Skip links

İsveç Kargo Hizmeti | Kapıdan Kapıya Hızlı Teslimat

İsveç kargo

İSVEÇ KARGO İŞLEMLERİ

İsveç kargo gönderim işlemleri ile ilgili merak edilenleri bu yazımızda detayları ile anlattık.

 • İsveç’e kargo nasıl gönderilir?
 • İsveç gönderi kaç günde teslim edilir?
 • İsveç’e en ucuz ve güvenli kargo nasıl gönderilir?
 • İsveç kargo fiyatı nasıl hesaplanır?
 • İsveç gönderisinin takibi nasıl yapılır?

Bu soruların en ayrıntılı yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

İSVEÇ’E KARGO NASIL GÖNDERİLİR?

İsveç’e kargo gönderirken karayolunun alacağı zamanı, sınır kapılarındaki beklemeleri göze almak istemeyenlerin tercihi ve en önemli alternatifi uçak kargo. Bunun için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına  ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin KargomKolay’a da başvurabilirsiniz. İsveç kargo şirketleri kanalıyla, farklı bir ulaşım modu ile belki de haftalar sürecek gönderim işlemi 1-4 iş gününde gerçekleştirilebilir.

İSVEÇ KARGO GÖNDERME İŞLEMLERİ

KargomKolay ile İsveç’e kargo göndermek hayli kolay bir işlem.

Kargonuzun gideceği ülke olarak İsveç’i işaretleyip, kargo paketinin kilogram bilgisini de verdiğinizde, gönderinizin uluslararası yolculuğunu kısmen başlamış olur.

Ama önce kargo hesaplaması yapılması gerekiyor.

İSVEÇ KARGO HESAPLAMA

İsveç-Malmö’ye gönderilecek olan kargonun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacmi(desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonun ne kadar bir ücret karşılığı İsveç Malmö’ye  ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN x BOY x YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

İSVEÇ KARGO FİYATLARI HESAPLAMA

İsveç kargo ücretlerinin hesaplanmasını KargomKolay üzerinden yapacağız.

KargomKolay’ın sayfasına girdiğinizde ekranınızda görünen yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülkeler içinden İsveç’i seçip, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece örneğin başkent Stockholm’a gönderilecek kargo için ne kadar bir ücret ödeneceğini anında öğrenebiliyorsunuz.

İSVEÇ’E  KARGO GÖNDERİMİNİN SON İŞLEMİ

İsveç’e  kargo gönderme işleminde fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yaptıktan sonra, paketi kuryeye teslim edince işleminiz tamamlanmış olacak. Bu noktada kargoyu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırmak için de bu bölüme müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girmek yeterli oluyor.

İSVEÇ KARGO FİYATLARI 

İsveç Türkiye arası kargo fiyatları kg bazında aşağıdaki gibidir: 

 • 0.5 kg: 98.67 Euro10 kg: 165 Euro20 kg: 232.1 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

İsveç Türkiye gönderi ücreti her yarım kilogramda bir değişiklik gösterir ve 30 kilo üzeri express kargo ile gönderilemediği için hava kargo fiyatları geçerli olmaya başlar. İsveç ucuz gönderimler için, kargo firması ile uzun vadeli anlaşmalar yapma yolu da tercih edilirse fiyat dalgalanmalarından kendinizi veya şirketinizi koruyabilirsiniz.

İsveç’ten kargo getirtmek isterseniz ödeyeceğiniz rakamlar ise aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg:151.80 Euro
 • 10 kg:249.70 Euro
 • 20 kg:423.50 Euro

İSVEÇ KARGONUN TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den İsveç’e en hızlı kargo için express kargo hizmeti alınmalıdır.  Express servis ile Türkiye’den İsveç’e gönderilen bir yurtdışı kargo, ortalama 1 iş günü içinde alıcısının elinde olabiliyor.

PTT KARGO İSVEÇ FİYATLARI

İsveç’e hava kargo göndermek için PTT kargo da kullanılabilir. Bu nedenle PTT kargo İsveç fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmak ve hesaplama yöntemini bilmek yararlı olabilir.

