Skip links

Kamerun Kargo – Kamerun’a Kargo Hizmetleri – KargomKolay

KAMERUN KARGO GÖNDERİMİ

Kamerun kargo gönderim aşamaları, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi sizlere özel hazırladığımız, Sudan Kargo Hizmeti yazımızda görebilirsiniz.

Afrika Kıtası’nın merkezinde yer alan, “Küçük Afrika” olarak adlandırılan 402 km’lik sahil şeridi (Atlas Okyanusu) bulunan Kamerun hakkında neler biliyoruz, bakalım.

KAMERUN TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dışişleri bakanlığının verilerine göre ; Kamerun Cumhurbaşkanı Paul Biya’nın 25-28 Mart 2013 tarihleri arasında Türkiye’yi ziyareti, Cumhurbaşkanı düzeyinde ülkemize ilk ziyaret olması dolayısıyla ikili ilişkilerimize özel bir ivme ve derinlik kazandırmıştır.

DEİK/Türkiye-Kamerun İş Konseyi 2014 yılında Türkiye ile Kamerun arasında ikili iş ilişkilerinin artırılması hedefiyle kurulmuştur.

İş Konseyi’nin ana hedefi Türk ve Kamerunlu iş adamlarının daha sık bir araya gelmesi ve işbirliği fırsatlarının yaratılarak somut ortaklıklara dönüşmesine katkıda bulunmaktır.

Ülkemiz Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA) aracılığıyla sağlık, gıda, eğitim, bilim, ulaşım gibi çeşitli alanlarda Kamerun’a kalkınma yardımlarında bulunmaktadır.

KAMERUN TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Buğday unu/mahlut unu ,
 • Çimento,
 • İzole edilmiş teller.

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Uzunlamasına kesilmiş, biçilmiş ağaç,
 • Yuvarlak ağaçlar
 • Tabii kauçuk, balata.

KAMERUN ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Yaounde Nsimalen Uluslararası Havaalanı
 • Douala Uluslararası Havaalanı

KAMERUN’A NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Kamerun’a kargo için ,hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşarak, gönderme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. KargomKolay, yurt içerisinde aynı hizmeti daha kısa sürede gerçekleştiren firmalardan biridir.

Kamerun kargo firmaları genellikle hava kargo kullanmadığı için paketiniz ortalama 5 iş günü içerisinde alıcınızın adresine gönderilir. Ancak, ortalama 2 iş günü içerisinde paketinizin alıcısına teslim edilmesini isterseniz, KargomKolay firmasını da tercih edebilirsiniz.

Türkiye’nin en güvenilir yurtdışı kargo firması olan, Türkiye’den Kamerun’a kargo ve Kamerun’dan Türkiye’ye kargo işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilen KargomKolay; Kamerun’a tüm evrak, numune ve kolilerinizi DHL, FEDEX, UPS ve TNT uçak kargo ile taşıtmaktadır.

KAMERUN KARGO FİYAT HESAPLAMA

Kamerun’a Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için;

 • KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 • Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 • Ülkelerden Kamerun’u seçin.
 • Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 • Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Kamerun kargo fiyatları en hızlı şekilde ekranınızda olacaktır.

KAMERUN’A KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Kamerun’a hızlıca kargo göndermek ve bu kargomun alıcısına ulaştırılma aşamalarını anbean takip edebilecek bir yol arıyorum diyorsanız, doğru yerdesiniz. KargomKolay ile Kamerun’a express uçak kargo gönderimi çok daha uygun ve kolay. Hemen anlatalım:

 • KargomKolay’ın anasayfasına girin.
 • Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 • Varış ülkesi olarak Kamerun’u seçin.
 • Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girin.
 • Son olarak size ulaşmamız için iletişim bilgilerinizi paylaşın.

Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayarak ulaşım sağlayacak ve işleminizin her aşamasında size yardımcı olacaklardır.

Kamerun’a kargo göndermeye karar verdiniz ve hangi evrakların gerekli olduğunu ve bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi üzerinden anlattığımız yazıdan öğrenebilirsiniz.

Yurt dışına kargo fiyatını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

KAMERUN KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Kamerun’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacimsel ağırlık anlamına gelen desi yöntemidir.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Örneğin;

Kamerun’a 5 KG ağırlığında 40*30*40 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 40 * 40 * 40 / 5000 yöntemi ile Desi ağırlığının 9,6 KG’a denk geldiğini görebilirsiniz. Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

KAMERUN KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Kamerun’a farklı ulaşım yolları ile kargo gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak express kargo seçeneğini ile en hızlı hizmeti alabilirsiniz. Express kargoyu tercih etmeniz durumunda KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket en hızlı servis seçeneği ile ortalama 2 iş günü içerisinde Kamerun’a ulaşır.

TÜRKİYE KAMERUN KARGO FİYATLARI

Türkiye’den Kamerun’a kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro10 kg: 228.36 Euro20 kg: 321.2 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

KAMERUN TÜRKİYE KARGO FİYATLARI

Kamerun’dan Türkiye’ye kargo getirme fiyatları şöyledir:

 • 0,5 kg:70,40 €
 • 1 kg:72,60 €
 • 10 kg:419,60 €
 • 20 kg:693,00 €

Şirketlere özel anlaşmalı fiyatlarımız için 0850 550 5500 numaralı hattımızdan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir veya info@kargomkolay.com adresinden kurumsal müşteri temsilcilerimize mail yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

PTT KARGO KAMERUN FİYATLARI

Kamerun’a kargo işlemleri için PTT kargo’yu da tercih edebilirsiniz. Kargo işlemlerini hızlandırmak için PTT Kamerun kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz size yardımcı olacaktır. PTT kargo ile Kamerun’a göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 5 iş günüdür. Fiyat hesaplama ile ilgili her şeye PTT kargo fiyat hesaplama yazımızdan ulaşabilirsiniz.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini yapmak için PTT’nin internet sitesine girip TURPEX’i işaretlemelisiniz. Çıkan kutucuktaki ülkeler listesinden Kamerun’u seçtikten sonra, paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo fiyatlarını görebilirsiniz.

KargomKolay olarak, sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 5 kg: 744.5 TL
 • 10 kg: 1274.5 TL
 • 20 kg: 2334.5 TL

KAMERUN KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Kamerun’a göndermek istediğiniz paketin, KG ve Hacimsel ağırlığını hesapladınız, sitemiz üzerinden fiyatı öğrendiniz ve bizimle çalışmaya karar verdiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi bize teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.
 8. Kargonuzu, alıcısına teslim edilene kadar ki süreçte, rahatlıkla Kargo Takip sayfamızdan takip edebilirsiniz. Kargonuz, alıcısına teslim edildiğinde, Müşteri Temsilcimiz, sizi bilgilendiriyor olacaktır.

Kargonuz, bize ulaştığı gün içinde yola çıkar.

KAMERUN KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kamerun’a kargo gönderme yöntemi olarak en hızlı ve en kaliteli seçeneği KargomKolay üzerinden seçtiniz. Göndereceğiniz paketin, kargoya verilip verilmediği, kargonun nerede olduğu, tahmini teslim süresi, kargonun ulaştığı yer gibi bilgilere online olarak ulaşım sağlayabileceksiniz. Kargonuzun güvenliğinden emin olmak ve her an nerede olduğunu öğrenmek isterseniz Kamerun yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Kargonuz bize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir kargo takip işlemlerinde kullanabileceğiniz bir barkod gönderecek. KargomKolay’ın internet sitesinde yer alan yurt dışı kargo takip sekmesine girip, çıkan kutucuğa size verdiğimiz barkod numarasını girdiğinizde kargonuzun şu an nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

KAMERUN PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kamerun’a PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Kamerun seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak barkod numaranız ile birlikte gönderinizi takip edebilirsiniz.

KARGOMKOLAY İLE KAMERUN’A EXPRESS TESLİMAT

Kamerun’a ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Kamerun Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Kamerun’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Kamerun’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Kamerun seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Kamerun için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Kamerun’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Kamerun kargoları ortalama 4 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Kamerun için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Kamerun için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Kamerun kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Kamerun’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Kamerun’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Kamerun’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Kamerun’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Kamerun için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Kamerun’a en hızlı kargo hangisi?

Kamerun’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Kamerun’a ortalama kargo süresi 4 iş günüdür.

Kamerun’a kargo nasıl gönderilir?

Kamerun’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Kamerun için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Kamerun’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Kamerun’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Kamerun’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Kamerun’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.