Skip links

Lüksemburg Kargo Hizmeti | Lüksemburg’a Kargo Fiyatları

Lüksemburg kargo

LÜKSEMBURG KARGO GÖNDERİMİ

Lüksemburg kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şey sizin için hazırladığımız rehberimizde. Ama önce gelin kişi başına düşen milli gelirin en yüksek olduğu ülke olan Lüksemburg hakkında birkaç şey öğrenelim.

Bunları biliyor musunuz?

Lüksemburg’un sloganı “Olduğumuz gibi kalmak istiyoruz”.

LÜKSEMBURG VE TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

550 bin nüfusu ile 3 şehri bulunan Lüksemburg, 2002-2017 yılları arasında ülkemize yatırım yapan ülkeler arasında 6’ıncı sırada gelmektedir.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre 2017’de Türkiye-Lüksemburg Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) 3. Dönem Toplantısının açılış konuşmasında Ekonomi Bakanı Zeybekçi ikili ticaretin gelişmesine dair temennilerini dile getirdi.

Dış İşleri Bakanlığı’nın sitesinde yer alan Merkez Bankası verilerine göre Lüksemburg’dan Türkiye’ye gelen doğrudan yatırım miktarı 2002-2017 yılları arasında 9 milyar 120 milyon dolar olarak kayıtlara geçmiştir. Ancak bu yatırımların çoğu doğrudan Lüksemburg ve Lüksemburglu şirketler tarafından değil, New York ve Londra’dan yöneltilen fonlar tarafından Lüksemburg üzerinden yapılmaktadır.

Aynı dönemde Türk sermayeli firmaların Lüksemburg’a yaptığı doğrudan yatırımların toplamı 1 milyar 229 milyon ABD doları olmuştur.

LÜKSEMBURG TÜRKİYE ARASI İTHALAT İHRACAT

Başlıca ithal ettiğimiz ürünler:

 • Makine ve aksamları
 • Demir ve çelik ürünleri
 • Kimyasallar

Başlıca ihraç ettiğimiz ürünler:

 • Kauçuktan yeni dış lastikler
 • Demir ve çelik ürünleri
 • Motorlu taşıtlar
 • Petrol yağları
 • Bitümenli minerallerden elde edilen yağlar

LÜKSEMBURG ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Lüksemburg Havaalanı

LÜKSEMBURG’A NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Lüksemburg’a gönderilecek paketiniz mi var? Kullanabileceğiniz iki yolunuz var. Hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da gönderinizi yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmalara, örneğin Kargomkolay’a emanet edebilirsiniz.

Lüksemburg kargo şirketleri farklı bir taşıma yolu kullanır bu yüzden gönderinizin alıcısına ulaşması ortalama 3 iş günü alır. Kargomkolay aracılığıyla paketiniz ortalama 1 iş gününde adresine teslim edilir.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla gönderiniz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yerde olacak.

LÜKSEMBURG’A KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Lüksemburg’a kargo göndermek artık o kadar da zor değil. Adım adım bizi takip edin.

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girerek Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 2. Gönderinizin gideceği yer olarak Lüksemburg’u işaretleyin.
 3. Son olarak paketinizin kilogram bilgisini girin.
 4. İletişim bilgilerinizi girin, sizi en kısa sürede arayalım.

Yurt dışı kargo gönderiminde bazı belgelere ihtiyacınız olacak. Gerekli evraklar listesi için Kargomkolay’ın anasayfasında yer alan Destek bölümüne bakabilirsiniz.

Gelelim paketinizin kilogram hesaplamasını nasıl yapacağınıza…

LÜKSEMBURG KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Lüksemburg’a göndermek istediğiniz paketinizi kilogram ya da hacim (desi) cinsinden hesaplamalısınız. Hesaplamanızı yaptıktan sonra gönderinizi ne kadara gönderebileceğinizi saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Gönderinizin kilosunu hesapladıysanız fiyat hesaplamaya dönelim. Kargomkolay’ın anasayfasındaki Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın. Kargonuzun gideceği ülke olarak Lüksemburg’u seçin ve az önce hesapladığınız kilogram bilgisini verin. Artık Lüksemburg yönündeki gönderileriniz için adresten adrese teslimat fiyatını ve süresini öğrenebilirsiniz.

LÜKSEMBURG KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Lüksemburg’a kargo göndermek istiyorsanız mevcut en hızlı yol express kargo seçeneğidir. Express kargo ile Kargomkolay’la çalışarak göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 1 iş günü içinde Lüksemburg’da istediğiniz adreste olur.

TÜRKİYE LÜKSEMBURG KARGO ÜCRETİ

Türkiye Lüksemburg kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 61 Euro10 kg: 100 Euro20 kg: 178.20 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

PTT KARGO LÜKSEMBURG FİYATLARI

Lüksemburg’a göndereceğiniz paketler için dilerseniz PTT kargo seçeneğini de kullanabilirsiniz. PTT kargo Lüksemburg fiyat hesaplama adımlarını sizin için sıraladık.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama için PTT’nin internet sitesine girerek TURPEX’e tıklamanız gerekiyor. Paketinizin gitmesini istediğiniz ülke olarak Lüksemburg’u seçtiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 0,5 kg: 452 TL
 • 10 kg: 862 TL
 • 20 kg: 1682 TL

LÜKSEMBURG KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNDE SON ADIM

 1. Lüksemburg’a taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere MNG veya Yurtiçi kargo kuryeyi çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

LÜKSEMBURG KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzun her durakta güvenliğinden emin olmak için Lüksemburg yurt dışı kargo takip hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde müşteri temsilcimizin size verdiği barkoda ihtiyacınız olacak.

Bu barkod numarasını kullanarak kargonuzu şubemizden havalimanına, havalimanından alıcı adresine kadar her durakta takip edebilirsiniz.

Kargomkolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümünde gerekli kısma kargo numaranızı girin ve kargonuzun her an nerede olduğunu öğrenin.

LÜKSEMBURG PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu internet sitemizdeki Lüksemburg PTT yurt dışı kargo takip seçeneğinden takip edebilirsiniz. Bağlantıya tıkladığınızda çıkan sayfadan “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayın ve işleminizi gerçekleştirin.

KARGOMKOLAY İLE LÜKSEMBURG’A EXPRESS TESLİMAT

Lüksemburg ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Lüksemburg Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Lümsemburg’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Lümsemburg’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Lüksemburg seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Lüksemburg için 0,5kg taşıma rakamları 20,28 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Lümsemburg’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Lümsemburg kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Lüksemburg için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Lüksemburg için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Lüksemburg kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Lümsemburg’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Lümsemburg’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Lümsemburg’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Lümsemburg’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Lüksemburg için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Lümsemburg’a en hızlı kargo hangisi?

Lümsemburg’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Lümsemburg’a ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Lümsemburg’a kargo nasıl gönderilir?

Lümsemburg’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Lümsemburg için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Lümsemburg’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Lümsemburg’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Lümsemburg’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Lümsemburg’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.