Skip links

Monako Kargo Hizmeti | Monako’ya Kargo Fiyatları

Monako kargo

Monako Kargo Gönderimi

Monako kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları, kargo takibi konusunda merak ettiğiniz her şey sizin için hazırladığımız rehberimizde. Ama önce her sokakta bir milyonere rastlayabileceğiniz Monako’da ufak bir tur atalım.

Bunları biliyor musunuz?

Milyonerlerin diyarı Monako’nun toplam yüz ölçümü 2,02 km2 olup Düzce’den küçüktür.

MONAKO VE TÜRKİYE İKİLİ İLİŞKİLERİ

Toplam yüz ölçümü 2,02 km2 ile Düzce ilimizden daha küçük olan Monako Prensliği ile ilişkilerimiz 2007 yılından beri ülkemiz lehine seyrediyor. Monako Prensi 2. Albert, 2012’de ülkemize geldiğinde “2007’de Türkiye’nin ekonomisini ne kadar geliştirdiğini gördük ve yüzümüzü İstanbul’a çevirdik,” diyerek iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin daha da güçleneceğinin sinyalini verdi.

Dış İşleri Bakanlığı verilerine göre 2007 yılında ülkemiz Monako’dan 4,5 milyon avroluk ithalat yaparken Monako’ya ihracatımız toplam 2,9 milyon olmuştur.

2015 yılına gelindiğinde toplamda 5,9 milyon avroluk ithalat, 6,9 milyon avroluk ihracat gerçekleştirdik. Yine 2015 yılında toplam ticaret hacmimiz 12,8 milyon avro düzeyinde olmuştur.

MONAKO TÜRKİYE ARASI İTHALAT VE İHRACAT

Başlıca ihraç ettiğimiz ürünler:

 • Kauçuk, plastik ve diğer metaldışı ürünler
 • Tekstil ürünleri
 • Metalürji ürünleri
 • Metaller
 • Ahşap ürünler
 • Kağıt sanayisi ürünleri

İthal ettiğimiz başlıca ürünler:

 • Ulaştırma teçhizatı
 • Elektronik aletler

MONAKO ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 Monako’ya ulaşım için Fransa’da bulunan Nice Côte d’Azur havalimanından kalkan helikopterler kullanılıyor.

MONAKO’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Monako kargo gönderme işleminde çalışabileceğiniz farklı aracı firmalar mevcut. Global kargo firmaları uluslararası hava kargo hizmeti verir. Ancak farklı bir ulaşım yolu kullandıklarından paketiniz alıcısına ortalama 3 iş günü içinde ulaşır.

Aynı hizmeti daha hızlı veren yurt içindeki firmalar da, örneğin KargomKolay da mevcut. Kargomkolay sizin için paketinizi ortalama 1 iş gününde teslim eder.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla gönderiniz uçak kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yerde olacak.

MONAKO’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Monako’ya kargo göndermek çok kolay. Kargomkolay’ın anasayfasında yer alan Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın. Gönderinizin gideceği yer olarak Monako’yu işaretleyin. Paketinizin kilogram bilgisini de girdikten sonra yurt dışı kargo fiyatı ekranınızda olacak.

İletişim bilgilerinizi girin, uzman müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşsın.

Yurt dışı kargo ihtiyacınız olacak evraklara Kargomkolay’ın anasayfasından ulaşabilirsiniz. En altta yer alan Destek bölümünden Gerekli Evraklar Listesi’ne tıklayarak belge detaylarını görebilirsiniz. Ya da daha hızlı erişim için buraya tıklayabilirsiniz.

İşlemlere başlamadan paketinizin ne kadara adresine ulaşacağını hesaplayalım.

MONAKO KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

Monako’ya paket göndermek istediğinizde ağırlık hesabı yapmalısınız. Bu hesabın kilogram ya da hacim (desi) cinsinden yapılması gerekiyor. Hesaplamanızı yaptıktan sonra paketinizi ne kadara gönderebileceğinizi saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Gönderinizin kilosunu hesapladıktan sonra Kargomkolay’ın anasayfasına girin. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayarak kargonuzun gideceği ülke kısmından Monako’yu bulun ve paketinizin ağırlığını girin. Artık adresten adrese teslimat fiyatını ve süresini öğrenebilirsiniz.

MONAKO KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Monako’ya kargo göndermek için en hızlı yol express kargo seçeneğidir. Express kargo ile Kargomkolay ile göndermek istediğiniz bir koli ya da zarf ortalama 1 iş günü içinde Monako’da istediğiniz yerde olur.

TÜRKİYE MONAKO KARGO ÜCRETİ

Türkiye Monako kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0.5 kg: 76.23 Euro
 • 10 kg: 122.76 Euro
 • 20 kg: 194.4 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

MONAKO TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Monako Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında şöyledir:

 • 0,5 kg: 44,00 €
 • 1 kg: 40,39 €
 • 10 kg: 161,54 €
 • 20 kg: 242,61 €

PTT KARGO MONAKO FİYATLARI

Monako’ya göndereceğiniz paketleriniz için PTT kargo seçeneğini de mevcut. PTT kargo Monako fiyat hesaplama işlemini nasıl yapacağını aşağıda bulabilirsiniz.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’e tıklayarak hesaplamaya başlayabilirsiniz. Kargonuzun gideceği ülke olarak Monako’yu seçtikten sonra yurt dışı kargo fiyatları aynı sayfada görünür.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık.

 • 5 kg: 744.5 TL
 • 10 kg: 1274.5 TL
 • 20 kg: 2334.5 TL

MONAKO KARGO GÖNDERİM İŞLEMİNDE SON ADIM

 1. Monako’ya taşınmasını istediğiniz gönderinizin fiyatını öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Son olarak göndermek istediğiniz paketi kuryeye teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Abone numaramızı verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacak.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçerek konşimentoyu hazırlarız. Bilgilerin doğruluğunu size onaylattıktan sonra gönderiniz yola çıkmaya hazır.
 6. Ödemeyi yaptıktan sonra kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuz aynı gün içinde yola çıkmaya hazır.

MONAKO KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzu adım adım takip etmek için Monako yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Kargonuzu firmamıza teslim ettiğinizde müşteri temsilcimiz size bir barkod verecek.

Bu barkod numarasını kullanarak kargonuzu adım adım takip edebilirsiniz.

Kargomkolay’ın internet sitesindeki yurt dışı kargo takip bölümüne girerek kargo numaranızı girmeniz yeterli.

MONAKO PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile yurt dışına gönderdiğiniz kargonuzu internet sitemizdeki Monako PTT yurt dışı kargo takip seçeneğinden takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak işleminizi gerçekleştirin.

KARGOMKOLAY İLE MONAKO’YA EXPRESS TESLİMAT

Monako ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Monako Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Monako’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Monako’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Monako seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Monako için 0,5kg taşıma rakamları 20,28 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Monako’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Monako kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Monako için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Monako için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Monako kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Monako’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Monako’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Monako’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Monako’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Monako için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Monako’ya en hızlı kargo hangisi?

Monako’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Monako’ya ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

Monako’ya kargo nasıl gönderilir?

Monako’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Monako için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Monako’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Monako’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Monako’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Monako’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.