Skip links

Hong Kong Kargo Hizmeti | Hong Kong’a Kargo Fiyatları | KargomKolay

Hong Kong kargo

HONG KONG KARGO GÖNDERİMİ

Hong Kong kargo gönderim işlemleri,fiyatları ve takibiyle ilgili merak ettiğiniz ne varsa hepsini yazımızda bulabilirsiniz. Ancak önce Asyanın en zengın ve guzel şehrı hakkında ne kadar bılgı sahıbıyız bir bakalım.

HONG KONG TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER

Dış İşleri Bakanlığı’nın verilerine göre Hong Kong ile Türkiye arasındakı ticaret 2005 yılında 236 milyar usd iken,2010 yılında 366 milyar Amerikan dolarına yükselmiştir.

Özellilke 2008 krizinden sonra 2009-2010 yıllarında 100 mılyon USD cıvarında Türkiye lehine gerçekleşen bir dış ticaret fazlası söz konusudur.

TÜRKİYE HONG KONG  İHRACAT İTHALAT

Başlıca ihracat ürünlerimiz:

 • Kıymetli metaller
 • Kümes hayvanları etleri ve yenilen sakatatı
 • Pamuk men
 • Sığır ve atların dabaklanmış ve hazırlanmış deri ve köselesi
 • Altın(ham,yarı işlenmiş,pudra halinde

Başlıca ithalat ürünlerimiz:

 • Telli telefon-telgraf için elektrikli cihazlar
 • Kağıt-Kartondan her cins etiketler
 • Altın(ham-işlenmiş
 • Plastikten diğer eşya
 • Petrol gazları ve diğer gazlı hidrokarbonlar
 • Düğme,çıtçıt,yapışan fermuar
 • Kıymetli metaller

HONG KONG YAKININDAKİ HAVAALANARI 

HONG KONG’A NASIL KARGO GÖNDEREBİLİRİM?

Hong Kong’a kargo göndermek için dilerseniz uluslararası hava kargo hizmeti veren global kargo firmalarına ulaşabilir ya da yurt içindeki firmalarla çalışabilirsiniz. Yurt içinde hava kargo hizmetini daha hızlı servısler ve verımlı  hizmet sağlayan  örneğin KargomKolay gibi firmalar mevcuttur.

Hong Kong kargo şirketleri hava kargo hizmetinde express hizmet ve geniş acenta,kurye hizmeti sağlayamadığı için paketiniz ortalama 11 iş günü içinde adresine gönderilir. Kargomkolay’ı tercih ettiğinizde gönderiniz ortalama 2 iş gününde en sağlıklı şekilde alıcısına ulaşır.Kargo takip sistemimiz ve Kargomkolay’a ait kendi application’ı kullanarak daha hızlı ve verimli hizmetlerinden faydalana bilirsiniz, örneğin  teslimat kanıtı belgenıze bile ulaşabılırsınız.

Birlikte çalıştığımız DHL, FedEx, UPS ve TNT firmaları aracılığıyla paketiniz uçak kargo hizmetiyle istediğiniz adreste olacak.

HONG KONG KARGO FİYAT HESAPLAMA

Yurt dışı kargo fiyat hesaplama için:

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla butonuna tıklayın.
 3. Ülkelerden Hong Kong’u seçin.
 4. Gönderinizin kilogram türünden ağırlığını girin.
 5. Fiyatları Göster seçeneğine tıklayın.

Türkiye Hong Kong kargo fiyatları saniyeler içinde ekranınızda olacak.

HONG KONG’A KARGO GÖNDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

KargomKolay ile Hong Kong’a  kargo göndermek çok daha kolay. Hemen anlatalım:

 1. Kargomkolay’ın anasayfasına girin.
 2. Fiyat Hesapla seçeneğine tıklayın.
 3. Ülkeler listesinden Hong Kong’u seçin.
 4. Paketinizin ağırlığını girin.
 1. Size ulaşabilmemiz için iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 2. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayıp her adımda size yardımcı olacak.
 3. Daha da hızlı yardım almak istiyorsanız bizi arayın ya da Whatsapp numaramızdan mesaj atın.

