Skip links

Pakistan Kargo Hizmeti | Pakistan’a Kargo Fiyatları | KargomKolay

Pakistan kargo

PAKİSTAN KARGO GÖNDERİMİ

Pakistan kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa hepsini sizin için hazırladığımız kılavuzda bulabilirsiniz. Önce Urdu ve Fas dilinde “Pak Ülke” anlamına gelen Pakistan hakkında bilmemiz gerekenlere bakalım.

PAKİSTAN TÜRKİYE SİYASİ İLİŞKİLERİ

Dış İşleri Bakanlığı’nın sitesinde Türkiye ve Pakistan siyasi ilişkileri söz konusu olduğunda uzak topraklardaki iki kardeş ülke olarak tanımlanıyor. Siyasette ve toplum düzeyinde birlik içerisinde olduğumuz Pakistan ile uluslararası platformlarda da her zaman birbirimizi destekliyoruz. Diplomatik ilişkilerin başlamasının 70. yıl dönümü şerefine 2017 boyunca iki ülke de birçok etkinlik düzenledi.

PAKİSTAN TÜRKİYE EKONOMİK İLİŞKİLERİ

Ticaret Bakanlığı’nın açıklamalarına göre iki ülke arasındaki ticaret, potansiyelinden çok aşağıda. 2011’de en yüksek seviyeyi gördüğümüz toplam ticaret hacmimiz özellikle ithalat alanında düşüşe geçti. 2016’dan beri Türkiye dış ticaret fazlası vermeye başladı.

Ekonomisi büyük ölçüde tarıma dayalı olan Pakistan’la karşılıklı yatırımlarımızı artırmak için birçok belgeye imza atıldı. Endüstride en büyük hacme sahip tekstil sektörü, ithalatımızda da listenin başında yer alıyor.

Pakistan’da pazarlama yapmak isteyen yabancı firmalar için Karaçi limanı büyük önem taşıyor. Çoğunlukla toptancıların bulunduğu liman şehri dağıtım ağının başladığı nokta olma özelliğini taşıyor. Ülke içindeki ulaşım ise çoğunlukla kara yoluna dayanır.

PAKİSTAN TÜRKİYE İTHALAT VE İHRACAT

Başlıca ithalat kalemlerimiz:

 • Tekstil hammaddesi
 • Plastik mamuller
 • Organik kimyasallar

Başlıca ihracat kalemlerimiz:

 • Dokunmuş halılar ve dokuma malzemeleri
 • Haberleşme, ses ve kayıt cihazları

PAKİSTAN ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Karaçi Havaalanı
 • Lahor Havaalanı
 • Peşavar Havaalanı
 • Quetta Havaalanı

PAKİSTAN’A NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Pakistan kargo gönderme işleminde öncelikle çalışmak istediğiniz firmayı seçmelisiniz. Uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmalar, örneğin KargomKolay da mevcut.

Pakistan kargo şirketleri farklı bir ulaşım yolu kullandığı için paketiniz ortalama 4 iş günü içerisinde teslim edilir. KargomKolay’la paketiniz ortalama 3 iş gününde güvenli bir şekilde Pakistan’a ulaşır.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo ile istediğiniz adreste olacak.

PAKİSTAN’A KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Pakistan’a kargo göndermek KargomKolay aracılığıyla çok daha kolay.

 1. KargomKolay’ın anasayfasına girerek Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 2. Ülkeler arasından Pakistan’ı seçin.
 3. Paketinizin ağırlığını girin.
 4. Son olarak size ulaşmamız için iletişim bilgilerinizi girin.
 5. Müşteri temsilcilerimiz sizi aradığında işleminizin her aşamasında size yardımcı olacaklar.

Yurt dışı kargo gönderimi için ihtiyacınız olan belgeleri ve içeriklerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Dilerseniz de KargomKolay’ın ana sayfasında en alta inin. Destek bölümünden Gerekli Evraklar Listesi’ne tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Önce paketinizin ağırlığını hesaplamamız gerekiyor.

PAKİSTAN KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Pakistan’a göndermek istediğiniz paketin ağırlığını hesaplarken kilogram ya da hacim (desi) yöntemi kullanılır. Fiyat hesabının kesin yapılabilmesi için ağırlığın doğru hesaplanması gerekiyor.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Gönderinizin ağırlığını ölçtükten sonra kargo ücretinizi öğrenebilirsiniz.

PAKİSTAN KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Pakistan’a kargo göndermek için farklı ulaşım yolları mevcut. En hızlı hizmeti almak isterseniz express kargo seçeneğidir. Express kargoyu tercih ettiğinizde KargomKolay aracılığıyla göndereceğiniz bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde Pakistan’a ulaşır.

PAKİSTAN KARGO FİYAT HESAPLAMA

Fiyat hesaplamak için:

 1. KargomKolay’ın ana sayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Çıkan ekranda kargonuzun gideceği ülke olarak Pakistan’ı seçin.
 4. Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.

Artık Pakistan’a kargo göndermenin ücretini görebilirsiniz.

TÜRKİYE PAKİSTAN KARGO ÜCRETİ

Türkiye Pakistan kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro10 kg: 228.36 Euro20 kg: 321.2 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

PAKİSTAN TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Pakistan Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 57,20 €
 • 1 kg: 62,70 €
 • 10 kg: 354,20 €
 • 20 kg: 572,00 €

PTT KARGO PAKİSTAN FİYATLARI

Pakistan kargo işlemi yapmak isteyenler için PTT kargo seçeneğini de mevcut. PTT kargo Pakistan fiyat hesaplama yapmak isteyenler için adımları sıraladık.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini PTT’nin internet sitesine girip TURPEX seçeneğini işaretleyerek yapabilirsiniz. Sayfanın en altındaki ülkeler listesinden Pakistan’ı seçin. Paket ağırlığını girerek yurt dışı kargo ücretlerini görebilirsiniz.

Biz sizin için üç örnek hesaplama yaptık:

 • 0.5 kg: 439 TL
 • 10 kg: 794 TL
 • 20 kg: 1504 TL

PAKİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Pakistan’a göndermek istediğiniz paketinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

PAKİSTAN KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek isterseniz Pakistan yurt dışı kargo takip hizmetimizden her daim yararlanabilirsiniz.

Kargonuz elimize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir barkod verecek. KargomKolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne girin. Gerekli alana bu barkodu girerek kargonuzun yerini öğrenebilirsiniz.

PAKİSTAN PTT YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Pakistan seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE PAKİSTAN’A EXPRESS TESLİMAT

Pakistan ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Pakistan Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Pakistan’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Pakistan’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Pakistan seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Pakistan için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Pakistan’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Pakistan kargoları ortalama 4 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Pakistan için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Pakistan için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Pakistan kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Pakistan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Pakistan’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Pakistan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Pakistan’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Pakistan için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Pakistan’a en hızlı kargo hangisi?

Pakistan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Pakistan’a ortalama kargo süresi 3 iş günüdür.

Pakistan’a kargo nasıl gönderilir?

Pakistan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Pakistan için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Pakistan’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Pakistan’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Pakistan’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Pakistan’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.