Skip links

Litvanya Kargo Hizmeti | Litvanya’ya Kargo Fiyatları

Litvanya kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi öğrenmek istediğiniz her şey rehberimizde. Ama önce düşük üretim maliyetleri ve yüksek ihraç fırsatlarıla yatırımcıların dikkatini çeken Litvanya hakkında bildiklerimizi gözden geçirelim.

LİTVANYA EKONOMİSİ

Son yıllara kadar Litvanya’yı küçük bir pazar olarak gören yatırımcı sayısı çoktu. AB üyeliği ve beraberinde getirdiği anlaşmalarla birlikte Baltık Devleti, yabancı yatırımcılar için cazip bir ülke haline geldi. Litvanya’daki yasal düzenlemeler, ihraç potansiyelleri ve nispeten düşük üretim maliyetleri ülke raporunda göze çarpan avantajlar arasında yer alıyor.

LİTVANYA TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

Ticaret Bakanlığı’nın sitesine göre 2019’da Türkiye ve Litvanya arasındaki toplam ticaret hacmi 562 milyon dolardı. Litvanya-Türkiye İş Forumu’nda yaptığı konuşmada Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, rakamların olması gerekenden az olduğunu belirtti. İlk aşamada 1 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Türkiye aynı zamanda Litvanyalıların turizm sektöründe en çok tercih ettiği ülke özelliğini taşıyor. Vilnius Büyükelçisi Yamacan’a göre Litvanya ekonomisini düşünüldüğünde iletişim teknolojileri, ulaştırma ve taşımacılık gibi alanlar ikili iş birliğimizin geliştirebileceği sektörlerin başında geliyor.

TÜRKİYE LİTVANYA İTHALAT İHRACAT

Türkiye’den Litvanya’ya başlıca ihracat kalemlerimiz:

 • Tekstil ürünleri
 • Motorlu kara taşıtları
 • Demir ve çelikten eşa
 • Kuyumculuk eşyası
 • Makineler

Başlıca ithalat kalemlerimiz:

 • Hurda demir
 • Hububat
 • Gübre
 • Mobilyalar
 • Elektrikli makineler

LİTVANYA HAVALİMANLARI

 • Vilnüs havaalanı
 • Kaunas havaalanı
 • Palanga havaalanı

LİTVANYA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Litvanya kargo gönderme işlemine başlamadan önce hangi firmayı aracı olarak kullanmak istediğinizi seçmelisiniz. Seçtiğiniz firma her adımda size yardımcı olmalıdır. Bu süreçte uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmalara, örneğin Kargomkolay’a ulaşabilirsiniz.

Litvanya kargo şirketleri farklı bir ulaşım yolu kullanır. Bu nedenle gönderiniz ortalama 3 iş günü sonunda istediğiniz adrese ulaşır. Kargomkolay’la çalıştığınızda paketiniz ortalama 2 iş gününde Litvanya’daki adresine teslim edilir.

Anlaşmalı olduğumuz DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla gönderiniz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde adresinde olacak.

LİTVANYA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Litvanya’ya kargo göndermek artık zor değil.

 1. Kargomkolay’ın anasayfasından Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 2. Ülkeler listesinden Litvanya’yı bulun.
 3. Paketinizin ağırlık bilgisini verin.
 4. Son olarak iletişim bilgilerinizi girin. Uzman müşteri temsilcilerimiz sizi en kısa zamanda arayacak.

Yurt dışı kargo işleminde gereken evraklar göz korkutucu olabilir. Belgeler ve içerikleri hakkında daha detaylı bilgiyi Kargomkolay’ın anasayfasında yer alan Destek kısmına girerek Gerekli Evraklar Listesi’nden öğrenebilirsiniz. Daha kolay erişim için buraya tıklayabilirsiniz.

Ama önce paketinizin kilogram hesabınızı yapalım.

LİTVANYA KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Litvanya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlık bilgisini kilogram ya da hacim (desi) cinsinden vermeniz gerekiyor. Hesaplamanızı yapıp ağırlık bilgisini  girdikten sonra işlem tutarınızı hemen öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Gönderinizin kilosunu öğrendikten sonra fiyat hesaplamaya başlayabiliriz.

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayarak kargonuzun gideceği ülke listesinden Litvanya’yı bulun.
 3. Paketinizin kilogram bilgisini girin.

Artık Litvanya’ya ne kadara paket gönderebileceğinizi biliyorsunuz.

LİTVANYA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Litvanya’ya kargo göndermek istiyorsanız var olan en hızlı yol express kargo seçeneğidir. Express kargo ile KargomKolay üzerinden göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde Litvanya’ya ulaşır.

TÜRKİYE LİTVANYA KARGO ÜCRETİ

Türkiye Litvanya kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 98.67 Euro
 • 10 kg: 165 Euro
 • 20 kg: 232.1 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

LİTVANYA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Litvanya Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 57,20 €
 • 1 kg: 59,40 €
 • 10 kg: 314,60 €
 • 20 kg: 503,80 €

PTT KARGO LİTVANYA FİYATLARI

Litvanya kargo gönderimi için PTT kargo seçeneği de mevcut. PTT kargo Litvanya fiyat hesaplamayı aşağıda anlattık.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini PTT’nin internet sitesinden TURPEX’e tıklayarak yapabilirsiniz. Ülkeler listesinden Litvanya’yı seçip paket ağırlığını girerek yurt dışı kargo fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Biz sizin için üç örnek hesaplama yaptık:

 • 0.5 kg: 541.50 TL
 • 10 kg: 896.50 TL
 • 20 kg: 1606.50 TL

LİTVANYA’YA KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Litvanya’ya göndermek istediğiniz paketinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

LİTVANYA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzun her an nerede olduğunu öğrenmek isterseniz Litvanya yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Kargonuz bize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir barkod verecek. Bu barkod numarasını Kargomkolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne girin. Artık paketinizin her an nerede olduğunu görebilirsiniz.

LİTVANYA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu sitemizde yer alan Litvanya PTT yurt dışı kargo takip seçeneğinden takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesinden barkod numarasını kullanarak kargonuzun yer bilgisini her an görüntüleyebilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE LİTVANYA’YA EXPRESS TESLİMAT

Litvanya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Litvanya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Litvanya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Litvanya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Litvanya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Litvanya için 0,5kg taşıma rakamları 30,95 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Litvanya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Litvanya  kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Litvanya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Litvanya için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Litvanya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Litvanya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Litvanya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Litvanya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Litvanya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Litvanya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Litvanya’ya en hızlı kargo hangisi?

Litvanya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Litvanya’ya ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Litvanya’ya kargo nasıl gönderilir?

Litvanya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Litvanya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Litvanya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Litvanya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Litvanya’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Litvanya’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.