Skip links

Lihtenştayn Kargo Hizmeti | Lihtenştayn’a Kargo Fiyatları

Lihtenştayn kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şey sizin için hazırladığımız kargo rehberimizde. Yürüyerek 3 saatte tüm ülkeyi uçtan uca yürüyebileceğiniz Avrupa’nın küçük prensliği Lihtenştayn hakkında birkaç şey öğrenelim.

Bunları biliyor musunuz?
Kendi halinde yaşayan Avrupa’nın küçük ülkesi Lihtenştayn, komşusu İsviçre tarafından 3 kez yanlışlıkla işgal edilmiştir. Sonuncu işgali yetkililer İsviçre’nin özründen sonra öğrenmiştir.

LİHTENŞTAYN VE TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

Okuryazar oranının %100 olduğu prenslik 38 bin nüfusu ile Avrupa’nın en huzurlu ülkelerinden biridir.

Dış İşleri Bakanlığı’na göre Türkiye ile Lihtenştayn arasında ikili ticaret mütevazi bir hacme sahiptir.2018 yılında Lihtenştayn’a ihracatımız 4 milyar 50 milyon dolar olarak kayıtlara geçerken ithalatımız 2 milyar 100 milyon dolar olmuştur. Aynı yıl içinde toplam ticaret hacmimiz ise 7 milyar 670 milyon dolardır.

Bu rakamlar 2017 yılına kıyasla toplam ticaret hacmimizde %34 oranında bir düşüşe işaret etmektedir. Lihtenştayn, 1992 yılında yapılan Türkiye ve EFTA ülkeleri arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması’nda imzası olan ülkelerdendir.

LİHTENŞTAYN ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

Lihtenştayn’da havalimanı yoktur. İsviçre’nin Zürich kentine ya da Almanya’nın Friedrichshafen kentine uçarak buradan tren ya da kara yoluyla ülkeye ulaşabilirsiniz.

LİHTENŞTAYN’A NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Lihtenştayn kargo gönderme işlemi için öncelikle bir aracı firma seçmelisiniz. Size her adımda yardımcı olacak bir firma seçmeye özen gösterin. Bu süreçte uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Ya da yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmaları, örneğin Kargomkolay’ı tercih edebilirsiniz.

Lihtenştayn kargo şirketleri farklı bir ulaşım yolu kullanır ve gönderinizin ortalama 3 iş gününde alıcısına ulaşır. Kargomkolay aracılığıyla paketiniz ortalama 1 iş gününde adrese teslim edilir.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla gönderiniz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yerde olacak.

LİHTENŞTAYN’A KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Küçük prenslik Lihtenştayn’a kargo göndermek çok kolay. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Kargomkolay’ın anasayfasında yer alan Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 2. Gönderinizin gideceği yer olarak Lihtenştayn’ı işaretleyin.
 3. Paketinizin ağırlığını girin.

Son olarak iletişim bilgilerinizi girin. Kargo işleminizin her aşamasında yardımcı olmak için müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arasın.

Yurt dışı kargo için gerekli evraklar listesi için Kargomkolay’ın anasayfasında en altta yer alan Destek bölümüne bakabilirsiniz.

Şimdi gönderinizin ağırlığını nasıl hesaplayacağımıza bakalım.

LİHTENŞTAYN KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Lihtenştayn’a göndermek istediğiniz paketinizi kilogram ya da hacim (desi) cinsinden hesaplamalısınız. Hesaplamanızı yaptıktan sonra gönderinizi ne kadara gönderebileceğinizi saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Gönderinizin kilosunu hesapladıktan sonra Kargomkolay’ın anasayfasına girin. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayarak kargonuzun gideceği ülke butonundan Lihtenştayn’ı seçin. Paketinizin kilogram bilgisini verin. İşleminiz tamamlandı. Lihtenştayn kargo için adresten adrese teslimat fiyatını ve süresini öğrenebilirsiniz.

LİHTENŞTAYN KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Lihtenştayn’a kargo göndermek için en hızlı yol express kargo seçeneğidir. Express kargo ile KargomKolay ile göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 1 iş günü içinde Lihtenştayn’daki adresine teslim edilir.

TÜRKİYE LİHTENŞTAYN KARGO ÜCRETİ

Türkiye Lihtenştayn kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 76.23 Euro
 • 10 kg: 122.76 Euro
 • 20 kg: 194.4 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

LİHTENŞTAYN TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Lihtenştayn Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 44 €
 • 1 kg: 49,50
 • 10 kg: 162,80
 • 20 kg: 247,50

PTT KARGO LİHTENŞTAYN FİYATLARI

Lihtenştayn kargo gönderimi için dilerseniz PTT kargo seçeneğini de tercih edebilirsiniz. PTT kargo Lihtenştayn fiyatlarını merak edenler için adımları sıraladık.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’e tıklayarak hesaplamaya başlayabilirsiniz. Ülkeler listesinden Lihtenştayn’ı bulun. Paketinizin ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 5 kg: 744.5 TL
 • 10 kg: 1274.5 TL
 • 20 kg: 2334.5 TL

LİHTENŞTAYN KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNDE SON ADIM

 1. Lihtenştayn’a taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

LİHTENŞTAYN KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuz alıcısına ulaşana kadar her adımından haberdar olmak istediğinizi biliyoruz. Bu aşamada Lihtenştayn yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde müşteri temsilcimiz size bir barkod verecek.Bu barkod numarasını kullanarak kargonuzu şubemizden alıcı adresine kadar takip edebilirsiniz.

Kargomkolay’ın sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne girerek kargo numaranızı girmeniz yeterli.

LİHTENŞTAYN PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu internet sitemizdeki Lihtenştayn PTT yurt dışı kargo takip seçeneğinden kolayca takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak işleminizi gerçekleştirin.

KARGOMKOLAY İLE LİHTENŞTAYN’A EXPRESS TESLİMAT

Lihtenştayn ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Lihtenstayn Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Lihtenstayn’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Lihtenstayn’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Lihtenstayn seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Lihtenstayn için 0,5kg taşıma rakamları 20,28 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Lihtenstayn’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Lihtenstayn  kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Lihtenstayn için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Lihtenstayn için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Lihtenstayn kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Lihtenstayn’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Lihtenstayn’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Lihtenstayn’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Lihtenstayn’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Lihtenstayn için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Lihtenstayn’a en hızlı kargo hangisi?

Lihtenstayn’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Lihtenstayn’a ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Lihtenstayn’a kargo nasıl gönderilir?

Lihtenstayn’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Lihtenstayn için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Lihtenstayn’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Lihtenstayn’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Lihtenstayn’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Lihtenstayn’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.