Yurt dışı kargo işlemi için gerekli belgeler karışık görünebilir. Bu belgelerin detaylarını Gerekli Evraklar Listesi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İşlem tutarını öğrenmeden önce gönderinizin ağırlığını doğru hesaplamalısınız.

HONG KONG KARGO AĞIRLIK HESAPLAMA İŞLEMİ

Hong Kong’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır.

Desi hesaplaması yaparken:

EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.

Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz.

HONG KONG KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Türkiye’den Hong Kong’a en hızlı şekilde kargo göndermek express kargo ile mümkün. Express kargo ile KargomKolay’a teslim ettiğiniz bir paket ortalama 2 iş günü içinde istenilen adrese teslim edilir.

TÜRKİYE HONG KONG KARGO ÜCRETİ

Türkiye Hong Kong kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0.5 kg: 141.13 Euro
 • 10 kg: 217.14 Euro
 • 20 kg: 294.25 Euro*Tüm Fiyatları görüntülemek için aşağıdaki ‘Fiyat Al’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.

HONG KONG TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Hong Kong Türkiye kargo fiyatları kilogram bazında aşağıdaki gibidir:

 • 0,5 kg: 57,20 €
 • 1 kg: 62,70 €
 • 10 kg: 354,20 €
 • 20 kg: 572,00 €

NOT: KARGOMKOLAYIN ŞİRKET VE KOBİLER VEYA E-TİCARET İLE MEŞGUL OLAN KİŞİLER İÇİN ÖZEL FİYATLAR VE KAMPANYALAR HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN MÜŞTERİ HİZMETLERİMİZDEN KONU HAKKINDA DESTEK ALABİLİRSİNİZ.

PTT HONG KONG KARGO FİYATLARI

Hong Kong’a kargo göndermek için PTT kargoyu da tercih edebilirsiniz. Bu durumda PTT HongKong kargo fiyatlarını ve teslimat süresini bilmeniz iyi olacaktır. PTT kargo ile Hong Kong’a göndereceğiniz bir paketin alıcısına ulaşması ortalama 9 iş günü alır. PTT kargo HongKong fiyat hesaplama ile ilgili her şeyi sizin için özetledik.

PTT yurt dışı kargo fiyat hesaplama işlemi için PTT’nin internet sitesinden TURPEX’i seçmelisiniz. Ülkeler listesinden Hong Kong’u seçip gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığını girdiğinizde PTT yurt dışı kargo fiyatlarını ve teslimat süresini öğrenebilirsiniz.

Biz sizin için dört örnek hesaplama yaptık:

 • 0,5 kg: 541 TL
 • 10 kg: 896 TL
 • 20 kg: 1606 TL

HONG KONG’A KARGO GÖNDERİMİNDE SON ADIM

 1. Hong Kong’a kargo göndermenin tutarını sitemizden öğrendiniz.
 2. Müşteri temsilcimizle görüşüp gönderinizi bize emanet ettiğinizi onayladınız.
 3. Temsilcimizle birlikte gerekli evrakları ve gerekliyse faturayı düzenlediniz.
 4. Paketinizi şubemize gönderdiniz. İster şubemize gelerek kargoyu teslim edebilir, isterseniz de bulunduğunuz yere kurye çağırabilirsiniz. Müşteri temsilcimizden alacağınız abone numarasını kuryeye verdiğinizde paketiniz ücretsiz olarak bize ulaşacaktır.
 5. Kargonuz bize ulaştığında sizinle irtibata geçip gerekli konşimentoyu hazırlarız.
 6. Ödemeyi yaptığınızda kargonuz aynı gün yola çıkmaya hazır.
 7. Son olarak konşimento görüntüsünü ve takip için kullanacağınız barkod numarasını sizinle paylaşırız.

