Skip links

UPS Express | Ups Uçak Kargo | Hızlı Teslimat | 219+ Ülke

ups express kargo hizmeti

UPS EXPRESS KARGO HİZMETİ

UPS express kargo, dünyanın dört bir yanındaki destinasyonlara hızlı kargo göndermenin en kolay yollarından biridir. Güvenilir, günü belli teslimat gerektirenler de dahil, daha az acil olan gönderiler için, alternatifler sunan UPS; teslimat süresi, menşei ve hedefe bağlı olarak genellikle iki ile beş gün arasında değişiyor.

UPS express kargo hizmeti ile bir sonraki iş günü teslimat yapılabildiği gibi, 1-3 iş günü içinde dünyanın hemen her noktasına gönderim yapılabilir.

ORTADOĞU’YA ERTESİ GÜN, AVRUPA’YA 2 GÜNDE TESLİMAT

UPS, teslimat süresinin son derece önemli olduğu belge koli veya paletli gönderilerde Express hizmet ile gönderinin mümkün olan bir sonraki iş gününde müşteriye en uygun saatte teslim edilmesini sağlıyor.

UPS Express kargo hizmeti ile Türkiye’den Ortadoğu ülkeleri ve şehirlerine sonraki gün teslimat yapıyor.

Asya, Avrupa ve Afrika ülkeleri ise UPS Express kargo ile 2 gün uzaklıkta. Bu 3 kıtadaki ülke ve şehirlere 2 gün içinde güvenli bir kargo hizmeti veriyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika ise UPS’in 3+ günde teslimat yapabildiği bölgeler arasında yer alıyor.

UPS EXPRESS HİZMET SEÇENEKLERİ

UPS Express hizmetleri müşterinin isteğine ve gönderin teslim edilme saatine süresine hatta saatine göre değişiklik gösteriyor.

UPS müşterileri, 1-3 iş günü içinde sabah 09’dan önce yapılması gereken teslimatlar için UPS Express Plus, teslimatın genellikle sabah 10:30 veya öğlen 12:00 civarında 1-3 iş günü içinde yapıldığı UPS servislerinde, günün sonunda teslimat yapılan UPS Worldwide Express Freight, Varış noktası posta koduna göre gün içinde öğlen veya saat 14.00’te garantili teslimatın yapıldığı UPS Worldwide Express Freight Gün Ortası, 1-5 iş günü içinde günün sonunda teslimat yapılan UPS Express Saver ile 2-5 iş günü içinde günün sonunda teslimat yapılan UPS Expedited seçenekleri arasından kendilerine en uygun olan hizmeti seçebiliyor.

UPS EXPRESS KARGODA AĞIRLIK VE BOYUT SINIRLARI

UPS, tüm UPS hizmetleriyle gönderdiğiniz kargolar için özel ağırlık ve boyut sınırları getiriyor. Bu sınırlamaları şöyle sıralamak mümkün:

  • Paketler en fazla 70 kg olabilir
  • Paketlerin uzunluk ve genişlik toplamları en fazla 400 cm olabilir
  • Paketlerin uzunluğu en fazla 274 cm olabilir
  • Ağırlıkları 31,5 kg’dan, AB’de 25 kg’dan fazla olan paketler için özel bir ağır paket etiketi gerekir
  • Boyut/ağırlık oranları büyük olan paketler için özel bir fiyat ve boyut ağırlığı hesaplaması gerekir

UPS’de bu ağırlık ve boyut sınırlarını aşan paketler için “Limit Aşım” ücreti söz konusudur.

Bu ağırlık ve boyutları aşan kargoların gönderimi hava kargo ile sağlanmaktadır.

UPS hava kargo ile ilgili bilgi için tıklayınız

ups express kargo fiyatları

UPS EXPRESS KARGO FİYATLARI

UPS express kargo ücretleri hafif gönderiler için yani 30 kg’ye kadar olan kargo paketlerinde her yarım kiloda bir değişkenlik gösterir, ancak 30 kilodan fazla bir kargo paketi söz konusuysa irtibata geçmeniz dahilinde fiyat veriliyor.

