Skip links

Norveç Kargo Hizmeti | Norveç’e Kargo Fiyatları

Norveç kargo

NORVEÇ KARGO GÖNDERİMİ

Norveç kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibi hakkında öğrenmek istediğiniz her şey rehberimizde. Dünyanın en huzurlu ülkelerinden biri sayılan Norveç hakkında bildiklerimize bakalım.

Bunu biliyor musunuz?

Norveç, yaşam standartlarının Avrupa’dan yüksek olduğunu söyleyerek AB’ye girmek istemiyor.

NORVEÇ TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Dış İşleri Bakanlığı verilerine göre 2018’de Norveçle ikili ticaret hacmimiz 1,278 milyar dolara ulaştı. Ülkemize yapılan Norveçli yatırımlar genellikle enerji ve gemicilik alanlarına yoğunlaşmaktadır.

Aynı yıl içinde ülkemize gelen Norveçli turist sayısı geçen yıla göre %39 oranında artmıştır. Ülkemize genellikle petrol türevleri ve balık satışı yapan Norveç ile özellikle petrole yönelik ortak çalışmalarımız vardır.

TÜRKİYE NORVEÇ İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat kalemlerimiz:

 • Deniz ulaştırma araçları
 • Motorlu araçlar
 • Tekstil ürünleri

Başlıca ihtalat kalemlerimiz:

 • Petrol gazları ve diğer hidrokarbonlar
 • Balık
 • Ferro alyajlar 

NORVEÇ ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Oslo Havaalanı
 • Bergen Havaalanı
 • Andenes Havaalanı
 • Roervik Ryumsjoen Havaalanı
 • Lakselv Havaalanı
 • Honningsvag Havaalanı

NORVEÇ’E NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Norveç kargo gönderme işleminde ilk adım çalışmak istediğiniz firmayı seçmektir. Seçtiğiniz firma her adımda size yardımcı olmalıdır. Bu adımda uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmalara, örneğin Kargomkolay’a ulaşabilirsiniz.

Norveç kargo şirketleri farklı bir ulaşım yolu kullandığı için paketinizin adresine ulaşması ortalama 3 iş günü sürebilir. Kargomkolay’la çalışmayı seçtiğinizde ortalama 1 iş gününde paketiniz Norveç’teki adresine teslim edilir.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo kullanılarak en hızlı ve güvenli bir şekilde adresinde olacak.

NORVEÇ’E KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Norveç’e kargo göndermek KargomKolay ile çok kolay.

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girerek Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 2. Ülkeler butonundan Norveç’i bulun.
 3. Paketinizin killogram cinsinden ağırlığını girin.
 1. Son olarak iletişim bilgilerinizi paylaşın ve müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arasın.

Yurt dışı kargo gönderimi için ihtiyacınız olan belgeleri bilmiyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ya da KargomKolay’ın anasayfasında yer alan Destek kısmına girerek Gerekli Evraklar Listesi’nden öğrenebilirsiniz.

Ama önce paketinizin ağırlığını öğrenelim.

NORVEÇ KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Norveç’e göndereceğiniz paketinizin ağırlığını kilogram ya da hacim (desi) cinsinden vermelisiniz. Hesaplamanızı yaptıktan ve ağırlığını girdikten sonra işlem tutarınızı öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Gönderinizin ağırlığını ölçtükten sonra fiyat hesaplamaya başlayabilirsiniz.

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Kargonuzun gideceği ülke olarak Norveç’i seçin.
 4. Paketinizin kilogram bilgisini girin.

Artık Norveç’e kargo gönderme bedelini görebilirsiniz.

NORVEÇ KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Norveç’e kargo göndermek için en hızlı yol express kargo seçeneğidir. Express kargo ile KargomKolay üzerinden göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 1 iş günü içinde Norveç’e ulaşır.

TÜRKİYE NORVEÇ KARGO ÜCRETİ

Türkiye Norveç kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 98.67 Euro10 kg: 165 Euro20 kg: 232.1 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

NORVEÇ TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Norveç Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 52,80 €
 • 1 kg: 56,10 €
 • 10 kg: 249,70 €
 • 20 kg: 423,50 €

PTT KARGO NORVEÇ FİYATLARI

Norveç kargo gönderimi için PTT kargo seçeneğini de kullanabilirsiniz. PTT kargo Norveç fiyat hesaplama adımlarını aşağıda bulabilirsiniz.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini PTT’nin internet sitesine girip TURPEX seçeneğini işaretliyerek yapabilirsiniz. Ülkeler listesinden Norveç’i seçerek paket ağırlığını girerek yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 0.5 kg: 480 TL
 • 10 kg: 890 TL
 • 20 kg: 1710 TL

NORVEÇ’E KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Norveç’e göndermek istediğiniz paketinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.

Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

NORVEÇ KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek isterseniz Norveç yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Kargonuz bize geldiğinde müşteri temsilcimiz size bir barkod verecek. Bu barkod numarasını kullanarak KargomKolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümünden her an kontrol edebilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE NORVEÇ’E EXPRESS TESLİMAT

Norveç ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Norveç Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Norveç’e Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Norveç’e kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Norveç seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Norveç için 0,5kg taşıma rakamları 30,95 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Norveç’e Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Norveç kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Norveç için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Norveç için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Norveç kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Norveç’e kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Norveç’e en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Norveç’e en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Norveç’e online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Norveç için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Norveç’e en hızlı kargo hangisi?

Norveç’e acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Norveç’e ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Norveç’e kargo nasıl gönderilir?

Norveç’e kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Norveç için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Norveç’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Norveç’e 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Norveç’e E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Norveç’e olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.