PTT yurtdışı gönderi hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

İsveç’e 0.5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir gönderiyi PTT uluslararası kargo hizmeti alarak göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo fiyatını hesaplayalım.

PTT yurt dışı kargo İsveç servisinde TURPEX ‘te yapılan hesaplamanın sonuçları aşağıdaki gibidir;

 • 0.5 kg: 386 TL
 • 10 kg: 741.50 TL
 • 20 kg:1451.50 TL 

İSVEÇ KARGO TAKİP

İsveç kargo takip ile kargonuzu takip edip, alıcısına ulaşacağı ve ulaştığı anı öğrenebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen barkod numarası ile İsveç’e gönderdiğiniz koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne barkod numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İsveç gönderi takip yaparak, kargonun teslimatında yaşanacak herhangi bir gecikmeye de zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi, gümrükteki sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi de firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz. 

İSVEÇ PTT KARGO TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurtdışı kargo takip işlemi ile takip edebilirsiniz. PTT bu ülkeye kargo varış süresi olarak 7-8 gün arasında bir süre vermektedir.

İSVEÇ’TEN TÜRKİYE’YE KARGO

İsveç’ten Türkiye’ye gönderim yapmak da zor bir işlem değil. Bunun için Türkiye’den İsveç’e kargo gönderilirken izlenen yolun izlenmesi ve aynı işlemlerin yapılması yeterli.

Stockholm’den Ankara’ya, Göteborg’dan İzmir’e, Uppsala’dan İstanbul’a, Kiruna’dan Denizli’ye aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak gönderebilirsiniz.

İSVEÇ’E KARGO İLE GÖNDERİLEMEYECEK ÜRÜNLER

İsveç’e kargo ile gönderilemeyecek ürünler de bulunmaktadır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiç bir ürün veya mal grubu İsveç’e kargo ile de gönderilemez. Ayrıca yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul görmemektedir.

İSVEÇ-TÜRKİYE ARASI KARGO TRAFİĞİ

Türkiye İsveç kargo gönderimi, dostlukları dile kolay 3 asra ulaşan iki ülke arasında her geçen gün önem kazanmaktadır. Bu durum hem iki ülke arasında asırlardır devam eden dostlukla ilişkilendirebileceği gibi hem de İsveç’te yaşayan Türklerin ülkenin en büyük göçmen gurubu olmasına dayanmaktadır. İki ülke arasında devam eden ticari ilişkiler de İsveç’e kargo gönderim rakamlarının her geçen gün artmasını sağlamaktadır.

Öncelikle Türkiye ile İsveç arasındaki ekonomik ilişkilere göz atmakta fayda var. Zira bu ilişkiler İsveç kargo rakamları ile ilgili öngörüde bulunulmasını sağlayacak verileri de kapsamaktadır.

TÜRKİYE-İSVEÇ TİCARET HACMİ VE KARGO POTANSİYELİ

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre İsveç ile Türkiye arasındaki ikili ticaret hacmi 2018 yılında 3,212 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu hacmin 1.48 milyar doları ihracat, 1.73 milyar doları ise ihracattan oluşmaktadır.

Türkiye’nin İsveç’e yönelik önemli ihraç ürünleri, motorlu taşıtlar, tekstil ürünleri, krom cevherleri ve buzdolaplarıdır. Bu ülkeden başlıca ithal ürünleri ise demir cevherleri ve konsantreleri, kaolin, inorganik madde sıvanmış kağıtlar, demir/çelik döküntü ve hurdaları ile ilaçlardır.

Türkiye’nin İsveç’e yönelik ihracatı da, bu ülkeden ithalatı da son 3 yılda ufak artışlar göstermiştir. Gelişmeye açık olan ticari ilişkiler aynı zamanda İsveç Türkiye kargo işlemleri noktasında da öncü olacaktır.