HONG KONG KARGO YURT DIŞI TAKİP

Gönderinizi alıcısına kadar adım adım takip etmek için Hong Kong yurt dışı takip hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Ödemeyi yaptığınızda müşteri temsilcimiz size bir barkod gönderecek.
 • KargomKolay’ın anasayfasında yer alan yurt dışı kargo takip seçeneğine tıklayın.
 • Gerekli alana barkod numarasını girdiğinizde paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.Google Play’den KargomKolay application uygulamamızı indirmeyi unutmayınız.

HONG KONG PTT KARGO YURT DIŞI TAKİP

PTT ile gönderdiğiniz kargonuzu, PTT yurt dışı kargo takip Hong Kong seçeneğiyle takip edebilirsiniz. “Gönderi sorgula” sekmesine tıklayarak gönderinizi takip edin.

KARGOMKOLAY İLE HONG KONG’A EXPRESS TESLİMAT

Hong Kong ve 219+ ülkeye göndermek istediğiniz yurt dışı hava kargolarınız KargomKolay güvencesinde

Hong Kong Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Hong Kong’a Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Hong Kong’a kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında bulunan Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ülke olarak Hong Kong seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görebilirsiniz. Hong Kong için 0,5kg taşıma rakamları Eur’dan başlamaktadır ve dönemsel olarak değişebilmektedir. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca şahıslar da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilir.

Türkiye’den Hong Kong’a Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu gerçekleşen tüm Hong Kong kargoları ortalama 2 iş gününde teslim edilir. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatabilir.

Hong Kong için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

KargomKolay, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Hong Kong için hazırlanan yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde, barkodun altında bulunan konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 3 farklı method vardır. 1. Android ve IOS için KargomKolay APP’imizi indirip, kargo takibini yapabilirsiniz. 2. KargomKolay.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz. 3.Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.

Hong Kong kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Hong Kong’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değere bakılır, hangisi büyükse ondan fatura edilir.

Türkiye’den Hong Kong’a en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki bu büyük hacim ile, DHL, TNT, UPS ve FedEx gidi global ekspress kargo taşıyıcı operatörler ile kurumsal anlaşmalar yapar ve aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Sizin Hong Kong’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak veya info@kargomkolay.com adresine email atmaktır. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Türkiye’den Hong Kong’a online kargo gönderimi nasıl yapılır?

KargomKolay Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda, kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Hong Kong için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız alınır ve kargo etiketiniz hazırlanır. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.

Hong Kong’a en hızlı kargo hangisi?

Hong Kong’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek KargomKolay olacaktır. Çünkü KargomKolay, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır ve Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Hong Kong’a ortalama kargo süresi 2 iş günüdür.

Hong Kong’a kargo nasıl gönderilir?

Hong Kong’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, 0850 550 5500 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenebilir, hem o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenebilir, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yaptırabilirsiniz.

Hong Kong için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Hong Kong’a göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram ya da hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülü kullanılır.Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Hong Kong’a 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Hong Kong’a E-ihracat nasıl yapılır?

KargomKolay, wordpress kullanıcıları için geliştirdiği KargomKolay WooCommerce Yurtdışı Kargo eklentisi ile, 219+ ülkeye online olarak gönderi yapmanızı sağlar. WordPress Plugin 3 sn’de kurulur. Hiçbir kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Kurulumu yaptıktan sonra, sepete eklenen ürünlerin En x Boy x Yükseklik ve ağırlık bilgilerini alır, Hong Kong’a olan kargo maliyetini otomatik olarak getirir. Bu sayede, site ziyaretçiniz ürünleri alırken, ülkesine kargo bedelini de görür, ürünler ile birlikte kargo bedelini de size öder. KargomKolay yurtdışı kargo eklentisi, TL, USD ve Eur olarak fiyatlar sunabilir, tüm dillerde kullanılabilir.