Skip links

Kosova Kargo Hizmeti | Kosova’ya Kargo Fiyatları | KargomKolay

Kosova Kargo

KOSOVA KARGO GÖNDERİMİ

Kosova kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa hepsini yazımızda bulabilirsiniz.

Ancak öncelikle Dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Kosova Cumhuriyeti; 2008 yılında bağımsızlığına kavuşmuş ve Avrupa’nın 50. ülkesi olmuştur. Kuzeydoğusunda Sırbistan, kuzeybatısında Karadağ, güneybatısında Arnavutluk, güneydoğusunda ise Makedonya ile komşu olan bu ülkeyi biraz tanıyalım.

KOSOVA TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dış İşleri Bakanlığı’nın Kosova’yla karşılıklı ticaret hacmimiz 2018 yılında 310,663 milyon ABD Doları’na ulaşmış olup, bunun 300,775 milyon ABD Doları’nı ihracatımız teşkil etmektedir.

Serbest Ticaret Anlaşması (STA), 27 Eylül 2013’te Ankara’da imzalanmıştır. Sözkonusu anlaşma, Kosova’nın imzaladığı ilk STA olmuştur. Anlaşmanın onay süreçleri tamamlanmış olup, 1 Eylül 2019 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

2008 yılında DEİK Türkiye Kosova İş Konsey’i  Yönetim Kurulu toplantısı kararıyla Türk-Kosova İş Konseyi kurulması için yeterli talep olduğuna kanaat getirililmiş olup İş Konseyi’nin kuruluş çalışmalarının bu çerçevede başlatılmış ve devam ettirilmiştir. İş Konseyi, bağımsızlığını ilan ettiğinden bu yana ekonomik kalkınma amacıyla politikalar üreten Kosova’ya yönelik, Türkiye devletinin de destekleri göz önünde bulundurularak ekonomik yönden bir açılım sağlanmasına çalışmaktadır.

Bu kapsamda Türkiye-Kosova İş Konseyi devletin sunduğu hibe ve kalkınma yardımlarının yanı sıra Türk özel sektörü de Kosova’da ekonomik kalkınmayı öngören altyapı, enerji projeleri yanı sıra diğer tüm projelerle yakından ilgilenmektedir.

Ticaret Bakanlığı’na  göre Kosova, 2008 yılındaki bağımsızlıktan sonra, çok kısa bir süre içerisinde yasal düzenlemeleri gerçekleştirerek, piyasa ekonomisine geçişte ve makroekonomik istikrarın korumasında önemli gelişmeler kaydetmiştir.

Kosova Avrupa’nın en fakir ülkesi olup, cari fiyatlarla 2016 yılı GSYİH’sı 6,6 milyar dolar değerinde gerçekleşmiştir. GSYİH büyüklüğü açısından 193 ülke arasında   146. sırada yer almaktadır.

KOSOVA TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Hazır Giyim
 • Ayakkabı
 • Ev Tekstili
 • Mobilya
 • Kağıt Ürünleri
 • Halı
 • Beyaz Eşya, Televizyon
 • Kozmetik Ürünleri
 • Sabun ve Deterjanlar
 • Kablo
 • İplik

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Şekerli Mamüller
 • Bisküvi
 • Dondurma
 • Çikolata
 • İşlenmiş Fındık
 • Yaş Meyve Sebze
 • Kesme Çiçek

KOSOVA ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Priştine Havaalanı

KOSOVA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Kosova’ya kargo göndermek için dilerseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde hava kargo hizmetini daha hızlı veren firmalar, örneğin KargomKolay mevcut.

Kargomkolay’ı tercih ettiğinizde gönderiniz ortalama 2 iş gününde bize teslim ettiğiniz haliyle alıcısına ulaşır.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adreste olacak.

KOSOVA KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Ülkelerden Kosova’yı seçin.
 4. Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Kosova kargo fiyatları saniyeler içinde ekranınızda olacak.

KOSOVA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Kosova’ya kargo göndermek çok daha kolay. Hemen anlatalım:

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Ülkeler listesinden Kosova’yı seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 5. Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayıp her adımda size yardımcı olacak.
 7. Daha da hızlı yardım almak istiyorsanız bizi arayın ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atın.
 8. Yurt dışı kargo işlemi için gerekli belgeler karışık görünebilir. Bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İşlem tutarını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

KOSOVA KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Kosova’ya  göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin : Kosova 10 KG ağırlığında 40*30*40  ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde;

40*30*40 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 10 KG denk geldiğini görebilirsiniz. Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

KOSOVA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Kosova’ya en hızlı şekilde kargo göndermek express kargo ile mümkün. Express kargo ile Kargom Kolay’a teslim ettiğiniz bir paket ortalama 2 iş günü içinde istenilen adrese teslim edilir.

TÜRKİYE KOSOVA KARGO ÜCRETİ

Türkiye Kosova kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 104.28 Euro
 • 10 kg: 172.04 Euro
 • 20 kg: 190.3 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

KOSOVA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Kosova Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 57,20 €
 • 1 kg: 59,40 €
 • 10 kg: 314,60 €
 • 20 kg: 503,80 €

PTT  KOSOVA KARGO FİYATLARI

Kosova’ya kargo göndermek için PTT kargoyu da tercih edebilirsiniz. Bu durumda PTT Kosova kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz iyi olacaktır. PTT kargo ile Kosova’ya göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 10-14 iş günü alır. PTT kargo Kosova fiyat hesaplama ile ilgili her şeyi sizin için özetledik.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’İ seçmelisiniz. Ülkeler listesinden Kosova’yı seçip gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde PTT yurt dışı kargo fiyatlarını ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 5 kg: 744.5 TL
 • 10 kg: 1274.5 TL
 • 20 kg: 2334.5 TL

KOSOVA KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Kosova’ya kargo göndermenin tutarını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp gönderinizi bize emanet ettiğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz aynı gün yola çıkmaya hazır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

KOSOVA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Gönderinizi alıcısına kadar adım adım takip etmek için  Kosova yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Ödemeyi yaptığınızda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek
 • KargomKolay’ın anasayfasında yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine tıklayın.
 • Gerekli alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.

KOSOVA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Kosova seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak  gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE KOSOVA EXPRESS TESLİMAT

Kosova ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay  güvencesinde…

Kosava Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Kosava’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Kosava’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Kosava seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Kosava için 0,5kg taşıma rakamları 30,18 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Kosava’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Kosava kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Kosava için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Kosava için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Kosava kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Kosava’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Kosava’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Kosava’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Kosava’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Kosava için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Kosava’ya en hızlı kargo hangisi?

Kosava’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Kosava’ya ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Kosava’ya kargo nasıl gönderilir?

Kosava’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Kosava için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Kosava’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Kosava’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Kosava’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Kosava’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.