıklayınız.

FEDEX KONŞİMENTO DOLDURMA

fedex konşimento

FedEx hava kargo gönderileri için de mutlaka konşimento doldurulmalıdır. Konşimento FedEx’e gönderinizin nereye gittiği, hangi hizmeti talep ettiğiniz ve ödeme tercihiniz konularında bilgi verir ve gönderilerin zamanında, doğru ve güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlar.

FEDEX konşimento ile ilgili bilgiler için tıklayınız

FEDEX FİYAT HESAPLAMA

FedEx fiyat hesaplama, kargonun gideceği ülke ve paketin ağırlığı ya da hacmi belirlendikten sonra yapılan önemli bir işlemdir. FedEx fiyat hesaplama ile ilgili soruların yanıtlarını internet sitesindeki fiyat hesaplama araçları ile veriyor.

Fedex fiyat hesaplama ile ilgili bilgiler için tıklayınız

FEDEX HACİMSEL AĞIRLIK HESAPLAMA

fedex hacimsel ağırlık hesaplama

FedEx fiyat hesaplamanın en önemli ayaklarından biri hacimsel ağırlık hesaplamadır. Kargo paketinin kapladığı alan ne kadar büyük ise fiyatı o kadar fazla olacaktır. Bu hesaplamayı yaparak kargo maliyetini ortaya çıkarabilirsiniz.

Fedex hacimsel ağırlık hesaplama bilgileri için tıklayınız.

FEDEX ile MİKRO İHRACAT

fedex mikro ihracat

FedEx kargo ile mikro ihracat gönderimleri de yapılabilir. Mikro ihracat gönderileri 300 kilograma ve 15 bin Euro değere kadar olan gönderilerdir.

Fedex mikro ihracat ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

FEDEX KARGO TAKİP

fedex kargo takip

FedEx kargo takibi gönderi alıcısına ulaştığı anda bilgi sahibi olunmasını sağlar. Kargo takibi yapabilmek için gerekli olan tek bilgi kargo teslim edilirken verilen barkod numarasıdır.

FEDEX takip için tıklayınız.

FEDEX GÜMRÜK HİZMETLERİ

FedEx tüm ithalat ve ihracat gönderilerinde gümrükleme işlemlerini de yaparak müşterilerinin işlemlerini hızlandırıyor.

FEDEX gümrük ile ilgili bilgiler için tıklayınız.