Skip links

İsviçre Kargo Hizmeti | İsviçre’ye Kargo Fiyatları | KargomKolay

isviçre kargo

İSVİÇRE KARGO GÖNDERİMİ

İsviçre kargo gönderim işlemleri, kargo fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa hepsini yazımızda bulabilirsiniz. Ancak önce bakalım Alp Dağlarının yanı başındaki İsviçre hakkında ne biliyoruz.

İSVİÇRE TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dış İşleri Bakanlığı’nın İsviçre ile ikili ticaret hacmimiz 2018 yılında 4 milyar 550 milyon Dolar (ihracatımız: 1 milyar 733 milyon Dolar, ithalatımız: 2 milyar 817 milyon Dolar) olarak gerçekleşmiştir.

2000 yılında DEİK/Türkiye-İsviçre İş Konseyi kuruluşunda, Türk firmaların İsviçre pazarına farklı giriş stratejilerini araştırma talebi ve İsviçre menşeili Türkiye de yerleşik firmalarının yaşadıkları sorunlara çözüm arayışları belirleyici olmuştur.Özellikle tahkim, borçlar hukuku gibi alanlarda işbirliğinin yanısıra yenilenebilir enerji, çevre teknolojileri, otomotiv, sağlık turizm gibi sektörler kapsamında KOBİ’ler arası işbirliklerinin sağlanması İş Konseyinin odaklandığı konular arasında rol almaktadır.

Ticaret Bakanlığı’na göre 2018 yılında İsviçre’ye ihracatımız 1 milyar 733 milyon Dolar, İsviçre’den ithalatımız 2 milyar 817 milyon Dolar ve ikili ticaret hacmimiz 4 milyar 550 milyon Dolar olmuştur. Bu rakamlar 2017 yılına kıyasla ihracatımızda % 95 artışa, ithalatımızda % 59 azalışa ve ikili ticaretimizde de % 41,5 azalmaya işaret etmektedir.

İSVİÇRE TÜRKİYE İTHALAT İHRACAT

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Altın
 • Tıbbi malzemeler
 • Kol ve cep saatleri
 • Dokumaya elverişli elyaf
 • Ortopedik cihazlar

Başlıca ihracat ürünlerimiz

 • Altın
 • Tıbbi malzemeler
 • Kol ve cep saatleri
 • Dokumaya elverişli elyaf
 • Ortopedik cihazlar

İSVİÇRE ULUSLARARASI HAVALİMANLARI

 • Zürih havaalanı
 • Bern havaalanı
 • Cenevre havaalanı
 • Lugano havaalanı
 • Sion havaalanı
 • Basel Mulhouse Freiburg havaalanı
 • St Gallen Altenrhein havaalanı

İSVİÇRE’YE KARGO NASIL GÖNDEREBİLİRİM?

İsviçre’ye kargo göndermek için dilerseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde hava kargo hizmetini daha hızlı veren firmalar, örneğin KargomKolay mevcut. KargomKolay ‘ı tercih ettiğinizde gönderiniz ortalama 1 iş gününde bize teslim ettiğiniz haliyle alıcısına ulaşır.

Birlikte çalıştığımız DHL, FEDEX, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adreste olacak.

İSVİÇRE KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

 1. Kargom Kolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Ülkelerden İsviçre’yi seçin.
 4. Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye İsviçre kargo fiyatları saniyeler içinde ekranınızda olacak.

İSVİÇRE’YE KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Kargom Kolay  ile İsviçre’ye kargo göndermek çok daha kolay. Hemen anlatalım:

 1. Kargom Kolay’ın ana sayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Ülkeler listesinden İsviçre’yi seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 5. Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 6. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayıp her adımda size yardımcı olacak.
 7. Daha da hızlı yardım almak istiyorsanız bizi arayın ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atın.

Yurt dışı kargo işlemi için gerekli belgeler karışık görünebilir. Bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi yazımızdan öğrenebilirsiniz.İşlem tutarını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

İSVİÇRE KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

İsviçre’ye göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır. Gönderinizin ağırlığını ölçülerini yazarak fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

İSVİÇRE KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den İsviçre’ye en hızlı şekilde kargo göndermek express kargo ile mümkün. Express kargo ile Kargom Kolay’a teslim ettiğiniz bir paket ortalama 1 iş günü içinde istenilen adrese teslim edilir.

TÜRKİYE İSVİÇRE KARGO ÜCRETİ

Türkiye İsviçre kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 1. 0.5 kg: 76.23 Euro10 kg: 122.76 Euro20 kg: 194.4 Euro

  *Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

  Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

İSVİÇRE TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

İsviçre Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 1. 0,5 kg: 44,00 €
 2. 1 kg: 49,50 €
 3. 10 kg: 162,80 €
 4. 20 kg: 247,50 €

PTT İSVİÇRE KARGO FİYATLARI

İsviçre’ye kargo göndermek için PTT kargoyu da tercih edebilirsiniz. Bu durumda PTT İsviçre kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz iyi olacaktır. PTT kargo ile İsviçre’ye göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 5 iş günü alır. PTT kargo İsviçre fiyat hesaplama ile ilgili her şeyi sizin için özetledik.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’İ seçmelisiniz. Ülkeler listesinden İsviçre’yi seçip gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde PTT yurt dışı kargo fiyatlarını ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 •  0,5 kg: 380 TL
 •  10 kg: 750 TL
 •  20 kg: 1490 TL

İSVİÇRE’YE KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. İsviçre’ye kargo göndermenin tutarını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp gönderinizi bize emanet ettiğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz aynı gün yola çıkmaya hazır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

İSVİÇRE KARGO YURT DIŞI TAKİP

Gönderinizi alıcısına kadar adım adım takip etmek için İsviçre yurt dışı kargo takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Ödemeyi yaptığınızda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek.
 • Kargom Kolay’ın anasayfasında yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine
 • tıklayın.
 • Gerekli alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.

 İSVİÇRE PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip İsviçre seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak  gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE İSVİÇRE’YE EXPRESS TESLİMAT

İsviçre ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız Kargom Kolay  güvencesinde…

İsviçre Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den İsviçre’ye Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den İsviçre’ye kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak İsviçre seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. İsviçre için 0,5kg taşıma rakamları 20,28 Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den İsviçre’ye Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm İsviçre kargoları ortalama 3 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

İsviçre için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. İsviçre için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

İsviçre kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

İsviçre’ye kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den İsviçre’ye en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin İsviçre’ye en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den İsviçre’ye online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya İsviçre için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

İsviçre’ye en hızlı kargo hangisi?

İsviçre’ye acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den İsviçre’ye ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.

İsviçre’ye kargo nasıl gönderilir?

İsviçre’ye kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

İsviçre için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

İsviçre’ye göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: İsviçre’ye 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

İsviçre’ye E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, İsviçre’ye olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.