Skip links

Kamboçya Kargo Hizmeti | Kamboçya’ya Kargo Fiyatları | KargomKolay

Kamboçya kargo

KAMBOÇYA KARGO GÖNDERİMİ

Kamboçya kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa hepsini yazımızda bulabilirsiniz. Ancak önce Asya’nın misafirperver ülkesi hakkında bildiklerimize bakalım.

KAMBOÇYA TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Kamboçya’ya misafirperver dememizin nedeni ekonomik büyümeye odaklanan ülkenin yatırımcılara ve turistlere her türlü kolaylığı sağlaması.

2017’de Kamboçya ile olan toplam ticaret hacmimiz 94.648 milyon dolar olarak kayıtlara geçmiştir. İki ülke de 2020 itibariyle bu rakamı artırmak istiyor. Dış İşleri Bakanlığı’na göre iki ülkenin yetkili bakanları, Türkiye-Kamboçya 1. Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı’nda karşılıklı toplam ticaret hacmini 500 milyon dolar seviyesine çıkarmak istediklerini belirtti.

TİKA, bugüne kadar ülkede toplam 717.000 dolara varan proje gerçekleştirmiştir. Ancak yatırımcılar için en büyük problemlerden biri eğitilmemiş iş gücünün eksikliği oluyor.

KAMBOÇYA TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

İthal ettiğimiz başlıca ürünler:

 • Giyim eşyası ve aksesuarları,ayakkabılar
 • Diğer ulaşım araçları
 • Haberleşme
 • Hayal-ses kayıt cihazları
 • Kara ulaşım araçları

İhraç ettiğimiz başlıca ürünler:

 • Taşkömürü katranı ve ham petrolden ürünler
 • Vitaminler
 • Hormonlar
 • Alkolidler
 • Antibiyotikler
 • İlaçlar
 • Tıbbi eşya
 • Tekstil elyafi ve mamulleri
 • Metal dışı mineral mamuller

KAMBOÇYA ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Phnom Penh havaalanı
 • Siem Reap havaalanı
 • Sihanoukville havaalanı

KAMBOÇYA’YA NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Kamboçya’ya kargo göndermek istiyorsanız öncelikle aracı firmanızı seçmelisiniz. Uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilir ya da dilerseniz yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde aynı hava kargo hizmetini daha hızlı veren firmalar, örneğin KargomKolay mevcut.

Kamboçya kargo şirketleri hava kargo kullanmadığından gönderinizin adresine ulaşması ortalama 4 iş günü alır. Kargomkolay’ı tercih ederseniz gönderiniz özenle paketlenir ve ortalama 3 iş gününde alıcısına teslim edilir.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adreste olacak.

KAMBOÇYA KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Ülkelerden Kamboçya’yı seçin.
 4. Gönderinizin ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.
 6. Türkiye Kamboçya kargo ücreti saniyeler içinde ekranınızda olacak.

KAMBOÇYA’YA KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Kamboçya’ya kargo göndermek sandığınızdan daha kolay. Sadece 6 adımda kargo işleminiz tamam.

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Kamboçya’yı seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 1. Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 2. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayıp her adımda size yardımcı olacak. Daha da hızlı yardım almak istiyorsanız bizi arayın ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atın.

Yurt dışına kargo gönderirken gerekli belgeleri öğrenmek için Gerekli Evraklar Listesi yazımızı okuyabilirsiniz.

KAMBOÇYA KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Kamboçya’ya kargo gönderirken paketinizin ağırlık hesabını doğru yapmalısınız. Bunun için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanın.

Hesaplamayı doğru yaptığınızdan emin olup fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

KAMBOÇYA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Kamboçya’ya en hızlı teslimat express kargo seçeneğidir. Express kargo ile KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket ortalama 3 iş günü içinde istenilen alıcıya gönderilir.

TÜRKİYE KAMBOÇYA KARGO ÜCRETİ

Türkiye Kamboçya kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 197.94 Euro10 kg: 228.36 Euro20 kg: 321.2 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

KAMBOÇYA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Kamboçya Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 57,20 €
 • 1 kg: 62,70 €
 • 10 kg: 354,20 €
 • 20 kg: 572,00 €

PTT KAMBOÇYA KARGO FİYATLARI

Kamboçya’ya kargo göndermek için PTT kargoyu da kullanabilirsiniz. Bu işlem için PTT Kamboçya kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz iyi olur. PTT ile Kamboçya’ya göndereceğiniz bir paket ortalama 4 iş gününde alıcısına teslim edilir. PTT kargo Kamboçya fiyat hesaplama adımlarını sizin için özetledik.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’i seçmelisiniz. Kamboçya’yı seçip gönderinizin ağırlığını girdiğinizde PTT yurt dışı kargo fiyatlarını ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz.

 • 5 kg: 807 TL
 • 10 kg: 1277 TL
 • 20 kg: 2217 TL

KAMBOÇYA’YA KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Kamboçya’ya kargo fiyatını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp gönderinizi bize emanet ettiğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz aynı gün yola çıkmaya hazır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

KAMBOÇYA KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzu adım adım takip etmek için Kamboçya yurt dışı takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Ödemeyi yaptığınızda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek.
 • KargomKolay’ın anasayfasında yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine tıklayın.
 • Gerekli alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.

KAMBOÇYA PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Kamboçya seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE KAMBOÇYA’YA EXPRESS TESLİMAT

Kamboçya ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Kamboçya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Kamboçya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Kamboçya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Kamboçya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Kamboçya için 0,5kg taşıma rakamları 32,6 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Kamboçya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Kamboçya kargoları ortalama 5 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Kamboçya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Kamboçya için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Kamboçya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Kamboçya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Kamboçya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Kamboçya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Kamboçya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Kamboçya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Kamboçya’ya en hızlı kargo hangisi?

Kamboçya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Kamboçya’ya ortalama kargo süresi 4 iş günüdür.

Kamboçya’ya kargo nasıl gönderilir?

Kamboçya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Kamboçya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Kamboçya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Kamboçya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Kamboçya’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Kamboçya’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.