Lüksemburg Kargo Hizmeti |Lüksemburg’a Kargo Fiyatları

Yurt Dışı Kargo Hizmetleri

Lüksemburg kargo

LÜKSEMBURG KARGO GÖNDERİMİ

Lüksemburg kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şey sizin için hazırladığımız rehberimizde. Ama önce gelin kişi başına düşen milli gelirin en yüksek olduğu ülke olan Lüksemburg hakkında birkaç şey öğrenelim.

Bunları biliyor musunuz?

Lüksemburg’un sloganı “Olduğumuz gibi kalmak istiyoruz”.

LÜKSEMBURG VE TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

550 bin nüfusu ile 3 şehri bulunan Lüksemburg, 2002-2017 yılları arasında ülkemize yatırım yapan ülkeler arasında 6’ıncı sırada gelmektedir.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre 2017’de Türkiye-Lüksemburg Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) 3. Dönem Toplantısının açılış konuşmasında Ekonomi Bakanı Zeybekçi ikili ticaretin gelişmesine dair temennilerini dile getirdi.

Dış İşleri Bakanlığı’nın sitesinde yer alan Merkez Bankası verilerine göre Lüksemburg’dan Türkiye’ye gelen doğrudan yatırım miktarı 2002-2017 yılları arasında 9 milyar 120 milyon dolar olarak kayıtlara geçmiştir. Ancak bu yatırımların çoğu doğrudan Lüksemburg ve Lüksemburglu şirketler tarafından değil, New York ve Londra’dan yöneltilen fonlar tarafından Lüksemburg üzerinden yapılmaktadır.

Aynı dönemde Türk sermayeli firmaların Lüksemburg’a yaptığı doğrudan yatırımların toplamı 1 milyar 229 milyon ABD doları olmuştur.

LÜKSEMBURG TÜRKİYE ARASI İTHALAT İHRACAT

Başlıca ithal ettiğimiz ürünler:

 • Makine ve aksamları
 • Demir ve çelik ürünleri
 • Kimyasallar

Başlıca ihraç ettiğimiz ürünler:

 • Kauçuktan yeni dış lastikler
 • Demir ve çelik ürünleri
 • Motorlu taşıtlar
 • Petrol yağları
 • Bitümenli minerallerden elde edilen yağlar

LÜKSEMBURG ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Lüksemburg Havaalanı

LÜKSEMBURG’A NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Lüksemburg’a gönderilecek paketiniz mi var? Kullanabileceğiniz iki yolunuz var. Hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da gönderinizi yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmalara, örneğin Kargomkolay’a emanet edebilirsiniz.

Lüksemburg kargo şirketleri farklı bir taşıma yolu kullanır bu yüzden gönderinizin alıcısına ulaşması ortalama 3 iş günü alır. Kargomkolay aracılığıyla paketiniz ortalama 1 iş gününde adresine teslim edilir.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla gönderiniz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yerde olacak.

LÜKSEMBURG’A KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Lüksemburg’a kargo göndermek artık o kadar da zor değil. Adım adım bizi takip edin.

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girerek Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 2. Gönderinizin gideceği yer olarak Lüksemburg’u işaretleyin.
 3. Son olarak paketinizin kilogram bilgisini girin.
 4. İletişim bilgilerinizi girin, sizi en kısa sürede arayalım.

Yurt dışı kargo gönderiminde bazı belgelere ihtiyacınız olacak. Gerekli evraklar listesi için Kargomkolay’ın anasayfasında yer alan Destek bölümüne bakabilirsiniz.

Gelelim paketinizin kilogram hesaplamasını nasıl yapacağınıza…

LÜKSEMBURG KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Lüksemburg’a göndermek istediğiniz paketinizi kilogram ya da hacim (desi) cinsinden hesaplamalısınız. Hesaplamanızı yaptıktan sonra gönderinizi ne kadara gönderebileceğinizi saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Gönderinizin kilosunu hesapladıysanız fiyat hesaplamaya dönelim. Kargomkolay’ın anasayfasındaki Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın. Kargonuzun gideceği ülke olarak Lüksemburg’u seçin ve az önce hesapladığınız kilogram bilgisini verin. Artık Lüksemburg yönündeki gönderileriniz için adresten adrese teslimat fiyatını ve süresini öğrenebilirsiniz.

LÜKSEMBURG KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Lüksemburg’a kargo göndermek istiyorsanız mevcut en hızlı yol express kargo seçeneğidir. Express kargo ile Kargomkolay’la çalışarak göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 1 iş günü içinde Lüksemburg’da istediğiniz adreste olur.

TÜRKİYE LÜKSEMBURG KARGO ÜCRETİ

Türkiye Lüksemburg kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 27,72
 • 1 kg: 40,39
 • 10 kg: 161,54
 • 20 kg: 242,61

LÜKSEMBURG TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Lüksemburg Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 44 €
 • 1 kg: 49,50
 • 10 kg: 162,80
 • 20 kg: 247,50

PTT KARGO LÜKSEMBURG FİYATLARI

Lüksemburg’a göndereceğiniz paketler için dilerseniz PTT kargo seçeneğini de kullanabilirsiniz. PTT kargo Lüksemburg fiyat hesaplama adımlarını sizin için sıraladık.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama için PTT’nin internet sitesine girerek TURPEX’e tıklamanız gerekiyor. Paketinizin gitmesini istediğiniz ülke olarak Lüksemburg’u seçtiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 0,5 kg: 182,50 TL
 • 1 kg: 182,50 TL
 • 10 kg: 712 TL
 • 20 kg: 1392 TL

LÜKSEMBURG KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNDE SON ADIM

 1. Lüksemburg’a taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere MNG veya Yurtiçi kargo kuryeyi çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

LÜKSEMBURG KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzun her durakta güvenliğinden emin olmak için Lüksemburg yurt dışı kargo takip hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde müşteri temsilcimizin size verdiği barkoda ihtiyacınız olacak.

Bu barkod numarasını kullanarak kargonuzu şubemizden havalimanına, havalimanından alıcı adresine kadar her durakta takip edebilirsiniz.

Kargomkolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümünde gerekli kısma kargo numaranızı girin ve kargonuzun her an nerede olduğunu öğrenin.

LÜKSEMBURG PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu internet sitemizdeki Lüksemburg PTT yurt dışı kargo takip seçeneğinden takip edebilirsiniz. Bağlantıya tıkladığınızda çıkan sayfadan “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayın ve işleminizi gerçekleştirin.

KARGOMKOLAY İLE LÜKSEMBURG’A EXPRESS TESLİMAT

Lüksemburg ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp