Lihtenştayn Kargo Hizmeti | Lihtenştayn’a Kargo Fiyatları

Yurt dışı Kargo Hizmeti

Lihtenştayn kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şey sizin için hazırladığımız kargo rehberimizde. Yürüyerek 3 saatte tüm ülkeyi uçtan uca yürüyebileceğiniz Avrupa’nın küçük prensliği Lihtenştayn hakkında birkaç şey öğrenelim.

Bunları biliyor musunuz?
Kendi halinde yaşayan Avrupa’nın küçük ülkesi Lihtenştayn, komşusu İsviçre tarafından 3 kez yanlışlıkla işgal edilmiştir. Sonuncu işgali yetkililer İsviçre’nin özründen sonra öğrenmiştir.

LİHTENŞTAYN VE TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

Okuryazar oranının %100 olduğu prenslik 38 bin nüfusu ile Avrupa’nın en huzurlu ülkelerinden biridir.

Dış İşleri Bakanlığı’na göre Türkiye ile Lihtenştayn arasında ikili ticaret mütevazi bir hacme sahiptir.2018 yılında Lihtenştayn’a ihracatımız 4 milyar 50 milyon dolar olarak kayıtlara geçerken ithalatımız 2 milyar 100 milyon dolar olmuştur. Aynı yıl içinde toplam ticaret hacmimiz ise 7 milyar 670 milyon dolardır.

Bu rakamlar 2017 yılına kıyasla toplam ticaret hacmimizde %34 oranında bir düşüşe işaret etmektedir. Lihtenştayn, 1992 yılında yapılan Türkiye ve EFTA ülkeleri arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması’nda imzası olan ülkelerdendir.

LİHTENŞTAYN ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

Lihtenştayn’da havalimanı yoktur. İsviçre’nin Zürich kentine ya da Almanya’nın Friedrichshafen kentine uçarak buradan tren ya da kara yoluyla ülkeye ulaşabilirsiniz.

LİHTENŞTAYN’A NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Lihtenştayn kargo gönderme işlemi için öncelikle bir aracı firma seçmelisiniz. Size her adımda yardımcı olacak bir firma seçmeye özen gösterin. Bu süreçte uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmaları, örneğin Kargomkolay’ı tercih edebilirsiniz.

Lihtenştayn kargo şirketleri farklı bir ulaşım yolu kullanır ve gönderinizin ortalama 3 iş gününde alıcısına ulaşır. Kargomkolay aracılığıyla paketiniz ortalama 1 iş gününde adrese teslim edilir.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla gönderiniz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yerde olacak.

LİHTENŞTAYN’A KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Küçük prenslik Lihtenştayn’a kargo göndermek çok kolay. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Kargomkolay’ın anasayfasında yer alan Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 2. Gönderinizin gideceği yer olarak Lihtenştayn’ı işaretleyin.
 3. Paketinizin ağırlığını girin.

Son olarak iletişim bilgilerinizi girin. Kargo işleminizin her aşamasında yardımcı olmak için müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arasın.

Yurt dışı kargo için gerekli evraklar listesi için Kargomkolay’ın anasayfasında en altta yer alan Destek bölümüne bakabilirsiniz.

Şimdi gönderinizin ağırlığını nasıl hesaplayacağımıza bakalım.

LİHTENŞTAYN KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Lihtenştayn’a göndermek istediğiniz paketinizi kilogram ya da hacim (desi) cinsinden hesaplamalısınız. Hesaplamanızı yaptıktan sonra gönderinizi ne kadara gönderebileceğinizi saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Gönderinizin kilosunu hesapladıktan sonra Kargomkolay’ın anasayfasına girin. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayarak kargonuzun gideceği ülke butonundan Lihtenştayn’ı seçin. Paketinizin kilogram bilgisini verin. İşleminiz tamamlandı. Lihtenştayn kargo için adresten adrese teslimat fiyatını ve süresini öğrenebilirsiniz.

LİHTENŞTAYN KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Lihtenştayn’a kargo göndermek için en hızlı yol express kargo seçeneğidir. Express kargo ile KargomKolay ile göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 1 iş günü içinde Lihtenştayn’daki adresine teslim edilir.

TÜRKİYE LİHTENŞTAYN KARGO ÜCRETİ

Türkiye Lihtenştayn kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 27,72
 • 1 kg: 40,39
 • 10 kg: 161,54
 • 20 kg: 242,61

LİHTENŞTAYN TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Lihtenştayn Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 44 €
 • 1 kg: 49,50
 • 10 kg: 162,80
 • 20 kg: 247,50

PTT KARGO LİHTENŞTAYN FİYATLARI

Lihtenştayn kargo gönderimi için dilerseniz PTT kargo seçeneğini de tercih edebilirsiniz. PTT kargo Lihtenştayn fiyatlarını merak edenler için adımları sıraladık.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’e tıklayarak hesaplamaya başlayabilirsiniz. Ülkeler listesinden Lihtenştayn’ı bulun. Paketinizin ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 0,5 kg: 365 TL
 • 1 kg: 365 TL
 • 10 kg: 1045 TL
 • 20 kg: 1915 TL

LİHTENŞTAYN KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNDE SON ADIM

 1. Lihtenştayn’a taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

LİHTENŞTAYN KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuz alıcısına ulaşana kadar her adımından haberdar olmak istediğinizi biliyoruz. Bu aşamada Lihtenştayn yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde müşteri temsilcimiz size bir barkod verecek.Bu barkod numarasını kullanarak kargonuzu şubemizden alıcı adresine kadar takip edebilirsiniz.

Kargomkolay’ın sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne girerek kargo numaranızı girmeniz yeterli.

LİHTENŞTAYN PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu internet sitemizdeki Lihtenştayn PTT yurt dışı kargo takip seçeneğinden kolayca takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak işleminizi gerçekleştirin.

KARGOMKOLAY İLE LİHTENŞTAYN’A EXPRESS TESLİMAT

Lihtenştayn ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/TEB.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/MERSİN.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/ODTÜ.png
https://www.kargomkolay.com/wp-content/uploads/2019/10/YTÜ.png

BİZ KİMİZ

KargomKolay; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan KargomKolay, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Temel Değerlerimiz

İnsan Kaynakları

Basında Biz

Destek

Önemli Not : Tüm Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da Çin dahil kargo çıkışlarımız devam etmektedir!
Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp