Skip links

Kolombiya Kargo Hizmeti | Kolombiya’ya Kargo Fiyatları | KargomKolay

Kolombiya kargo

KOLOMBİYA KARGO GÖNDERİMİ

Bu yazımızda, Kolombiya’ya kargo gönderme ve kargo getirme işlemleri, kargo ücretleri, kargo takibi gibi bilgilere ulaşacaksınız. Ancak yazımıza geçmeden önce, salsanın başkenti olarak bilinen, Rio’dan sonra dünyanın en büyük ikinci karnavalı Barranquila ile iddialı, Güney Amerika ülkesi olan, dünyanın en büyük kahve üreticileri arasında yer alan Kolombiya hakkında neler biliyoruz, inceleyelim.

KOLOMBİYA TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dış İşleri Bakanlığı‘nın verilerine göre; 50,2 milyon nüfusuyla en kalabalık üçüncü ve milli gelir açısından da dördüncü büyük ülkesi olan, petrol, kömür ve değerli madenler başta olmak üzere zengin yeraltı kaynaklarına sahip, dünyanın önde gelen kahve üreticilerinden Kolombiya, ekonomik gelişimini seçim yılı olan 2018’de % 2,7’lik büyümeyle başarıyla sürdürmüştür.

2012 yılında kurulan DEİK/Türkiye – Kolombiya İş Konseyi, Kolombiya başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şubat 2015 Kolombiya ziyareti sonrası Türkiye ve Kolombiya’nın ikili ilişkisinin dönüm noktası olmuştur.

Ticaret Bakanlığı‘nın verilerine göre; Türkiye-Kolombiya ikili ticaret verileri incelendiğinde iki ülke arasındaki ticarette ülkemiz aleyhinde seyreden dış ticaret açığının 2018 yılında 1,6 milyar Dolar seviyelerinde olduğu görülmektedir. Kolombiya’ya ihracatımız bir önceki yıla göre %30,8 artarak 241,5 milyon Dolar olarak gerçekleşirken, ithalatımız %13,6 artarak 1,919 milyar Dolar olmuştur.

KOLOMBİYA TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • İnşaat demiri
 • Demir veya alaşımsız çelikten profiller
 • Çimento
 • Karbonatlar
 • Bakır saclar
 • Kara taşıtları aksam ve yedek parçaları
 • Bisküvi ve gofretler
 • Demir veya alaşımsız çelikten filmaşinler
 • Teller ve dokunmamış mensucat

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Taşkömüründen elde edilen katı yakıtlar ve kok kömürü (%98)
 • Altın,
 • Kahve
 • Diğer boyayıcı maddeler
 • Karbon
 • Muz
 • Kakao yağı
 • Vinil klorür

KOLOMBİYA ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

Kolombiya’ya ait bazı uluslararası havalimanlarını aşağıda görebilirsiniz;

 • Alcides Fernandez Airport
 • Amalfi Airport
 • Antonio Roldan Betancur Airport
 • Araracuara Airport
 • Santiago Perez Quiroz Airport
 • El Troncal Airport
 • El Eden International Airport

Kolombiya’da daha sayamadığımız birçok uluslararası havalimanı bulunmaktadır

KOLOMBİYA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Kolombiya’ya kargo göndermek istiyorsunuz ve kargo işlemlerini gerçekleştirmek için en güvenli yeri arıyorsunuz. Öncelikle uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşmayı deneyin. KargomKolay ve birkaç firma, yurt içerisinde bu hizmeti daha kısa sürede verebiliyor.

Genellikle hava kargo kullanmayan Kolombiya kargo firmaları paketinizi ortalama 5 iş günü içerisinde alıcınızın adresine gönderir. Ancak, kargomun hızlı bir şekilde alıcısına ulaştırılmasını istiyorum diyenlerdenseniz,  ortalama 2 iş günü içerisinde alıcınıza teslim edebilen KargomKolay firmasını da tercih edebilirsiniz.

Türkiye’den Kolombiya’ya kargo ve Kolombiya’dan Türkiye’ye kargo işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilen KargomKolay, Kolombiya’ya tüm evrak, numune ve kolilerinizi DHL, FEDEX, UPS ve TNT uçak kargo ile taşıtmaktadır.

KOLOMBİYA KARGO FİYAT HESAPLAMA

Kolombiya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmek için, aşağıdaki yazımızı dikkatle okumanızı öneririm.

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için;

 • Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 • Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 • Ülkelerden Kolombiya’yı seçin.
 • Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 • Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.
 • Türkiye Kolombiya kargo fiyatları en hızlı şekilde ekranınızda olacaktır.

KOLOMBİYA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Kolombiya’ya kargo göndermek için neler yapabilirsiniz. Hemen anlatalım:

 1. Kargomkolay’ın ana sayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Varış ülkesi olarak Kolombiya’yı seçin.
 4. Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.
 5. Son olarak size ulaşmamız için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayarak ulaşım sağlayacak ve işleminizin her aşamasında size yardımcı olacaklardır.

Kolombiya’ya kargo göndermeye karar verdiniz ve hangi evrakların gerekli olduğunu ve bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi üzerinden anlattığımız yazıdan öğrenebilirsiniz.

Yurt dışına kargo fiyatını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

KOLOMBİYA KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Kolombiya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacimsel ağırlık anlamına gelen desi yöntemidir.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Örneğin;

45*56*32 ebatlarında bir paket ile Kolombiya’ya kargo hacimsel ağırlık hesaplama işlemi sonunda 16,1 olarak bulunacaktır. Paketiniz 16,1 rakamından daha düşük bir kilogramda çıktıysa taşıma ücreti, hacimsel ağırlık hesaplama işleminde çıkan sonuç üzerinden hesaplanacaktır.

KOLOMBİYA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Kolombiya’ya farklı ulaşım yolları ile kargo gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak express kargo seçeneğini ile en hızlı hizmeti alabilirsiniz. Express kargoyu tercih etmeniz durumunda KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket en hızlı servis seçeneği ile ortalama 3 iş günü içerisinde Kolombiya’ya ulaşır.

Türkiye’den Kolombiya’ya kargo gönderme ve kargo getirme ücretlerini görebilirsiniz. Aşağıdaki fiyatlar, şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımızı içermemektedir.

TÜRKİYE KOLOMBİYA KARGO FİYATLARI

Türkiye’den Kolombiya’ya kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro10 kg: 228.36 Euro20 kg: 321.2 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

KOLOMBİYA TÜRKİYE KARGO FİYATLARI

Kolombiya’dan Türkiye’ye kargo getirme fiyatları şöyledir:

 • 0,5 kg:61,60 €
 • 1 kg: 66 €
 • 10 kg:370,70 €
 • 20 kg:602,80 €

Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için 0850 550 5500 numaralı hattımızdan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir veya info@kargomkolay.com adresinden kurumsal müşteri temsilcilerimize mail yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

PTT KARGO KOLOMBİYA FİYATLARI

Kolombiya kargo işlemleri için PTT’nin yurt dışı servisini de kullanabilirsiniz. Kargo işlemlerini hızlandırmak için PTT Kolombiya kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz size yardımcı olacaktır. PTT kargo ile Kolombiya’ya göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 5 iş günüdür. Fiyat hesaplama ile ilgili her şeye PTT kargo Kolombiya fiyat hesaplama yazımızdan ulaşabilirsiniz.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini yapmak için PTT’nin internet sitesine girip TURPEX’i işaretlemelisiniz. Çıkan kutucuktaki ülkeler listesinden Kolombiya’yı seçtikten sonra, paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

KargomKolay olarak, sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 5 kg: 744.5 TL
 • 10 kg: 1274.5 TL
 • 20 kg: 2334.5 TL

KOLOMBİYA’YA KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Kolombiya’ya göndermek istediğiniz paketin, Ağırlık Hesaplama yazımızdan KG ve Hacimsel ağırlığını hesapladınız, sitemiz üzerinden fiyatı öğrendiniz ve bizimle çalışmaya karar verdiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi bize teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuzu, alıcısına teslim edilene kadar ki süreçte, rahatlıkla Kargo Takip sayfamızdan takip edebilirsiniz. Kargonuz, alıcısına teslim edildiğinde, Müşteri Temsilcimiz, sizi bilgilendiriyor olacaktır.

Kargonuz, bize ulaştığı gün içinde yola çıkar.

KOLOMBİYA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kolombiya’ya en hızlı, uygun ve kolay yöntemi, KargomKolay ile buldunuz. Göndereceğiniz paketin, kargoya verilip verilmediği, kargonun nerede olduğu, tahmini teslim süresi, kargonun ulaştığı yer gibi bilgilere online olarak ulaşım sağlayabileceksiniz. Kargonuzun güvenliğinden emin olmak ve her an nerede olduğunu öğrenmek isterseniz Kolombiya yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Kargonuz bize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir kargo takip işlemlerinde kullanabileceğiniz bir barkod gönderecek. KargomKolay’ın internet sitesinde yer alan yurt dışı kargo takip sekmesine girip, çıkan kutucuğa size verdiğimiz barkod numarasını girdiğinizde kargonuzun şu an nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

KOLOMBİYA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Kolombiya seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak barkod numaranız ile birlikte gönderinizi takip edebilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE KOLOMBİYA’YA EXPRESS TESLİMAT

Kolombiya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Kolombiya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Kolombiya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Kolombiya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Kolombiya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Kolombiya için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Kolombiya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Kolombiya kargoları ortalama 2 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Kolombiya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Kolombiya için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Kolombiya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Kolombiya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Kolombiya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Kolombiya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Kolombiya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Kolombiya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Kolombiya’ya en hızlı kargo hangisi?

Kolombiya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Kolombiya’ya ortalama kargo süresi 2 iş günüdür.

Kolombiya’ya kargo nasıl gönderilir?

Kolombiya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Kolombiya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Kolombiya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Kolombiya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Kolombiya’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Kolombiya’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.