Skip links

Kanada Kargo Gönderimi | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

Kanada-kargo-islemleri

KANADA KARGO İŞLEMLERİ

Kanada kargo işlemlerini içeren bu yazımızda Rusya’dan sonra dünyanın en büyük 2. toprak alanına sahip olan Kanada’ya kargo göndermek isteyen kişi ve kurumların aklına takılan soruları cevaplandırdık.

 • Kanada kargo nasıl gönderilir?
 • Kanada’ya kargo göndermek isteyen bir kişi ya da kurum ne kadar ücret öder?
 • Kanada Türkiye kargo ücreti hangi faktörlerden etkilenir? Kanada ucuz kargo nasıl gönderilir?
 • Türkiye’den Kanada’ya kargo fiyatı nasıl hesaplanır?
 • Kanada Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Kanada kargonun takibi nasıl yapılır?

Yazımızda bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz ama öncelikle Kanada yönlü kargo trafiğini etkilemesi olası faktörlere göz atalım. Bu faktörler Kanada kargo gönderimi ile ilgili ipuçlarını da verecektir.

TÜRKİYE-KANADA TİCARİ İLİŞKİLERİNİN KARGOYA ETKİSİ

turkiye-kanada-ticari-iliskilerinin-kargoya-etkisi-

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre Kanada ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi özellikle son yıllarda artan bir seyir izlemektedir. İki ülkenin ticaret hacmi 2018 yılında 3.25 milyar dolar seviyesinde gerçekleşirken, 2019 yılı Temmuz ayı itibariyle bu rakam 1.26 milyar dolar seviyesindeydi.

2018 yılında Türkiye’nin Kanada’ya ihracatı 1.27 milyar dolarken, Temmuz 2019 itibariyle 539 milyon dolardır. Kanada’dan ithalat ise 2018 yılında 1,98 milyar dolarken, Temmuz 2019 itibariyle 825 milyon dolar seviyesindeydi.

Türkiye, Kanada’nın ithalatında 24. sırada yer alırken,  yukarı yönlü seyreden bu ticari ilişkiler kargo rakamlarına olumlu etki edecektir.

Türkiye’nin Kanada’ya ihracatının yüzde 85’ini sanayi ürünleri, 15’ini de tarım ürünleri oluşturmaktadır. Tarım ve gıda sanayi ürünleri ihracatında fındık, kuru üzüm, kuru kayısı, zeytinyağı ve kuru incir öne çıkarken bu ürünler Kanada uçak kargo ile taşınmaya da oldukça müsaittir.

Sanayi ürünleri ihracatında ise otomotiv ana ve yan sanayi, gemi inşa sanayi, inşaat malzemeleri, hazır giyim ve ev tekstili ürünleri ön plana çıkmaktadır ki bu ürünler de Kanada hava kargo ile taşınması muhtemel ürünlerdir.

KANADA’DAN İTHALAT

kanadadan-ithalat

Türkiye Kanada kargo rakamlarını en az ihracat kadar etkileyen bir diğer faktör bu ülkeden yapılan ithalattır.

Türkiye’nin Kanada’dan ithalatının yüzde 82’si sanayi, yüzde 18’i tarım ürünlerinden oluşmaktadır. Kanada’dan ithalatta taşkömürü, mercimek, gazete kâğıdı, demir-çelik hurda ve döküntüleri, buğday, hava taşıtı, su buharı kazanları, altın, ilaç, kuluçkalık hindi yumurtaları, soya fasulyesi, işlenmemiş nikel, demir cevheri gibi ürünler yer almaktadır.

KANADA’YA KARGO İHTİYACI DUYACAK KESİMLER

Kanada’ya kargo göndermek isteyecek bir diğer kesim de her iki ülkede faaliyet gösteren yatırımcılar olarak karşımıza çıkıyor. Ticaret Bakanlığı verilerine göre Türkiye ile Kanada arasındaki yatırım ilişkilerinde dinamik taraf Kanada firmaları. Türk firmalarının bu ülkedeki faaliyetleri ülkedeki yüksek vergi oranları nedeniyle hayli sınırlı.

Ülkemizde yatırımı bulunan Kanada sermayeli şirket sayısı ise hâlihazırda 377’dir. 2005-2018 yılları arasında Kanada’dan ülkemize gelen doğrudan yatırımların toplamı 465 milyon dolardır.

Kanada’daki Türk menşeli doğrudan yatırımlar ise 2005-2018 yılları arasında 96 milyon dolar tutarındadır.

Öte yandan 2018 yılında Türkiye’yi yaklaşık 110 bin Kanadalı turist ziyaret etmiştir.

Hem Türkiye’deki Kanadalı yatırımcılar, hem de turistler Kanada yönlü kargonun geleceği ile ilgili olumlu öngörüleri beraberinde getirmektedir.

TİCARETTE YAŞANAN SORUNLARIN KANADA KARGOYA ETKİLERİ

Kanada ile ticarette yaşanan sorunlar da bu ülke ile ticari ilişki kurmak isteyenleri uçak kargoya doğru yönlendirmektedir.

Özellikle navlun ve sigorta giderlerinin yüksek olması bazı ürünlerin Türkiye’den Kanada’ya sevkiyatını olumsuz etkilediği için, bu ürünler ABD üzerinden Kanada’ya gönderilmektedir.

Öte yandan Kanadalı ithalatçıların yaşadıkları en önemli sorun Türkiye  ihracatlarında, taleplerinin zamanında karşılanamamasıdır, ki bu sorun da Kanada hava kargo ile kolaylıkla aşılabilecek bir sorundur.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da ülkede standartlar ile etiketleme ve paketleme konusundaki düzenlemelerin Avrupa ülkelerinden farklı olmasıdır. Kanada’ya kargo gönderecek kişi ve kurumların bu konuya dikkat etmesi gerekmektedir.