Express gönderilerde, temelde 30 kilo altı ve 30 kilo üstü olarak değerlendirme yapılıyor ve fiyat ona göre belirleniyor. Tek konşimento düzenlenerek yapılacak çıkışlarda kilo sınırlaması ise 300 kg’dır.

UPS EXPRESS KARGO FİYATLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

UPS kargo fiyatını etkileyen faktörlerin ilk sırasında paketleme gelmektedir. Kargonun doğru paketlenmesi hem güvenli bir şekilde yerine ulaşmasını sağlayacaktır, hem de kargo fiyatında yanlış paketlemelerden kaynaklı artışların önüne geçecektir.

Doğru kargo paketleme için tıklayınız

UPS kargo fiyatını etkileyen diğer önemli etkenler ise kargonun ağırlığı ve hacmidir. Kargo ne kadar ağır olursa fiyatı o denli yüksek olur. Bu nedenle ağır gönderilerden olabildiğince kaçınmak gerekir.

Kargonun hacmi de kargo fiyatını etkileyen bir özelliktir.

UPS hacimsel ağırlık hesaplama ile yurtdışı kargonun fiyatını belirlemek mümkün. UPS hacimsel hesaplama için tüm dünyada geçerli olan formül kullanılır. Bu formül;

EN x BOY x YÜKSEKLİK/HACİMSEL BÖLEN (5000)

Bu formül ile40x60x40 ebatlarında bir koli ile gönderilecek yurtdışı kargonun ücreti UPS hacimsel ağırlık hesaplama işlemi sonunda 19.5 olarak bulunacaktır.

Eğer bu rakam gönderinin ağırlığından fazlaysa, fiyat hesaplama bu değer üzerinden devam edecektir. Bu nedenle gönderinin hacmine dikkat etmek, paketlemeyi ona göre yapmak gereklidir.

UPS hacimsel hesaplama bilgileri için tıklayınız

UPS EXPRESS KARGO FİYATI HESAPLAMA

UPS fiyat hesaplama sonucu Almanya örneği için aşağıdaki gibidir.

  • 1 kg: 34.10 Euro
  • 10 kg:122.10 Euro
  • 20 kg:178.20 Euro

UPS kargo fiyat hesaplama ile ilgili bilgiler için tıklayınız.

ups konşimento

KONŞİMENTO DOLDURMA

Kargo gönderimleri için mutlaka konşimento doldurulmalıdır. Bu konşimento UPS’e gönderinizin nereye gittiği, hangi hizmeti talep ettiğiniz ve ödeme tercihiniz konularında bilgi verirken gönderilerinizin zamanında, doğru ve güvenli bir şekilde teslim edilmesine yardımcı olur.

UPS konşimento ile ilgili bilgiler için tıklayınız

ups kargo takip

UPS KARGO TAKİP

Express kargonun takibi gönderi yerine ulaştığı anda bilgi sahibi olunmasını sağlar. Kargo takibi yapabilmek için gerekli olan tek bilgi barkod numarasıdır.

UPS takip işlemi için tıklayınız.

UPS İLE MİKRO İHRACAT

UPS ile mikro ihracat gönderimleri yapmak da mümkün. Mikro ihracat gönderileri 300 kilograma ve 15 bin Euro değere kadar olan gönderilerdir.

Mikro ihracat ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

ups mikro ihracat

UPS YAKIT VE EK ÜCRETLER

UPS ile kargo gönderimlerinde gönderenin karşısına yakıt ve ek ücretler çıkabildiği gibi gönderinin ağırlığı, boyutları ya da gideceği yere göre de ek ücretler söz konusu olabilir.

UPS yakıt ve ek ücretler ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız