Skip links

İsrail Kargo Hizmeti | İsrail’e Kargo Fiyatları | KargomKolay

İsrail kargo

İSRAİL’E KARGO GÖNDERİMİ

İsrail kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa hepsini sizin için hazırladığımız kılavuzda bulabilirsiniz. Ancak önce 8 milyon nüfuslu ülke hakkında bildiklerimize bakalım.

Bunu biliyor musunuz?

İsrail’in ilk başbakanı Ben Gurion, Einstein’a resmi bir mektup yazarak ülkenin cumhurbaşkanı olmasını teklif etmiştir.

İSRAİL TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ

Ticaret Bakanlığı’nın paylaştığı verilerde İsrail ile olan toplam ticaret hacmimiz 2014’te en yüksek seviyeyi görerek 5,8 milyar dolara çıkmıştır. Takip eden üç yılda siyasi çatışmalara ve ekonomik anlaşmazlıklara bağlı olarak azaldı. Ancak 2018’de tekrar artarak 5,6 milyar dolara ulaşmıştır.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin verilerine göre Türkiye, İsrail’in ithalat yaptığı ülkeler sıralamasında 6, ihracatta ise 11’inci ülke konumunda. Ticaret hacmi arttıkça bankaların karşılıklı şube açmaları teşvik ediliyor. Böylece maliyetleri düşürerek yatırım miktarının artırılması planlanıyor.

İSRAİL TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

İhracatımızda başlıca ürünler:

 • Steyşın vagon otomobiller
 • Demir ve çelik çubuklar
 • Fiber optik kablo
 • Demir ve çelik filmaşin
 • Kıymetli metaller

İthalatımızda başlıca ürünler:

 • Petrol yağları
 • Propilen ve diğer olefinlerin polimerleri
 • Hidrokarbonlar
 • Elektrojen grupları
 • Diğer boyayıcı maddeler

İSRAİL ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Tel Aviv Havaalanı
 • Ovda Havaalanı
 • Eilat Havaalanı
 • Hayfa Havaalanı

İSRAİL’E NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

İsrail kargo gönderme işlemi için uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilirsiniz. Yurt içinde aynı hizmeti daha kısa sürede veren firmalar, örneğin KargomKolay’la da çalışabilirsiniz.

İsrail kargo şirketleri farklı bir ulaşım yolu kullanır. Hava kargo kullanılmadığından paketiniz ortalama 3 iş günü içerisinde alıcı adresine teslim edilir. Gönderinizi Kargomkolay’a emanet ettiğinizde ortalama 2 iş gününde paketinizi teslim ederiz.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo ile güvenli bir şekilde dilediğiniz yerde olacak.

İSRAİL KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

 1. Kargomkolay’ın Anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Varış ülkesi olarak İsrail’i seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.

Artık İsrail’e kargo göndermenin ücretini görebilirsiniz.

İSRAİL’E KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

İsrail’e kargo göndermek KargomKolay üzerinden çok kolay.

 1. Kargomkolay’ın Anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Varış ülkesi olarak İsrail’i seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 1. Son olarak size ulaşmamız için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 2. Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayacak ve işleminizin her aşamasında size yardımcı olacak.

Yurt dışı kargo işleminde öncelikle bazı belgelere ihtiyacınız olacak. Gerekli belgelerin içeriklerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ya da KargomKolay’ın anasayfasında en altta yer alan Destek bölümünden Gerekli Evraklar Listesi’ne tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Fiyat hesaplaması için paketinizin ağırlığını hesaplamamız gerekiyor. Gelin, önce hesaplamayı nasıl yapacağımıza bakalım.

İSRAİL KARGO HESAPLAMA İŞLEMİ

İsrail’e gidecek paketinizin ağırlığını hesaplarken kilogram ya da hacim (desi) yöntemini kullanmanız gerekiyor.

Desi hesaplaması için:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Gönderinizin ağırlığını ölçtükten sonra yukarıda sıraladığımız adımları yaparak işlem tutarını öğrenebilirsiniz.

İSRAİL KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den İsrail’e kargo gönderirken farklı ulaşım yolları kullanabilirsiniz. Ancak en hızlı hizmeti almak isterseniz express kargo seçeneğini kullanmanızı öneririz. Express kargoyu tercih ettiğinizde KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket ortalama 2 iş günü içinde İsrail’e ulaşır.

TÜRKİYE İSRAİL KARGO FİYATLARI

Türkiye İsrail kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 111.76 Euro
 • 10 kg: 184.36 Euro
 • 20 kg: 258.5 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

İSRAİL TÜRKİYE KARGO FİYATLARI

İsrail’den kargo getirme fiyatları şöyledir:

 • 0,5 kg: 57,20 €
 • 1 kg: 59,40 €
 • 10 kg: 314,60 €
 • 20 kg: 503,80 €

PTT KARGO İSRAİL FİYATLARI

İsrail kargo işlemi yapmak isteyenler mevcut seçeneklerden biri de PTT kargo. PTT kargo İsrail fiyat hesaplama hakkında merak ettiklerinizi cevapladık.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemini yapmak için PTT’nin internet sitesine girip TURPEX’i işaretlemelisiniz. Çıkan kutucuktaki ülkeler listesinden İsrail’i seçin. Paketinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde yurt dışı kargo ücretlerini görebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 0,5 kg: 541 TL
 • 10 kg: 896 TL
 • 20 kg: 1606 TL

İSRAİL’E KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. İsrail’e göndermek istediğiniz paketinizin fiyatını öğrendikten sonra bizimle çalışmaya karar verdiniz.
 2. Müşteri temsilcimiz ile görüşüp kargonuzu bizimle göndermek istediğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi bize teslim ettiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde kargonuz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargo işlemleriniz tamamlanır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

Kargonuz aynı gün içinde yola çıkar.

İSRAİL KARGO YURT DIŞI TAKİP

Kargonuzun güvenliğinden emin olmak ve her an nerede olduğunu öğrenmek isterseniz İsrail yurt dışı kargo takip hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Kargonuz bize ulaştığında müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek. KargomKolay’ın internet sitesinde yer alan yurt dışı kargo takip sekmesine girin. Çıkan kutucuğa size verdiğimiz barkod numarasını girdiğinizde kargonuzun şu an nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

İSRAİL PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip İsrail seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE İSRAİL’E EXPRESS TESLİMAT

İsrail ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

İsrail Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den İsrail’e Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den İsrail’e kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak İsrail seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. İsrail için 0,5kg taşıma rakamları 30,63 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den İsrail’e Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm İsrail kargoları ortalama 1 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

İsrail için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. İsrail için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

İsrail kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

İsrail’e kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den İsrail’e en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin İsrail’e en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den İsrail’e online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya İsrail için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

İsrail’e en hızlı kargo hangisi?

İsrail’e acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den İsrail’e ortalama kargo süresi 5 iş günüdür.

İsrail’e kargo nasıl gönderilir?

İsrail’e kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

İsrail için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

İsrail’e göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: İsrail’e 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

İsrail’e E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, İsrail’e olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.