KANADA KARGO NASIL GÖNDERİLİR?

Kanada uçak kargo ile bu ülkeye hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderimlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu işlemleri yapmak günümüz şartlarında hayli kolay. İster yurtdışı hava kargo hizmeti veren global Kanada kargo firmaları yolu ile bu hizmeti alın, isterseniz yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Kargomkolay ile Kanada’ya kargo gönderiminiz için  ihtiyacınız olan, bir bilgisayar ya da akıllı bir telefon.

KANADA’YA KARGO GÖNDERMENİN ADIMLARI

kanadaya-kargo-gondermenin-adimlari -

KargomKolay anasayfasında karşınıza çıkan hesaplama aracını kullanarak (‘Fiyat Al‘ butonundan) kargo işlemlerini yapmak için sadece 1 dakikaya ihtiyacınız var.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Kanada’yı seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde paketinizin yolculuğu da başlamış olacak.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

KANADA KARGO FİYAT HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Kanada kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Toronto’ya  ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplama;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor. Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor. Eğer koli gereğinden büyük seçildiyse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret demek zorunda kalacak. Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecekseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 1.5 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam edeceği için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

KANADA KARGO FİYAT HESAPLAMA

_kanada-kargo-fiyat-hesaplama

Kargo fiyatlarının hesaplanmasını da KargomKolay üzerinden anlatacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Kanada’yı işaretledikten sonra, paketinizin kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece  kargonun örneğin Ottava’ya ne kadar Türkiye Kanada kargo ücreti ödenerek gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

KANADA’YA KARGO GÖNDERİMİ

Kanada’ya  kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve paketin alınmasını istediğiniz tarihi de girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…

KANADA TÜRKİYE ARASI KARGO FİYATLARI

kanada-kargo-fiyatlari (1)

Kanada kargo fiyatları şöyle;

 • 0.5 kg: 94.93 Euro
 • 10 kg: 154.44 Euro
 • 20 kg: 215.6 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

Kanada’dan kargo ücretleri hangi seviyededir diye sorarsanız onun da cevabını verelim.

 • 5 kg:135. 30 Euro
 • 10 kg:191.40 Euro
 • 20 kg:310.20 Euro

KANADA TÜRKİYE KARGO SÜRESİ

kanada-turkiye-kargo-suresi

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Türkiye’den Kanada’ya ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN KANADA’NIN HER KENTİNE KARGO

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul yurtdışı kargo, ya da İzmir’den, Mersin, Aydın, Afyon ya da Rize’den Toronto’ya, Ottava, Montreal, Vancouver, Calgary ya da Victoria’ya gitmesi gereken bir koliniz ya da evrak zarfınız varsa çalmanız gereken kapı KargomKolay.com…

PTT KARGO KANADA FİYATLARI

Kanada’ya kargo göndermenin yollarından biri de PTT kargoyu kullanmak. Bu nedenle PTT kargo Kanada fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmalısınız.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Kanada’ya 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo hizmetini alarak kargo göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Kanada fiyatını hesaplayalım:

 • 0.5 kg: 541.50 TL
 • 10 kg: 896.50 TL
 • 20 kg: 1606.50 TL

Kanada PTT kargonun ulaşma süresi ise 8-15 gün arasında değişmektedir. Bu sürede kargonuzun takibini de Kanada PTT kargo takip ile yapabilirsiniz.

KANADA KARGO TAKİP

kanada-kargo-takip

Kanada kargo takip ile gönderinizi adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile Kanada’ya gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterli.

KANADA’DAN TÜRKİYE’YE KARGO

Kanada’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Bu ülkeden ithalat yapmak isteyen bir iş insanı, ya da orada eğitimine devam eden bir Türk öğrenci Kanada kargo şirketleri aracılığı ile kolayca gönderim yapabilir.

KANADA’YA KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER

kanadaya-kargo-ile-gonderilemeyecek-urunler-

Kanada’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu Kanada’ya  kargo ile gönderilemediği gibi yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

KANADA’YA EN UCUZ KARGO İÇİN KARGOMKOLAY

KargomKolay dünya üzerinde Kanada dahil 219 + ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an en ucuz kargo ücreti ile ulaştırmayı size taahhüt ediyor ve bu taahhüdünü de başarıyla yerine getiriyor.

Kanada’ya uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkıyor ve gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde oluyor.

İstanbul’dan Kanada’ya  kargo gönderimi için, Yeni İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç 1 gün içinde başkent Ottava’da bir evde ya da ofiste alıcısının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu KargomKolay’a teslim edin ve gerisini biz hallederiz.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI

Yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtan KargomKolay Kanada kargo hizmetinde hava limanından hava limanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese gerçekleştirdiği operasyonları tamamen sizin müşterilerinin kişisel istekleri doğrultusunda yapmaktadır. KargomKolay bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır. Bu aşamada DHL Kanada kargo ücreti ve UPS Kanada kargo ücretleri  hesaplaması için de KargomKolay’a başvurabilirsiniz.

Kanada ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

Kanada Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Kanada’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Kanada’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Kanada seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Kanada için 0,5kg taşıma rakamları 30,43 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Kanada’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Kanada kargoları ortalama 2 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Kanada için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Kanada için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Kanada kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Kanada’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Kanada’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

kanadaya-en-ucuz-kargo-icin-kargomkolay-

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Kanada’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Kanada’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Kanada için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Kanada’ya en hızlı kargo hangisi?

Kanada’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Kanada’ya ortalama kargo süresi 2 iş günüdür.

Kanada’ya kargo nasıl gönderilir?

Kanada’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Kanada için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Kanada’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Kanada’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Kanada’ya E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Kanada’ya olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.