TÜRKİYE-İSVEÇ YATIRIM İLİŞKİLERİNİN UÇAK KARGOYA ETKİSİ

Türkiye ile İsveç arasındaki yatırım ilişkilerinin tarihi de oldukça eskiye dayanmaktadır. Ticaret Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre Ericsson 1800’lerin sonunda, Atlas Copco 1923 yılında, SKF 1928 yılında ve Volvo ile Scania 1933 yılında Türkiye’deki ilk yatırımlarını gerçekleştirmiştir. Bugün, ABB Elektronik, Akzo Nobel, Alfa Laval, Assab, AstraZeneca, Atlas Copco, Elektrolux, Ericsson, H&M, Ikea, Kappahl, Lindex, Sandvik, Scania, SKF, Tetra Pak, Volvo gibi İsveç kökenli birçok büyük firmanın Türkye’de temsilcilik ofisi/irtibat büroları vardır.

Öte yandan Merkez Bankası verilerine göre Türkiye 2018 yılında İsveç’e 16 milyon dolar tutarında doğrudan yatırım yapmıştır. 2018 yılında yurtdışından Türkiye’ye gelen 6 milyar dolar değerindeki toplam doğrudan yatırımda, İsveç ise Türkiye’ye 17 milyon dolar tutarında yatırım yaparak doğrudan yabancı yatırımcı sıralamasında 23. sırayı almıştır. 2002-2018 yılları arasında İsveç’teki Türk yatırımları 115 milyon dolar, Türkiye’deki İsveç yatırımları ise  317 milyon dolar seviyesindedir.

Ayrıca İsveç’te yaklaşık 3 bin Türk girişimci, ağırlıklı olarak otel, lokanta, servis, gıda, tekstil, hazır giyim, turizm ve insan kaynakları alanında faaliyet göstermekte ve yılda yaklaşık 5 milyar dolar civarında ciro yapmaktadırlar.

Tüm bu rakamlar Türkiye İsveç kargo rakamlarının gelecekte daha da yüksek olacağının göstergesi olarak kabul edilebilir.

İSVEÇ’TEKİ TÜRK NÜFUSU

Dışişleri Bakanlığı rakamlarına göre İsveç’te yaklaşık 65 bin Türk vatandaşı yaşamaktadır. Ülkedeki Türkiye kökenlilerin sayısı tahmini 115 bine ulaşmışken, Türk toplumu ülkedeki en büyük göçmen gruplardan biri olarak ön plana çıkmakta ve İsveç- Türkiye ilişkilerinin önemli bir unsurunu teşkil etmektedir.

Burada özellikle “İsveç’teki Kululuları” vurgulamak gerekir. 1965’te Konya Kulu’dan İsveç’e giden ilk kişinin “burada aş var iş var para var durmasınlar gelsinler” sözüyle başlayan göç sonrasında bugün İsveç’te 50 bin Kululu yaşadığı tahmin ediliyor. Ki bu grup seçim sonuçlarına bile etki eden bir grup olarak ön plana çıkıyor.

Bu arada İsveç Parlamentosunda, Türkiye kökenli altı milletvekili olduğunu da vurgulamak gerekir.

Tüm bu veriler Türkiye-İsveç ve İsveç-Türkiye gönderim rakamlarının daha da artacağını göstermektedir.

İSVEÇ EXPRESS KARGO

İsveç express kargo ihtiyacı olan kişi ve kurumların başvuracağı ilk KargomKolay.

Bugüne kadar sayısız yurtdışı kargo operasyonu gerçekleştiren KargomKolay, İsveç gönderileriniz için de uluslararası çözüm ortakları ile yanı başınızda olmaya devam edecek.

İsveç ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde…

İsveç Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den İsveç’e Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den İsveç’e kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak İsveç seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. İsveç için 0,5kg taşıma rakamları 30,95 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den İsveç’e Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm İsveç kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

İsveç için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. İsveç için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

İsveç kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

İsveç’e kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den İsveç’e en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin İsveç’e en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den İsveç’e online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya İsveç için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

İsveç’e en hızlı kargo hangisi?

İsveç’e acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den İsveç’e ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

İsveç’e kargo nasıl gönderilir?

İsveç’e kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

İsveç için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

İsveç’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: İsveç’e 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

İsveç’e E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, İsveç’e olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.